Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2015 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Já mám na Gamě na všech pohyblivých řídících plochách tyto panty: http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=3768

Ty polystyrenové ohyby byly strašně tuhé, tak jsem je rovnou zrušil a nahradil panty. Do klapek a křidélek jsem nakonec oproti fotkám dal po třech pantech, protože na dvou pantech se prohýbaly.

Tady jsou fotky z mojí stavby: http://balzac.rajce.idnes.cz/Gama_2100

Jinak je škoda, že nemáš o kanál navíc, s DX6 asi nebudeš mít funkční vztlakové klapky.
Nevím, jestli by šlo nějak na DX6 nastavit, že by třeba v letovém modu start byl daným kanálem ovladaný motor a v modu třeba termika bys pak stejným kanálem ovládal jedno křidélko. Jinak mě nenapadá, jak to ošulit.

Ke Gamě mám taky Spektrum vysílač, tak kdybys pak chtěl pomoct s nastavením klidně se ozvi.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2015 19:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.9.2013
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha 3
klapky muze mit na jednom kanalu, spoji je Y-kabelem

_________________
T9x FrSky, El Marabu (R.I.P.), Bird of Time, e-Hawk, Extra 3D, Guppy 2, Ardea ve vystavbe


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2015 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Jo, ale nepůjdou mixovat s křidýlkama. Letadlo bez toho mixu pak reaguje na křidýlka tupěji.
Ale jinak jako základ jo.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Vážka píše:
Jo, ale nepůjdou mixovat s křidýlkama. Letadlo bez toho mixu pak reaguje na křidýlka tupěji.
Ale jinak jako základ jo.

Mne Gama bez mixu reaguje dobře na křidélka. Jediné na co velice tupě reaguje je směrovka. :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 17:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Zvolen
Ahojte, ako ste si povylepšovali Gamu? Ja som iba dal preč ten pásik čo je na spodku krídla a nahrdail ho normálnou samolepiacou reflexnou fóliou. Rozdiel to podľa mňa veľký neurobilo ale pocit mám oveľa lepší :-) Teraz chcem urobiť na gamu zalohovany zdroj (5x nimh :-) aj tak poterbujem dovazovat :-) a osvetlenie. Dni sa skracuju :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Ahoj, kdyz si proctes tohle vlakno, tipy na upravy najdes. Ja daval lepsi motor a vrtuli, vyrabel loze baterii. Vsechny pohyblive plochy mam na pantech. Mam i jine paky vsech ovladanych ploch a taky tahla a vidlicky serv. Delal jsem vetsi smerovku a tvoril klin pod vyskovku. Vylaminovaval jsem kabinu.
O osvetleni taky premyslim, ale zatim se mi do toho nechce vrtat, ted to lita super.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 10:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Zvolen
Ja som klapky kedze maju zaves hore prelepoval foliou. Chcem nejako vyriesit to ze sa vysuvaju kridla (pokrcilo sa to epp na poistkach kridel :-( no co mam ju uz rok a uz som tie kridla videl vseliako ohnute a nic sa im nestavo, nepraskli...:-) ). Inac, nemate nejaky napad ako urobit to osvetlenie? Chcem tam 3 rezimy (nic nesvieti, blikanie a vsetko svieti resp. Svieti pristavacie svetlo) ja som rozmyslal urobit to pomocou arduina, upravenych starych serv a mozno pomocou nejakej napatovej regulacie podla toho ake ledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Osvětlení ve více režimech bude chtít nějaký světelný modul, s tím zkušenost nemám. Zatím jsem vždy dělal jen pevné osvětlení, LED-ky odpory a pár drátů.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 13:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
U mé Gamy bylo úplně nejdúležitější přichytit bovden od výškovky k trupu pomocí klínku. Takhle to například udělal Vážka:
http://balzac.rajce.idnes.cz/Gama_2100# ... 195917.jpg
Bez toho jinak při přitažení po dlouhém klesání a vysoké rychlosti dojde k prohnutí táhla a model má tendenci pokračovat až (skoro) do země.
A pak také je důležité pořádně přilepit ocasní plochy a nespoléhat se jen na dodané oboustranné lepící pásky.
Petr


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Jo, to je pravda.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 15:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Ten klínek u vedení táhla k výškovce je dobrá věc... :idea: budu to muset také takto vylepšit :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 16:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 136
Tak jsem si koupil Gamu 2100 ve verzi 6 serv. Nic jsem neupravoval pouze jsem přestavil páky serv na klapkách tak aby klapky šly nadoraz dolů. Naprogramoval jsem Spectrum DX6i a nasadil aku 2200-11V.
Aku mám vzadu na suchém zipu a předek aku je úplně u serv. Přesto je těžiště asi 2cm za udaným.
Na letišti zapnul rádio-nasadil křídla-kontrola výchylek-plný motor a šup s ní do vzduchu. Nastoupání do 50m-vytrimování-zkouška přistání bez klapek......zjištění že jsem dlouhý gama hodně plave----motor....znova přistání....k noze. Další let- přistání s klapkama-Gama zpomalí ale přesto hodně plave. Celkem vylítané dvě baterky.
Gama lítá spolehlivě, na kormidla reaguje dobře, s origo motorem stoupá dostatečně. V létě to vidím na celodenní lety v termice. Motor neměním na stoupání za vrtulí mám akrobaty. Pouze naprogramuju klapky na třipolohové.
Přeju Vám mnoho krásných letů.
Jarda

_________________
Frsky HORUS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 15:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.12.2015
Příspěvky: 16
Ahojte, som tu novy a chcel by som vas poprosit o radu. Zaobstaral som si prve lietadlo Gamu 2100, je poskladana, nastavena, vyvazena. Chcem sa opytat, ci je potreba na Game nastavit diferencial na kridelka a kolko, alebo to zataca pekne aj bez toho. Este sa mi zda zvlastne, ze tazisko ma byt 75-80mm od nabeznej hrany a ja mam baterku 2200mah az v predu skoro na motore a tazisko je 80mm tak niektori tu mate baterku tesns za servami a tazisko vychadza dobre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 16:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Může tam být několik proměnných, jako váha motoru, serv, čidla... Pokud jsi na doporučených 80mm a je to v těžišti, mělo by to být ok. Pokud bys baterku posunul dozadu, musel bys zatížit předek. A jak se říká, proč něco vozit, když to nic nedělá :wink:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 17:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.12.2015
Příspěvky: 16
Tak dnes som s Gamou absolvoval zalet, 5x pristatie uplne v pohode. Pritiahnutie vyskovky na vidlicke a lieta pekne. Bol to moj prvy RC let, doteraz som drtil len simulator, tak som rad ze ju nemusim lepit.
K tomu tazisku: 80mm od nabeznej hrany, pri baterke 2200 skoro na motore a dive test na jednicku. Diferencial na kridelkach 50% a toci to pekne tak to necham tak. Okrem klapiek mam na samostatnom prepinaci este kridelka hore na 50% ako brzdy, ale to je asi malo lebo som rozdiel nepostrehol.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz