Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Neomlouvej se furt, je to podobné u většiny začátečníků. Protože nevi (to není kritika, ani rejpání) položí otázku, která misto odpovědi přinese dalších 10 otázek. Proto jsem ti navrhoval uvedení místa a v SZ tě navíc odkázal na RC mapy, kde najdeš další osobní kontakty.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2021 17:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Karel1 píše:
Ano ještě jednou se omlouvám všem, mohl jsem to napsat hned. :wink:


JJ, přesně jak napsal DAF. Nemáš za co se omlouvat, všichni tady přispíváme dobrovolně a nikomu jsi žádnou újmu nezpůsobil. :wink:

Jen si vem ponaučení pro příště, že je lepší dotaz hned na začátku naformulovat tak, abychom nemuseli přemýšlet, na co se vlastně ptáš.

A chválím za moudré rozhodnutí odložit stíhačku do doby, než získáš v pilotování jistotu s hodnějšími typy letadel.

Ať se Ti daří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 10:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2021
Příspěvky: 23
Bydliště: Jiříkovice 66451
Chtěl bych pořídit ještě nějaký kluzák. Jaké rozpětí je pro začátek dobré.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 11:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Doporučil bych nějaký elektrovětroň z materiálu EPO nebo EPP v rozmezí 150-200 cm. Něco jako třeba EasyGlider. Nic moc malého ani moc velkého :)

Na modelbazaru bývají často, teď je tam třeba Alpha 1500 za 1600 Kč.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Neptej se po rozpětí, ale co má umět. Vhodný je nějaký "bublinkový" model, protože je těžko poškoditelný (záměrně píšu těžko, nikoliv zcela). Vhodný je např. model s tlačným motorem, kde v případě pádu nepoškodíš vrtuli nebo motor. Takže jedna z variant je něco ve stylu Bety 1400 (Bixler, EasyFly, EasyStar - klonů je na trhu hromada) - https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=46829, https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=68245.
Další variantou je StepOne - https://www.rc-factory.cz/letadla/kompl ... acatecniky. Oba modely jsem ti dal jen jako příklad. Je tam i Alfa 1500 a Gama a našly by se i další modely (více či méně vhodné).
Otázkou je, jakou máš výbavu. Za sebe nedoporučuju vysílačky typu Cadet, sice fungují, ale nemají další potenciál. Cadet konkrétně není kompatibilní s ničím jiným, dokonce ani mezi protokoly V3 a V4, nemá přípojku na PC, resp. učitel x žák (i když dá se dodělat, ovšem proč, když si to můžeš jinde koupit). Rádio v sadě StepOne je na svou cenu velmi slušné, aspoň jsem na to slyšel docela chválu, je počítačové, s možností dalšího rozvoje (rozšíření), přijímače jsou za rozumnou cenu. Ale najdou se i jiné soupravy. Nevím, jaký mód létáš, ale jestli jsi už s něčím začal, asi bych se toho držel, změna módu je jako řízení pravo- a levostranné.
V každém případě pokud si budeš chtít opravdu zalétat, zvaž možnost dokoupení druhého packu baterek, abys po vylétání jednoho nemusel hned domů, nebo nečekal kolem půl hodiny na jeho dobití (po letu dáš první nabíjet, mezi tím zapojíš a vylétáš druhý pack). S tím souvisí i volba nabíječky. Jsou napájené jak ze sítě, tak z 12V zdroje, nebo jejich kombinace. Adaptéry jsou sice použitelné, ale nepraktické. Nabíječku samozřejmě s balancérem. Tady odkaz nedávám, to chce zvážit možnosti, zdroje (finanční) a co si od toho slibuješ.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 11:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2021
Příspěvky: 23
Bydliště: Jiříkovice 66451
Vysílač mám Flysky fs-i6, mód 2,radeji tlacny motor protože bude asi dost pádů a EPP je jasná volba na rozpětí se ptám protože jsem četl, že čím větší rozpětí tak větší stabilita. Takže je 80 cm dost nebo málo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 12:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Běž do něčeho, co má alespoň okolo 1,5m. Jednak s tím nezamává každý blízký průlet mouchy a taky začátečník by měl lítat ve výšce "několika chyb and zemí". A ty malé potvory už jsou hůře viditelné a tedy i hůře ovladatelné.

Za mě jednoznačně EasyStar/Bixler/Beta. Je to EPP, tedy pružné, dost to vydrží, snadná oprava. V případě totálního poškození některého dílu to nestojí majlant. A tlačný motor je obrovská výhoda. Většinou to padá na čumák. Když je tam motor, může to odnést motor/hřídel, vrtule, vylomit se motorová přepážka. Nic neopravitelného, ale stojí to čas a peníze.

U tlačného motoru polámaný čumák srovnáš, proliješ lepidlem a létáš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 12:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2021
Příspěvky: 23
Bydliště: Jiříkovice 66451
. Jasně díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.02.2021 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
StepOne je pomalolet, se kterým se dá létat kolem hlavy. Větší modely, viz Beta 1400, jsou sice rychlejší, ale protože dělají obraty na větších poloměrech, nechají ti čas na reakci (letí ten oblouk déle, než prcek, který se otáčí na pětníku). Větší model vytáhneš výš a přesto ho dobře vidíš, máš výšku a prostor na opravu pilotážních chyb, tzv. výška na tři chyby. Proto je vhodnější model střední velikosti, tedy kolem metru a půl.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.03.2021 12:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2021
Příspěvky: 23
Bydliště: Jiříkovice 66451
Zdravím vás, můžete mi prosím poradit jak nastavit alarm u vysílače flysky fs-i6. Používám bat. 11,1v 2200.Potrebo al bych vědět jaké hodnoty u čeho mám nastavit. Jinak jsem dal na řady a koupil sky surfer 1400, je to skvělé létání diky.


Přílohy:
IMG_20210314_124857.jpg
IMG_20210314_124857.jpg
[ 55.31 KiB | Zobrazeno 9007 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.03.2021 13:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2021
Příspěvky: 23
Bydliště: Jiříkovice 66451
Ještě jedna foto.


Přílohy:
IMG_20210314_124908.jpg
IMG_20210314_124908.jpg
[ 58.1 KiB | Zobrazeno 9002 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.03.2021 16:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3697
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Interní senzor je na napětí napájení přijímače. Pokud není přijímač napájený přímo z palubní baterky, tak asi měří napětí nějakého měniče. Takže použít obrazovku "external senzor".

Jestli není na "external senzor" nějaká další volba, tak 3S LiPol by mohlo mít hodnoty:
Hi - 4,2 V/čl --> 12.6V
Alarm někde kolem 3,5-3,6V/čl --> 10.8V
Low někde kolem 3,3-3,5V/čl (podle zátěže baterie i 3,2V/čl) ~-> 10.0V

Jsou to přibližné hodnoty pro zatížený článek (vrtule jede). Pokud je na nezatížené baterce 3,5V, tak už je prakticky vybitá a pokud letadlo ještě někde plachtí, je to už hodnota kritická.

Je to taky hodně o tom jak zatěžuju baterku a kolik chci nechat v baterii jako rezevu.

Orientační obrázek viz třeba https://oscarliang.com/ctt/uploads/2017 ... entage.jpg

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.03.2021 10:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.1.2021
Příspěvky: 23
Bydliště: Jiříkovice 66451
Děkuju, nastavím to vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.04.2021 9:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.3.2021
Příspěvky: 76
Bydliště: ČR
Karel1 píše:
Děkuju, nastavím to vyzkouším.

Ten externí senzor budeš muset dokoupit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.04.2021 6:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
Jinak jsem dal na řady a koupil sky surfer 1400, je to skvělé létání diky.[/quote]


Myslím, že jsi udělal dobře když jsi si pořídil Sky Surfera. Mám ho také a už mám na něm několik hodin nalétáno. Jeho předchůdce jsem měl Sky Runnera. S tím jsem se naučil létat a také jsem u něj pochopil, že mi vyhovuje mód 2, tedy klasicky jako když sedíš v letadle s kniplem.
Také se občas někdo dotazuje, jaké éro je vhodné na svahování a jaké do termiky. Samozřejmě, že jsou na to různé speciály za desítky tisíc. Ale i s tímto Sky Surferem to v pohodě zalétám. Zrovna minulou neděli jsem vyrazil na jeden místní kopec, kde jsme před lety ,,poskakovali“ s rogallama. Foukal západní vítr cca 6-8m, oblačnost téměř 7/8 a když jsem tam přijel, tak jsem myslel, že to radši ani nerozbalím. Nakonec jsem se odhodlal, v závětří auta jsem to dal dohromady a poponesl jsem to na hranu svahu. Tam stačilo éro jen pustit z ruky, tedy spíše mi ho vítr vytrhnul a bez použití motoru začalo stoupat. Parádně jsem se držel na svahu a postupně jsem přešel na svahování na hradbě místních stromů. Po chvíli se oblačnost začala protrhávat, z místního lesíka přiletěla dvě káňata a ta mi ukázala, že je tam také termika. Tak jsem přešel do jejich stoupání a začal jsem točit s nimi, ale ony asi po dvou otočkách odletěli jinam a já se potom už jen držel ve stoupáku čumákem proti větru, jelikož při každé otočce mě to sfouklo dál po větru a musel jsem se zpět probojovávat motorem. A éro pěkně stoupalo, držel jsem ho mezi mraky, tedy v pozadí modré oblohy, až jsem si uvědomil, že jsem nad mrakama a už vidím jenom tečku a nebylo rozpoznat kde je předek. Pokoušel jsem se éro stáhnout dolů, ale nešlo to, vítr a termika tam nahoře byly dost silné. Začaly mě jímat obavy, že o letadlo přijdu jako před rokem o Sky Runera a tak jsem usoudil, že jako jediná možnost bude, nechat ho tím vším propadnout. A tak jsem dal obě páčky na doraz doprava a letadlo začalo padat v silné vývrtce. Po chvíli, když už jsem ho rozpoznával, jsem ho srovnal, ale okamžitě éro začalo opět stoupat a zmizelo mi v mraku a nevěděl jsem kde je. Tak jsem celou akci zopakoval až éro vypadlo z mraku a tak jsem ho nechal padat až na několik metrů nad zem a přešel jsem na svah. Tam nastalo další ,,trápení“, jelikož, ač to bylo snad jen 5 m nad zemí, tak byl problém s ním bezpečně přistát, ale i to se nakonec úspěšně podařilo. Byla z toho půlhodina a ukončení letu s téměř nabitou baterkou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz