Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 22:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Kameru dávám hned za kabinu nahoru na nalepený suchý zip, zajistím tenkou gumičkou - kamera Mobius.
A létání kolem nuly bez problémů, jen baterii před letem udržuji v teple v kapse, ta chladno nemá ráda.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 23.01.2015 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.10.2014
Příspěvky: 284
Bydliště: Praha 11 - Ujezd
Raca píše:
Ahoj vsem,
jelikoz mam par dni cas, rozhodl jsem se, trochu si "vytunit" svoji Betku. Objednal jsem si HD kameru a resim, jak a kam ji upevnit. Mate nekdo zkusenosti kam je nejlepsi kameru upevnit ? Druhy dotaz se tyka letani v zime, mam na mysli teploty kolem nuly, skodi to nejak komponentum?

Ps: videl jsem na youtube video, jak ma kameru na tycich, ktere jsou pripevneny zespodu k trupu, vite nekdo kde by se dali koupit nejake hlinikove tyce cca 40 cm dlouhe ? Diky


Na upevneni kamery muzes pouzit napr. toto, nebo to dat pod kridlo nebo za kabinku - nebo vlastne na kazde misto kde se neznici a mas to tam o co pripevnit :)

A co se tyce AL trubek - vsechny hobbymarkety a zelezarstvi je maji. Pokud preferujes eshop tak napriklad tady, nebo tady


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2015 17:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Pisecna, okres Usti nad Orlici
Díky moc, ta "překližková" varianta se mi zamlouvá asi nejvíc, chtěl jsem, aby kameře nic nepřekáželo ve výhledu a zároveň, aby byla alespoň trochu v zákrytu. Asi to rovnou objednám. Co se těch trubek týče, byl to ode mě stupidní dotaz, ale žiju na malé vesnici a "HOBBY" markety mám 60 km takže tak :) S těma trubkama je zajímavý to, že se dá sledovat jak se letadlo chová za letu,protože je po celou dobu v záběru a např. při loopu je krásně vidět prohnutí křídel...

_________________
RTF Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.01.2015 11:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Pisecna, okres Usti nad Orlici
Ahoj vsem, jsem tu opet s dalsim dotazem. Mohl by mi tu nekdo z vas zkusenych vysvetlit vztah mezi kapacitou baterie a regulatorem ? Vec se ma tak, na podzim jsem si poridil RTF set Beta 1400 vcetne setove baterie 1300mAh, nyni jsem si objednal novou baterii (1800 mAh) dotaz zni, zda si bude nova baterie se setovym regulatorem rozumet ? Diky moc za pripadne odpovedi ;)

_________________
RTF Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.01.2015 12:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Předpokládám že tam máš 3s, neboli 3 článek , a regulátoru je jedno jakou kapacitu tam dáš, klidně 500mah, klidně 2600mah :D

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.01.2015 14:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
Jen doplním. Důležitej je proudovej odběr. Kdybys dal silnější motor, kterej víc odebírá proudu, musel bys dát silnější. To je jen základ. Dalo by se to rozepsat obšírněji, ale na to jsou tady větší kapacity. :D

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.01.2015 15:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Přesně tak, regulátor je závislý od odběru proudu, takže čím silnější motor, tím větší regulátor. Taky záleží na velikosti vrtule. Pokud bys dal větší, třeba 6x4,které mnoho lidí do Bety dává, tvůj setovy regulátor by to nemusel vydržet, protože větší vrtule, větší odpor vzduchu, větší zátěž motoru, větší odběr proudu.
Baterie na tohle vliv nemá, jen budes létat déle než na setovou. Taky používám 1800.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.01.2015 15:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Pisecna, okres Usti nad Orlici
Diky moc za odpovedi. Jojo je to 3s akumulator. Ja jsem to asi nekde kdysi cetl, ze zalezi na odberu proudu, neboli na tom , jakej tam mam motor. Motor zatim necham, jen tam dam vetsi kapacitu baterie, vrtule je puvodni, takze no problem. Do budoucna to stejne budu muset resit, protoze ten motor se mi zvlaste s tou setovou vrtuli zda slabej, takze se tu dal muzeme bavit otom, jak provest vymenu motoru ?

Co se tyce stavu:setovy regulator + vetsi vrtule na to jsem byl upozornen uz z eshopem, kdyz jsem Betu objednval, ze by vetsi vrtuli nemusel regulator vydrzet.

_________________
RTF Beta 1400


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.01.2015 15:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
mototr je fajn. Ked chces tah tak staci regulator + vrtulu. Ak by sa ti to stale zdalo malo, potom mozes vymenit aj motor. Regl a vrtulu budes menit tak ci tak..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.01.2015 15:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
No abych se přiznal, na set.regulátor jsem vrtuli 6x4 taky létal, jen se to víc hrálo, ale pravda že motor běží jen chvíli a pak volný let, pak zase nahoru a zase bez motoru. Regulátor to vydržel. Teď tam mám vrtuli 5.5x4.5 a vše v pohodě, původní je 5x4.
Pravda že tam mám udělané otvory na chlazení. Foto mohu poslat na email. Už jsem to tuším do tohoto vlákna posílal.

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 0:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2012
Příspěvky: 120
Bydliště: Kousek za Turnovem
5let stará Beta 1400 stále v základu, pouze APC vrtule 6x4... původní. Několikrát lepeno, opraveno, zničeno a opět oprášeno a dáno do letuschopného stavu. Všechno funguje jak má. Různá vylepšení a tuning je u tohodle éra nesmysl...
Jsem po těch letech spokojený :)

https://www.youtube.com/watch?v=C9-Eyftg6lM

_________________
Fšechny páčky do zatáčky :o) www.j3d.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 0:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
Kridelka vam este neodpadli ? :D Ja sa neviem dokopat ku kupe pantov :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
načo panty? stačí kvalitnejšia priesvitná lepiaca páska :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 564
súhlas. krídielka mi odpadli po páde, ktorý som považoval za totálku - nebol. Dal som potom pánty, ale bolo s tým zbytočne veľa práce a keďže boli moje prvé, tak to podľa toho vyzeralo. Na ďaľšom penovom lietadle som už použil pásku (3M, pevnú) a to mi príde ako optimálne riešenie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.02.2015 14:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2011
Příspěvky: 171
ja si teda necham poradit a skusim to s tou paskou. Len musim pohladat nejaku kvalitnu :/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz