Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr elektrovětroně
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 10:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2015
Příspěvky: 13
Funtastic je super, mam ho doma. Taky malinky problem je, ze na neho uz asi ziadne nahradne dielce nezozenes. Robe je v konkurze. Za 99 Euro ARF je podla mna ale bezkonkurencna cena.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr elektrovětroně
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 12:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.2.2012
Příspěvky: 20
Bydliště: Žabčice
To zelkar.
Poslal jsem Ti to mailem. Ať se daří :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr elektrovětroně
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 0:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To Imra:
Děkuju moc za článek a ochotu.

Nevydržel jsem a Funtastic už před pár dny koupil v akci za 3 200, jelikož to mi přišlo jako dobrá cena.
Lítá fakt pěkně, je obratný, vydrží cca 6 minut ostrého motorového letu na LiPol 3S 2200 mAh, při mírném letu motor-kluz asi 20 minut na jednu baterku.

Pár menších problémů ale bylo... V článku o nich není zmínka, takže jsem se o podobných zkušenostech stejně nic nedozvěděl.

Už při nastavování výchylek podle návodu se strhaly převody či spíše (neexistující) "ložisko" v servu křidélka. (Prodejce bez problému připustil vyndání a reklamaci samotného serva, třeba ho někde použiju.) Prvotní příčina asi byla v hodně tuhém a nerozhýbaném závěsu křidélka. Noname serva s plastovým převodem jsou ale fakt bída. Hned jsem je vyměnil za jiná levná 10g, ale s kovovým převodem.

Osadil jsem přitom i klapky + UBEC. V článku se píše, že otvory pro serva klapek připraveny nejsou. Jsou tam, ale dutinu odhalí až odříznutí horního plátku EPP, který je lepený z více vrstev.

Křídlo má kromě spojky i druhou výztuž, obě jsou v mém modelu uhlíkové, nikoliv laminátové. Utažení šroubem v jednom z křídel moc nedrželo. Pomohlo trubku na koncích olepit jednou vrstvou velmi tenké pásky a pak teprve silně utáhnout šroub v křídle.

Další dilema jsem měl s těžištěm. Originální návod udává 85 mm za kořenem náběžky, stručný český překlad 40 mm za náběžkou s poznámkou o dovážení - a teď si vyber :cry: S baterkou 3S 2200 mAh jsem byl pořád vzadu na 95 mm. Po letové zkoušce jsem dovážil 70g olova do špice, čímž váha už tak dost těžkého letadla šla na 1020 g + 170 g baterka. (To je zřetelně víc než můj 2m EPP SkyClimber). Vyvážení mi vychází i se dvěma paralelními baterkami 3S 1800 mAh - bez olova.

Je jasné, že na velké plachtění či termiku to nebude. Ale po nastavení divočejších režimů odtokovky si konečně můžu ledacos vyzkoušet, obraty s motorem i bez jdou bezvadně. Na EPP je model opravdu hodně pevný v trupu i křídlech, uchycení výškovky se ani nehne, takže se nebojím divočejších kousků, pro které jsem si ho nakonec kupoval.

Můj osobní názor: Vyměnit serva v křídle, dovážit, a mám levný obratný větroň na trénink divočejšího létání. Díky pevné konstrukci se nemusím bát dát mu zabrat. Na úplně první létání bych ho asi nedoporučil, jako středoplošník je přece jen trošku méně stabilní a díky váze hůř plachtí. Při doporučených výchylkách je citlivý a hodně živý.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr elektrovětroně
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 15:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2015
Příspěvky: 13
Mozem poprosit o par fotiek? Zaujimali by ma tie klapky. Ktore serva by sa tam hodili? Stacia EMAX es08ma alebo MG90S alebo ma zainvestovat do HS65MG/HB. Ci obycajne HXT900? Bolo by Skoda, keby mi pocas letu niektore odislo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr elektrovětroně
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 22:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To rumiks:

Serva jsem koupil JX PDI-1109MG (digital) 10g/0,1sec/2,5kg http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/eshop/4-1-SERVA/51-2-0-15g/5/1281-JX-servo-PDI-1109MG-digital-10g-0-1sec-2-5kg za pouhých 7 EUR - na základě tohoto doporučení http://www.aircombat.cz/?p=2802 .

K tebou jmenovaným servům nemůžu nic říct, nemám je a nejsem na serva žádný odborník. Zkus je najít v diskusích. Můžu říct jen svůj názor: myslím že stačí vcelku jakákoliv 8-10g s kovovou převodovkou. Vzhledem k typu letadla bych rychlost ani přesnost moc neřešil, víc peněz bych do nich vzhledem k ceně letadla nedal.

Jelikož jsem neměl 4 serva v kovu a chtěl jsem si letadlo z nedočkavosti zkusit, nastavil jsem na vysílači jen 50% doporučených výchylek (tím jsem byl mimo strženou oblast převodovky serva) a s Funtasticem jsem dvakrát po hodině bez problému létal. Takže s původními servy se na menších výchylkách létat jistě dá, ale nesnesou zřejmě větší zátěž, když se převod strhl jen díky tužšímu závěsu.

V návodu se jasně říká rozhýbat výškovku, nic o křidélkách. Křidélka byla seřízená a servo pod krytem. Návod říkal křídla jen nasadit - jenže jedno z nich rozhýbané nebylo! Asi opomenutí při výrobě. Aspoň vyšel hrozící problém najevo v doma a ne ve vzduchu. :wink:

Původní regl by 6 serv v zátěži nevydržel, takže napájí jen motor. Serva napájím přes přijímač z Castle Creations CC BEC 10A (ten je teda dražší - za cca 20 EUR, měl jsem ho zrovna volný).

Fotky montáže klapek a natavení ti udělám, vydrž prosím pár dní, teď trochu nestíhám...

Mimochodem jakou máš baterku a kde těžiště? Dovažoval jsi něco?

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr elektrovětroně
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 9:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2015
Příspěvky: 13
Diky moc, kupim teda nejake s kovovymi prevodmi. Ozaj tie co pises su ale digitalne, nebzucia ti? Digitalen serva nemam, viem len to co som cital, su rychlejsie, presnejsie a mozu mat vyssiu spotrebu. Inac moje serva funguju vsetky bezchybne, ale ako pises, redsej ich vymenim teraz, nez by mali rupnut pocas letu.
Vychylky som dal priblizne take ake su v navode + expo + trim v taranise.
S vyvazovanim sa treba pohrat, zalezi od toho ci sa lieta s fpv alebo bez. U mna pojde teraz asi eagle tree vector dovnutra, uz ho mam doma, som ho skusal davat dnu, no najprv musim kabinu z vnutra trocha upravit, lebo sa tam vodorovne nevmesti.
Baterku mam 2200 3s zippy, uvidime ked to nalozim s fpv, ako dlho vydrzi. Nelietam dlhsie ako 20 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr elektrovětroně
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 14:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Já jsem neodolal a koupil stašího RELAX II.

Byl to fofr, jen jsem si ho v Praze zamluvil, během 5minut volal kolega že pojede přes Prahu.
Tak ho mám doma, baterku a vario objednané - ještě jsem ho neviděl, vrátím se až v pátek v noci - ale v SO se jde létat !
Zatím klapu do Companion nastavení na větroně.

Někdo máte Relaxe a Taranise ? Můžete poslat export z Companion (jen to porovnám-vaše vychytávky)

Je to setově osazené, tak uvidíme jak v So hluboko poořu louku :-)

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz