Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak se naučit létat?
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2007 15:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Hradec Králové
Zdravim všechny a žádám o radu.
Dělám už hodně dlouho (i závodně) modely lodí, ale už od pradávna pokukuju po letadlech. Mám to štěstí, že ředitel na naší škole je taky modelář a úžasnej člověk, tak sem od měj dostal větroně. Klasická konstrukce 2m rozpětí, ovládané S a V. Párkrát sem s tim vylezl na louku a zkoušel to jen pustit z ruky. Snad seženu i někoho, kdo má gumicuk. Na tom se to zaseklo a proto mi asi rok stojí za skříní a ještě se pořádně neproletěl.
tady je foto: http://ftp.prvnipokusy.borec.cz/Sn%EDmek2%20001.jpg

Pak mám originální model. No prostě unikát s (ne)tradičním tuningem. Je to PuzzleDromedár. Z asi XPS, nebo něco podobného. Koupil jsem ho za 100 Kč od jednoho člověka, který se s ním taky učil létat a taky podle toho vypadá. Mám v něm s.280racing s převodem. Šel jsem s ním létat dvakrát a 2x stejnej výsledek. Skončil zarytej v zemi. Ale podruhé tragičtěji. Ale stále je teoreticky schopen létat. Rozpětí cca 120cm a ovládané M, V a K
foto: http://ftp.prvnipokusy.borec.cz/3557.jpg

Tak se ptám, co si myslíte, že bude lepší pro začátek a naučení, když zrovna nemám možnost aby za mnou stál nějaký zkušený modelář a řikal co mám dělat? Mám i Interface pro FMS, ale tam to je přeci jen trošku něco jiného a navíc když ani jeden model nemá křidélka....
Kdyby někdo mohl, ozvěte se mi prosím na ICQ 425-197-034

Jak začít, respektive kde by se dala sehnat nějaká stránka s radami do uplného počátku pilotáže?
Omlouvám se za mírnej sloh a děkuju všem co si to přečetli a odpoví mi.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2007 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoy, když to tady projedeš, najdeš mnoho rad. Máš interface na FMS. Určitě do toho jdi. FMS je zadáčo z netu (dají se stáhnout i modely, jen hledat). To, že tvá éra nemají křidélka, nevadí. Bez křidélek tam také něco najdeš. Jakýkoliv sim je spořič peněz, padneš, klikneš a letíš znovu. Hlavně se na něm naučíš neplést si směry. Až to zvládneš, klidně jdi s učitelem ven. Hlavně se rozhodni v jakém modu půjdeš a toho se drž.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2007 16:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jeden z Hradce za mnou už jezdí na výuku pilotáže. Má Easy Stara. Pokud by ses s ním dohodl, tak Tě může vzít sebou. Nebo jestli můžeš přijet sám. Já ale auto nevlastním. Jestli chceš o mě něco vědět, tak mrkni do mého blogu. Víc ti nabídnout nemohu. Manuál je pěkná věc, ale za letu nemáš čas číst a srovnávat to se situací na obloze. Nebo se mrkni po někom v H.K. Jinak simulátor je dobrej. Jeden u mne začínal a používal i se simulátorFMS. Dnes akrobatí s éry přes 2m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2007 17:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2005
Příspěvky: 209
Bydliště: Praha
Zdravim....
Podle mě by bylo lepší se učit lítat s tim větroněm, je to klidnější a pomalejší lítaní a tak máš dost času na jakoukoliv manipulaci....

a uplně nejlepší by bylo, kdyby ses oba modely pokusil zkombinovat dohromady (elektromotorovej větroň), ale to bys musel předělávat a to by chvíli trvalo a nebylo by to zrovna jednoduchý, jestli jsi nikdy nic takovýho nedělal..... ale mužu ti poradit a něco říct (taky jsem takhle složitě a dlouho začínal = zkušenosti se tomu myslim řiká :roll: :D )

Tak mi písni na icq (už jsem si tě dal do kontaktu.....), až se tam srazíme....... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2007 17:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Čau taky si myslím že by bylo supr předělat to na elektro toho vetrona jinak uz sem si te uložil na ICq taky sem nedavno začínal ale ted už si stavím akrobaty a tak ale to naučení bylo jednoduchý sice sem si koupil epp vylisek ale myslim že na naučení je to nejlepší sice nemám nic proti balzovým letadlům jako máš to elektro za tu 100 to bych taky neco takiho chtěl moc se mi to líbí ale na naučení je to moc křehký a taky tahle domací výroba na naučení moc není kdiž ješte neznáš teorii a tak 8) ale napiš mi na ICQ se vším ti poradím myslím že si budem rozumnět :D Taky sem začínal a vým jak je to těžke kdiž jen rozbíjíš a neletíš :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: FMS 2.0 Alpha 8.5
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2007 17:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno
Ahoj, když máš kabel na propojení s PC tak prosím Tě využij tu možnost!!!
Tady si stáhni FMS 2.0 Alpha 8.5

http://n.ethz.ch/student/mmoeller/fms/index_e.html

Ten má i realistický start a přistání (u stareších verzí to byla slabina) a sežeň si na internetu modely podobné těm , které máš. Velmi, velmi Ti to pomůže. Mluvím z vlastní zkušenosti, po dlouhé době jsem opět začal s RC létáním a také díky FMS jsem se do toho zase dostal tak, že jsem si troufl v dubnu na soutěž halové akrobacie (F3P-B), kde jsem se sice po urputném boji umístil jako poslední, ale to vůbec nevadí, protože jsem odlétal všechna 3 kola bez karambolu a vynechání figur. FMS (nebo jiný simulátor) Ti velmi pomůže, naučís se v tom všechny standardní situace a potom to v reálu půjde mnohem lépe. Není problém sehnat modely řízené přes v a s a start na navijáku pro větroně i hození z ruky tam jdou také. Já už bez FMS nedám ani ránu a lituju sám sebe, jak jsem před léty začínal poprvé natvrdo a lepil a lepil.

_________________
Zdravíčko z Brna!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2007 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Jako bývalý automodelář jsem řešil podobný problém. Výsledkem je model Junior z Depronu na MIG 400. Ne tak lehký, jako Dromader se slabým motorem, ne tak velký jako větroň. Tak akorát, aby létal za bezvětří i jako větroň a i za mírného větru jako motorák.

Už hodně lidí si ho podle seriálu na mém webu postavilo a naučilo létat 8)

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2007 9:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Pokud dáš přednost radám po ICQ a manuálům, tak pro začátečníky mají rady na této adrese:
http://rc-modely.wz.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2007 11:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Já sem moc žádný rady nepotřeboval zozbil sem 2 letadla teoriji sem znal dobře ale nemnel sem na naucení nejvhodnejsí modely 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2007 11:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Bedřich píše:
Já sem moc žádný rady nepotřeboval zozbil sem 2 letadla teoriji sem znal dobře ale nemnel sem na naucení nejvhodnejsí modely 8)
Já taky svou pomoc nikomu nevnucuju. Jen jsem ji nabídl. Já teď učím tři, tak mám o zábavu postaráno.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2007 11:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Já sice nikoho neučím ale taky sem mu psal na ICQ ze rad poradím 8) a hlavne sem to nepsal ve smyslu ze neco vnucujes myslim ze jen nema vhodne letadla nic proti ale ja to znam na vlastni skusenots :oops: ale ted by swe mi takovej pomalolet jako má on mooc líbyl a ted se spís ucím akrobacii a budu ted mněsíc opravovat všechny letadla co sem rozbil - Vetron , Ticholet , a budu sprovoznovat p51D Mustang s MVVS 3,5 ja sem s nim nikdy neletel a jen chcipal motor tak se do toho pustim


P.S. zatim sem se s ním nebavyl protože není ONLINE :cry:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2007 11:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2005
Příspěvky: 1026
Bydliště: Staré Ždánice
najdi si někoho, kdo Ti poradí na letišti. je to nejlepší a nejjednodušší. přiklánim se k Hokiho řešení


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2007 11:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
To je opravdu NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.06.2007 13:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
Opravdu je nejlepší zajít na letiště a očumovat, ptát se. A potom na první lítání je k nezaplacení Bendy od Telinku. Hodíš to a můžeš jít na kafe... :D :D :D

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz