Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pon 21.07.2014 9:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Takže podložky mezi kříž a přepážku? Nedojde k prohnutí/deformaci toho kříže?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pon 21.07.2014 10:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Podlozky jsou v tomhle pripade uplne vpohode. Vyhoda je, ze muzes behem zaletu laborovat s vyosenim motoru a naladit to tak, ze to pri pridani plynu nikam neutika.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 6:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
přesně jak píše Abu...deformace kříže nastane až v okamžiku, kdy s tím flákneš na čumák :D

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 10:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Pan Mašík nemá skladem motor, ani regulátor. Tak objednám motor, co mi doporučil z HK a REG, který jsem tipnul, doporučoval nějaký 40A. Oboje je v prvním postu, je ten REG použitelný?

Ještě bych potřeboval link na vrtuly, kterou mám koupit. Ideálně z obchodu pana Mašíka, nebo z HK. Vůbec netuším jakou, tak prosím aby mi ji vybral někdo ze zkušených uživatelů zde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 10:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Regl Plush 40A je vpohode.
Vrtuli bych asi dal APC E 10x5 (na triclanek lipol), ale je to jen odhad, tenhle motor jsem nikdy nemel v ruce.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
mám tenhle motor ve FunCubu, ale méně otáčkový, myslím, že ta 10x5 bude OK, taky bych volil APC E, mají ji i na HK ve dvojbalení (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html)

hlavně to kup v evropě, ať na to nemusíš čekat...já včera objednával a ještě ten den expedovali...

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 22.07.2014 13:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
OK, díky za rady. Vše objednáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 16:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Další dotaz, škola modelaření on-line.. 8)
Koupený motor má zadní montáž. Motorovou přepážku je v návodě doporučeno přilepit na klín, který prochází motorovým krytem a přidělat motor (není uvedeno jak), ale to bych musel použít vruty, kterým moc nevěřím. Nebo nejdřív přidělat motor na přepážku šrouby s matkami a pak to přilepit, jenže to ten motor už nesundám, natož abych doladil při záletu vyosení. Nebo mám skrz přepážku přilepit šrouby, udrží se při dotahování? (matky budou ležet na kounusech pro zápustné hlavy šroubů)

Ještě unašeč vrtule má mnohem větší průměr, než otvor ve vrtuly. Mám tu vrtuly převrtat, nebo shánět užší unašeč?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 16:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Copoužít zapichovací matice:
http://www.mpjet.info/market/index.php? ... cPath=4_16

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2014 11:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.6.2013
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
S těmi, se přiznám, jsem nikdy nepracoval. Nebudou se díky vybracím uvolňovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2014 14:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Pokud se s tím budeš učit létat, tak s povrchovkou se nepárej - zbytečná ztráta času a zbytečná hmotnost. Klidně bych ho nechal svrchu bílého v barvě EPP a zdola bych stříknul bleděmodrou barvou pár pruhů, aby se dala dobře číst poloha. Polomakety budeš dělat až při svých dalších modelech. Tohle stejně budeš zpočátku dost otloukat - to mi věř! :mrgreen: A pokud vydrží, tak ho můžeš nabarvit i dodatečně. :wink:

Na vrtuli 10x5 je podle mne ten motor příliš vysokootáčkový a taky je na ten model zbytečně silný (tím pádem i těžký). Když už ho použiješ, tak si kup pro něj tu doporučenou vrtuli (tuším tam byla pro 3S rozměru 9x5) jinak bude pracovat s mnohem menší účinností. Poteče tam velký proud a bude se to zbytečně zahřívat a žrát baterky. Já bych doporučoval něco s KV=900 až 1000 a 300W výkonu. K takovému motoru s KV=900 Ti postačí i 30A regulátor (to je ale jedno, klidně i ten 40A, na tom moc neušetříš) ale baterka by pak stačila klidně i 3S 2200mAh a to na dobrých 8 minut letu (co je víc než dost). Bude to však nakonec všechno mnohem lehčí a to je dobře.

A ještě bych doporučil krom diferenciace křidélek posunout jejich neutrály cca o 2 mm (měřeno na odtokovce) nahoru. Vytvoří se tím jakoby negativy na koncích křídel a bude to pak mít mnohem menší sklon padat při přetažení po křídle do vývrtky.

Jo a pokud budeš chtít startovat na trávě, tak tam dej aspoň 70mm kola. I tak, když bude povyrostlá, tak budeš mít s rozjezdem problém a často převracet na čumák.

A gumičkový unašeč je blbost. To bych tam určitě nadával. Kup pevný! Zarytí do trávy vrtule APC vydrží a pokud s tím třískneš čumákovku z výšky, nebo o asfalt či beton, tak ani gumička nepomůže. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne úte 05.08.2014 15:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2014 15:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Abu píše:
Podlozky jsou v tomhle pripade uplne vpohode. Vyhoda je, ze muzes behem zaletu laborovat s vyosenim motoru a naladit to tak, ze to pri pridani plynu nikam neutika.

No nevím :roll: , mám Corsaira (ani neznám výrobce, taková čínská EPP napodobenina 1100mm originálu od Parkzone) ale vyosení motoru je tam dost výrazné. Je to vyřešeno tvarovým prolisem na motorové přepážce a tolik mm bych jen obyčejnýma podlaožkama pod kříž určitě nesvedl.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2014 15:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Abu píše:
Regl Plush 40A je vpohode.
Vrtuli bych asi dal APC E 10x5 (na triclanek lipol), ale je to jen odhad, tenhle motor jsem nikdy nemel v ruce.

Jak jsem psal, na ten motor je na stránce HK pro 3S doporučena vrtule 9x4,5" a tomu bych při KV=1250 docela věřil. Tu 10x5" oni doporučují pri 2S baterce.
Pokud tam opravdu chce používat 10x5" s 3S tak KV musí jít při stejném výkonu na hodnoty pod 1000 ot/V - to ale znamená jiný motor. Protože jinak ho s takovu vrtulí upeče! Zvlášť když je to začátečník, tak docela spolehlivě. :!:

Ať tam dá tenhle:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html,
nebo tenhle:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html
motor.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Zdravím, dovolil jsem si vytáhnout tohle starší vlákno, snad to nebude vadit:

Syn (5.5 roku) nedávno několikrát úspěšně přistál na poli s našim dvoumetrovým elektroletem - je to takový svižnější elektrovětroň vlastní kostrukce, křídla polystyren+balza s jednoduchým vzepětím. Ale je to hodný letadlo. Naučil se to na simulátoru. Klukovi to jde na simu i s rychlejšíma letadlama z WW2. Lítá krásně plynule, velký oblouky...paráda.

Má rád stíhačky z druhý světový a Disney Planes. Rád bych mu udělal radost a tohodle Corsaira od LM koupil - nabarvili bysme to jako Skippera, samozřejmě:-) (mimochodem film doporučuju, letadla tam lítají fakt jako letadla)

Ale já tyhle WW2 moc neznám, lítám větroně. Tak si lámu hlavu, jestli by to takovýhle prcek uřídil, nebo jestli to je uplná blbost. Případně, kdyby s tim občas plácnul na zem, jestli to něco vydrží. Co myslíte?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 11:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ze všech EPP warbirdů co jsem měl, mi právě Corsair F4U připadal na pilotáž nejpohodovější. 8) Díky tvaru křídel je velice stabilní.
Jediný problém bylo se naučit vzlety z trávnaté plochy. Musel jsem dát 70mm kola a při rozjezdu mít nataženo na doraz (aby se nepřeklopil na čumák), ale jakmile nabyde vzletové rychlosti tak včas potlačit, aby se nevzepjal a nepadl po křídle. Při troše cviku se to dá docela rychle naučit (a je taký dobré se to naučit), ale hody z ruky byly s ním naprosto bezproblémové. :wink:
Takže pro učení, pro synka který už zvládl elektrovětroně - doporučuji. Posune ho to o kus dál v mistrovství pilotáže.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz