Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 9:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
coro píše:
... načo by mu bola stabilizácia, stále nechápem.

Uz to tu zaznelo - poradna stabilizace ma prece tlacitko "panika" ktere se zmackne a hned to leti vodorovne (a nejlepe i ustalenou optimalni rychlosti s primerenym tahem pohonu).
Ziskal jsem dojem ze to je pokus o prenos poznatku z copter, kde to asi muze nejak zafungovat, tedy pokud je ta stabilizace vybavena vyskomerem a rychlomerem/GPS...
Nebo je to z her, neco jako respawn ci tak nejak...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Nebo je to strach, že to rozfláká.
A že s tím flákne je nad slunce jasný. Neznám nováčka co s prvním modelem nepolíbí zeměhroudu.
Místo stabilizátoru je lepší koupit velkej vteřiňák a aktivátor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 20:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Pánové děkuji za anketu. Pochopil jsem, že začátečníkovi nedoporučíte stabilizaci v žádném případě, ani jako záchranou brzdu proti zničení letadala. Nebudu ji tedy nekriticky přeceňovat. Ale ani ji nevyhodím. Mě už letadlo párkrát zachránila.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 20:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Z mýho pohledu jsi to pochopil špatně. Myslím, že ji řada z nich i používá. Jen ale k tomu, k čemu je určená. Rozhodně není určená k naučení lítat s naprosto nevhodným typem letadla.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Shorty píše:
Z mýho pohledu jsi to pochopil špatně. Myslím, že ji řada z nich i používá. Jen ale k tomu, k čemu je určená. Rozhodně není určená k naučení lítat s naprosto nevhodným typem letadla.

Asi tak nějak. Čestmírův deskový halák není zrovna zářným příkladem použití. Začátečník bude mít i problém s nastavením (kolik % má dát), pokud nebude mít ochrannou ruku. Nejsem si jist, že to je zcela vhodné pro nezkušeného začátečníka bez pomoci.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 21:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Shorty píše:
Z mýho pohledu jsi to pochopil špatně. Myslím, že ji řada z nich i používá. Jen ale k tomu, k čemu je určená. Rozhodně není určená k naučení lítat s naprosto nevhodným typem letadla.


No ale z miniankety to takhle nevyplývá. Mám pocit, že všichni zkušení letci možnost B zamýtli úplně nebo ji dali na poslední místo. A to jsem dal do podmínek "vhodné začátečnické letadlo", čímž jsem myslel něco podobného Betě, dobře nastavené a zalétnuté. To snad není nevhodný typ ani pro začátečníka ani pro stabilizaci. Ale je to tak dobře. Alespoň vím, že stabilizace není všelék a že člověk musí přemýšlet co od toho očekává, jak ji nastaví a do jakého éra ji dá. Pro mě užitečná informace i když se nekryje s mojí touhou.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Takže k tomu stejně potřebuje ještě něco, spíš někoho, kdo mu Betu zalétne a seřídí. A nakonec vhodně nastaví tu stabilizaci. U Bety, také jsem jeden z klonů řídil, to skoro není potřeba. Aspoň podle mě ne. A když už se naučí páčkovat, ta už je to zase zbytečné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 8:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Ač ještě ne začátečník, rád bych také přišel se svou troškou do mlýna na téma stabilizace.

Když jsem si pořídil své první letadélko (sice hračku číňana prapodivné konstrukce, rozebíralo se ve vlákně: http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=16&t=83140&start=37), nejvíc mě na něm překvapilo, že se nechová jako RC auto. Myslel jsem si, že když chci zatočit, tak podržím páčku třeba doprava, letadlo bude zatáčet v oblouku s konstantím poloměrem a když páčku pustím, tak se srovná. Než jsem přišel na to, že: 1. se letadlo nesrovná, když páčku pustím 2. se bude zmenšovat poloměr zatáčky, když budu páčku držet 3. aby letadlo provedlo požadovaný manévr, stačí do páčky jen strčit na stranu a hned zas pustit ; pořád jsem padal. Nehledě k tomu, že při náklonu v oblouku se mění směr vztlaku a tím se zmenšuje jeho vertikální složka, v důsledku čehož se letadlo propadá - tohle asi stabilizace kompenzuje taky.
V již zmíněném vlákně jsem položil jednu hodně debilní otázku, jestli není ze začátku jedno, když nebudu používat výškovku, ale výšku budu řídit jen motorem. Dostal jsem pár odpovědí, z kterých vyplynulo, že by to i mohlo být jedno, ale podcenil jsem, že je to zlozvyk, který mi bude v budoucnu překážet, i když je to ze začátku v pohodě.

Takže za mě, já bych si na to jako začátečník nechtěl zvyknout a pak rozbít letadlo, až to vypnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 8:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
jirka525 píše:

No ale z miniankety .....

Vycházím z toho, že Beta je skoro to samý co ES. A tam je dle mě stabilizace zbytečně peníz navíc. To je éro stabilní samo o sobě. A když uděláš drobnou chybu, tak ji stab. opraví a ty se nenaučíš ji zvládnout.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 640
Shorty píše:
... A když uděláš drobnou chybu, tak ji stabilizace opraví a ty se nenaučíš ji zvládnout.

Tomuhle nerozumím.
Používám sice stabilizaci, ale tohle jsem nepostřehl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 9:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Jde o vycvik novacka. Kdyz za nej bude neco delat automat, nebude to delat on. A ani si neuvedomi, ze by neco mel delat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 9:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 640
Teď mne netrápí porovnání: nováček x zkušený.

Mne zajímá, jak stabilizace opraví něco, co já - coby pilot pokazím.
Mám na mysli letový stabilizátor, ne nějaký záchranný systém v letovém stabilizátoru, který Jyrry výstižně nazval: tlačítko Panika.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 10:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Shorty píše:
A když uděláš drobnou chybu, tak ji stab. opraví a ty se nenaučíš ji zvládnout.


Tak tohle by mě zajímalo taky. Jak stabilize pozná drobnou chybu kterou opraví? :-)

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 10:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Jenze tato diskuze je o zacatecnicich.
Stabilizace dela nektere ukony za pilota. Jinak by tam nemusela byt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.02.2018 10:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Ale já se tu celou dobu bavím o stabilizaci která má 3 možnosti, nebo jen 2 možnost.

1) stabilizace má možnosti. 1 letadlo reaguje na tvoje pácky, na externí vlivy větru atd., 2 je ignorování externích vlivů větru. Fouká vítr a tobě to letí jako by nefoukal. Nijak to nezasahuje do tvého řízení. Když uděláš chybu, tak letadlo rozbiješ. Ale! 3 možnost je funkce okamžitého srovnání letadla z jakékoliv polohy do roviny. Takzvaný autolevel. Je to možnost záchrany před rozbitím když se vlastní vinou dostanu třeba do vývrtky.
2) stabilizace má 1 možnost . Stabilizace je vypnutá, letadlo reaguje i na vítr a háže ti s ním po obloze. A po aktivaci, nejlépe spínačem se aktivuje autolevel. Jen na nezbytně nutnou dobu.

Nebavím se o stabilizaci co je třeba v DJI MAVIC. Když dochází baterie tak se letadlo vrátí. Bavím se tu celou dobu o krabičce za cca 1000kč. Ale podle některých zde i tohle je pro začátečníka nevhodné. Dokonce tu jeden píše něco ve stylu" nedokážu si představit jak stabilizace funguje a proto nefunguje" tak u toho se bavím nejvíc :-)

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz