Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: EasyStar II

pon 09.03.2015 9:38

Bob-an píše:Muzete nekdo doporucit/nedoporucit RTF set Easystar (nebo Hitec skyscout jak se ted jsmenuje ?) ....

Před časem jsem Sky Scouta kupoval ve verzi Plug in to go. To je sestavené letadlo bez vysílačky a baterky. Pokud nedoděláváš křidélka, lze letět doslova za pár minut (vložíš přijímač a baterku).
BTW Hitec Koupil Multiplex, takže Sky Scout je Easystar 2 s mírně odlišnou elektronikou, např. serva Hitec HS-55 v modré krabičce oproti servu Multiplex Nano S v červené (vnitřek krabičky je stejný, jen servo MPX má delší kabel, takže do křídel nepotřebuješ prodlužku).
Nevím, co je v RTF verzi za vysílačku, ale doporučil bych vzít rovnou "počítačovou", typu Turnigy 9X apod.
Jinak můžu Sky Scout (to samé bude platit pro ES 2 RR) doporučit. Je to sice dražší než Hobbyking aspol., ale vše funguje bez problémů a i náhradní díly v případě potřeby seženeš, ať už u nás nebo z Německa...

Re: EasyStar II

pon 09.03.2015 10:02

V RTF je rádio Hitec Lite 4 s přijímačem Minima6, tedy lze později použít k lepšímu rádiu od Hitecu.
Kolega ho používá už přes 2 roky a je spokojený.

Re: EasyStar II

pon 09.03.2015 11:11

Já tyhle rádia neznám, přesto bych doporučil i začátečníkovi takové to minimum v podobě "počítačového" nastavení EPA, D/R, EXPO, SUB TRIM, paměť na pár modelů, příp. diferenciaci křidélek apod. Cenově to nemusí být velký rozdíl a funkčně postačí pro spoustu (i pokročilejších) modelů.

Re: EasyStar II

pon 09.03.2015 12:48

Dik za tipy,

co se tyce pocitacovych RC souprav, tak z CZ distribuce pod 4000 nic moc nesezenu a na objednavku z ciny neni bohuzel cas......
Jinak priplatek za verzi s RC soupravou je cca 600 korun, coz na to ze to pro tatku prvni model mi prijde v pohode a kdyz ho to chytne tak ji pri te cene za setovou vysilacku muze klidne hodit do kose a koupit si jinou....... a kdyby ho to moc nechystlo tak nebude zbytecne sedat prach na radio, ktere by bylo drazsi nez cely zbytek letadla...
Ted jen doufam ze ho budou mit nekde idealne v Ostrave skladem....

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 11:11

No a jsem zpatky na zacatku - Easy Star / Sky scout se uz neprodava v RTF setu, jedine pry Beta, ktere jsme se chtel vyhnout....

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 11:43

Němci to myslím jako RR+ s takovým tím "gamepadem" (má ho samostatně i Pelikán) prodávají. A nedá se koupit třeba ta 9X někde u nás? Snad jsem ji někde viděl, o pár stovek dražší než z HK. Pokud nechceš objednávat ze zahraničí... plus letadlo Plug in to go pro rychlé zprovoznění. Nebo vysílačku bazarovou...

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 12:33

No problem je v tom, ze jakakoli jina varianta (dostupna v CR) vychazi vyrazne draz (napr u te (x to je navyseni ceny darku o dve tretiny coz je trochu nad rozpocet :-D, dokoupeni low cost radobyvysilacky to same i kdyz navyseni nizsi ..... jeidne zkusit nejaky ten nemecky shop jestli nemaji easy star nebo sky scouta, ale neznam moc nemecke shopy....)

Edit - tak z nemecka vyjde RTF draz ne k tomu tady dokupovat setove radio ....

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 12:52

Já ten "gamepad" Smart SX v ruce neměl, tak netuším jak "sedí" v ruce. Z DE jsem parkrát objednával a bez problému, jen by u velké krbice asi vyšla dráž pošta, a nakonec by to dopadlo asi jako to dokupování vysílačky.
BTW RTF kdysi nabízelo tuším LRP a SkySurfer, podobné éro jako ES2, i když to bude taky asijská kopie Easystaru.

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 13:06

Tak z cinskych kopii bych uz sel asi do Bety .... zajimalo by me co pelikana vedlo k zastaveni distribuce, ze by nikdo RTF nekupoval?

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 13:28

Ono jak psal kroxigor, bylo tam jiné rádio než v německém RTF, tak si svoji verzi RTF asi dělal Pelikán... leda se zkusit zeptat na slevu, aby případné dokoupení setové vysílačky vyšlo levněji.
BTW Jsem koukal na cenu 9X v CZ a nestačím se divit, před necelým rokem vyšla z HK na míň než polovinu! :roll:

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 18:22

Bob-an
já myslím, že když si sedneš a budeš hledat, tak jistě najdeš prodejce, který ho ještě má skladem. Že ho nemá Pelikán podle mě není rozhodující.

Re: EasyStar II

úte 10.03.2015 19:06

JJ prodejce jsem dneska nasel, skladem ho teda mel jediny z tech co jsem nasel, tak jen doufam ze to neni renonc na Eshopu, ale opravdu ho maji a poslou...

Re: EasyStar II

čtv 12.03.2015 22:16

Radši si to ještě ověř. Spousta e-shopů má vlastní sklad velmi malý, pak má napojení na jeden a ten stejný velký sklad a když něco není, tak najednou není nikde. A spousta e-shopů jsou slibotechny a nakonec zboží nedodají.

Re: EasyStar II

čtv 12.03.2015 23:43

No dneska psali mail ze odeslali, tak snad to vyjde :-D

Re: EasyStar II

úte 17.03.2015 12:36

Tak dnes dorazilo, sice ocividne rozbalene ale vse zda se funguje. Akorat pro pripadne zajemce bacha na to, ze Skycout na rozdil od ES ma v setu nabijec na 12V (ES mel pokud se nemyslim na 230V).
Odeslat odpověď