Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 27.10.2012 16:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Zazumoval jsem pořádně mapu a ejhle...jsou tam...tímto se omlouvám.....když to shrnu tak problém byl mezi židlí a klávesnicí... :lol:
No, ale jako bonus jsem do mapy zadal novou plochu a to v místě Čeradice u Žatce a svah v místě Staňkovice u Žatce. Snad jsem v mapě popsal tyto nové místa výstižně.... :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 19:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2012
Příspěvky: 113
Bydliště: Teplice (Bzenec)
Zdravím chlapi, mám pár začátečnických dotazů
1) Dají se někde koupit i kužely pro třílisté vrtule? Na některé modely jako Zlin Z-526AFS (od LM Model), Zlín Z-50LS (od ŠAD Model) nebo MIG 7 by se mi více líbila třílistá vrtule než klasický dvojlist. Neuškodí ta třílistá vrtule letovým vlatnostem modelu v porovnání s dvoulistou?
2) Dá se na Easy Stara dát sklopná vrtule s barevným vrtulovým kuželem, nebo ty tam nepasujou? Popř. mi alespoň doporučte rozměr kuželu, když mám vrtuli 6x5E na vrtulovém unašeči a chtěl bych tam prostě dát z estetických důvodů ten kužel.
3) Středním, popř. řídkým tekutým vteřinovým lepidlem na depronové modely se dají lepit i další věci k modelu (panty, uhlíkové výztuhy a tyče, překližka apod.)?
4) Na několika fotkách na rcgroup jsem viděl, že modeláři do letadel dávají kontakt na sebe v případě, že by jim letadlo uletělo a někdo ho našel. Jak by takový štítek měl vypadat, kam ho umístit a co by na něm mělo být? Asi nejlepší mi přijde nápad to zafóliovat.
Předem děkuju a doufám, že mě neukamenujete :oops: :roll: :lol:

_________________
Himoto 1:10 Monster Truck EMXT-1
1x 40 MHz - Beetle yellow
1x 2.4 GHz - Beetle blue


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 17:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2008
Příspěvky: 122
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
martin1234 píše:
Zdravím chlapi, mám pár začátečnických dotazů
1) Dají se někde koupit i kužely pro třílisté vrtule? Na některé modely jako Zlin Z-526AFS (od LM Model), Zlín Z-50LS (od ŠAD Model) nebo MIG 7 by se mi více líbila třílistá vrtule než klasický dvojlist. Neuškodí ta třílistá vrtule letovým vlatnostem modelu v porovnání s dvoulistou?
2) Dá se na Easy Stara dát sklopná vrtule s barevným vrtulovým kuželem, nebo ty tam nepasujou? Popř. mi alespoň doporučte rozměr kuželu, když mám vrtuli 6x5E na vrtulovém unašeči a chtěl bych tam prostě dát z estetických důvodů ten kužel.
3) Středním, popř. řídkým tekutým vteřinovým lepidlem na depronové modely se dají lepit i další věci k modelu (panty, uhlíkové výztuhy a tyče, překližka apod.)?
4) Na několika fotkách na rcgroup jsem viděl, že modeláři do letadel dávají kontakt na sebe v případě, že by jim letadlo uletělo a někdo ho našel. Jak by takový štítek měl vypadat, kam ho umístit a co by na něm mělo být? Asi nejlepší mi přijde nápad to zafóliovat.
Předem děkuju a doufám, že mě neukamenujete :oops: :roll: :lol:

Koukam ze nikdo se nema k tomu ti odpovedet, tak to zkusim ja.
1) Kuzel. Nikdy jsem o tom neslysel, ale zadal jsem do google "rc kuzel pro trilistou vrtuli" a prvni odkaz http://www.rcguru.cz/pevne-triliste-k329?rc-guru=1 takze priste prosim http://www.usethefuckinggoogle.com/ O srovnani dvoulistu a trojlistu toho tady nejdes tuny, ale selsky rozum mi rika, ze kdyz jeden list pridas, o tretinu snizis prumer a zachovas stoupani, tak by to mohlo letet zhruba stejne, ne? Samozrejme jsou tu veci jako ze trilista ma mensi ucinost, protoze list prichazi do vice rozvyreneho vzduchu atd, to uz si nastuduj sam.
2) Nejak mi unika proc davat sklopnou vrtuli, kdyz ES ma vrtuli vzadu, takze jeji zlomeni prakticky nehrozi. Navic si nejsem jistej jak by fungovala sklopa vrtule pro ve funkci tlaceni. Ale dat by se tam urcite dala ;) Barvy ani velikosti kuzelu jsem nezkoumal.
3) Ja myslim ze poc ne? Kdyz to bude drzet tak to tim prilep.
4) Tady prosim pouzi fantazii. Inspiraci muzes cerpat prave na tom rcgoups

Snad jsem ti trochu pomoh...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2012 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
martin1234 píše:
Zdravím chlapi, mám pár začátečnických dotazů
3) Středním, popř. řídkým tekutým vteřinovým lepidlem na depronové modely se dají lepit i další věci k modelu (panty, uhlíkové výztuhy a tyče, překližka apod.)?
Běžně to tím lepím

4) Na několika fotkách na rcgroup jsem viděl, že modeláři do letadel dávají kontakt na sebe v případě, že by jim letadlo uletělo a někdo ho našel. Jak by takový štítek měl vypadat, kam ho umístit a co by na něm mělo být? Asi nejlepší mi přijde nápad to zafóliovat.
Já tam mám text "V případě nálezu prosím volejte XXXXXXXXX. Odměna v případě vrácení." Mám to vytištěné na laserové tiskárně, aby se to ve vlhku nerozpilo a izolepou nalepené zevnitř trupu. Izolepou je celý ten štítek překrytý, zase aby to bylo chráněné před vlhkem.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2012 15:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.11.2012
Příspěvky: 20
Ahoj,
Měl bych dotaz kde bych mohl sehnat vrtulový kužel vhodný pro vrtuli
APC 8x3,8SF a ještě bych se chtěl zeptat na model v rozsypu od sigu,
SIG Dornier DO217 BIY, kupoval jsem ho přímo tady:
http://www.jino.cz/sig-dornier-do217-biy-161.html mám ho už postaven dokonce jsem s ním jednou letěl, ale hned jsem s ním pleskl :(, no nic moc vážného už je skoro opraven. Použil jsem na něj motory a vrtule a všechno vybavení co je dole na stránkách jako doporučení pro stíhačka „stíhačka“.
Nejsem si ale jistý jestli ty vrtule nemají být náhodou protiběžné nikde o tom není ani zmínka.
Děkuji za odpověď

Martin


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Hradec Králové, CZ
dundee172 píše:
Dobry den chci se jen zeptat kde litaj zkuseny modelari chci totiz zacit s rc letadly a potreboval bych naky rady do zacatku :idea:


Doporučuji modelářské letiště u Terna (www.juniorklub.jino.cz) a nebo pokuď jsi mladší tak každý čtvrek na modelářském kroužku na DDM.

_________________
Letuschopno: Diablotin 8,5 ccm, Mig 7 (EPA kombat)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2013 16:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.6.2013
Příspěvky: 1
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda je Skywalker X-8 model vhodný pro začátečníka, když odhlédnu od velikosti. Měl by být relativně stabilní (až na občasné sklony padat do vývrtky při prudším klesání), ne moc rychlý a soudě podle crash videí na Youtube i celkem odolný. Časem bych bych rád začal s FPV, proto se ptám konkrétně na tento model, který mi asi nejvíce padl do oka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 10:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.6.2013
Příspěvky: 9
Zdaravím modeláři. Chtěl jsem se zeptat. Mám v plánu postavit TORO 900 a stále vybírám motor. mohu se spolehnout na eCalc na netu?

Druhá otázka v eCalc mi vyjde např váha modelu vyšší než je tah motoru, bude to létat? leotvá hmotnost 508g tah 469g

Třetí dotaz, vybral jsem Turnigy 2210C-1200 a Turnigy D2826-10 1400kv. Který byste zvolili Vy

Děkuji :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.07.2013 19:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
jen jako upozorneni zde dam svuj zazitek z patku - obracene zapojene konektory od serv, vynechani predletove prohlidky - kamarad byl na me hr a nez sem stim vseckym stihnul zahejbat odtahl me letadlo pryc....
ztoho plyne - Poradne kontrolovat vsechny ovladaci plochy ( chyba byla i zpusobena tim ze jsem pouzival jen netelemetricke prijimace a zrovna v tomto modelu je prijimac telemetricky ktery ma servokonektor zapojen presne obracene - u netelemetrickeho PPM nahore, u telemetrickeho je PPM dole)

dopadlo to takhle :
http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/7/792 ... 261322.jpg

http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/7/792 ... 261325.jpg

http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/7/792 ... 261326.jpg

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 18:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.7.2013
Příspěvky: 117
Bydliště: Olomouc/Ostrava
Přemýšlel jsem kam to napsat a nakonec to bude nejlepší snad zde - jako nováček co čeká než dojde éro si můžu krátit chvíli simulátorem - otázka je co v něm však trénovat - přistání? Prvních pár desítek minut určitě naučení smyslů páček. ale dál?
Ikdyž je to simulátor ovládanej pákovým rádiem, pořád je to v podstatě "hra" a ta se dá poměrně jednoduše naučit.
Takže místo lítání zprava doleva by měl asi člověk trénovat něco co se bude pak hodit ne?
Nebo to je stejně jedno a na skutečný lítání to nemá moc vliv?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 18:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Určitě trénuj směry. Létání různých obrazců jako osmičky. Stoupání, klesání. Klidně i to přistání, ale počítej s tím, že simulátor Tě naučí směry, ale ve finále opravdové letadlo je mnohem živější, něco udělají nervy a začneš stejně od začátku :-)

Spíš bych se potom zaměřil na řešení nenadálých situací jako je pádová rychlost a pád letadla po křídle a tak, ale realita Tě spíš naučí. Pokud si nebudeš věřit, pomůže určitě vzrostlé pole s žitem nebo podobně.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 19:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Ale ještě mě napadá jedna věc. Když jsem učil synovce, posadil jsem ho k simulátoru na 3 hodiny. Jak jsi psal, je to hra, tak mu to automaticky šlo. Ale živé letadlo je mnohem hbitější a citlivější, tak měl ze simulátoru neustále tendence dávat "plnej" a držet směrovku naplno dokud letadlo nešlo do vývrtky. Proto v simulátoru doporučuju zvolit citlivější ovládání. Nebude to takové překvapení.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 19:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Další co mě napadá a co pro mě byla honička jsou trimy. V simulátoru je letadlo většinou optimálně vyvážené, neuhýbá, neklopí atd. Realita zase někde jinde.
Dopuručuju úmyslně rozhodit před letem trimy a trénovat s takto nevytrimovaným letadlem a pokoušet se dovytrimovat za letu. Většinou když něco takového nastane a pilot není připraven a nedokáže po hmatu našahat trimy a hned dovytrimovat je to katastrofa.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 19:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.7.2013
Příspěvky: 117
Bydliště: Olomouc/Ostrava
Ok diky, ještě se zeptám já sem v simulátoru v podstatě nepoužil směrovku ještě - je to špatně? V postatě nechápu kdy se to používá...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 20:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
U RC letadel zvláště těch malých EPP se ani nepoužívá pokud máš křidélka. U svého kombatu ji ani nemám. Zase třebas se používá u akrobatů. Nebo při zatáčení při pojíždění, pokud nemáš řiditelný podvozek. U velkých letadel se používá k dorovnávání letadla při zatáčení.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz