Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pon 15.08.2011 2:48

Má už někdo zkušenost s touhle novinkou ? Vzhledem se to dost podobá ASW 15 , ale ta vysílačka vypadá zajímavě, má už někdo testík dosahu ? A hlavně funkce těch dvou přepínačů nahoře - dělaj něco , nebo to jsou jen nefunkční atrapy ? Na displeji svítí nějaký mix , že by to umělo brzdit ? Nebo to umí jen kř/SOP ? Docela bych to vzal klukům pod stromeček- pokud se z toho nevyklube nějakej šunt.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

sob 03.09.2011 21:43

Dneska jsem to zalítal a ...... paráda . Nejhodnější ze všech začátečnických letadel které mi prošli rukama (a že jich bylo :wink: ) Letí to prostě samo klidně i bez řízení, když do toho člověk nebude vůbec hrabat , tak to prostě někde samo přistane. Ale bude to hodně daleko, protože to opravdu dobře plachtí. Dneska fungovala termika , tak jsem si to užil - na tři minuty motoru - hodina létání bez motoru - přistání jen kuli kontrole stavu baterie. Rozpětí přes dva metry Climberovi dává potřebný výkon k letu a jeho celkový projev je opravdu elegantní - krááááása . Je to jasná konkurence EasyGlidera , ale s výhodou kompletního setu. Vysílač umí páčkovým přepínačem dvojí výchylky a druhým přepínačem vyklopí přistávací klapky, hodnoty výchylek lze plynule programovat. Největší zvláštností setového vysílače je ale to že umí pohybem jediného přepínače volit mezi modem 1 a 2 - POZOR - mechanicky i elektronicky současně. Prostě pecka a naprostá spokojenost , můžu s klidem doporučit jak úplným začátečníkům tak i pokročilejším pilotům k nácviku základní akrobacie nebo termického létání. Nějaký fotky a video dodám zítra , až to zpracuju do použitelného formátu.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

úte 06.09.2011 10:37

tady je to video

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

úte 06.09.2011 16:02

Ahoj,jak se to chová ve větru?Opravdu lepší než Easy Glider?Glidera jsem loni prodal,ale zase bych chtěl něco na plachtění.S gliderem se dalo dost blbnout proto jsem přemýšlel nad Foxem 2.3 m od pelikána.Co by bylo lepší?Díky.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

ned 11.09.2011 5:57

Rozhodně je lepší ten Climber, Foxe jsem viděl dva - oba stejný problém se směrovkou - ala francouzký pant , na jednu stranu to chodí a na tu druhou ne , zbortí se bovden. Jeden z Foxů měl pod kabinou centimetrovou fuku - díra jak do ... . Foxe 2,30 nebrat. Climber je v porovnání s EG maličko línější v obratech (což ocení začátečníci) , ale zas je o dost výkonější v plachtění (to ocení ti zkušenější ) .

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

ned 11.09.2011 23:12

Myslíte, že by byl schopen unést FPV set? Ideálně dvě baterie, jednu pro motor, druhý pro kameru? Vešlo by se to tam vůbec?

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pon 12.09.2011 6:17

Francouzký pant? Ten pojem jsem nikdy neslyšel 8O :D

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

úte 13.09.2011 20:40

Adalf píše:Myslíte, že by byl schopen unést FPV set? Ideálně dvě baterie, jednu pro motor, druhý pro kameru? Vešlo by se to tam vůbec?



Určitě , ano.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

čtv 15.09.2011 21:25

Ancistrus01 píše:Francouzký pant? Ten pojem jsem nikdy neslyšel 8O :D

To je ta bejkárna co z ní nekouká žádná páka , je totiž ukrytá a pohybuje se v podélně s osou kormidla.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

čtv 15.09.2011 21:29

Mrzí mě však, že k modelu nejsou dostupné náhradní díly. Nevíte, zda-li se to v budoucnosti zlepší?!

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pát 16.09.2011 21:33

BOSS8 píše:
Ancistrus01 píše:Francouzký pant? Ten pojem jsem nikdy neslyšel 8O :D

To je ta bejkárna co z ní nekouká žádná páka , je totiž ukrytá a pohybuje se v podélně s osou kormidla.


:lol: Tak teď jsem z toho mimo úplně :lol: . Nemá někdo foto.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

stř 21.09.2011 12:49

Jako naprostý RC začátečník (se zkušenostmi z reálného plachtění) uvažuji o koupi modelu větroně do 4-5 tkc. Tenhle kousek vypadá velmi zajímavě. Chtěl bych se zeptat těch zkušenějších zda má (v této cenové kategorii) smysl uvažovat i o nějakém jiném modelu ??

Přikládám nějaké detaily, které jsem našel na internetu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil glider dne stř 21.09.2011 17:35, celkově upraveno 1

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

stř 21.09.2011 13:35

Viděl jste někdo prodávat Sky Climbera ve verzi ARTF? V zahraničí se prodává, u nás jsem našel jenom RTR/RTF.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

stř 21.09.2011 18:02

glider píše:Jako naprostý RC začátečník (se zkušenostmi z reálného plachtění) uvažuji o koupi modelu větroně do 4-5 tkc. Tenhle kousek vypadá velmi zajímavě. Chtěl bych se zeptat těch zkušenějších zda má (v této cenové kategorii) smysl uvažovat i o nějakém jiném modelu ??

Přikládám nějaké detaily, které jsem našel na internetu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Taky jsem uvažoval o jiném, rc letadlo, větroň Mini Moa Glider Art Tech 2.4GHz > 2000mm
ale vyhrál tento,už se nemůžu dočkat kdy přijde

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

čtv 22.09.2011 3:11

[quote="glider"]Jako naprostý RC začátečník (se zkušenostmi z reálného plachtění) uvažuji o koupi modelu větroně do 4-5 tkc. Tenhle kousek vypadá velmi zajímavě. Chtěl bych se zeptat těch zkušenějších zda má (v této cenové kategorii) smysl uvažovat i o nějakém jiném modelu ??

Jediný srovnatelný éro je Easy Glider od Multiplexu - toho ale za 5 k nepořídíš s komplet výbavou.
Alpha 1500 nebo Beta 1400 jsou letovými vlastnostmi o třídu nebo spíš dvě třídy níže než Climber. Takže jednoznačně můžu říct, že Climber je v současnosti ta nejlepší volba . Je tak hodnej že se s ním dá přistát do ruky - to je při jeho rozpětí unikát - video bude koncem týdne.
Odeslat odpověď