Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 14.09.2014 19:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Stačí posunout hřídel na opačnou stranu. Běžně se to dělá.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 14.09.2014 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Díky, to jsem nevěděl, máš SZ. Potřeboval bych k tomu ještě nějaké info do SZ, nïkdy jsem to nedělal. Nebo odkaz, nejlépe s obrázky. :D

Edit: našel jsem jen:
AR1 píše:
Dá, na svých motorech to dělám, vyndám ségrovky a jemně proťukám kladívkem hřídelku skrz motor na druhou stranu.

TomasC píše:
Raději to protlačuji ve svěráku proti podložce ze dřeva.

Po pravdě řečeno nevím, zdali se chci do něčeho podobného pouštět, když mohu motor vrátit.
Trochu mě irituje, že tak dlouho vybírám pohon, až to zase nedopadne. Zkrátka, zatím létají jen prachy a ne letadlo. :(
Ale dal jsem se na vojnu...

S velmi ochotnou podporou firmy RCF ( za mě mají + 1) se domluvím a vše vyřesím.
Všem děkuji za ochotu pomoci, opravdu si toho vážím. Děkuji především uživatelům jyrry a Woita za výdrž. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 12:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2008
Příspěvky: 423
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdravim.
Myslim ze je to uplne normalni a nikterak to neni slozite predelavat zadni montaz na predni a obracene.
Na sveracku proti drevene podlozce je spravne.
Asi tak

_________________
Na vše mám SPEKTRUM :)
Jenom na manželku nefunguje :(((( :)))))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Zeptal bych se zde, stylem jednoducha otazka = jednoducha odpoved.
V jednom nejmenovanem modelarskem krame mi bylo naznaceno, ze lepidla starnou, coz neni nic divneho. Jak dlouho tedy po otevreni kyanoakrylátová lepidla resit jeho zivotnost/starnuti?

Pan dekan za info
:)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 19:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Vteřiňáky se snažím vynechávat. Vytvořil jsem si na ně díky předchozí práci alergii. Zkoušel jsem ale takovej pokus s EPP a ta lahvička byla po otevření tak za 1-2 měsíce nepoužitelná. Vršek zatvrdl a zbatek zhoustl.

Jo a taky existuje stárnutí časem. Četl jsem článek, kde jeden modelář chtěl po letech oživit model. Odstranil potah a z hrůzou zjistil, že spolehlivě drží jen spoje lepený epoxy.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Ahoj, tak to já bych zase nemohl lepit pojivem mouka+voda, vytvořil jsem si totiž na mouku v práci alergii. :mrgreen: (No, zase taková sranda to vlastně není..., když je to pravda.)

Díky za info, mám doma "otevřené" vteřinové lepidlo od BSI asi dva měsíce a prý si mám koupit raději nové, zněla dobrá rada obchodníka.
Proto se zde táži, nakolik těmto řečem věřit. Budu lepit Elapor, tam raději vteřiňák.

PS: mám doma jedno nové řídké kyanokrylatové lepidlo, které zřejmě nějaký čas nebudu používat. Tak ho otevřu a udělám si střední hustotu, tu jistě využiji dříve.
Joke :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Hledám malá serva cca 9g s dlouhým káblíkem, cca 33 cm? Jsou taková? Nemohu tento údaj nikde najít třeba u serva HS-55 apod.

Díky za radu!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 14:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
To jsem nikdy neřešil. Buď jsem dal propojovací kablík. Mají je v různých délkách.
V současnosti to spíš cvaknu a na potřebnou délku nastavím.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 14:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha 11 - Ujezd
Co se týče těch CA lepidel tak skutečně časem houstnou. Ale tenhle proces se dá spomalit pokud budou uložená ve tmě, chlade a suchu. Tedy pořádně zavřené a v chladničce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
kesi píše:
Hledám malá serva cca 9g s dlouhým káblíkem, cca 33 cm? Jsou taková? Nemohu tento údaj nikde najít třeba u serva HS-55 apod.

Díky za radu!


nejdelší kablík, co vím, měly HXT900...snad 25 cm
bez potíží používám "prodlužováky", když nechci, aby spojené konektory moc vyčuhovaly nad profil (třeba v křídle), tak sundávám ze "samečka" tu plastovou objímku a spoj pojistím kapičkou tavného lepidla, nebo přelepím proužkem pásky

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 22:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
kesi píše:
Zeptal bych se zde, stylem jednoducha otazka = jednoducha odpoved.
V jednom nejmenovanem modelarskem krame mi bylo naznaceno, ze lepidla starnou, coz neni nic divneho. Jak dlouho tedy po otevreni kyanoakrylátová lepidla resit jeho zivotnost/starnuti?

Pan dekan za info
:)


.... treba trosku pomuze precist si zalozky Tipy a triky + Otazky a odpovedi, na tomto odkazu:

http://www.bupak.eu/domu.html


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 22:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2014
Příspěvky: 5
Dobrý den, vím že hned 1 věc co jste napsali byly letadla pro začátečníky, mohly byste ten seznam aktualizovat o nějaké nové modely, jestli jsou, a nebo je stále aktuální ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.12.2014 10:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.11.2014
Příspěvky: 99
Bydliště: Dětmarovice
Obrázky: 5
Dulam píše:
Dobrý den, vím že hned 1 věc co jste napsali byly letadla pro začátečníky, mohly byste ten seznam aktualizovat o nějaké nové modely, jestli jsou, a nebo je stále aktuální ?


Ahoj, já jsem si pořídil v říjnu 2014 skysurfera X8. Každopádně neudělej stejné chyby jako já :) načetl jsem si plno informací ohledně RC lítání pro začátečníky a nakonec jsem si řekl, že to vyzkouším na ostro sám, ikdyž na tuto chybu je zde několikrát upozorňováno, tak lidé dělají pořád stejné chyby, stejně jako já. Hned první let - špatně vytrimované, šel k zemi i při plném motoru, pak jsem s ním nakonec vzlítl, zazmatkoval a šel střemhlav k zemi, výsledkem byl předek na maděru, trup napůl a zlomené křídlo, vše je ale zalepené, elektronika funguje, sehnal jsem si 2 kamarády, co se tomu věnují, půjčili mi simulátor a čekám na jaro :) osobně si myslím, že skysurfer je pro začátek dobrá volba, ale chce to neuspěchat. Hodně zdaru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2014 1:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 18
Zdravím Vás,

prosím o nějaký tip na levnější Gimbal na GoPro ke kvadru. Nerad bych koupil nějaký šmejd..

Děkuju za tipy! :)

Honza


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.12.2014 11:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Ivory89 píše:
Zdravím Vás,

prosím o nějaký tip na levnější Gimbal na GoPro ke kvadru. Nerad bych koupil nějaký šmejd..

Děkuju za tipy! :)

Honza


Rada na začátek. Co zvolit správný vlákno viewforum.php?f=130 :)

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz