Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: Sky Surfer X8

sob 13.06.2020 17:49

Ahoj, potřebuju radu, jsem v koncích :mrgreen: . Před dvěma třemi lety jsem lítal se Surferem, žádný problém. Teď jsem ho vyhrabal a chci si zalétat a zaboha ho nemůžu nastartovat... baterka nabita, baterie v ovladači nové... zapomněl jsem správný postup, zapnu ovladač, zapojím baterku? Prostě se mi neozve správný ton, baterka funguje, mohu ovládat směrovku atd., ale motor nenatočím...

sob 13.06.2020 20:56

A kalibraci plynu jsi zkoušel?

sob 13.06.2020 20:58

Nemá vysílač po zapnutí automatický blok motoru, který je třeba vypnout? Podobně jsem se vystrašil s RTF modelem Multiplex Shark, u jejich vysílače Smart SX12 se musí po zapnutí aktivovat motorový kanál. Nebo také může regulátor vyžadovat aby při zapnutí byla páka plynu na minimu.

ned 14.06.2020 12:30

Tak jsem fakt blbej... nevím proč jsem žil v domnění, že nulová poloha plynu je ke mně na doraz... zkoušel jsem kalibraci a pak zjistil, že nulová poloha je ode mě na doraz. :roll:

ned 14.06.2020 13:16

DannyT píše:Ahoj, ..., baterie v ovladači nové... zapomněl jsem správný postup, zapnu ovladač, zapojím baterku? Prostě se mi neozve správný ton, baterka funguje, mohu ovládat směrovku atd., ale motor nenatočím...

Jen technickou poznámku, ten "ovladač" se správně jmenuje vysílačka. K zámku máš klíč, ne odemykač. Stejně tak není zcela správný výraz "dron", ale s tím se už nejspíš nic neudělá.
Všude se prodávají RC vysílače - viz např. https://www.astramodel.cz/cz/katalog/rc ... -c137.html, které jsou vybaveny křížovými ovladači.
P.S. I zde je sekce "vysílače", nikoliv ovladače.

čtv 25.06.2020 19:29

Je to divné. Když se ti po zapnutí baterky neozve ten správný tón, tak bych hledal chybu někde kolem regulátoru otáček motoru nebo baterky.
Odeslat odpověď