Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.10.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Prostějov, Brno
Takže ta walkera je podle vás špatná značka? Někdo s ní už měl špatné zkušenosti? Já mám momentálně moc špatné zkušenosti se svou čínskou 35MHz vysílačkou a předpokládám že cokoli novéího 2,4MHz bude pro mě ok ne?

moc díky :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Nevím, jestli je Walkera dobrá nebo špatná značka. Jen znovu zopakuju, co jsem psal v předchozím příspěvku-v tebou odkazovaném inzerátu se prodává JEN vysílač, BEZ přijímače. Asi ti je jasné, že tvůj stávající přijímač na 35 MHz použít nepůjde... A druhá věc-dá se k té vysílačce přijímač koupit? A za kolik? Abys neskončil s vysílačkou, na kterou se budeš jen smutně koukat.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Mel sem tuhle vysílačku z vrtulníkem v setu a opravdu od toho ruce dal nebila by vhodne . Nebudu ti nic nalhavat ale .ještě sem na tohle neviděl přijímač který by nebil na vrtulník . Jestli chceš a zadas radu nic od walkery.
Možná se přijímač da koupit ale netušil co to stoji a jak napsal kolega aby si pak smutne nekoukal

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 20:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2015
Příspěvky: 113
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 2
Měl bych Focus 4, jeden přijímač a pult.

_________________
TwinStar II, FW-190, FUNCUB
http://draken69cz.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Slávku, odkud jsi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jsi student, což předpokládá, že umíš číst a předpokladem úspěchu jakékoli lidské činnosti jest dokonalá znalost čtení. Tak si o těch rádiech a způsobech přenosu signálu něco přečti. Vysílačky, které pracovaly v pásmu MHz (27, 35 a 40 - u nás povolená pásma), měly tu výhodu, že ve většině případů se daly kombinovat s přijímači jiných výrobců. Samozřejmě se našly výjimky, ale ty, jak je obecně známo, potvrzují pravidlo. Pokud chceš něco na 2,4 GHz, tam už má každá značka svůj protokol, takže Futabu nespojíš Graupnerem, Hiteca se Spectrem atd. Proto ti kluci rozmlouvají Walkeru. Zjisti si nejdřív, co se k ní dá sehnat a pak teprve uvažuj o nějaké koupi. Možná právě proto je tak levná Turnigy je obstojná, najdeš zde vlákno, které ti napoví víc. Ke Spectru se např. dají na Hobby Kingu koupit přijímače za slušné prachy, i když nejsou origoš (Orange). Takže hlavně se nepouštět do žádných větších akcí, než si o tom zjistíš něco bližšího. Osobně bych Cadeta nebo Lite bral jen v krajní nouzi, je to rekreačka, když si chceš jen polétat a nic dalšího. Když už, tak něco aspoň se 6 kanály. Jednak můžeš dělit křidélka, jednak to už bude o (možná nejeden) levell výš a na rozdíl od těch dvou jmenovaných už budeš mít různé mixy, dvojité výchylky, paměti na modely a já nevím co ještě. Možná koukni ještě na Tactica, osobně neznám, ale nevypadá zle a je za celkem rozumný peníz.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 22:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.10.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Prostějov, Brno
Díky všem za odpovědi.

mhabr - Pocházím z Prostějova, ale 5/7 dnů jsem v Brně (studium, práce)

DAF - o tom že vysílačky co jedou na 2,4GHz jsou velmi spárovány s přijímači právě tím specifickým protokolem jsem nevěděl. Teď dává smysl že bych měl chtít něco co se hodně používá a je k tomu dostupné příslušenství.
Upřímně, prostě hledám nějakou dobrou vysílačku pro můj velmi začátečnický model, se kterou se mi nestane to, co se mi stalo dnes - spadl jsem. Nevím, kdy si budu pořizovat další modely, baví mě to a pravděpodobně bych chtěl pokračovat, ale kdo ví jak rychle ... Takže prostě bohužel 4 000,- za to dát zatím nechci. Spíš něco s čím bych zatím mohl pokdlidně "růst" a spolehlivě létat. Nějaký 4, možná 6ti kanál, kdybych za to ale nemusel dát onen majlant.

Draken - A kolik za to? Vygooglím co to je za produkt.

Moc díky všem
Slávek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2015 7:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
A to je právě ono jestli tě to chytne jako že asi jo tak i ta 6 kanálová souprava ti bude málo. Já začal na 9 kanálové turnigy stím že si koupím Jedno EPP letadlo a dost, ale to dost byl omyl,netrvalo dlouho a koupil sem benzínového akrobata kde těch 8 kanálu na přijimači bylo tak tak, dnes mám soupravu na 12 kanálu.
Takže jak už sme ti doporučili koukaj zde na bazar a i modelbazar
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/660451/uzivatel/ Zde máš radio za 2000 což je podle mě slušná cena je ktomu jeden přijimač.
Zde máš další soupravu ta je ale bez prijimače http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/655498/uzivatel/

Nebo ještě poslední možnost, najdi su menší brygadu a pořid si něco z odkazu je tam komplet vše co je potřeba (u některích produktu si budeš muset koupit baterku ale máš to tam napsané) http://www.jino.cz/rc-modely-letadel/rc-sety-rtf/

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2015 9:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ty setové TX od hračkových vrtulníků mají smysl, je pokud by jsi měl heli s RX nebo samotný RX.
Pochopitelně pro příslušný TX. I nové TX (4 nebo 4.5 ch, 0.5 ON/OFF foťák) tohoto typu (např.MJX)
se dají pořídit za pár stovek. U těchto souprav (použitých mimo orig. heli) může být na závadu zapojení
"vrtulníkového" mixu některých kanálů. Pro hračky 2 ch, jde většinou kanály vybrat,tak aby mix nevadil.

Zda začít s něčím levným, co pod vyhodíš, nebo zda jsou to vyhozené peníze, tu už diskutovali často.
Každému vyhovuje to jeho. Takže ta volba je stejně na tobě. Pokud po levném stejně skončíš, tak
neřešíš jak prodat, aniž by jsi příliš tratil. Bazoš je dobrý, pokud je výhodný. To jest, cena málo odlišná
od "nového", jinak ztrácí smysl. Často bývá výhodné jít do setu i s modelem. Jejich ceny (typu hračka)
jsou dnes často i výrazně pod tím, než když to pořizuješ odděleně.
Na rozdíl od ND, sety s modelem mají v ČR často ceny blízké těm z dovozů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2015 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Slav3k píše:
...mhabr - Pocházím z Prostějova, ale 5/7 dnů jsem v Brně (studium, práce)...Slávek

Tohle si dej do profilu, nikdo to nebude hledat ve vláknech. Pokud budeš potřebovat osobní radu, ozve se ti (třeba, a třeba také ne) někdo z blízkého okolí, nebo dostaneš radu, kam zajít.

Projdi si sekci vysílače viewforum.php?f=38, tam najdeš spoustu informací, které ti mohou pomoci při výběru. Pravda, někdy jsou protichůdné, ale tak už to na světě chodí.

Slav3k píše:
Upřímně, prostě hledám nějakou dobrou vysílačku pro můj velmi začátečnický model, se kterou se mi nestane to, co se mi stalo dnes - spadl jsem. Slávek

Tak zrovna tohle ti nikdo nikdy nezaručí. Je to jen technika. Samozřejmě lepší rádio s kvalitnějším přenosem sníží pravděpodobnost zarušení limitně k nule, ale i tam může dojít k něčemu nepředvídatelnému (porucha, vybité baterky a já nevím co ještě) a ono to spadne. Říká se, že většina těch, co tvrdí, že spadli na rušení, spadli na rušení vlastními pacičkami a ne na rušení vysílání. Nevím, já jsem rušení v tom pravém smyslu slova nezažil, pokud jsem padal, bylo to na ruce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne sob 03.10.2015 13:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk - rádio selhalo
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2015 13:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
Některých vysílaček od Walkery bych se nebál. Třeba DEVO 10 vypadá zajímavě, viz zkušenost uživatele:
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=59564

nová verze k sehnání třeba zde:
http://www.banggood.com/Walkera-Deventi ... 18781.html

Vtip DEVA 10 je v tom, že po nahrání open source firmware Deviation (stačí USB kabel) zvládne několik vysílacích protokolů (např. DSM2, DSMX). To vše bez nutnosti vysílačku nějak upravovat, něco pájet atd. O možnostech programování ve stylu OpenTX nemluvě. Kvalitou zpracování je na tom lépe než Turnigy 9XR.
Výhodou Turnigy 9/9XR jsou zase výměnné moduly a větší podpora zde...

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2015 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
4 Slav3k, dnes jsem byl zapoletovat, já asi skočil, ale kolega ne. On má dvačtyřku, já historickou pětatřicítku, a hlásilo mu to nějakou chybu. Raději to sbalil a šel hledat (tu chybu) domů. Tím ti chci jen naznačit, že žádná technika není 100% a vždy se může něco vyskytnout, prostě nenajdeš rádio, na které při "dobré konstelaci hvězd" prostě nespadneš. Výhodou je to, že moderní WiFi rádia už jsou schopná některé věci odhalit ještě než to pustíš nahoru (nikoli Cadet, Lite a podobné spíše hračkoidni vysílače). Já bych s klidným svědomím, nevěda problému, odstartoval a teprve v luftě bych se začal divit, co že mi to dělá. Jemu chodilo vše jak mělo, serva hýbala správně správnými kormidly, motor šel jak má, ale prostě měl nějaký problém se signálem. A ten problém se mu na place prostě nedařilo odstranit, z bezpečnostního důvodu neriskoval a balil.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: sob 03.10.2015 21:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.10.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Prostějov, Brno
To je rozhodně moudré. Lepší než se unáhlit a potom jít s bolavým srdíčkem a rozbitým érem domů.
Já mám prostě jen 4ch 35MHz čínskou vysílačku co dávali v setu s wild hawkem a u té je největší problém uložení článků v zásobníku ... mám takový pocit, že to možná bylo tím, že na chvíli pozlobil kontakt, nebo nevím. Občas jsem taky pozoroval jak jakoby na chvíli odpadává výkon motoru.
Když jsem se svým WH padal, šel do strmé vývrtky k zemi ... stáhl jsem motor, SOP dal do nulové polohy a VOP jsem dal na lehké stoupání, ale WH nereagoval, pokračoval k zemi. Protože po pádu baterka opustila kokpit, zustaly serva v polohách jak to dopadlo. SOP byla v krajní poloze ... asi tam byl nějaký problém s elektronikou no :((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: ned 04.10.2015 0:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Klidně ti to mohlo zarušit ale také si klidně mohl spadnout na dalších x přičin a jak si teď naznačil seš si vědom blbého kontaktu.
Jinak ty používaš AAA články v kleci?

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Wild hawk
PříspěvekNapsal: ned 04.10.2015 8:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.10.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Prostějov, Brno
jo v kleci (jestli to je když jso utam ty pružiny proti plechům. Dopředu jsem všechny ty pružiny na pružil na max, aby tam byl fakt dobrý kontakt ... ale vylouřit vliv tohoto nelze


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz