Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 17:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Letajici cestmir píše:
Nic osobního to není, ale z tebe jedinýho tu mám dojem, že KDYŽ JSEM TO NEMĚL JÁ V ZAČÁTCÍCH, TAK PROČ BY TO MĚLI MÍT OSTATNÍ.
Připomíná mi to vojnu. Proč šikanuješ? PROTOŽE MĚ ŠIKANOVALI TAKY!


Vůbec to nechápeš. Nikdo nikoho nešikanuje.

Jen je to povzdech nad současnou dobou, kdy všichni chtějí všechno hned, bez námahy, znalostí a vůbec. A je jim jedno, že vyrážejí klín klínem, a že v důsledku technických nedostatků mohou klidně někoho přizabít.

Nejhorší je, že si to ani nedokážou připustit.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 18:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Letajici cestmir píše:
Tím i při plným plynu letí rovně a nestoupá. Vůbec nechápu, proc bych to tak nemohl mít?


Neboj, časem to pochopíš. A to tehdy až budeš krátký na přistání a budeš si chtít pomoci motorem. Baterka bude vycuclá, regl odstaví motor a ty to zazdíš do země ani nebudeš vědět jak.

Jaké tam máš ještě super zlepšováky?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 18:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Letajici cestmir píše:
Já osobně na doraz nelítám. Teď si to zase slíznu, ale mám modely vybaveny elektronikou co mě ingofmuje o rychlosti, o výšce a o napětí pohonné baterie.



To co píšes není možné. Zkus i číst, ne jen psát.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 18:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
To je ten klín klínem. Potenciální chyby se eliminují věcmi, které potenciálně způsobují další chyby. Místo toho, aby se jednoduše řešil kořen problému.

Znáš to o té huse a klasu? Pak si možná vzpomeneš...

Jakoukoliv snahu podat Ti užitečnou radu chápeš jako šikanu, beze snahy dobrat se podstaty sdělení. A to je právě ten obraz doby. Neboj, nejsi v tom sám. Bohužel. Naše civilizace na to jednou dojede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 18:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Hele, možný je všechno, ale nejsu sám co si vytáhne z textu jen něco a pak to změní význam celýho textu.

Že jde civilizace do háje je jasné. Ale nemyslím si, že na tom budou mít zásluhu lidi jako já nebo ty.
Že by bylo lepší vyosit motor, s tím souhlasím. Že je to klín klínem? To je asi věc názoru. Mě se to zdálo jako nejlepší řešení. Neutrufnu si vzít šroubovák a nějak podkládat motor, nebo přelepovat držák motoru. Ale i tak si myslím že mám právo lítat s modelama ne vlastní konstrukce.

P.S. a myslím si, že autolevel pro začátečníka je v modelu přínosem a nezměním názor i kfybys napsal 100x že je to obraz doby.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 19:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Čestmíre jdeš na to opravdu blbě.
1) reakce modelu na výchylku výškovky (stejně jako jakékoli jiné řídící plochy) je závislá na rychlosti obtékání (tedy rychlosti letadla vůči mase vzduchu)
2) reakce motoru na přidání plynu není okamžitá (nemůže být, závisí jednak na rychlosti regulační smyčky regulátoru, druhak na momentu setrvačnosti soustavy rotor motoru - vrtule, zjednodušeně - regulační algoritmus v regulátoru s tím musí počítat a přidávat plynule, jinak se "utrhne" ze synchronizace a zastaví..)
3) reakce serva je naopak výrazně rychlejší.
4) vyladit mix motor - výškovka nejde dost dobře pro všechny režimy, viz předchozí body. Konstantní procento mixu vyhoví pro jedinou konkrétní rychlost letu.. Zpomalit servo (pokud to lepší TX umí) taky nepomůže, díky nelineární momentové charakteristice motoru by zpomalení muselo být závislé na dvou parametrech: z jakých otáček a jak moc zrychluješ..

Vyzkoušej si to v dostatečné výšce, jak se ti model zachová, když z klouzavého letu bez motoru prudce přidáš plyn.. A teď si představ, že totéž budeš chtít udělat při krizovce při přistání (třeba ti tam vlítne malý děcko nebo pes...). Pohřbíš to na to tata...

To je fakt takový problém povolit pár šroubků u motoru a dát pod ně podložky? Problém je potřeba řešit tam, kde vzniká, ne to odrbávat nesmyslnými (a navíc nesmyslně složitými) protiopatřeními...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Klidně si létej, v tom ti nikdo nebrání. Jen si myslím, že se ti může stát, že se s modelem budeš trápit a on furt nebude chtít pořádně létat. Budeš to honit různýma mixama a ono chvíli poletí relativně dobře na 1/4 plynu, ale na plný to bude jankovatět a obráceně. Když pak napři vypodložíš motorové lože (ne držák), případně změníš seřízení křídla, nebo uděláš jinou vhodnou úpravu (např. posuneš těžiště), najednou zjistíš, že to letí, a dobře. Jenže je pak dobré vědět, co udělat pokud se model chová takto a co, když reaguje jinak. Je dobré mít potuchu, co model po jaké úpravě udělá. Zdeněk má pravdu, že lidí chtějí mít své požadavky splněné hned. Souhlasím s ním, že dřív se k tomu lidé pomalu propracovali v kroužcích, dnes si to chtějí koupit. Pamatuju na zkazku starého zbrojnoše (už nevím, kde jsem to četl), že si u něj koupil tatík pro kluka nějakou bublinkovou dmychadlovou stíhačku (Su 27, F 16, už nevím). Pak přišel že to nefunguje a jde to reklamovat. Starý kořen mu ukázal, že to funguje, jen, že si tatík nenechal poradit. Pokud chceš začínat učit nováčka na takovýchto strojích (nebo ten Texan původního tazatele), tak to bez berličky nejspíš nezvládnou. Pokud ovšem začnou s něčím typu Piper, zvládnou to i bez berliček. Kluk na kole s postranními kolečky na něm také bude jezdit (bude se překlinkávat ze strany na stranu, ale pojede, jen to holt bude jako na tříkolce). Je jen otázkou, zda se takto naučí jezdit vůbec, a pokud, zda tato metoda bude rychlejší, než klasicky přidržet a vypustit. Ano, párkrát spadne, ale to se ti s modelem stane také.
P.S. Čestmíre, koukám, že se tu vyrojil další "chytrolín", který si naivně myslí, že znalosti mohou být v životě k něčemu a že neděláš zrovna dobře svými berličkami. Takže už to není jen jyrry, veka1, zdzd a několik dalších. Věřit nám nemusíš, to po tobě nikdo nechce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 20:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Letajici cestmir píše:
Neutrufnu si vzít šroubovák a nějak podkládat motor, nebo přelepovat držák motoru.


To je přesně ten obraz dnešní doby, na který naše civilizace jednou zdechne. Přesně to, proč se například Ami tak trápí třeba v Afganistanu. Super sofistikované zbraně, chirurgické zásahy, zničení komunikačních linek, infrastruktury a výsledek nula. Oni ti domorodci to totiž vůbec nepocítí. Oni totiž umí holáma rukama obdělat nehostinnou půdu, postavit si příbytek, najít vodu, rozdělat oheň. Nepotřebují k tomu žádné elektronické krabičky. Zato při pobytu v Americe přišla bouřka a hodinový výpadek elektřiny. Ještě za tři dny některé obchody neprodávaly a úřady neúřadovaly, protože křísily systémy a ztracené data. Američan proto nepochopí, že i bez infrastruktury se dá žít, protože se s tím nikdy nesetkal.

Základen ovšem vždy bylo, je a vždy bude, že co se neudělá fyzicky, to nebude existovat. Sám se elektronikou a počítači živím už několik desítek let. Ale nikdy by mne nenapadlo vymýšlet elektroniku třeba ke kompenzaci řízení bicyklu se zkrouceným rámem. Ten rám se prostě musí narovnat a basta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Letajici cestmir píše:

Já chci lítat FPV a tam potřebuju vědět rychlost a kdybych moc spomalil a samokřídlo se dostal bych se spirály, tak myslím že bych to nedokázal vyrovnat z pohledu pilota. Proto tam plánuju stabilizaci s možností AUTOLEVELU.


Pokud se umíš dostat ze "spirály" LOS, tak to stejně uděláš FPV. Pokud to bude pád ze ztráty rychlost, tak ti stabilizace moc nepomůže. FPV u letounu není totéž co u koptér, koptéra může ve vzduchu viset, letoun kromě visu na vrtuli musí letět.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 20:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Letajici cestmir píše:
Když přidám plnej plyn, tak začne stoupat v cca 40° úhlu. Vyřešil jsem to mixem že k plynu se mi potlačí výškovka o 12%. Tím i při plným plynu letí rovně a nestoupá. Vůbec nechápu, proc bych to tak nemohl mít?
Protože je to (v této míře u takového letadla) hovadina.
Strkáš vypálený sirky do krabičky a bude to mít časem vliv na funkci rostlináře. :mrgreen:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 23:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
Zdravim,kdyz to tady ctu,neda mi to,abych nezareagoval.Nikomu svuj nazor nenutim,je to jen par vet do diskuze.Trojromerny pohyb,at uz v opravdovem letadle nebo letani s modely je krasny a necim opravdu vyjimecny.At uz nekdo zacina,je profik,nebo pan v klobouku,vse by melo smerovat jen k tomu,ze letani je krasne a odreagovat se od kazdodennich starosti timto konickem je proste k nezaplaceni.
Vyrazeni klinu klinem necham stranou a uvedu jeden priklad z praxe.Kdyz nekdo v dnesni dobe udela plachtarsky vycvik,je z nej pilot,zacina letat samostatne a opusti verton padakem,protoze mu pripada,ze kormidla nereaguji.Vetron dopadne nekolik metru od domku,kde pri trose smuly mmohlo zemrit nekolik lidi.Zaver vysetrovani je jasny-onen pilot v uvozovkach nepoznal,ze se dostal na padovourychlost,usoudil,ze je vetron neovladatelny a opustil ho padakem.(Jeste ze ho otevrel!)
Co k tomu dodat?V urcitem uhlu pohledu,je to dnes zvlastni doba!Zda se da temer bez problemu koupit ridicsky nebo pilotni prukaz,necham na vas.Jeste,ze jsou takove pripady ojedinele.Uvadim ten priklad proto,ze ten kdo jde letat s modelem a neco o tom vi,tak je to pro nej obrovska vyhoda.Neproziva pocity,kdy je bezradny a hleda nejakou cestu jak to spravit.Kdyz je model dobre postaven a vyvyzen,leti dobre vlastne sam.Stejne tak jako opravdovy vetron.Pristat,nebo udelat perfektne nejaky akrobaticky obrat,chce mit ty packy na vysilaci v takove poloze,v jake maji v te chvili byt.Nic sloziteho...Ovsem jak pro koho-lide jsou ruzni a nekdy je problem vcas poznat,ze by bylo pro daneho jedince dobre nedrzet v ruce ridici packy,ale treba radeji rybarsky prut...
Kazdy si ale dnes muze delat temer co chce ,takze debaty o tom co je dobre a co je spatne asi jen tak nevymizi.
K nezaplaceni je kamarad,ktery dokaze zacinajicimu poradit a ukazat jak spravne na to.Ovsem jsou jedinci,kteri si projdou trnitou cestou sami...O to je to pak hezci pocit,kdyz pristanete "k noze",vypnete vysilac a ove se-TAK ZASE PRISTE...A vy se tesite na zitrek,doufate,ze nebude prset nebo moc silne foukat.Letu zdar a termickemu obzvlast!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 23:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Tolik dojemnych slov pred spanim? Malem mi ukapla slza. Nedelejte z cloveka, ktery si misto vyoseni motoru nastavi mix nebo ktery pouzije stabilizacni jednotku k vylepseni letoveho projevu, nezodpovedneho hazardera, ktery nejspis nekoho brzy zabije nebo zmrzaci. Za chvili zacne obligatni pomerovani, kdo ze je ten pravejsi modelar.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.02.2018 23:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Ahoj Čestmíre,

Smiem Ti položiť pár otázok do súkromného môjho sociologického prieskumu? Nie je to nič v zlom, len pár otazok:
- koľko máš rokov
- aké je Tvoje vzdelanie
- ako rozumieš elektronike
- ako dlho už modelárčiš
- koľko máš modelov
- aké máš modely
- lietaš sám alebo s priateľmi alebo v klube
- aký máš vysielač
- ktorá oblasť modelárstva Ťa najviac zaujíma (láka)

Vopred ďakujem za odpovede.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 5:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Že vás to ještě baví ... obě strany ... :roll:

Pojďme si radši zalítat, odpoledne je sluníčko :-D

Jo a mám v tom stabilizaci :lol: :lol: :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.02.2018 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9140
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kreyson píše:
...Nedelejte z cloveka, ktery si misto vyoseni motoru nastavi mix nebo ktery pouzije stabilizacni jednotku k vylepseni letoveho projevu, nezodpovedneho hazardera, ktery nejspis nekoho brzy zabije nebo zmrzaci...

Dohánění stavebních chyb elektronickou berličkou není vylepšování letového projevu. Hazardér? To snad ne! On nepíše, že by s tím létal na Špilasu, nad náměstím Svobody, či jiných místech s větším výskytem nezúčastněných osob. To nikomu nepodsouvej, stejně jako "vraždění" za použití modelů jako zbraně.

P.S. Jyrry máš pravdu, ale včera to na létání nebylo. Ne kvůli počasí, nebo zimě, ale kvůli času. Než bych to posbíral a dojel na plac, byla by už skoro tma.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz