Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 12:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
A případně jaké značky doporučíte k vysílačce? Nepotřebuji žádnou top záležitost s milióny kanály, spíše čistě jen na ovládání a třeba jeden kanál na osvětlení případně do budoucna, ale zase něco, abych to kdyžtak pak prodal dál a neválelo se mi to zbytečně doma, když by mě to prostě nezaujalo. Na zkoušku jsem si objednal malý dron, abych trošku přičichl k ovládání.
Ale asi mojí první cestou bude pořízení Sky Surfera 1400. Tu cenu obětuji a uvidím:)

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 13:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Výběr vysílače přesunut do "Výběr vysílačky".
edit: guláš letadlo/vysílač zase vrácen zpátky. :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 13:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2018
Příspěvky: 344
Bydliště: Opava ČR
Obrázky: 5
Co se znacky tyka, necham na DAFovi. Ovsem sky surfer je dobry zaklad ;) Nicmene porizenim dronu nic nevyresis, to je ovladani letadlo podobne asi jako jezdeni autickem :) Ale uvidis....

_________________
John Deere 9620RX Väderstad Spirit ST600s Krampe Halfpipe HP20 Amazone UX5200
FrSky Tandem X20PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 14:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
No jo, je to ptákovina na doma za 400,-, to mě nezabije:) Asi se budu držet informací ohledně toho Sky Surfera v RTF setu a pak se uvidí.

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dobře, nastala "škatulata hýbejte se" :lol: . Chtěl jsem jen naznačit v jaké rovině se pro začátek pohybovat. Že jsem jmenoval konkrétní typy, byla jen součást úvahy. V žádném případě nechci žádné značce dělat reklamu (ani nemám žádný obchod, nic). Osobně bych vypustil ten úplný low end (tedy ty různé Cadety a jim podobné setové soupravy - např. https://hobbyking.com/en_us/turnigy-5x- ... ode-2.html). Vysvětlení viz výše. Navíc u obou jsem zaregistroval relativně krátký dosah, kluci s tím zaletěli dál, než bylo zdrávo a byl problém s výpadky signálu (zřejmě místem průletu vede navíc trasa silnějšího WiFi signálu), stalo se opakovaně. Pokud máš nějakou preferenci, klidně se značky drž. Aspoň na začátek nebude mít smysl, jak i sám uvádíš, kupovat nějakou vlajkovou loď dané značky.
Jestli jsi si koupil drona, ten se řídí docela jinak než letadlo, nebudu spekulovat, jestli jednodušeji nebo složitěji, prostě jinak. Letadlo se pořád pohybuje dopředu, s dronem si zavisíš, přeparkuješ ve vzduchu, otáčí se na místě atd.
Koukni se kolem sebe, na Mladoboleslavsku určitě bude dost placů, kam chodí chlapi létat. Určitě ti někdo pomůže počínaje výběrem, s nastavením, seřízením a záletem, vysvětlí jak řídit, případně zodpoví další otázky.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 14:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
DAF píše:
No, dělení např VOP na dvě serva se samostatnými kanály, to je vhodné na obříky, ne na střední a malé modely. Takový kolega zjevně mít nebude. Ale samozřejmě se takový počet kanálů využít dá, to není problém 8) . Když na věc přijde, tak i začátečníkem, jen je nebude stíhat ovládat :lol: .
Pokud bude chtít pokračovat, určitě využije Optické 6, Flash 7/8, Graupner MX 10/12, Tactic apod. Po určitých zkušenostech bych se vyhnul Cadetovi a podobným přístrojům. Fungují, ale jejich další potenciál je prakticky nulový. Pokud by šel do téhle kategorie, asi bych volil něco jako Lite, kde může časem koupit lepší rádio a využít stávající přijímače.

S tím vyhnutím se Cadetovi souhlasím, leda by byl extra výhodně v RTF setu.
Ale ty doporučené Hitecy jsou s prominutím zastaralé předražené krámy.
O Tacticu dnes slyším poprvé. To je jen předražený nepoužívaný krám.
Nějaký Graupner možná, ale rozhodně ne ty doporučené. MX-10 podle mě už naštěstí nejde koupit, MX-12 má pouze 6 kanálů.
Osobně jako trochu pokročilou vysílačku doporučuju min. 8 kanálů a značku s větší paletou levných, ale přitom spolehlivých, přijímačů. A také např. s hlasovou telemetrií.
Jenom trochu větší letadlo využije:
    motor
    2 x křidélka
    2 x klapky
    směrovku
    výškovku
    podvozek
Pak můžou přijít na řadu třeba světla, nebo nějaká pumovnice a ani těch 10 kanálů není tak úplná hloupost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 16:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Vstrom650 píše:
No jo, je to ptákovina na doma za 400,-, to mě nezabije:) Asi se budu držet informací ohledně toho Sky Surfera v RTF setu a pak se uvidí.

Píšeš v RTF setu... Tak zrovna tomu bych se vyhnul. Pokud tě to chytne, tak to rádio z RTF setu ti nebude stačit. Jednak problematická dostupnost přijímačů, jednak funkcionalita. Podle mne lepší varianta je Sky Surfer (nebo něco podobného) bez rádia a rádio pořídit zvlášť. Vím o čem mluvím-když jsem začínal, tak jsem šel taky cestou RTF setu. A jelikož mne to chytlo, tak jsem velmi záhy pořizoval jiné radio.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 17:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
Já v rychlosti koukal na Sky Surfera a jsou tam i sety bez vysílače a i v rozpadu, ale do toho rozpadu se hnát vysloveně nechci, když ještě pořádně ani nevím, jak to má vypadat:)
Mě celkem zaujaly vysílače od Frsky, např. Taranis Q-X7 a nebo ten X-Lite (ten asi více).

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Grughu podle obsahu tvého příspěvku se domnívám, že používáš něco v této https://www.astramodel.cz/cz/katalog/fu ... 46996.html cenové relaci, a abys byl in, obměňuješ soupravu tak 2x ročně, podle toho, jak výrobce dodává nové modely souprav na trh.
Tactic jsem v ruce neměl, ani ho nemá nikdo v mém okolí. Hitec i Graupner v mém okolí je a zatím si nikdo nestěžoval. Použítí dvou serv na VOP, křidélkách a dalších ovládaných prvcích ovšem nebude to pravé ořechové na Sky Surferu. A pokud si přečteš požadavek tazatele, nehodlá v tom utopit první v Eurojackpotu. Deset kanálů se určitě dá uživit, ale opět velmi těžko na Sky Surferu. Až bude tazatel bude mít jistotu, že ho to baví a bude chtít postoupit o level výš, určitě si něco vybere. Spousta z nás začínala na 4 kanálu (v dřevních dobách těch kanálů bylo i méně). Na rekreační prolézání stačí i ta čtyřka, a zřejmě by mohl stačit i ten předražený Tactic.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 17:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
kope píše:
Píšeš v RTF setu... Tak zrovna tomu bych se vyhnul. Pokud tě to chytne, tak to rádio z RTF setu ti nebude stačit. Jednak problematická dostupnost přijímačů, jednak funkcionalita. Podle mne lepší varianta je Sky Surfer (nebo něco podobného) bez rádia a rádio pořídit zvlášť. Vím o čem mluvím-když jsem začínal, tak jsem šel taky cestou RTF setu. A jelikož mne to chytlo, tak jsem velmi záhy pořizoval jiné radio.

Chápu tvůj názor a částečně s tebou souhlasím. Ale co když ho to nechytne?
Vstrom650 píše:
...
Mě celkem zaujaly vysílače od Frsky, např. Taranis Q-X7 a nebo ten X-Lite (ten asi více).

FrSky můžu jenom doporučit. Ale ze začátku je dobré, když ti někdo s nastavením modelu v OpenTx pomůže.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 17:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2015
Příspěvky: 212
Bydliště: Mladoboleslavsko
Na YT je video, kde pán Taranis i Open TX vysvětluje, tuším pán Mrázek a zdá se mi to podrobně probrané. Uvidím, jaké jsou verze těch Sky Surferů a zda koupím ten RTF a nebo přidám a koupím třeba ten X7 nebo X-Lite. Jak říkám, moc se mi na zkoušku investovat nechce a pokud bych třeba jen zůstal u toho Surfera, zda vůbec ten Frsky využiju.

_________________
Traxxas TRX-4 Ford Bronco 1/10 brushless
Losi Rock Rey 1/10 brushless
Losi Night Crawler SE 1/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 18:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
DAF píše:
Grughu podle obsahu tvého příspěvku se domnívám, že používáš něco v této https://www.astramodel.cz/cz/katalog/fu ... 46996.html cenové relaci, a abys byl in, obměňuješ soupravu tak 2x ročně, podle toho, jak výrobce dodává nové modely souprav na trh.
Tactic jsem v ruce neměl, ani ho nemá nikdo v mém okolí. Hitec i Graupner v mém okolí je a zatím si nikdo nestěžoval. Použítí dvou serv na VOP, křidélkách a dalších ovládaných prvcích ovšem nebude to pravé ořechové na Sky Surferu. A pokud si přečteš požadavek tazatele, nehodlá v tom utopit první v Eurojackpotu. Deset kanálů se určitě dá uživit, ale opět velmi těžko na Sky Surferu. Až bude tazatel bude mít jistotu, že ho to baví a bude chtít postoupit o level výš, určitě si něco vybere. Spousta z nás začínala na 4 kanálu (v dřevních dobách těch kanálů bylo i méně). Na rekreační prolézání stačí i ta čtyřka, a zřejmě by mohl stačit i ten předražený Tactic.

Začínal jsem s darovaným koaxiálním vrtulníkem a setovou vysílačkou.
První letadlo i s vysílačkou jsem si půjčoval od otce. Byl to Easyglider a Spektrum DX6i (problém s potenciometry a nespolehlivé DSM2).
Záhy jsem si pořídil svou první opravdovou vysílačkou Spektrum DX8i (cca 9500,- v sadě s někoika přijímači). Před necelým rokem jsem přešel na FrSky Q X7S (cca 5000,-) kvůli počtu kanálů (dvoumotorový EDF jet s 3D vektorem tahu) a hlasové telemetrii (vario/výškoměr ve větroni).
Když o něčem za 4-6 tisíc tvrdím, že je to předražený krám, tak si opravdu nepořizuju vysílačku za 80 tisíc.
Problém Hitecu je, že zůstal v minulosti. Stále nabízí vysílačky s malým počtem kanálů za peníze, které postačí k nákupu mnoha kanálové "čínské" vysílačky typu FlySky nebo FrSky. FlySky za cca 1600,- i s příjímačem snad nikoho nezrujnuje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 18:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Vstrom650 píše:
Na YT je video, kde pán Taranis i Open TX vysvětluje, tuším pán Mrázek a zdá se mi to podrobně probrané. Uvidím, jaké jsou verze těch Sky Surferů a zda koupím ten RTF a nebo přidám a koupím třeba ten X7 nebo X-Lite. Jak říkám, moc se mi na zkoušku investovat nechce a pokud bych třeba jen zůstal u toho Surfera, zda vůbec ten Frsky využiju.

Pan Mrázek (RiMr) a jeho videa jsou určitě užitečná. Ale i tak se občas hodí rada zkušenějšího. Některé věci se dají nastavit na více místech, ale s trochu odlišný výsledkem. A když člověk neví a nenajde to ve videu nebo na internetu, tak se dá, třeba zde na rcmanii, zeptat.
Mimochodem RiMr je něco jako pražský zástupce FrSky (resp. českého RCStudia). Mě osobně nechal osahat vysílač a vysvětlil některé detaily, když jsem zvažoval koupi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Grugh píše:
Chápu tvůj názor a částečně s tebou souhlasím. Ale co když ho to nechytne?


No v tom případě si troufám tvrdit, že s nesetovou vysílačkou to prodá s menší ztrátou než z rádiem z RTF setu. Pokud bych uvažoval nejpesimističtější variantu, že ho to nechytne, protože rozloží Sky Surfera na prvočinitele a usoudí, že do toho nechce dál investovat, tak se mu zbylá elektronuka bude na 100% prodávat líp, když to bude něco "normálnějšího" a ne setovka.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílačky
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Začínal jsem úplně stejně, jen sám. Historie by byla na delší vyprávění a do jiné sekce. Zfakal jsi prakticky všechno, co určité části modelářů stačí a také nejspíš i vyhovuje. Já mám zrovna hrozného a zastaralého Hiteca, Auroru 9X. Jeden z kluků na kroužku ještě horšího Optica 5. V minulosti jsem měl ještě Graupnera, ten by už dnes byl opravdu zastaralý (MX 16x). Určitě je na trhu spousta dalších značek, lepší i horší. Popisoval jsem to, o čem něco vím. Na Taranise, FrSky a další jsem zapomněl. To ale neznamená, že je zatracuju.
Tady souhlasím s kope, koupit kit (aspoň osazený) a k tomu jiné, slušné rádio, které by se dalo buď použít dál (a nemusí být hned 10kanálové), nebo v horším případě ještě slušně prodat.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz