Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 31  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 16.08.2015 18:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Mě nešel taky zpárovat, reklamace, a přijímač nový ok.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2015 14:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
A zkoušel jsi ho vůbec dle návodu spárovat znovu?

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2015 14:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Ono taky kdoví jak jsi to přehodil. Zkus taky jednu věc, zapnout vysílač, obě páčky dej dolů a pak zapni přijímač-baterii, jde totiž o to, že pokud jsi omylem dal plyn někam jinam, nebo ten kanál je reversnutý, pak po zapnutí letadla to bere jako že není plyn stažen na nulu, tudíž ti nic nebude reagovat, protože po zapnutí musí být plyn vždy na nule a ty nevíš kde a jestli tam je.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 7:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.8.2015
Příspěvky: 3
Ahoj.
Skúšal som aj podľa návodu, hneď tri sposoby sú tam ale nič nepomohlo ani s páčkami dole.
Naozaj to vyzerá na ten prímač. Ak budem mať cestu okolo pecky, tak ho asi kúpim.
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Jo Beta ... to byla má dlouholetá společnice která zažila nespočet pádů a havárií.
Kolegové říkaly " Dokud ji nerozflákáš na maděru budeš s ní prudit stále".
A podařilo se ale bylo to hodně těžké ji zničit ... Budíš jí modelářské nebe lehké 8) 8) 8)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 23:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2015
Příspěvky: 1
Ahoj. Teď mě to nabídlo akualizaci z 5.0 na 5.5. Během aktualizace byla hláška že nová verze používá jiné výpočty fyzikálních modelů a že uživatelské modely mohou přestat fungovat. Pak to napsalo že pro jistotu všechny uživatelské modely někam zálohuje (nevím kam, ale to je jedno, protože bych stejně nevěděl co s tím). Samozřejmě se stalo to že Beta přestala reagovat na ovladač. Ještě jsem měl poslední naději, že pomůže rekalibrace ale nic. Na ovladač reaguje velice vlažně, prakticky ji nedostanu ani do náklonu. Nedokážete to někdo opravit a nahodit potřebný soubor? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 21:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 20
Raca píše:
Co se upevnění křídel týká.... Při prvním letu jsem opravdu lehce škrtl křídlem o zem (při přistání) a rozsekal jsem tu překližku, do které se montují ty dva šrouby z vrchu (mám Betu verze 3). Tápal jsem nad tím, jak zajistit křídla, ale zároveň zachovat mobilitu (možnost rozdělat řídla kdykoliv by bylo potřeba). Četl jsem o magnetech, suchých zipech atp., nakonec jsem jedno z křídel oblepil menší vrstvu el. izolační pásky, tak aby křídla šli "pod sebe" ztěžka. Dále jsem je pojistil ještě šrouby zvrchu, které jsou našroubované do mnou (po prvním pádu) opravených překližkových destičkách. Od té doby mám klid, křídla se ani nehnou a vydržela i nějaký ten Loap. Pokud budete mít zájem, můžu sem dát foto :)



Mohu požádat o foto?Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 21:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 20
Zdravím, jsem novým majitelem bety verze III(set) a rád bych se ponaučil o pár informacích ,před prvním letem.

1.Jak mají být uchycené servo vs výškovka ,směrovka myslím na kterou dírku v servu a na kterou v plastovém úchytu uchytit ocel.tyčku ?

2.Musím nějak pojistit vrtulku proti povolení,např loctite

3.Na co se zaměřit před prvním letem?

4.Jakým nejlepším lepidlem zalepit směrovku a výškovku na modelu?

Předem Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2016 17:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
1. Pokud jsi začátečník, dej si menší výchylky, jak je v návodu, jak na servu tak na páce do poslední - nejvzdálenější dírky. Větší důraz však třeba klást na vyvážení a souměrnost ploch. Výchylky si časem budeš zvětšovat aby to bylo živější.
2. Vrtulku pořádně utáhni, není třeba ničím matlat závit, pak bys to nemusel povolit. Radši si zajisti šroubky u válečků na konci táhel k ovládacím plochám aby je vibrace motoru nepovolily. Když povolí vrtule, přistaneš, ale když táhla tak pád.
3. Před prvním letem---mít dostatečně rozhýbané ovládací plochy - křidélka, výškovka, směrovka. Nové jdou hodně ztuha a dřív nebo později by ti za letu mohlo odejít servo. Pak jak jsem psal - těžiště, radši trochu těžší na čumák než naopak,kdy se stává letadlo pro začátečníka velmi těžko ovladatelné. U Bety prostě 60mm od hrany, ne víc. Jinak mít všechny plochy v rovině, i zdánlivě pár mm odchylka roviny křídel od výškovky dokáže model kroutit do nechtěné zatáčky.
4. K zalepení ocasních ploch hustý vteřinák, tuhne dlouho, máš čas na korekci, po seřízení do naprosté roviny pak stříkneš aktivátor a spoj je v mžiku pevný.

Příjemné létání, a kdyžtak se ptej.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 9:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 20
Poradíte prosím jak opravit co nejlépe...

Zkoušel jsem vzlétnout a po každé následuje pád. Převážně jenom lepim křídla a o létání si mohu nechat zdát. Lepil jsem křídla hustým lepidlem a po dalším pádu opět ulomene. Přemýšlím jak v lepit aby to něco vydrželo. Měl jsem malý model a ten byl no problem. Ale odešel motor a ten stojí jako celé letadlo tak jsem myslel že beta bude v pohodě podobné letadílko.


Přílohy:
20160403_100410.jpg
20160403_100410.jpg
[ 62.61 KiB | Zobrazeno 2046 krát ]

20160403_100413.jpg
20160403_100413.jpg
[ 44.8 KiB | Zobrazeno 2046 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 10:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Stáhni si, nebo kup nějaký obyčejný simulátor a cvič na něm. Určitě ušetříš víc peněz za opravy. Beta je velice klidné a pohodové letadlo na kterém se mnozí učili létat, ale pokud stále padáš a máš letadlo dobře vyvážené, je to jen a jen tvýma rukama. To letadlo když jenom hodíš, letí samo, je to větroń. Podmínka je ovšem správné seřízení a vyvážení. A co se týká lepení křídel, mám zkušenost že v dobře slepeném spoji už epp nikdy nepraskne, a pokud ano, bylo to slepené špatně.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 10:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 20
jirakus píše:
Stáhni si, nebo kup nějaký obyčejný simulátor a cvič na něm. Určitě ušetříš víc peněz za opravy. Beta je velice klidné a pohodové letadlo na kterém se mnozí učili létat, ale pokud stále padáš a máš letadlo dobře vyvážené, je to jen a jen tvýma rukama. To letadlo když jenom hodíš, letí samo, je to větroń. Podmínka je ovšem správné seřízení a vyvážení. A co se týká lepení křídel, mám zkušenost že v dobře slepeném spoji už epp nikdy nepraskne, a pokud ano, bylo to slepené špatně.


Odkud co stáhnout a jak se to spojí s vysílačkou to by mě hodně pomohlo. Můžete hodit odkaz...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Je tady sekce věnovaná simulátorům, tam hledej. Sem, do Bety, to nepatří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 17:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
jirakus píše:
1. Pokud jsi začátečník, dej si menší výchylky, jak je v návodu, jak na servu tak na páce do poslední - nejvzdálenější dírky.


Já teda nevím 8O , ale kdybych chtěl menší výchylky, dal bych na servu co nejblíž k servu a na páce nejdál :wink: . Čím víc to začneš obracet, tím ty výchylky zvětšuješ :idea: .

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 21:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 20
Potřeboval bych rozlepit husté vteřinové lepidlo na modelu výškovka, směrovka a křídla?Je to vůbec možné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz