Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2013 15:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.7.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Strakonice
dobrý den, poradíte mi prosím jakou elektroniku koupit k modelu viz odkaz? vše prosím z Hobbyking a Eu skladu, serva bych asi do kupy dal ale s motorem a regulátorem nevím, nechci žádný stíhač, jen pohodový let, baterku bych tam rád chtěl 3 článek 2200mAh cca. děkuji

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html

_________________
Jsem navrácený začínající RCčkář co uvítá nějakou tu radu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2013 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Máš to dole vypsaný pod textem k modelu.

Requires:
Your Own 6 Channel TX/RX
2200mAh 3s Lipoly Battery
3511 750kv Brushless Motor
40A ESC w/BEC
5 x 9g Servo (7 x 9g if using Retracts)
Servoless Retracts 32mm x 35mm Mount (3mm Pin)
Servo Extension Leads

Ještě něco?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2013 15:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.7.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Strakonice
jo což to jo ale nevím přesně jaký motor, jde o montáž a i aby hřídel byla dost dlouhá na vrtuli, a nerozumím tomuto: Servoless Retracts 32mm x 35mm Mount (3mm Pin)
tky si nejsem jit kde poznám u motoru jaký tam patří regulátor

_________________
Jsem navrácený začínající RCčkář co uvítá nějakou tu radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2013 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Servoless Retracts - zatahovací podvozek - příklad.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21167__turnigy_full_metal_servoless_retract_with_oleo_legs_80_degree_pair_0_60_1_20_class.html

motor - 3511 750kv Brushless Motor
http://www.toprchobby.com/ShowProducts.asp?ID=13

régl - nějaký 40A na střídavý motor

5ks 9g serv a v případě zatahováku 7ks

zatahovací podvozek se základnou 32mm x 35mm - je to vidět na jednom z těch obrázků co jsou dole.

prodlužovací kabel - Servo Extension Leads

A co tam máš dál? :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2013 16:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.7.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Strakonice
ahá, já myslel že ten zat. podvozek je součástí balení... tk takovej tam ani skladem mít nebudou. jde o to že bych rád nějakého takového warbirďáka, oni měli i tohle fwčko vybavený elektronikou ale už neni skladem, vysílač mam T9x

a ještě jakou náhradní vrtuli k tomu?

_________________
Jsem navrácený začínající RCčkář co uvítá nějakou tu radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2013 20:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2009
Příspěvky: 384
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 105
Jak nemaju? Minuly tyzden som kupil v NL sklade. Uz je doma... A aj teraz maju v HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22576__H_King_FW190_w_Lights_Flaps_Gear_Door_Sequencer_1200mm_Kit_.html

_________________
WW2


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2013 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
mozna trochu OT, nevim presne, co znaci "navrácený začínající RCčkář", ale tohle ero neni jako "prvni" asi uplne nejvhodnejsi. Zalezi, jak moc se citis. Mam neco podobneho v metrovce, bez podvozku (nemam v okoli plochu), ale moc "hodne" to neni. Ma to hezky letovy projev, na takove to "polomaketove" poletani idealni, ale neodpousti to chyby...

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2013 9:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.7.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Strakonice
navrácený začínající RCčkář znamená že 10 let stavím kity a 4 roky sem stavěl házedla a letadla na CO2, tkže se stavbou nějaké zkušenosti mam, jinak jedno éro mam, takový malý rc větroň, jinak už přes 50 hodin na simulátoru snad se vším co tam létá :D (realflight 5,5)

ano letadlo bylo skladem na Eu ale teď už ta verze skladem není, myslím kompletní verzi bez Tx/Rx a baterky

_________________
Jsem navrácený začínající RCčkář co uvítá nějakou tu radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2013 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Ahoj, nechci tu sejčkovat, ale není to fakt moc silný sousto na druhý RC éro? Osobně jsem měl druhý RC éro 800mm Spita, ten je nejspíš zlejší než ten 1200mm FW, ale slušně jsem ho pomačkal a lepil, než jsem se s ním naučil létat (ostatně létá dodnes). Otázka: Má ten tvůj větroň křidélka? Bez nich toho FW nezvládneš. Co raději třeba Funcuba od Multiplexu? Bude hodnější. Tohle můžeš postavit potom. Prostě dolnoploch a ještě warbird, to je na vyšší stupeň pilotáže (5,5h na malým větroni asi nebude stačit).


Přílohy:
Poznámka: ...abys nedopadl jako já... Spit už létá, ale není tak hezkej jako když byl novej...
P1120831.JPG
P1120831.JPG
[ 91.56 KiB | Zobrazeno 3810 krát ]


_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2013 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Mno, ja sem taky nemel na mysli stavbu, do toho bych se neodvazil "kecat". Spise se mi jednalo o vlastni "pilotaz". FW-190 je fajn ero, ovsem kdyz si vzpomenu prechod na nej z Bety a Hotwingu, jeste ted sem oroseny :-). "sekl" sem s nim 2x, nez sem ho "poladil" a "vychytal". Ted uz je jako beranek...:-).

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: ned 06.10.2013 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Tak do toho já se neodvažuji kecat nikomu. Každý musí uvážit na co má a nemá. Pro začátečníky je to těžké překousnout, že by měli začít něčím hodnějším. Někteří si prostě vezmou do hlavy "tohle je to pravé a tohle chci" Zbytek zjistí po prvních 5 až 10 sekundách letu. Pouze jsem se snažil odpovědět na dotaz k danému éru.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: sob 26.05.2018 20:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2018
Příspěvky: 29
Ahoj, koupil jsem si toto rc letadlo v PNP verzi. Dokoupil jsem baterii, prijimac a sel jsem zkusit litat. Na asfaltovem povrchu do lehkeho kopecku jsem chtel vzletnout, ale letadlo se ani nezkusilo odlepit od zeme. Plochu jsem mel tak 40m? dlouhou, ale kdyz jsem se blizil ke konci tak jsem radeji zastavil nez abych to zkusil uplne na konec (http://rcmaps.net/cs/map/1/location/1686#). Co tam mam/delam spatne? Vse jsem nastavil, vytrimoval. Teziste jsem zkontroloval take.

Zacinal jsem s timto letadlem https://www.peckamodel.cz/hbz8180eu-sup ... e-bind-fly nemel jsem nikdy problem a letadlo slo do 5-10m nahoru. Diky za pomoc, dalsi info i fotky modelu rad poskytnu kdyz to pomuze :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 11:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 128
Už asi spící vlákno. Zkus třeba jestli kombinace motor-vrtule-baterka dává nejaký tah. Já vemu ero do ruky vrtulí vzhůru a pomalu přidávám plyn. Je cítit snaha odlehčení až po snahu vyrvat se z ruky. Pak špekulovat dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2018 14:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Pozdravujem, aku lipolku si použil na pohon lietadla? napiš jej parametre, pripadne ju odfot,
kupil si novu? alebo si použil lipolku z predošleho lietadla? Vrtula je nasadena spravne?
Lietadlo maš čisto nove? Alebo si kupil použivane? Mohol byt zmeneny motor alebo vrtula.
Je to presne ten isty vyrobca/predajca H-King alebo iny? Pelikan TopRC?
Pomohli by fotky, zatial mame malo info aby sme ti vedeli presnejšie pomôct.

Možno na to idem zložito .) člen Trias spravne poradil.
Ja to ešte robim tak že zvažim lietadlo a potom vyskušam tah vrtule zavesnou digitalnou vahou.
Vahu ukotvím napriklad o nohu stola, okolo vyskovky a smerovky dam šnurku na krk tak aby sa lietadlo nevyšmiklo pri plnom plyne, lietadlo položim na hladky povrh (lino,plavajuca podlaha)
A zacnem merat napriklad pri pol plyne a potom pri plnom plyne.
Potom si vypočitam rozdiel tahu a vyhy, na let určite stači aj pomer 1:1 ale to je na pokojne poletovanie bez akrobacie .)

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FW 190 HK
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 7:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.5.2018
Příspěvky: 29
Ahoj,
diky za rady. Baterie je nova https://hobbyking.com/en_us/zippy-compa ... -pack.html
Prodejce H-King a letadlo uplne nove.

Tah ma velkou silu a musim drzet hodne pevne. Nicmene se mi povedlo ho dostat do vzduchu, ale docela to trvalo, potreboval vetsi vzdalenost. Bohuzel jsem pak s nim havaroval, (blbe zvolena lokalita na letani, tady v Praze toho moc neni) a musel opravovat. Kridlo jsem slepil (na prostredku kridel se zlomilo), ale kraje jsou takove pomackane a barva popraskana, to nevim jak opravit aby to vypadalo zase pekne. S predchozim letadlem se mi letalo lepe teda, ale FW-190 je moje srdecni zalezitost tak jsem ho chtel. Rad bych si koupil jeste jedno stejne neporusene do zasoby :-) Ale EU sklad na hobbyking uz ho nema a cekam na naskladneni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz