Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2007
Příspěvky: 693
Bydliště: Mladá Boleslav
Zdravim vsechny, cca rok litam s RTF modely, ale pomalu se dostavam do stadia, kdy bych si chtel postavit neco sveho. Vyhlednul jsem si F-18 na rcgroups.com (link zde) , ale uz si nejsem tak jist, co potrebuji dale z "vystroje" a hlavne, zda je muj vyber alespon trochu vhodny k danemu ucelu. Kdyz bych zacal pekne od zacatku:

Vysilacka (v tomhle pripade RC komplet): Docela se mi zamlouva Hitec Zebra Line 4 FM 35MHz/ 40MHz (link zde) - uvedomuji si, ze k pripadnemu dalsimu modelu bych musel koupit jinou - ma 4 kanaly, ale nejsem si jist, jestli pocitam dobre, 1 kanal ocasni plochy, 1 kormidla, 1 motor, 1 kridelka (nevim, jestli se vyjadruju dobre, proste plochy pro zataceni na hlavnim kridle), s tim, ze predpokladam rozlozeni serv: 2 na kridelka, 1 ocas, 1 kormidla. Zde nastava otazka, zda je pravda, ze na jeden kanal mohu pripojit Y kabelem 2 serva, kde u jednoho otocim polaritu?

Dalsi otazkou je pohonna jednotka + regulator - zde bych rad slysel, co je dobra kombinace (s tim, ze bych radeji stridavy motor) - dmychadlo do tohoto modelu neplanuji.

Baterku urcite Li-pol - zde bych se pro zmenu chtel zeptat uzivatelu Li-pol, jaky nabijec a balancer pouzivaji/ktery by mi mohli doporucit.

Pokud jsem na nejaky podstatny detail zapomel, prosim upozornete me, predem diky za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 20:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
Voodoo-cz píše:
Zde nastava prvni otazka, mohu z jednoho kanalu ovladat dve serva, ktera by mela fungovat vzajemne opacne?

Ano pomocí tzv. Y kabelu, který stojí pár korun.. ten je dělaný pro křidélka...



Voodoo-cz píše:
Baterku urcite Li-pol - zde bych se pro zmenu chtel zeptat uzivatelu Li-pol, jaky nabijec a balancer pouzivaji/ktery by mi mohli doporucit.

Do začátku by mohla stačit obyčejná nabíječka od P. Zajíce http://www.zajic.cz, spolu s omezovačem od Zajíce, ale pokud bysi chtěl něco, do budoucnosti doporučil bych se poohlídnout na EOS5, SHARK10, SHARK20... najdeš na http://www.rcm-pelikan.cz



Voodoo-cz píše:
Vysilacka (v tomhle pripade RC komplet): Docela se mi zamlouva Hitec Zebra Line 4 FM 35MHz/ 40MHz (link zde) - uvedomuji si, ze k pripadnemu dalsimu modelu bych musel koupit jinou

Až tak špatná volba to není, ale pokud se chystáš modelaření věnovat nadále, doporučil bych raději počkat a našetřit např. na Hitec Optic6, k tomu nějaký mikro přijímač, např. Hitec HFS-05MS, a mikroserva Carson...

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoy, plánek na F-18 vyšel v poslední době na RC Revue http://www.rcrevue.cz/
POkud jde o rádio, Zebra je opravdu velmui obyč, píšeš, že bys k dalšímu koupil další rádio, není lepší koupit rovnou pořádné? - MX12/16, Optic 6, Eclipse, FX-18 a další. Jina, pokud jde o dmychalda, motory a další, za měsíc bud v Letňanech Model HObby, kde si to můžeš vybrat a koupit a prodejců bude hromada na jednom místě.
Motory, regly (a dmychadla) prodává skoro každý. Podívej se např. na stránky Belu, k Čemechovi, myslím i Monty Model Group a další, mají tam stříďáky včetně odpovídajících reglů. Li-xx určitě, ale s vhodnou bajíčekou a balancerem - viz RCM Pelikán a další. A než jsem to dopsal, už ti Death odpověděl v podobném duchu. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2007
Příspěvky: 693
Bydliště: Mladá Boleslav
Death píše:
Do začátku by mohla stačit obyčejná nabíječka od P. Zajíce http://www.zajic.cz, spolu s omezovačem od Zajíce, ale pokud bysi chtěl něco, do budoucnosti doporučil bych se poohlídnout na EOS5, SHARK10, SHARK20... najdeš na http://www.rcm-pelikan.cz


Nedavno jsem v tomto ohledu mluvil s jednim modelarem, a ten mi rikal, ze v ramci zivotnosti baterek je vhodne mit vazne kvalitni nabijecku - na SHARK10 jsem uz koukal, ale nejsem si jist, jestli k tomu musim jeste koupit balancer - tohle se mi bude hodit tak jako tak, protoze hodlam koupit Li-polku i do Mustanga od Parkzone, bo s originalni baterkou nejsem schopnej ani odstartovat.


Death píše:
Až tak špatná volba to není, ale pokud se chystáš modelaření věnovat nadále...

Tohle je prave na test, jestli me bude i tahle "strana" litani bavit - pocitam s tim, ze v pripade pokracovani budu v tehle oblasti dost investovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 20:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
Omezovač nebo balancer určitě kór ještě na 3s, ale omezovač by mohl stačit... ten od P. Zajíce....

Motor bych zvolil např POT150W, a regulátor Xpower REG25...
vrtuli nějakou menší rychlejší, aby to byla "opravdová" stíhačka... :wink:
k tomu tříčlánek li-pol a si král vzduchu :lol: :lol:

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 20:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
DAF píše:
Ahoy, plánek na F-18 vyšel v poslední době na RC Revue http://www.rcrevue.cz/
POkud jde o rádio, Zebra je opravdu velmui obyč, píšeš, že bys k dalšímu koupil další rádio, není lepší koupit rovnou pořádné? - MX12/16, Optic 6, Eclipse, FX-18 a další. Jina, pokud jde o dmychalda, motory a další, za měsíc bud v Letňanech Model HObby, kde si to můžeš vybrat a koupit a prodejců bude hromada na jednom místě.
Motory, regly (a dmychadla) prodává skoro každý. Podívej se např. na stránky Belu, k Čemechovi, myslím i Monty Model Group a další, mají tam stříďáky včetně odpovídajících reglů. Li-xx určitě, ale s vhodnou bajíčekou a balancerem - viz RCM Pelikán a další. A než jsem to dopsal, už ti Death odpověděl v podobném duchu. :)

Sorry, ale právě takhle většinou někdo předběhne mě :lol: :lol:

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2007
Příspěvky: 693
Bydliště: Mladá Boleslav
Death píše:
Motor bych zvolil např POT150W...


At googlim jak googlim, tohle nemuzu najit - bylo by mozne dodat aspon vyrobce? A at to neroztahuju, byla by k tomuto motoru nutna prevodovka? Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To Death: Mě to neva, důležitější je, že se objeví odpověď.

To Voodoo-cz. Já sice moc do elektriky nejsem, ale slušná nabíječka se určitě vyplatí, zvlášť u dražších baterek. Balancer také, zajistí ti, že při nabíjení budeš mít baterky v sadě opravdu stejně nabité. Li-xx jsou na tyto věci háklivější. Já mám Shark 20 (NiCd, NiMH, Pb) a zatím jsem nikdy nešel na jeho horní hranici. Nabíjím od 0,1C do 1C a vybíjení podobně. JEstli na to nějak extra nespěcháš, podívej se na veletrhu. Mimochodem napiš ke jménu odkud jsi a můžeš se pak spojit s lidmi z tvého okolí. Jednak získáš letiště a jednak rádce.
P.S. motory Pot jsou Potensky, http://www.potensky.cz najdeš tam i info o převodovkách. tady se myslím nepoužívají.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 21:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
DAF píše:
To Death: Mě to neva, důležitější je, že se objeví odpověď.

To Voodoo-cz. Já sice moc do elektriky nejsem, ale slušná nabíječka se určitě vyplatí, zvlášť u dražších baterek. Balancer také, zajistí ti, že při nabíjení budeš mít baterky v sadě opravdu stejně nabité. Li-xx jsou na tyto věci háklivější. Já mám Shark 20 (NiCd, NiMH, Pb) a zatím jsem nikdy nešel na jeho horní hranici. Nabíjím od 0,1C do 1C a vybíjení podobně. JEstli na to nějak extra nespěcháš, podívej se na veletrhu. Mimochodem napiš ke jménu odkud jsi a můžeš se pak spojit s lidmi z tvého okolí. Jednak získáš letiště a jednak rádce.
P.S. motory Pot jsou Potensky, http://www.potensky.cz najdeš tam i info o převodovkách. tady se myslím nepoužívají.

Díky že si mě doplnil DAFE, jinak na tyhle stříďáky se převodovky nedávají... žene se to napřímo... :wink: jo, jak říkal DAF, hoď si bydliště... třeba někdo z okolí bude a poradí... :wink:

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2007
Příspěvky: 693
Bydliště: Mladá Boleslav
Diky, ted mam zodpovezene snad vsechny otazky...

Asi koupim nabijecku Shark 10 + balancer Shark PB 5, Shark 20 + jakykoliv balancer uz jsou na me trochu moc (cenove)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 21:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
Voodoo-cz píše:
Diky, ted mam zodpovezene snad vsechny otazky...

Asi koupim nabijecku Shark 10 + balancer Shark PB 5, Shark 20 + jakykoliv balancer uz jsou na me trochu moc (cenove)...

jojo, myslím že SHARKEM10 určitě neprohloupíš... ještě se podívej na ty rádia... mám Optica6 a spokojenost....

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2007
Příspěvky: 693
Bydliště: Mladá Boleslav
Jo, jeste jedna vec, sice uz sem primo nepatri, ale - cim se napaji SHARK10 (nebo obecne SHARKy) - doufam, ze umi i z 230V...

_________________
Live smart, die happy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 22:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2007
Příspěvky: 329
Bydliště: Ústí nad Orlicí
hele, to funguje kdyz se u Y kabelu u jednoho serva obrati polarita?nebude to otocene servo nahodou nefunkcni?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 22:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Brno-Líšeň
Voodoo-cz píše:
Jo, jeste jedna vec, sice uz sem primo nepatri, ale - cim se napaji SHARK10 (nebo obecne SHARKy) - doufam, ze umi i z 230V...

Obavam se, ale SHARK10 umi jen 12V... ja mam upraveny AT zdroj s PC... návod na úpravu najdeš např. zde http://rc.xf.cz/uprava_pc_zdroje.html

_________________
Adam 400 epp - sm CF2822
Yak-54 - halolet, sm microtex HCS 60/2-rozstřelen, čeká na stavbu nového Yaka nebo jiného éra...
F3K Vertex - od Leoše Svobody
PicooZ - ten se snad ani počítat nedá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2007 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2007
Příspěvky: 693
Bydliště: Mladá Boleslav
Ojoj, to neslysim rad... kurnik, proc vsechny poradny nabijecky bezej z 12 V :)


BTW: S tema servama uz jsem to pochopil - zadny otaceni polarity, jen otocim servo :)

_________________
Live smart, die happy...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz