Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
nemas foto tech plovaku? taky si je chci na bixlera vyrobit :) diky

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 16:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
Ano i já provedl spoustu úprav(proto označení 2.2),v provedení od výrobce jsem již na začátku měl jasno ,že nebude pro mne vyhovující.Těžiště jsem už z fora věděl že nesedí,změnil jsem:uchycení křídel z vrchu,odstranil vinglety pro větší neutrálnost v letu za větru a přesnější letový projev,přidal zesílení konců křídel,použil silnější serva,zvětšil plochy VOP,SOP,vyrobil vlepený držák motoru se zmenšeným úhlem vyosení,sklopnou vrtuli,vyrobil novou kabinku s menší vahou a odporem vzduchu...........atd atd.
Bylo toho moc,ale jsem spokojen a nejednou to éro předčilo mé očekávání,nad míru spokojen !!! :) :D

Chtěl jsem a mám éro kdykoli, kamkoli.

Jen loni na podzim první test vyrobených plováků nedopadl :( ,již jsou upraveny a čekám ještě na větší teplotu vody a proběhne snad už úspěšný test. Ale aspon se zase něčemu přiučím :) :!:
...koupit něco co funguje a ani nevědět proč ,mě moc nebaví :mrgreen:



V tom s tebou souhlasím.Modely jsme upravili podle svých představ.S těmi plováky, to mě zatím moc nechytlo.Protože to je další odpor navíc a dál, jak s kormidlem do vody?Jinak je to hříčka větru na vodě.Jestli něco budu dělat,asi udělám sundavací jako má Shark od Multiplexu.To se mi docela líbí...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2016 9:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Plováky jsem už uváděl tady
viewtopic.php?f=16&t=56627&start=240
,ale nefungovaly :( ,mám je upravené a brzy proběhne další test.

Pokud to bude fungovat,tak to asi namaluji a dám sem.


Jinak kormidlo jsem nechtěl,určitě by se do vody hodilo,ale mám zvětšenou směrovku a ta to umí otáčet na vodě celkem dostatečně. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 19.05.2016 14:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
Plováky jsem už uváděl tady
viewtopic.php?f=16&t=56627&start=240
,ale nefungovaly :( ,mám je upravené a brzy proběhne další test.

Pokud to bude fungovat,tak to asi namaluji a dám sem.


Jinak kormidlo jsem nechtěl,určitě by se do vody hodilo,ale mám zvětšenou směrovku a ta to umí otáčet na vodě celkem dostatečně. :)

Dobrá práce,malý dotaz.Nejsou ty nohy plováků moc dlouhé? Přeci vrtule je nad trupem a myslím si že by stačili kratší,nehledě k tomu,že při startu vzniká velký klopivý moment,který musíš eliminovat výškovkou! Zkus je zkrátit na minimum,zmenšíš i odpor modelu..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2016 9:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Jo to je pravda,je to celkem vysoko,ale snad se to konečně odlepí a vzlétne. :) ,potom další úprava bude náseldovat,to je jisté :!:
Jinak varianta jako na Sharkovi,použít takový plovákový nádstavec se mi líbí,výborné řešení.!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2016 18:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
Jo to je pravda,je to celkem vysoko,ale snad se to konečně odlepí a vzlétne. :) ,potom další úprava bude náseldovat,to je jisté :!:
Jinak varianta jako na Sharkovi,použít takový plovákový nádstavec se mi líbí,výborné řešení.!

Vyzkoušej a uvidíš.Pokud se ti líbí hydrplány. Přijeď se podívat na 45.ročník RC hydroplánů na rybníku Bezdrev.Jsou tam makety i akrobati konané ve dnech 28.-29.5.2016 Přijdeš si na své...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 7:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Jo to musí být parádní akce :) ,díky za tip.Ale mám toho nějak dost a nemůžu prostě vše co bych chtěl stíhat. :(

....včera jsem po ránu za celkem opravdu větrného počasí parádně polítal,nebral jsem na plac mobil,ale počítám že funělo nad 10m/s. Využil jsem naplno stabilizaci Orange Flight RX3S a používal spíše režim RATE.Ideální podmínky pro využití 4 servového křídla. Dal jsem spoutu startů bez motoru a snažil se v tom fujáku svahovat a využívat proudění k nabírání výšky,což se někdy i podařilo. Ovládání vztlakových klapek klapek požívám pravý slider a na křidélka s vyklápěním nahoru levý. Ze začátku jsem s tím bojoval,používat vše dohromady a regulovat jak potřený vztlak na zpomalení až zastavení ve vzduchu a pak éro donutit přistát vyklopením křidélek nahoru k přistání. Vzhledem že mám rádio v panelu,mi trochu vadí že je ovládání sliderů směrem dolů,asi je otočím nahoru,připadá mi že jsou hůře přístupné.Možná je to jen nezvyk -jak to máte ostatní :?: ,řešil to někdo :?:

Dále používám společné nastavení křidélek a klapek pro zvýšení vztlaku hlavního křídla a to směrem dolů asi o 4mm.Toto nastavení používám jak na případné pomalejší přistání a do toho ještě ovládám vztlakové klapky.Nebo jsem zkoušel i při letu po větru a éro tak neztrácí výšku a proti větru hned vypínám.
Dále mě napadlo si nastavit opak(klapky ,křidélka o 4mm dolů),pro snížení vztlaku hlav.křídla.Má totiž při větších rychlostech vztlaku přebytek a to používám na lítáních ve větších rychlostech,nebo lepší prostupnost proti větru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2016 8:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
S novými baterkami co jsem si k Bixlerovi pořídil jsem začal evidovat počty nabití-letů. Na to, že to velmi prokládám ostatními modely jsem ani nečekal kolik jsem s ním toho už nalítal.Bílá lipolka mi zůstala s předchozího éra a tak ji využívám společně s novými Zippynami.Vznikl mi z toho vlastně takový letový deník z kterého se dá leccos vyčíst :!: :)
Motorový čas mám na 3 min.
tzn. motor naběhal celkem asi 264 min.tj - 4 hod.24 min.
Délky letů jsou různé,závislé na počasí a teplotě(zimní období,letní) a taky způsobu lítání.Když s tím lítám akrobacii a na motoru,jsem i za 8 min dole.Normální lety mám tak 15-20 min(nic moc ,jsem dost těžký),z toho nedávno se mi na kopci dařilo lítat běžně 30min. až 35 min. :!:
Takže nějaký hrubý odhad je ,celková doba letů může být na 1275 min. tj. 21 hod.15 min!:
Ty čísla mě překvapily 8O ,můj odhad by byl určitě citelně nižší !!

Jak to máte vy ostatní,vedete nějakou evidenci :?:


Přílohy:
Baterky.jpg
Baterky.jpg
[ 82.99 KiB | Zobrazeno 5470 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2016 14:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
S novými baterkami co jsem si k Bixlerovi pořídil jsem začal evidovat počty nabití-letů. Na to, že to velmi prokládám ostatními modely jsem ani nečekal kolik jsem s ním toho už nalítal.Bílá lipolka mi zůstala s předchozího éra a tak ji využívám společně s novými Zippynami.Vznikl mi z toho vlastně takový letový deník z kterého se dá leccos vyčíst :!: :)
Motorový čas mám na 3 min.
tzn. motor naběhal celkem asi 264 min.tj - 4 hod.24 min.
Délky letů jsou různé,závislé na počasí a teplotě(zimní období,letní) a taky způsobu lítání.Když s tím lítám akrobacii a na motoru,jsem i za 8 min dole.Normální lety mám tak 15-20 min(nic moc ,jsem dost těžký),z toho nedávno se mi na kopci dařilo lítat běžně 30min. až 35 min. :!:
Takže nějaký hrubý odhad je ,celková doba letů může být na 1275 min. tj. 21 hod.15 min!:
Ty čísla mě překvapily 8O ,můj odhad by byl určitě citelně nižší !!

Jak to máte vy ostatní,vedete nějakou evidenci :?:

Tu evidenci jsem svého času také vedl.Ale nakonec jsem to vzdal.Co plováky,jak to jde?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 12:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
....přiznám se že jsem na ně ani nešáhl :? ,nové umístění kamery jsem taky nedělal :cry: .Prostě snažím se lítat a do toho finišuji s akrobatem 1,5m ,snad půjde další víkend na start.Je toho dost,ale s oteplováním přijdou na řadu i plováky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 21:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Dnes jsem po O polítal za krásného počasí,foukalo mírně a chvilemi skoro bezvětří. Pak se začal měnit směr větru a koukám jak se objevilo vícero káňat které kroužily pod velkým tmavým mrakem 8O .Tak jsem se hned přidal :) a společně s nimi začal vykružovat stejná místa a taky pomalu začal nabírat výšku.Oni na tom byli citelně lépe,ale parádní zážitek a pak jsem musel jít opatrně dolů,už jsem přestal mít jistotu dobré viditelnosti a vracel se zpět. Konečně jsem doplnil zkušenost i o to o čem jsem zatím jen od jiných slyšel,či četl :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 16.06.2016 14:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
Dnes jsem po O polítal za krásného počasí,foukalo mírně a chvilemi skoro bezvětří. Pak se začal měnit směr větru a koukám jak se objevilo vícero káňat které kroužily pod velkým tmavým mrakem 8O .Tak jsem se hned přidal :) a společně s nimi začal vykružovat stejná místa a taky pomalu začal nabírat výšku.Oni na tom byli citelně lépe,ale parádní zážitek a pak jsem musel jít opatrně dolů,už jsem přestal mít jistotu dobré viditelnosti a vracel se zpět. Konečně jsem doplnil zkušenost i o to o čem jsem zatím jen od jiných slyšel,či četl :wink:

No vidíš to? Je to hezký zážitek,který se mi stává také.Ptáci na rozdíl od nás cítí,kde to nosí.Ale dávej si hlavně pozor na to, aby jsi to s tou výškou nepřehnal.Čím jsi výše,termika pracuje více a mohlo by se ti také stát, že o éro přijdeš.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 10:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
V sobotu odpo jsme jeli koupat na náš rybník a já si řekl ,že přišel čas opět zkusit plováky. Bylo celkem větrno 8O ,ale říkal jsem si že to musím zkusit.Sice kolem dost stromů a nedaleko stromořadí topolů,takže podmínky spíše nevhodné.Ale nechtěl jsem přejíždět na další rybníček ,kde už je situace naprosto odlišná(kolem pole a beze stromů a nikdo nikde).Nu což,šel jsem bokem od koupajících, omrkl hladinu,kde vítr zvedal malé vlnky,abych ho mohl využít.Pojíždění na hladině už bylo oproti lonsku citelně lepší,nicméně nebylo snadné se odlepit od hladiny.Posunutí zubu směrem dopředu a zmenšení náběžného rádiusu plováků pomohlo.Nicméně klopivý moment je stále zřejmě dost velký. Vzlet se podařil ,jak na 1.,tak i na 2.lipolku. :)
Na letovém projevu je znát jak samotná váha plováků(asi 150g),tak i jejich aerodynamický odpor. Turbulence tomu také nepřidaly :cry: ,proto přistání jsem měl dost nejistá a musel spěchat než se mnou zacloumá další poryv. Při závěrečném přistání jsem s tím bouchnul už dost a nevydrželi to úchyty uhlíků a já se doplazil po hladině jak raněný pták.Ale zjistil jsem funkčnost a velké zlepšení.Tím že konstrukce uchycení je dost zbořená,bude snadnější uchycení opět předělat.Snížím výšku pro zmenšení klopivého momentu a snad i posunu plováky k čumáku letadla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 5:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
V sobotu odpo jsme jeli koupat na náš rybník a já si řekl ,že přišel čas opět zkusit plováky. Bylo celkem větrno 8O ,ale říkal jsem si že to musím zkusit.Sice kolem dost stromů a nedaleko stromořadí topolů,takže podmínky spíše nevhodné.Ale nechtěl jsem přejíždět na další rybníček ,kde už je situace naprosto odlišná(kolem pole a beze stromů a nikdo nikde).Nu což,šel jsem bokem od koupajících, omrkl hladinu,kde vítr zvedal malé vlnky,abych ho mohl využít.Pojíždění na hladině už bylo oproti lonsku citelně lepší,nicméně nebylo snadné se odlepit od hladiny.Posunutí zubu směrem dopředu a zmenšení náběžného rádiusu plováků pomohlo.Nicméně klopivý moment je stále zřejmě dost velký. Vzlet se podařil ,jak na 1.,tak i na 2.lipolku. :)
Na letovém projevu je znát jak samotná váha plováků(asi 150g),tak i jejich aerodynamický odpor. Turbulence tomu také nepřidaly :cry: ,proto přistání jsem měl dost nejistá a musel spěchat než se mnou zacloumá další poryv. Při závěrečném přistání jsem s tím bouchnul už dost a nevydrželi to úchyty uhlíků a já se doplazil po hladině jak raněný pták.Ale zjistil jsem funkčnost a velké zlepšení.Tím že konstrukce uchycení je dost zbořená,bude snadnější uchycení opět předělat.Snížím výšku pro zmenšení klopivého momentu a snad i posunu plováky k čumáku letadla.



Ten klopivy momot je opravdu velký, sám si se o tom přesvědčeil.Asi bych se nebál prohnat dvě uhlíkové trubky spodkem trupu a na ně nalepit plováky tak,aby stupeň na plovacich byl centimetr před těžištěm. Jejich sklon k trupu tak 2_3 st. a mělo by to chodit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 05.07.2016 14:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Dobře,díky,zkusím to v tomto duchu upravit :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz