Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2011 9:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2010
Příspěvky: 43
Bydliště: Nové Město Pod Smrkem
BOSS8 píše:
Koukám že video už dal někdo za mě :wink: , Jinak postřeh - s tím regulátorem - důrazně doporučuju vyměnit za jiný - cca 30A standartní regl . Už mám za sebou první nouzové přistání - přesně jak je výše napsáno , po dlouhém plachtění již nenaskočil motor - přestože byla baterie ještě relativně nabitá 3,80 na článek. Bec fungoval normálně, tak přistání bylo bezpečné, akorát že nepříjemně daleko. Spolehlivost toho reglu bude asi mizerná (ale v každým setu se něco slabšího najde) , naštěstí tuhle slabinu vyváží letové vlastnosti Climbera , už dlouho jsem si takhle nějaký éro neužil.

Ahoj myslíš že by stačil tentoregulátor



Nový výkonný střídavý regulátor Mystery Blue Serie 30A / max. krátkodobě až 40A (10sec.) BEC 5V / 3A


Výborný střídavý regulátor se silným BEC 5V / 3A.

Tento regulátor zvládne bez problémů trvalý proud až 30A a kratkodobě (10sec.) až 40A.

Jedná se o velmi kvalitní střídavý regulátor, který má širokou škálu programovatelných funkcí a hladký průběh plynu !!!
Hlavní předností regulátorů Mystery je silnější BEC. Máte tak dostatečně silný napájecí zdroj pro vaše serva, příjímače, gyra apod.
Regulátor má ochranu proti přetížení / přehřátí, funkci bezpečného zapnutí a lepší SW pro ovládání regulátoru.


HLAVNÍ FUNKCE:
1. Bezpečný režim: motor se nespustí ( bez ohledu na to, v jaké poloze jsou ovládací páky při zapnutí vaší RC soupravy).
2. Brzda nastavení: zapnuto /ON/ vypnuto /OFF/ - (tovární nastavení je vypnuto)
3. Volba tří druhů baterií a vypínacího napětí regulátoru.
4. Programovatelná volba směru otáčení motoru.
5. Ochrana při snížení napětí baterií: ignore - bez reakce reduce power - snížení výkonu shut off - vypnutí motoru
6. Teplota prostředí: dosáhne-li teplota 120 ° C, regulátor sníží výkon.
7. Vzorkovací frekvence: 8kHz / 16kHz
8. Nastavení otáček: 20 000 ot./min. , 50 000 ot./min. , 100000 ot./min (pouze u FM 60A a FM 80A)

Možnosti programování:
1. Uživatelské programování nastavení brzd (doporučujeme používat brzdu pouze pro sklopné vrtule)
2. Uživatelské programování typů baterií (LiPo nebo NiCd / NiMh)
3. Uživatelské programování nastavení mezního /vypínacího/ napětí článků baterie
4. Uživatelské naprogramování obnovení výchozího továrního nastavení
5. Uživatelsky programovatelné nastavení časování (pro zvýšení účinnosti a plynulost regulátoru)
6. Uživatelské programování měkkého startu (pro jemné převodovky a vrtulníkové aplikace)
7. Uživatelské programování řídícího režimu (pro vrtulníkové aplikace)
8. Uživatelské programování řízení směru otáček motoru (ve směru hodinových ručiček / proti směru hodinových ručiček)
9. Uživatelsky programovatelná spínací frekvence
10. Uživatelské programování typu reakce při snížení napětí baterie (snížení výkonu nebo vypnutí)

Konstantní proud: 30A
Max proud: 40A (10sec.)
BEC mód: lineární
SBEC : 5V / 3A
Li-Poly článků: 2 - 4
NiCD článků : 5 - 12
Hmotnost: 28g
Velikost: 43x23x6mm
Programování: opravdu jednoduché programování pomocí páčky plynu (viz manuál).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2011 13:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 112
Samozřejmě že by měl stačit ale raději bych to trochu předimenzoval a použil 40A....přeci je to dost důležitá součástka a v budoucnu by se ti mohlo hodit, např. pro silnější motor :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2011 14:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2009
Příspěvky: 192
Bydliště: Třeboňsko
BOSS8 píše:
Luboš ZLÍN píše:
Lítá někdo z vás s tím setovým rádiem? Jak se to chová? Dá se na to spolehnout?

Rádio je v pohodě , dosah do nevidim , žádný ruchy nebo výpadky, jediný problém tohodle setu bude regl - jak jsem psal výše - doporučuju vyměnit za jiný - projevuje se to všem podobně - pípání alarmu a nemožnost roztočit motor , BEC většinou funguje dál .
Po výměně původního reglu za tenhle http://www.rcguru.cz/mystery-40a-sbec-bec-d4845 lítá Climber absolutně spolehlivě . Je to maličko předimenzovaný , ale beru regl jako jednu z nedůležitějších komponent - takže tady není na místě šetřit.



Tak si myslím že by bylo vhodné aby každý kterému se problém s réglem objevuje, formou žádosti přez svého prodejce reklamoval toto u výrobce a žádal o dodání nového réglu nebo jeho výměnu. ( Kalousek nám také nic neodpustí, no né?)
Je to výrobní chyba a to musí každý výrobce uznat. Je mezi námi někdo kdo se nepotkal s tímto problémem u tohoto setu? Majitelé tohoto hezkého modelu vyjádřete se k této problematice

P.S. šroubky i zajištění jsem našel i já.


Naposledy upravil Vašek1948 dne sob 05.11.2011 19:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2011 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
duchas píše:
Jsou nalepeny z boku jak je nabíječka a baterka taky jsem je nemohl najít

Nechápu jak jsem to mohl přehlédnout - jsou tam i se šroubkama.
Dík

_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2011 22:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 112
Tak si myslím že by bylo vhodné aby každý kterému se problém s réglem objevuje, formou žádosti přez svého prodejce reklamoval toto u výrobce a žádal o dodání nového réglu nebo jeho výměnu. ( Kalousek nám také nic neodpustí, no né?)
Je to výrobní chyba a to musí každý výrobce uznat. Je mezi námi někdo kdo se nepotkal s tímto problémem u tohoto setu? Majitelé tohoto hezkého modelu vyjádřete se k této problematice

P.S. šroubky i zajištění jsem našel i já.[/quote]


Žádat- reklamovat může ale bude to trvat měsíc a pak ti stejně dají ten samí šmejd jaký tam dávají a už se tomu pak stejně nedá věřit....moc si nepomůžeš :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2011 8:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2009
Příspěvky: 192
Bydliště: Třeboňsko
kulisek751 píše:
Žádat- reklamovat může ale bude to trvat měsíc a pak ti stejně dají ten samí šmejd jaký tam dávají a už se tomu pak stejně nedá věřit....moc si nepomůžeš :?


Myslím to tím způsobem, aby každý kdo má tento problém, upozornil třeba emailem prodavače modelu kde ho zakoupil o této vadě setu a požádal ho aby zařídil stažení vadných (nebo nevhodných) regulátorů, formou výměny za vhodný kus přímo u výrobce. Ten by podle počtu prodaných setů (třeba s novou zakázkou) zaslal počet vhodných regulátorů k odběrateli do č.r. Je potřeba aby k tomuto zásahu došlo a výrobce byl na tuto vadu upozorněn. Věřím, že činský výrobce nebude mít námitky. Ovšem musí být o takové závažné chybě být informován, a o to se musíme postarat my, zákazníci.

Nemám v úmyslu posílat k reklamaci celý set, ale v budoucnu (do jara) udělat prostřednictvím prodejce výměnu stávajících regulátorů u tohoto hezkého modelu. Také by bylo dobré kdo z majitelů tohoto setu, popřípadě jen modelu ovládá dobře angličtinu aby napsal o této výrobní závadě přímo výrobci.
Jak se na tuto závadu jinak pěkného modelu díváte Vy majitelé tohoto setu? Zdělte zde svůj názor. Zdravím a ať Vám to lítá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2011 8:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2010
Příspěvky: 43
Bydliště: Nové Město Pod Smrkem
Vašek1948 píše:
kulisek751 píše:
Žádat- reklamovat může ale bude to trvat měsíc a pak ti stejně dají ten samí šmejd jaký tam dávají a už se tomu pak stejně nedá věřit....moc si nepomůžeš :?


Myslím to tím způsobem, aby každý kdo má tento problém, upozornil třeba emailem prodavače modelu kde ho zakoupil o této vadě setu a požádal ho aby zařídil stažení vadných (nebo nevhodných) regulátorů, formou výměny za vhodný kus přímo u výrobce. Ten by podle počtu prodaných setů (třeba s novou zakázkou) zaslal počet vhodných regulátorů k odběrateli do č.r. Je potřeba aby k tomuto zásahu došlo a výrobce byl na tuto vadu upozorněn. Věřím, že činský výrobce nebude mít námitky. Ovšem musí být o takové závažné chybě být informován, a o to se musíme postarat my, zákazníci.

Nemám v úmyslu posílat k reklamaci celý set, ale v budoucnu (do jara) udělat prostřednictvím prodejce výměnu stávajících regulátorů u tohoto hezkého modelu. Také by bylo dobré kdo z majitelů tohoto setu, popřípadě jen modelu ovládá dobře angličtinu aby napsal o této výrobní závadě přímo výrobci.
Jak se na tuto závadu jinak pěkného modelu díváte Vy majitelé tohoto setu? Zdělte zde svůj názor. Zdravím a ať Vám to lítá.

Čau já si myslím,že reklamaci vyřídí uplně bez problémů,s prodejcem se dohodneš že nebudeš muset posílat celý set a jen regulátor,ale vyměněj ho za jiný levný.Podle mého názoru kdyby dávali do setu jiný regulátor tak cena modelu je uplně někde jinde.Musíme to řešit každý podle sebe já jedu v prosinci do Států tak doufám seženu něco dobrého a slušného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2011 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
První postřehy po extázi z rozbalení:

+ krásně hladký povrch (všude :) .. no na spodku křídla jsou "díry" po vstřikovacích otvorech z formy - ale to se dá lehce zamáznout šlehaným tmelem)
+ hodně prostoru v trupu (kabina i spodní otvor - bude místo na FPV kamerku v kabině a HD kameru na spodku trupu)
+ hladký a přesný přechod křídla do centrolpánu
+ možnost přepravy bez SOP - kolik to ale vydrží zasunutí a vysunutí se uvidí
+ plochy SOP a VOP jsou opravdu velké
+ orig. krabice obsahuje EPS "příčky", které se dají použít pro stavbu přepravního kufru
+ kryt kabiny sedí perfektně a dobře drží

... a teď to co se mi moc nelíbí:

- trup pod SOP není pořádně slepen
(je tam mezera 0,5mm a je bez lepidla - Ok, opravím CA)

- trup není na konci moc odolný proti krutu ani proti ohybu - zejména nahoru a dolů - obávám se, že se budou VOP a SOP za letu dost "třepotat"
(vyztužit trup uhlím ? vyztužit i VOP - dá se ohnout? tuhost SOP se mi zdá ok)

- jedno křídlo je mírně prohnuté dolů, druhé mírně nahoru - průhyb cca 2 mm na 1m
(mám to řešit? - uhlíková spojka to trochu napravila, ale ne úplně)

- nálepky jsou bezva tenké, ale na 2 místech jsou nalepeny s varhánkami - spěchalo se - ale dá se to přežít

- bowdeny mají vůli
(řešit to výměnou za bowdeny MPJet s plastovou vložkou? které jsou absolutně bez vůle)

- vidličky jsou lágricové - pár otevření a zavření a ulomí se - už teď je to vidět na průhledném plastu v místě ohybu - plast má mléčnou barvu
(nahradit kulovými čepy a alu koncovkami se závitem ?)

- již diskutovaný regl (zálet provedu s origo motorem ale jiným reglem [25A], pak chystám upgrade na 370W)

- čím polepit náběžku? Klasická sklopáska je tlustá (když vidím ty jejich supertenké nálepky) a špatně drží

no, možná jsem hnidopich :) Ale suma sumárum Éro je to nádherný - v malý ložnici se s ním musí dávat bacha na lustr :)

V sobotu má být krásně, tak to půjdu posadit do vzduchu.

_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2011 18:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Pěkné éro...
Neprodávají ho někde bez výbavy? Nebo aspoň bez rádia?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2011 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
... jsem psal výše - podařilo se mi ho sehnat v ČR bez TX - ale byla to náhoda.

_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2011 11:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 26
Ad Petr 64) Díky za skvělé postřehy.

Už jsem napsal Ježíškovi dopis :wink: , takže o Vánocích budu v očekávání. Vybírám i náhradní regulátor - zatím to za dobrou cenu vyhrává 40A SBEC od Hobbyking. Má s ním někdo z vás zkušenosti ?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F11430%5F%5FHobbyKing%5F40A%5FBlueSeries%5FBrushless%5FSpeed%5FController.html

Do budoucna stojí za úvahu silnější motor nebo baterie, ale všechno má svůj čas.

_________________
Sky Climber RTF, 2.08m


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2011 12:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2010
Příspěvky: 43
Bydliště: Nové Město Pod Smrkem
glider píše:
Ad Petr 64) Díky za skvělé postřehy.

Už jsem napsal Ježíškovi dopis :wink: , takže o Vánocích budu v očekávání. Vybírám i náhradní regulátor - zatím to za dobrou cenu vyhrává 40A SBEC od Hobbyking. Má s ním někdo z vás zkušenosti ?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F11430%5F%5FHobbyKing%5F40A%5FBlueSeries%5FBrushless%5FSpeed%5FController.html

Do budoucna stojí za úvahu silnější motor nebo baterie, ale všechno má svůj čas.

Čau podle mého názoru patří k jednim z nejlepších,já ted vzal 20A regulátor z Mustangu P51-D na zkoužku testuju ho na Climberu a bez problému regulátor je od Art-tech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2011 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Jen pro info http://www.rcguru.cz/rc4240-sky-climber ... eti--d5925 , jsou opět skladem . A v nabídce je letová hodina zdarma.

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2011 17:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2009
Příspěvky: 192
Bydliště: Třeboňsko
BOSS8 píše:
Jen pro info http://www.rcguru.cz/rc4240-sky-climber ... eti--d5925 , jsou opět skladem . A v nabídce je letová hodina zdarma.


Hlavně jestli to již nabízejí s vhodným regulátorem. Dovozce Fa. Pelikán o problému ví, tak jsem zvědav zda již nabízí set s vyhovujícím réglem. Zatím pouze odkazoval na prodejce, který mi však ještě neodpověděl na reklamaci.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2011 18:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.11.2011
Příspěvky: 5
petr64 píše:
Český návod mám, je fakt dobrý, včetně instruktáže jak se lítají správně zatáčky s křidélky/směrovkou/výškou. Můžu naskenovat, jestli chceš.
Pro začátečníky je to velmi dobrý návod, pro ty co už mají nějaký ten model za sebou je to dobré opakování učiva "ze základky".

Šroubek tam taky nemám, ani ty plastové "bazmeky" na zajištění křídel proti posunutí vůči uhlíkové spojce křídel. Ale nešť, šroubek najdu a plastové pojistky vyrobím.

O soupravě nic nevím, koupil jsem to bez ni.



Dobrý den
Mohl bych poprosit o ten návod? Došlo mi to od TLINKu bohužel bez českého návodu
a kdyby bylo něco i k tomu rádiu bylo by to super

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 54  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz