Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 15:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
miťo píše:
Je pavda, že záběry z většího křídla budou klidnější, ale Toro mohu hodit ve městě v parku a prohánět se s GoPro nad baráky, což by asi s Maxíkem Swiftovým nešlo. Pak...natáčet ná cenu jen za bezvětří, takže komíhání ve větru bude tu stále, i s Maxíkem. Mimochodem, jak létá Xeno? Uvažuju u něm kvůli skladnosti...


Je to tak - velikost dela svy - i co do komfortu litani - pokud chces klidnej let.
Naopak - MaxiSWIFT s dostatecne silnym motorem (nemyslim premotorovany ja tam mam cca 400W) v pohode startuje svisle vzhuru (pokud najdes dost velkou diru v korunach stromu :-)
Pristani v "heavy loaded" rezimu bude s tou vic jak 2x vetsi plochou a tlustym profilem podstatne pomalejsi. Na male rychlosti se da celkem strme klesat.
Mam tam 60g HD + 25g PAL kameru 120g OSD,GPS,vysilac a na letovejch vlastnostech to je temer nepozorovatelny.

Komihani je oproti xenu zasadne mensi - hodne delaji masivni usi - tzn ve stejne kvalite zvladne o dost vetsi vitr v bezvetri a kdyz se clovek snazi mu do toho moc nesahat je to fakt luxus i ve velmi pomalem letu.
http://yupeetube.cz/?id=rsiZNtnUrEI&file_type=mp4&hd=1
http://yupeetube.cz/?id=7Pgx0BGlsG0&file_type=mp4&hd=1
http://yupeetube.cz/?id=F_gVhGPlMM4&file_type=mp4&hd=1
Brevnov je z Xena - foukal slaby vetrik kolem metru, v Sarce (Mswift) foukalo tak 6 a jeste ty turbolence kolem skal fakt maso, mlha (Mswift) temer absolutni bezvetri temer trvale na 1/3 plynu.

Jinak Xeno neni spatny - dokonce v motorovy verzi mam na 6 minut motoru 37 minut v termice.
Na kameru to dneska vidim jako krok zpet.
V 10ti metrech/s vetru pri stremhlavym letu na plny plyn a vybrani proti vetru jsem ho videl zakmitat "v pantu" tak o 10 cm - flutter jak blazen a nic nepovolilo.
Jak je strikany do formu tak to pekelne pri pristani plachti - to se s rezanym neda vubec srovnavat.

Yup

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 16:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
miťo píše:
Je pavda, že záběry z většího křídla budou klidnější, ale Toro mohu hodit ve městě v parku a prohánět se s GoPro nad baráky, což by asi s Maxíkem Swiftovým nešlo. Pak...natáčet ná cenu jen za bezvětří, takže komíhání ve větru bude tu stále, i s Maxíkem. Mimochodem, jak létá Xeno? Uvažuju u něm kvůli skladnosti...


Co do skladnosti - nikdy jsem ho neskladal :-)
Propagacni video je sice paradni ale nez tam vsechno nejak ucesu, porovnam - je tam celkem tesno - a nacvakam kridylka ...
Myslim ze mnohonasobne vyndavani neni uplne v pohode.
Mam ho viset za motor pod stropem a OK - do kufru auta (kombik) se v pohode vejde i s rodinou vybavenou na hory.

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 16:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2012
Příspěvky: 33
ALF-gs píše:
Ja teda asi vybral Swift II diky jeho cene v "b"kvalite.Na druhou stranu co sem procetl tady tak i hotwing 1000 hodne lidi doporucuje.Nahodi nekdo cim by tato samokridla pohanel?Serva,regl,motor a odpov.vrtule,baterie?Tak aby to bylo litatelne?Ne premotorovane ale zas ne zadne lenoch?!


Vidím Yupe že této problematice rozumíš, mohl bych tedy ještě jednou prosit o výčet položek které doporučíte k samokřídlu typu Toro900, Swift II nebo Hotwing?

Díky moc :D

_________________
TORO900 a ELITE od VA models, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2010
Příspěvky: 1012
yupee to video z mlhy se mi líbí, krásná odpočinkovka, pěkně sestříhaný :!: Jen tak dále


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 17:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
ALF-gs píše:
ALF-gs píše:
Ja teda asi vybral Swift II diky jeho cene v "b"kvalite.Na druhou stranu co sem procetl tady tak i hotwing 1000 hodne lidi doporucuje.Nahodi nekdo cim by tato samokridla pohanel?Serva,regl,motor a odpov.vrtule,baterie?Tak aby to bylo litatelne?Ne premotorovane ale zas ne zadne lenoch?!


Vidím Yupe že této problematice rozumíš, mohl bych tedy ještě jednou prosit o výčet položek které doporučíte k samokřídlu typu Toro900, Swift II nebo Hotwing?

Díky moc :D


Z malych veci mam jen Xeno - 1250mm - takze co dat do tora nebo hotwinga to bude "od boku"
neco jako 2826-10 - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=12920
mam 2826-1350 co uz nejak nikde neni videt a s 8x6 to na cerstvy baterky leti kolmo nahoru - vaha cca 500g
neco malo napovi http://rc.sklenik.net/info/vazeni
Kluci urcite vystreli svoje stavajici konstrukce a realne zkusenosti
8x5 sklopka - spousta lidi to zavrhuje ale nikdy jsem ji nezlomil a jedine co je treba - vcas zastavit motor - na plny plyn zlomite kazdou :-)
kovovy serva - ty 4g navic za to stoji - na xenu mam tahla dole ledabyle zakrytovany - prvni 4 plastovy sly do kytek za 5 letu
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 10sec.html
mam v nekolika svych a znamych - plastovy 9g HXT umrou pri stremhlavem dopadu trhem tahel a kridylek - tohle je jistota ze slepis a litas.
regl pouzivam turnigy PLUSH - 25A by ti melo stacit kdyztak vetsi - dobra cena a no problem.

Yup

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 18:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
Robinsson píše:
yupee to video z mlhy se mi líbí, krásná odpočinkovka, pěkně sestříhaný :!: Jen tak dále


[offtopic]

Diky!
Byl to takovy domaci ukol - udelat neco nastrihaneho do muziky a aby to bylo aspon trochu zajimave.
Z "obycejneho" vychodu slunce a zajimaveho svetla pro nekoho na pokoukani se vyklubalo tohle.
Bylo jeste treba ukocirovat se pod 4 minuty (18 minut hrubeho zaznamu ...)
Vlastne i moje prvni kridlo bylo zamyslene na nataceni ale tohle je (aspon podle mne) prvni rozumny zaznam.
Hodne dela velke kridlo a lepsi kamera - 60FPS proste i v "pouze" HD 1280x720 vypada dobre.
Neni to zpomalovane - coz by asi v rychlejsim letu prinaselo lepsi vysledky ale s MaxiSWIFTem to tak nejak neni uplne treba.

[/offtopic]

Yup

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Na Xenu mě láká ten hladký povrch, lepší skluz. Myslíte, že by se mu Toro potažené fólií vyrovnalo?

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 19:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
miťo píše:
Na Xenu mě láká ten hladký povrch, lepší skluz. Myslíte, že by se mu Toro potažené fólií vyrovnalo?


Dostanes se na zhruba stejny pomer vaha/plocha mozna tezsi.
SPousta lidi ale polepuje treba i maxiswifta.
Pocitej s tim ze ztratis tu "pomalost" rezaneho povrchu.

Yup

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2012 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Yupee, měl bych dotaz na to polepení. Teď jsem zkoušel samolepící fólii z reklamky, kousek, jak to bude držet a nedrží to tedy vůbec. Jak se ten řezaný EPP polepuje a čím? Díkec :wink:

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 7:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
miťo píše:
Yupee, měl bych dotaz na to polepení. Teď jsem zkoušel samolepící fólii z reklamky, kousek, jak to bude držet a nedrží to tedy vůbec. Jak se ten řezaný EPP polepuje a čím? Díkec :wink:


Pouzivaji se na to nazehlovaci folie (stejne jako na balzove stroje) oracover, monocote a podobne.
Vetsinou jeste lidi pred tim strikaji povrch nejakym lepidlem ve spreji od 3M.
Vsichni mne od toho zrazovali tak jsem zustal u hrubeho povrchu.

Yup

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Už jsem to vyřešil, koupil jsem si Xeno :-)

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 13:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
miťo píše:
Už jsem to vyřešil, koupil jsem si Xeno :-)


O tom sem jeden čas take uvažoval, tak to su zvědavej na reference s GoPro!

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
No, měl jsem v ruce originál pohonný set a mám obavy z vibrací. Lepší bude motorové lože vzadu a GoPro jako závaží vpředu. Bude to ještě hodně přemýšlení... :-D

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 13:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2012
Příspěvky: 33
miťo píše:
Už jsem to vyřešil, koupil jsem si Xeno :-)


Mito tak gratulace! :)
Kde jsi kupoval a jakou do toho nacpes vybavu?
Taky porad premyslim co,Xeno se mi zalibilo a zatim asi vede pred Swiftem II a Torem900.
Porad jeste veham a sbiram info co koupit.Ani Hotwing neni uplne mimo hru.
Jedine co se mi zda u Xena divne tak ten nahon k vrtululi.
Prijde mi to takovy reseni,ze se tam ma co "posrat" u klasiky drzak motoru,motor,oska...vrtule asi nic?!

_________________
TORO900 a ELITE od VA models, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvni samokridlo?
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2012 14:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2009
Příspěvky: 138
Bydliště: Louny
Obrázky: 0
ALF-gs píše:
miťo píše:
Už jsem to vyřešil, koupil jsem si Xeno :-)


Mito tak gratulace! :)
Kde jsi kupoval a jakou do toho nacpes vybavu?
Taky porad premyslim co,Xeno se mi zalibilo a zatim asi vede pred Swiftem II a Torem900.
Porad jeste veham a sbiram info co koupit.Ani Hotwing neni uplne mimo hru.
Jedine co se mi zda u Xena divne tak ten nahon k vrtululi.
Prijde mi to takovy reseni,ze se tam ma co "posrat" u klasiky drzak motoru,motor,oska...vrtule asi nic?!


Tady jsou videt dve verze pohonu.
Finalni "zatrubkovany" je uvnitr uhlikova trubka s vlepenou mosaznou trubickou na koncich.
http://rc.sklenik.net/fotky/moje/XENO

Yup

_________________
Multiplex MiniMAG Hacker FreeBEE Hacker MIG3 Hacker EXTRA 330 Multiplex XENO MsComposite MaxiSWIFT


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz