Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar II
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 14:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

co říkám není dogma je to pouze můj názor na základě toho co jsem vyčetl a vyzkoušel.

začal jsem s cadet4 za 1200,-. byly to vyhozené peníze. vrtalo mi hlavou proč je vysílač 4 kanálový a příjmač 6 kanálový. vysílač jsem rozebral prohlédl. doplnil zbývající součástky a mám cadeta jako 6 kanál. pak jsem vytrhl konstrukčne nedokonale připevněnou antenu zasadil zpět a nevšiml si, že mám porušený koax a když jsem ztratil signál a rozbil letadlo tak jsem ještě opravil vysílačku a slepil letadlo. konečné rozhodnutí proč změnit vysílačku bylo po špatném odhadu času a zničení lipolky. původně jsem chtěl 9X, než jsem se rozhodl pro koupi objevila se 9XR a tak mám 9XR s modulem a příjmačem Frsky. Turnigy vysílačky a Taranis jsou dobré jen proto, že skupina nadšenců vytvořila program pro její ovládání a dále ho rozvíjí. při sledování jejich projektu je ale vidět že se soustředí na Taranis s 32 bitovým procesorem a zbylé dvě vysílačky dělají ze setrvačnosti. ty máš 9X já mám 9XR obá dokážeme na svých vysílačkách téměř to co Taranis tobě to zatím stačí já bych chtěl zkusit něco s coptérou a vidím že některé věci bych řešil snáze. za tři roky co pokouším letecké modelaření jsem utratil více peněz, než jsem zamýšlel. finanční rozdíl s výhledem do budoucna není mezi vysílačkami tak veliký, že když nic nemám lépe koupit to lepší, než pak ztratit čas různými předělávkami a vymýšlet jak se starých věcí ze ztrátou zbavit a koupit nové lepší.

PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 14:30 
Mazák
Mazák

anastazius píše:
... ty máš 9X...

Už ne :) Ale kdybych nechtěl telemetrii, lítám s ní asi dodnes. Protože jsem s ní nikdy neměl sebemenší problém a co se týká programovacích možností, tak třeba oproti Graupnerovi MX-20, co mám teď, nebe a dudy (ve prospěch T9X-a to je to rádio 5x levnější :( )
Ale souhlasím s tebou, že pokud kolegu netlačí rozpočet, bude asi Taranis lepší volba než T9X (jestli by byla lepší volba T9XR, si už po shlédnutí některých recenzí nejsem tak jistý). Pokud má rozpočet napjatý, T9X není špatná volba.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 15:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

nedá mi se nezeptat. chci stavět hexa, nebo opto copteru. mám v tom zmatek z hlediska řídících systemů. všechny sofistikovanější systemy přenáší data tam pro nastavování změnu letu, zpátky informace o stavu zařízení. u frsky je možné určitá data sejmutá jejich snímači zobrazit,to není k ničemu, nebo jako hlasový výstup to už je lepší. ostatní data přenáší nějakými jinými systemy po dalších frekvencích 433 MGhz. u Frsky se objevil SmartPort po kterém by měla jít přenášet data třetích stran oběma směry. jak to řeší graupner?

PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 18:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Takže objednáno dle mého seznamu. Nakonec jsem šel do 9X, hned jak to přijde, tak to flashnu - a kdyby v budoucnu nestačila, tak to není taková ztráta a navíc si myslím, že se bude moci dát prodat.

Jen doufám, že jsme nezapomněli na nějaký komponent.. to by mě vážně mrzelo;-)

Jinak rozdělil jsem na 2 zásilky z EU a z Číny (a až teď jsem si všiml, že se musím vejít do 150 EUR... což jsem se nevešel - mám objednávku 210 EUR, takže mě čeká ještě clo..sakra!!!).

Jinak jaké máte zkušenosti s "SingPost AirParcel 3kg"

Díky

PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Takže ještě jedna poznámka k HK - objednávku jsem stornoval a chtěl vytvořit dvě nové, abych se vyhnul clu...

Bohužel, Čína je Čína a tak místo vrácení peněz mi připsali jakýs credit na HK (ve výši ceny zboží a dopravy), za který lze nakupovat. Ale za kredit už nelze platit dopravu (absolutně bez logiky, když mi v předchozí objednávce cenu dopravy hodili do credit bodů a nedali refund), po hodinovém chatu s customer care jsem uhádal refund ve výši dopravného s tím, že mi peníze pošlou do 7 - 10 dní..tak jsem na to zvědav (záznam komunikace mám uložený, i když nevím jestli mi to k ničemu bude).

Dále, při rozdělení objednávky na dvě mi najednou vyskočila cena o 10USD větší než v předchozím případě (nevím proč a nebudu už dál řešit - btw: cena dopravy při rozdělení na dva balíky by měla být naopak nižší), takže v současné době teču 10 USD a pokud mi zpět nepošlou částku za dopravné na paypal, tak budu téct celkem 65 USD.

Jsem opravdu zvědav jak to dopadne. Příště důrazně zvážím nákup v ČR, kde lze pohrozit právníkem a obchodník se uklidní a začne spolupracovat.

Ano, udělal jsem chybu, ale vše jde rozumně napravit, když se chce - HK mě přístupem zlamal! Tím, ale neříkám, že všichni čínští obchodníci jsou špatní, naopak na ebay jsem z činy již zboží koupoval a dokonce i žádal o refund - vše bez problému ihned, super dohoda..

Předmět příspěvku: EasyStar II vs. AXI 2217/12
PříspěvekNapsal: pát 25.07.2014 18:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
zdravím, budu si stavět EasyStar II a chtěl bych tam ňáký "lepší" motor (spotřeba, výdrž, spolehlivost, atd...).
koukám že oproti doporučovanému AXI 2212/20 (1150kv) má 2217/12 (1380kv) stejný průměr, je jenom o 5mm delší, 12g těžší a (hlavně) je jenom o cca stovku dražší 8)
má s ním někdo v ES2 zkušenost? vejde se tam? nebude se přehřívat? nebude to přemotorováno?
dík za info!

PříspěvekNapsal: pon 01.09.2014 18:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Jeste se chci zeptat je mozne pro tento motorek pouzit 20A regulator (je to bezpecne)? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 732&=44954

PříspěvekNapsal: pon 01.09.2014 19:01 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
lessph píše:
Jeste se chci zeptat je mozne pro tento motorek pouzit 20A regulator (je to bezpecne)? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 732&=44954

Ano, je to možné. I výrobce to uvádí:
Max Current: 17.5A
ESC: 20A

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 01.09.2014 19:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Super, diky.

PříspěvekNapsal: čtv 04.09.2014 8:52 
Mazák
Mazák

Daj tam toto Výkon dosť (až moc) na 3S 2200mAh (let cca 30 min) možno iba sekundu :lol:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 400w_.html

Naposledy upravil juraj.jurej dne úte 28.10.2014 1:12, celkově upraveno 1

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 7:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Má někdo zkušenosti s opravou trupu v místě uložení křídel?
Po jednom ne moc provedeném přistání se mi odlomil horní oblouk trupu do kterého se vkládají křídla. Vepředu je to celé vylomene, nsa straně motoru poškozené. Má cenu se pouštět do opravy z hlediska pevnosti spojů tohoto dost namáhaného místa?

PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 7:20 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
ja som mal čistí lom na oboch stranach, sekundák to zlepil a lietam, daj foto lepšie sa bude radiť, či opraviť alebo kúpiť nový trup :wink:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 11:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zkusím tedy slepit UHUporem.
Do popelnice se mi to hned házet nechce, snad ještě bude létat.

PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 11:15 
Mazák
Mazák

Obrázky: 10
Bude to létat, já lepil Purexem

Dám večer foto :-)

PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 11:44 
Mazák
Mazák

Obrázky: 38
strana píše:
Má někdo zkušenosti s opravou trupu v místě uložení křídel?
Po jednom ne moc provedeném přistání se mi odlomil horní oblouk trupu do kterého se vkládají křídla. Vepředu je to celé vylomene, nsa straně motoru poškozené. Má cenu se pouštět do opravy z hlediska pevnosti spojů tohoto dost namáhaného místa?

V pohodě ... Easystary se lepí do bezvědomí :) ... pokud je to pomačkané nějak tvarově, tak nejprve v horké vodě nech trochu srovnat. Pokud je jen popraskané a potrhané tak poheftuj vteřiňákem co kde na sebe pasuje ... to jde klidně po kousíčkách. Pokud ti někde nějaký droběk chybí tak lze použít i ten purex a ten to dopění (ale pokud to jde tak já se mu spíš vyhýbám .... vypadá to s ním vždy tak nějak bolavě). No a když to chceš pak ještě vyztužit tak skrz ty spoje nějak šikonvně po směru namáhání propíchni nejlépe uhlíkové špejle, vytáhni je, do vzniklé dírky kápni přiměřeně vteřiňák a zase zastrč .... to už nerozlomíš nijak ... jen to přidá pár gramů.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Další