Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2015 20:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Tak vidíš, chce to trochu trpělivosti a času. Já před dvěma roky si vybral stavebnici v rozsypu a ona najednou nebyla. Vzal jsem jednoho prodejce za druhým, kde měli napsáno "skladem" nebo "do pěti dnů" a objednával jsem. Ale odpovědi negativní trvaly dlouho. Tak jsem psal maily. A možná ze 30 poptávek jedna vyšla.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2015 16:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Pozdravujem taka mala kozmeticka otazocka.

Pri castom a nesetrnom pristavani (prvy model, uplny zaciatocnik) sa dost nici trup lietadla.
Co by ste, vy skusenejsi, odporucali ako ochranu trupu ES2?

Uvital by som nejake linky, typu kup to a to ... ja uz si najdem ako to urobit :) pripadne sa opytam.

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2015 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Je zde jak na ochranu trupu popsáno dost. Nejčastěji bych řekl, že se používá páska se skelnou vložkou (nejlépe křížová), šířka tak cca 2,5- 3 cm.Dostaneš koupit v každé modelářské prodejně. Dobrou folii prodává také RC ZOOM. Tu je ale potřeba nastříhat na pruhy. Někteří část trupu olaminují, má to za následek nárůst váhy. Já bych tento způsob nedoporučoval.
Pro nešetrné přistávání snad ta laminace. Ale potom by to asi chtělo olaminovat přední třetinu trupu celou a zbytek snad jen ze spodní poloviny a ještě vyztužit. To pak ale ztratí původní letové vlastnosti.
Můj názor je takový, že když se něco učím, tak mě to něco může stát. A cena trupu na ES zase není tak horentní. Pokud kouříš tak si odepřeš 5- 6 krabiček cigaret a máš náhradní díly trupu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 16:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
Jasne chapem ze sa nejako neoplati s tym zaoberat, ale po zniceni to rovno vymenit.

Co tie nazehlovacie folie? Ak by isla iba na spodok trupu? Letove vlastnosti to asi velmi nezmeni, no vsak prida to na pevnosti (pripade ocharane proti "skrabancom") ?

Alebo je lepsie fakt na to zabudnut a v pripade ES2 lietat tak ako to je? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2015 17:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Ja na e-bay koupil Scotch Extreme Packaging Tape (je to jen znackova paska se skelnymi vlakny) a jeden pruh nalepil na bricho, v miste dotyku pri pristani. Pristavam na travu a tohle reseni muzu doporucit.
EDIT: Tady je to videt na fotce.


Přílohy:
DSC_0265e.jpg
DSC_0265e.jpg
[ 100.06 KiB | Zobrazeno 2954 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2015 13:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
dik Virtual. Vyskusam tam dat teda tu pasku a hotovo.

Inak je nejaky zasadny rozdiel v konstrukcii medzi SkyScout a ES 2. Alebo ide iba o znacku a cenu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 10:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Nz ;-)
ES2 a Skyscout jsou konstrukcne totozne modely (Hitec koupil firmu Multiplex), jen u RTF je mirne odlisna elektronika. Ja napr. pouzil pro kridelka u Skyscouta serva Multiplex Nano, protoze mají delsi kabel a není potreba prodluzovat viz minuly obrazek (jsou az na barvu krabicky a delku kabelu taky uplne stejny).
Jinak zpevnit oblast kabiny a nosu lze i zevnitr uhlikem apod., to mi ale pripada u takoveho era zbytecne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: stř 08.04.2015 21:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
mmaki píše:
dik Virtual. Vyskusam tam dat teda tu pasku a hotovo.

Doporučuju pásku s podélnými vlákny.
Ta s příčnými je vhodná na jiné účely, jako např. panty kormidel apod. Prostě tam, kde je potřeba pevnost v příčném směru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: ned 06.09.2015 11:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.9.2015
Příspěvky: 6
Zdarec lidi, myslíte že tento motor mi v poho utáhne easystara II?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: ned 06.09.2015 12:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
RaDoX9 píše:
Zdarec lidi, myslíte že tento motor mi v poho utáhne easystara II?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html


nie, na moj vkus je slaby. Vezmi tento: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36644__Turnigy_L2210A_1650_Brushless_Motor_180w_EU_Warehouse_.html

cenovo lepsi, lepsi vykon, len loziska nie su nic moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: ned 06.09.2015 17:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.9.2015
Příspěvky: 6
mmaki píše:

nie, na moj vkus je slaby. Vezmi tento: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36644__Turnigy_L2210A_1650_Brushless_Motor_180w_EU_Warehouse_.html

cenovo lepsi, lepsi vykon, len loziska nie su nic moc


No ten už mám ale po čase sem zjistil že při protlačení hřídele sem ji asi trošku přihnul a ted mi to hazí. Hřidel sem si už objednal ale nemám zkušenosti s výměnou a trochu se toho obavám, tak koukám po jiným motoru u které ho bych nemusel protlačovat hřídel. A tady ten si nechal jako náhradní. A ložiska by to taky asi chtělo ale vůbec nevím jaký. A motory co doporučuje výrobce jsem snad nikde nesehnal nebo spíš je nemá nikdo skladem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2015 15:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.5.2015
Příspěvky: 3
Dobrý den. Přemýšlím o koupi Easy Star II a chtěl bych požádat o radu. Z minulých letadel mi doma zbyl motor Turnigy D2826/10 1400KV regulátor Turnigy plush-18A Myslíte, že bych mohl něco z toho upotřebit na Easystaru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 10:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Neznám konkrétně tyhle díly, ale 18A regulátor s brzdou je v setu SkyScout (stejné letadlo, mám osazená i křidélka a vše funguje bez problémů) a motor je tam o trochu pomalejší, 1100 KV, ale i těch 1400 KV tam tuším někdo měl, já se spíš držím doporučení výrobce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
vaclavka píše:
Dobrý den. Přemýšlím o koupi Easy Star II a chtěl bych požádat o radu. Z minulých letadel mi doma zbyl motor Turnigy D2826/10 1400KV regulátor Turnigy plush-18A Myslíte, že bych mohl něco z toho upotřebit na Easystaru


Ten pohon ti na to stačí. Len budeš musieť otočiť kriadeľ na motory (ak sa dá). Sklopka dodávaná v sete je 7x6 a to my príde trochu rýchla na 1400kv, ale inak to tam kľudne daj s aku 3S 1600-2200 mAh 25C a budeš spokojný. Podľa @Calc vychádza max. prúd 14A, Ťah cca. 760g. príkon cca 140W.
Po skúsenosti bi som volil a odporučil aku. (mal som Turnigy 2200 mAh 25C ale zbitočne moc):
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html
Ja som tam mal tento motor (s APC 7x5):
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _438W.html
Ale to už bola raketa a konštrukcia EPP to nezvládala. Myslím že ten tvoj motor je lepšia voľba, ako originál doporučený Permax BL-O 2830-1100. (ten ma malé otáčky na 7x6 vrtuľu)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 18:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.5.2015
Příspěvky: 3
Děkuji za radu juraj.jurej Koukám že máš taky hotwinga :-) (budu používat díli z něho) Jsem rád,že to půjde použít. Vrtuli bych nechal jejich origo. Uchycení motoru je stejné? Najdu tady někde návod na protlačení hřídele a protlačím. Mám doma baterku Turnigy 1300mAh 3S 25C Půjde použít? Nejspíš jen kratší dobu polétám :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz