Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
a nevite nekdo o nějakym 10 kanálu na autobus za roumný peníz??

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
Vzduchoplavec píše:
jakub_czakovice: Nechci nijak protalcovat Optica. Mam ho teprve cca 6 mesicu a zatim jsem zcala spokojen. Nemam vsak zkusenost s jinymi znackami, takze nemohu porovnavat.

Pouze uvedu na pravou miru milnou informaci s cenou. Optic 6 se da koupit v setu s prijimacem za 4324,- u Kostky:

http://www.kostkamodelcentrum.cz/index.asp?obsah=3344&styl=0

EDIT: A koukam, ze pouze vysilac (bez prijimace) prodavaji v Hangaru za 3299,- takze z tou cenovou "bezkonkurencnosti" Futaby to neni zase az tak zhave. :wink:

[url]http://www.hangar1.cz/katalog.php?text=&kat=9&akce=najdi&sklad[]=1&page=1&detail=1762[/url]


Dobrá Optic i obě MX znám pouze z návodů, a z chvilkového držení v pazourách. Bohužel pamatuji ještě dobu kdy optic byl dražší než FX-18. Faktem ovšem zůstává že když započteme 2 kanály navíc. podporu PCM (nezbytná i pro malé vrtulníky) a možnost dovybavit o libovolný počet přepínačů v libovolném rozmístění.

Faktem je taky skutečnost že na křídlo se 3-4 servama 6ti kanálem neuřídíš (pozor nemluvím o sportovním náčiní které bude řízenlo lepšími stroji než FX-18)

Možná v tom poměru cena/výkon vyhraje. Pravda má mizernej displej, a skoro bych řekl že pult je nutností. Ale pro ty co uvažují o víceméně rádiu do pultu je to opravdu skvělá volba. (v danné cenové skupině).

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 13:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
mipr píše:
Pokud bych chtěl vybavit FX18 na alespoň 7 kanálů,na kolik to přibližně vyjde? Řekl bych skoro stejně jako vysílač v základu. :cry:


Záleží jak budeš chtít kanály využívat, když máš např 2 serva v křídle rázem funguješ třeba na 5 ti kanálech, ale nepotřebuješ k tomu jedinný ovládací prvek navíc. Pokud ano záleží zda budeš chtít proporcionální ovladač nebo ti stačí přepínač. Pokud ti stačí přepínač rozšíříš kanál za 25 Kč, (cenu udává pouze kvalita přepínače), pokud chceš rozšíření origo dá se za 850,- koupit sada která obsahuje 2x tahový potenciometr a 2 přepínače mixu.

Amatérsky se dá u Futab rozšířit vše (prop. kanály, spínač. kanály, mix spínače, mix trimy) a cena je dána víceméně pouze cenou materiálu (GM, GES electronic). Trochu problémy mohou nastat se sehnáním tahových poťáků, a s vyřešením konektorů s roztečí 2mm ale i to se dá vyřešit elegantně.

Jinak co se držení týče je FX-18 konstruovaná jako hybrid, avšak vzhledem k tvaru a koncepci mi umístění v pultu přijde jako lepší

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Opava
mnov píše:
Také mám Optica, ale nemám s ním dobrou zkušenost. Rozladil se mi u něj VF díl a nemělo to žádný výkon. Po naladění zas chodí, ale už mu nevěřím. Kamarádovi se u něj zasekával SW, ale to se u mého nestalo. Abych řekl pravdu používám ho čím dál míň a raděj létám se stařičkou FC16.

Já jsem měl s Opticem ještě větší průsery. A taky s VF modulem. Po třech opravách jsem ho vrátil a vzal si Graupnera MX 12. Akorát po těch stopkách se mi stýská...

_________________
MX 16S - 35 MHz
Uvidíme, řekl moudrý, oční chirurg ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 14:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
georg píše:
a nevite nekdo o nějakym 10 kanálu na autobus za roumný peníz??

Co to znamena "na autobus" ??
Pokud by ti stacila 8mi kanalova FC-16ka na 40MHz, tak tu budu mit mozna brzo na prodej...

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 16:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Abu píše:
georg píše:
a nevite nekdo o nějakym 10 kanálu na autobus za roumný peníz??

Co to znamena "na autobus" ??
Pokud by ti stacila 8mi kanalova FC-16ka na 40MHz, tak tu budu mit mozna brzo na prodej...


No musim to s kámošem spočítat a potat se. Jinak co by si za ní chtěl??

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 16:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Podle vybavy (krystaly, kratka+dlouha antena) 1800-2200,-
Ale jeste nemam novej Tx, takze to tak nehori. Az bude doma MC-19, tak se ozvu, pokud budes mit jeste zajem.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
hele de o to aby tolik nestála a tady to taky nehoří nějak zvlášt zatim nemá prachy ale možná by jsme se domluvily

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
Vladan píše:
mnov píše:
Také mám Optica, ale nemám s ním dobrou zkušenost. Rozladil se mi u něj VF díl a nemělo to žádný výkon. Po naladění zas chodí, ale už mu nevěřím. Kamarádovi se u něj zasekával SW, ale to se u mého nestalo. Abych řekl pravdu používám ho čím dál míň a raděj létám se stařičkou FC16.

Já jsem měl s Opticem ještě větší průsery. A taky s VF modulem. Po třech opravách jsem ho vrátil a vzal si Graupnera MX 12. Akorát po těch stopkách se mi stýská...

Já když létám s FC16 tak se mi také stýská po funkcích Optic6. Např. jsem si zvyknul na digi trimy a ty mechanické u FC16 mi vůbec nevyhovují. Nehledě na to, že už se vůbec nepokouším trimování uložit. To se mi u FC16 nikdy nepodařilo a u Optica se to jen vypne a je uloženo. Škoda, že toho Optica neudělali v kvalitě Flash s tou jsem nikdy problém neměl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: FC-16
PříspěvekNapsal: úte 13.02.2007 10:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
georg píše:
hele de o to aby tolik nestála a tady to taky nehoří nějak zvlášt zatim nemá prachy ale možná by jsme se domluvily

Nova stoji 5000, hola, bez prepinacu a bez rozsireni pameti.
1800,- za soupravu s 6ti prepinaci, krystalama a Campacem 16k mi neprijde tak moc.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2007 6:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2006
Příspěvky: 222
Bydliště: Praha 8 Čimice
No já už mám Optica týden a zatím spojenost. 8) Hobbyeshop už má Optica s elektronem za 4 142,- což de + poštovný. Z programování jsem byl trochu jelen, ale de jen o první dojem. Po 2 hodinách dělá éro co potřebuju, ale zatím není možnost to uvést do praxe. :evil: (u nás dost fouká) Jednoduší éro (3 serva) funguje normálně. Možná po prvním průseru budu mluvit jinak.

_________________
Skyvan 170cm, Čmelák, Learjet 45, Airbus 320 ve stavbě, C-160 Transal, DCH-8 v úpravách, F-16 Falcon


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2007 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Lada B: Neboj, nebudes. Optic je naprosto pohodovy vysilac. Pokud nemas smulu a nevyfasoval jsi vadny kus (to se muze stat u cehokoliv), tak funguje naprosto bezvadne.

Ero se 4 ovladacimi servy (2K, V, S) + motor je uplne v klidu. Clovek uz musi byt pomerne hodne pokrocily, aby zacal pocitovat, ze mu chybi urcite speciality.

Mluvim o letadlech!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 9:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2007
Příspěvky: 22
Zajímalo by mne, kde se dá sehnat Futaba FX18 za 3900Kč? Já ji viděl jenom nad 5000Kč. Dál se chci zeptat, jestli nejde sehnat u nás Optic v černé barvě?

http://www.sussex-model-centre.co.uk/sh ... sp?id=4942


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 11:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
Martin S píše:
Zajímalo by mne, kde se dá sehnat Futaba FX18 za 3900Kč? Já ji viděl jenom nad 5000Kč. Dál se chci zeptat, jestli nejde sehnat u nás Optic v černé barvě?

http://www.sussex-model-centre.co.uk/sh ... sp?id=4942


FX 18 V2 s Aku stoji na rcservis.cz 3950 kc. 5000 stoji komplet s Rx.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 13:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: rožnovsko
Tuším,že i na Hangar1.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz