Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ktera stavebnice pro zacatecnika?
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 8:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 473
Bydliště: Kroměříž
Zdravim vsechny nadsence do letadel. Jsem uplny blazen do letadel a tak bych si chtel poridit nejakou stavebnici. Urcite by to mela byt kompletni sada vcetne motoru a elektroniky. Nasel jsem zajimave kousky na http://www.rsmodellsport.cz/Modely-leta ... e-RC-sety/ ALE...
Jakozto clovek, ktery nikdy zadne takove letadlo nemel ani nevim jestli chtit benzin nebo elektriku, se kterym se da trenovat akrobacie a ktere je spis jen na klasicke poletani, jak moc je nachylny k poskozeni model bez podvozku oproti tomu s podvozkem atd..
Libi se mi treba tyto konkretni:

http://www.rsmodellsport.cz/info/Canary-2003/
http://www.rsmodellsport.cz/info/Sonic-2015/
http://www.rsmodellsport.cz/info/Aerobird-Extreme-2001/
http://www.rsmodellsport.cz/info/Spitfi ... tric-3454/

Ale klidne mi doporucte neco uplne jineho. Jestli se tu najde nekdo, kdo ma s takovymi letadly zkusenost tak se ozvete. Nebo aspon doporucte stranky na kterych bych to mohl prodiskutovat.
Chci do toho investovat +- 6000, ale samozrejme kdyz bude levnejsi tim lip Chtel bych se naucit akrobacii atd. Proste z neho postupne vymacknout co nejvic za prijatelny peniz.
Diky moc za jakekoliv postrehy a rady


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 9:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Praha 8,Lítám na Praze 5(Velká Ohrada)
Tak to ti doporučuji si koupit nějákýho 3D akrobata z epp s tím se nejvíc naučíš a nepotřebuješ moc prostoru.Koukni se na tohle ten lítá fakt super:
http://www.freeair.cz/Blast.html

_________________
MC-22s

Flash-RC FACTORY

www.ikarus.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 9:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2007
Příspěvky: 90
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... pic&t=5653

Tam je napsáno myslím všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 473
Bydliště: Kroměříž
No, abych pravdu rekl tak se rozhoduju uz jen mezi

http://www.rsmodellsport.cz/info/P-51D- ... -RTF-2012/
a Sonicem (pripa Canary) Ale i po precteni diskuze zustava neduvera v letadla bez podvozku.. Mam strach ze to pri prvnim prstani rozmlatim :( Ale zase kdyz je to na elektro tak se o to clovek nemusi starat. Nabije a leti.. Tak nevim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Praha 8,Lítám na Praze 5(Velká Ohrada)
Tak to di do sonica ten lítá super :wink: taky jsem s ním začínal lítat akrobacii

_________________
MC-22s

Flash-RC FACTORY

www.ikarus.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Tak P-51D z WWII se neda v zadnem pripade doporucit jako prvni model (musi se neustale ridit, je nachylny na ztratu rychlosti). Myslim si, ze sis ukousl prilis velke sousto (ihned akrobacie). Nejlepe je zacit na necem jednodussim a az nasledne prejit na neco akrobatickeho. Canary a podobne era jsou OK, ale jako prvni ero v zadnem pripade (po prvni rane budes zklaman jejich vydrzi). Jestli mas v okoli nejake modelare a jsou ochotni Ti model doladit a zaletnout, tak do toho jdi, jinak jak psal nekdo drive, najdi si nejdrive neco z EPP.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 473
Bydliště: Kroměříž
Se mnou je to tezke. u benzinu je zase ten problem, ze se o neho musis starat ne? musis ho zaletat, cistit... Kazde ma neco pro a neco proti.. Ale je fakt, ze k benzinu mam vetsi duveru a kdyz jsem si tu precetl ze Sonic i Canary jsou celkem hodne letadla tak bych to mozna zkusil


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Beginer
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.1.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Nitra
Nakoľko si blázon do lietadiel tak to znamená že v budúcnosti si budeš chcieť možno niečo aj postaviť a práve preto bi som si nekupoval nič čínske. Nech budeš lietať akúkoľvek kategóriu
Lepšie urobíš keď si kúpiš vysielač zvlášť a model zvlášť. Ja som začínal ešte keď sety neboli
A bolo to tak lepšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 473
Bydliště: Kroměříž
FlyerMan píše:
Tak P-51D z WWII se neda v zadnem pripade doporucit jako prvni model (musi se neustale ridit, je nachylny na ztratu rychlosti). Myslim si, ze sis ukousl prilis velke sousto (ihned akrobacie). Nejlepe je zacit na necem jednodussim a az nasledne prejit na neco akrobatickeho. Canary a podobne era jsou OK, ale jako prvni ero v zadnem pripade (po prvni rane budes zklaman jejich vydrzi). Jestli mas v okoli nejake modelare a jsou ochotni Ti model doladit a zaletnout, tak do toho jdi, jinak jak psal nekdo drive, najdi si nejdrive neco z EPP.


Nechci samozrejme hned akrobacii. Nejdriv se musim naucit letat rovne. Myslel jsem to tak, ze az zvladnu nejake zacatky tak ze bych chtel i neco slozitejsiho ovsem bez zmeny letadla. Nemam tolik penez abych mohl davat tisice do dalsich a dalsich letadel jak poroste ma zrucnost. Proto chci, nejake univerzalni letadlo, ktere me nauci letat ale zaroven se s nim bude dat taky blbnout


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beginer
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 473
Bydliště: Kroměříž
Toso píše:
Nakoľko si blázon do lietadiel tak to znamená že v budúcnosti si budeš chcieť možno niečo aj postaviť a práve preto bi som si nekupoval nič čínske. Nech budeš lietať akúkoľvek kategóriu
Lepšie urobíš keď si kúpiš vysielač zvlášť a model zvlášť. Ja som začínal ešte keď sety neboli
A bolo to tak lepšie.


Blazen do letadel jsem uz od malicka. Ale zaroven mam hodne omezeny rozpocet a to i do budoucna. Chci si obcas zaletat, potesit ducha a udelat si radost. ALe mo investovat opravdu nemuzu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
No ja Ti nevim. Univerzalni model snad ani neexistuje. Canary nebo Sonic Ti z akrobacie nabidnout leda zakladni akrobaticke prvky jako vykrut, souvrat, premet. Na nozove lety, 3D obraty atd. proste zapomen a jak rikam, prvni rana = bud odpis era nebo spousta casu straveneho lepenim a nahradou poskozeneho materialu. Ale jsou to tvoje finance, tvuj cas a je na Tobe, jakym zpusobem se rozhodnes a vse zafinancujes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beginer
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.1.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Nitra
Alli25 píše:
Toso píše:
Nakoľko si blázon do lietadiel tak to znamená že v budúcnosti si budeš chcieť možno niečo aj postaviť a práve preto bi som si nekupoval nič čínske. Nech budeš lietať akúkoľvek kategóriu
Lepšie urobíš keď si kúpiš vysielač zvlášť a model zvlášť. Ja som začínal ešte keď sety neboli
A bolo to tak lepšie.


Blazen do letadel jsem uz od malicka. Ale zaroven mam hodne omezeny rozpocet a to i do budoucna. Chci si obcas zaletat, potesit ducha a udelat si radost. ALe mo investovat opravdu nemuzu


Tak to sme dvaja ani mne nie vždy vzchádzajú financie tak ako bi som to chcel. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2006
Příspěvky: 3536
Bydliště: Velke Prilepy - Praha Zapad
Toho Mustanga ani Spitfire rozhodne neber! Jednak je to pomerne narocne na pilotaz a hlavne v tom setu je naprosto PRISERNY vysilac!

Ale mezi nami ta Zebra u Canaryho a Laser u Sonica take stoji dost za prd.

Doporucuju ti koupit si Vysilac zvlast a k tomu nejake vhodne ero. Pro uplneho zacatecnika to chce vazne bud EPP a nebo mit nekoho s kabelem ucitel / zak. Aviatik prave na kabelu uci novacka se Sonicem a bez toho kabelu uz by byl nekolikrat na odpis. Tam je to opravdu jedna vetsi chyba = konec = v 90% pripadu koncis pri prvnim letu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Praha 8,Lítám na Praze 5(Velká Ohrada)
Já bejt tebou tak si pořídím 3d epp akrobata,já jsem začínal ze zoomem a když jsem mu dal ránu(bylo jich hodně)tak jsem ho slepil.Hodně jsem se s ním naučil-fakt se to vyplatí. :D

_________________
MC-22s

Flash-RC FACTORY

www.ikarus.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.04.2007 10:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2005
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Vzduchoplavec píše:
Ale mezi nami ta Zebra u Canaryho a Laser u Sonica take stoji dost za prd.

Doporucuju ti koupit si Vysilac zvlast a k tomu nejake vhodne ero. Pro uplneho zacatecnika to chce vazne bud EPP a nebo mit nekoho s kabelem ucitel / zak. Aviatik prave na kabelu uci novacka se Sonicem a bez toho kabelu uz by byl nekolikrat na odpis. Tam je to opravdu jedna vetsi chyba = konec = v 90% pripadu koncis pri prvnim letu.


Laser neni zase tak spatny, me slouzil dlouho, ale jeho moznosti jsou opravdu pro dnesni dobu omezene.

Ano, kabel ucitel-zak by svuj ucel opravdu splnil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz