Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 11.05.2014 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Mam strucny dotaz na vyztuzeni kridla uhlikem. Uhlikovy pasek by mel byt asi blize nabezne hrane, ale pokud se rozhodnu dat vyztuhu do stredu kridla, bude to mit stejnou ucinnost? Diky.
Pardon za chybejici interpunkci.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 29.05.2014 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 564
kesi píše:
Neměřil jste někdo max rychlost u modelu SkyFun 1.1 (bez tuningu) ?? Na HK uvádějí až 120 km/h, ale to mi přijde přehnané. Tipuju tak 80 km/h v horizontálním letu.


120 km/h so štandardným motorm je asi je reálna, keď dáš ľahkú baterku.
Používam tiež 2500 kV motor na 3S (len s vyšším výkonom), vrtuľa tiež 6x4 a rýchlosť je okolo 130 km/h pri zaťaženom lietadle.
Keby som dal "tvrdšiu" batériu (testované na 25C@2200 mAh), bola by ešte vyššia.
http://www.youtube.com/watch?v=5AYtvOYsXWc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.06.2014 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Zlín
Obrázky: 2
Zdravím začínám s benzínovým pohonem a koupil jsem edge 540 rozpětí 198cm a chtěl bych se zeptat ohledně benzínových motoru a elektronice která je k tomu potřeba. Předepsaný motor je EVOE33GX ale nedočetl jsem se už co je k tomu ještě potřeba: které servo použít na plyn, jaké baterie na napájení serv a přijímače a také přijímač Spektrum minimálně 7kanal. Hodně otázek ale posledně byli rady užitečné. díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.06.2014 11:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
kesi píše:
Mam strucny dotaz na vyztuzeni kridla uhlikem. Uhlikovy pasek by mel byt asi blize nabezne hrane, ale pokud se rozhodnu dat vyztuhu do stredu kridla, bude to mit stejnou ucinnost? Diky.
Pardon za chybejici interpunkci.

Nepadla tu odpoveď tak sa len stručne a laickými slovami ozvem že tuhosť krídla treba hlavne v nábežnej časti, a je dokonca asi dobre ak je zadná strana trochu menej tuhá, t.j. pri torznom namáhaní sa to točí okolo pomyselnej osi niekde v prvej tretine krídla, a to kvoli rozkmitaniu za letu. Môže sa Ti s výztuhou(nosníkom...) v strede, stať že už po miernom zrýchlení to začne mávať krídlami ako chorá vrana a rozláme alebo aspoň potrhá sa to za letu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.06.2014 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Ano, odpověď zde nepadla a proto děkuji za ni. Myslím, že to selským rozumem chápu. :wink:

Děkuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2014 20:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Podle mého názoru (a podle toho co jsem okoukal na modelech) by výztuha měla být přibližně v místě těžiště modelu. Píšeš pásek- ten samozřejmě vlepit nastojato do křídla.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.06.2014 9:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2014
Příspěvky: 49
Bydliště: Ostrava - Poruba
Obrázky: 3
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jak tlustou překližka mi doporučíte na uchycení motoru pro kombata

_________________
Requiescant in aerem


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Dargen píše:
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jak tlustou překližka mi doporučíte na uchycení motoru pro kombata

Jak velké letadlo? Jaká hmotnost?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 21:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2014
Příspěvky: 49
Bydliště: Ostrava - Poruba
Obrázky: 3
Rozpětí 800mm ale váhu nwm bude to. Moje první stavba

_________________
Requiescant in aerem


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.06.2014 21:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Dal bych 4mm překližku.
Do nějakého vhodnějšího vlákna pak dej fotky a podrobnější informace. Motorovou přepážku lze řešit všelijak. Možná by stačila i tenčí. Nebo by nemusela být z překližky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 18:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.6.2014
Příspěvky: 4
Bartn: pokud je to (ohebny) pasek, tak ze statickeho hlediska je vyhodnejsi nalepit je naplocho na oba vnejsi okraje. Na vysku ma smysl umistovat neco, co bude slouzit jako nosnik samo o sobe, tedy je to tuhe (rekneme obdelnikovou "trubku", lištu).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.06.2014 22:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
nii píše:
Bartn: pokud je to (ohebny) pasek, tak ze statickeho hlediska je vyhodnejsi nalepit je naplocho na oba vnejsi okraje. Na vysku ma smysl umistovat neco, co bude slouzit jako nosnik samo o sobe, tedy je to tuhe (rekneme obdelnikovou "trubku", lištu).



Ten pásek bude vlepenej do křídla z polyše. Tudíž nebude mít možnost uhýbat. Vím o co jde. To křídlo je pevný samo o sobě. Důležitější jsou výstuhy do ocasu. Jsou to takový dost slabý trupy k výškovce a směrovce. Aby bylo jasno o co jde http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.06.2014 10:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno / Královo Pole
Je potřeba zajišťovat červíky Loctitem (např. na táhle od serva k výškovce)? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.06.2014 15:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Je to málo informací. U elektry jsem to nikdy nedělal. Stačí dotáhnout. Když uvěřím reklamě tak už to nikdy nepovolíš. Kolikrát mám co dělat i bez lepidla.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.09.2014 18:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Ahoj, doporučíte mi prosím jiný pohon pro Extru 330 Aerobatics od RCF?

Doporučený motor dorazil jiný, přesněji řečeno s přední montáží, kdežto já potřebuji zadní montáž:
http://kesi1n.sweb.cz/index.php?dir=.%2 ... v%3D980%2F

Mám pouze 18A regl a tak mě napadá snad nějaký dražší AXI pro APC SF 10x4.7, kterou jsem měl nachystanou...

Jinak bych zvolil tento motor: http://www.rc-factory.cz/katalog/strida ... -1855.html + regl: http://www.rc-factory.cz/katalog/esc-21 ... -1714.html + APC SF 9x3.8 (tu mám také doma).

Začíná se mi to komplikovat, dojel jsem na vadné servo (čekám na nové) a teď zase problém s pohonem. :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz