Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začátečník
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 22:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Západočeský kraj
Zdravím všechny:)

Vím že na tohle téma je toho tady hafo. Ale ať pročítám jak pročítám nikde nenacházím odpověd na svoje otázky. Chtěl bych vědět od zkušenějších postřehy, budu rád za každou odpověd a radu. Takže nikdy jsem s letadlem nelítal ale hrozně bych se to chtěl naučit. Neznám nikoho z okolí kdo létá. Opravdu jste tady všichni začínali na simulatoru? Nikdo nešel rovnou do vody? Prostě koupil si letadlo a šel létat? Určitě bych na začátek volil set elektrovětroně s tlačnou vrtulí. Betu 1400 nebo Sky surfer 1400. U toho surfera mě akorát odrazuje nedostatek nebo má neschopnost nalézt nahrádní díly. Chtěl bych prostě znát názor ostatních, jestli je možné když si někdo, kdo v životě neřídil letadlo a koupí si třeba tu betu, jestli je schopen se to naučit? Zkoušel jsem si stáhnout FMS simulátor bohužel mam windows 8 a nedaří se mi spustit simulace. Jediné co jsem kdy řídil byl mikrovrtulník koaxiál a to po chvilce omrzí. Díky všem za radu do začátku. Ohledně výběru letadla a jak jste třeba začínali vy:)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nevím, jestli své otázky myslíš vážně, ale věz, že všichni opravdu nezačínali se simulátorem. Už jen proto, že v době, kdy s RC létáním začínali, jednoduše neexistoval. A stejně jak to šlo tehdy, půjde to i dnes :wink: . Akorát se simulátorem to může jít snáz, levněji a rychleji.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 22:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Západočeský kraj
Samozrejmne ze otazku jsem myslel vazne. Je jasne ze kdyz nekdo leta 30 let, musel si tim projit metodou '' pokus omyl ''. A tim smerem bych to videl i ja. Spise jsem to smeroval tu otazku na nekoho kdo zacinal pred nedavnem a vykaslal se na simulator. A rovnou do vzduchu. Je jasne ze clovek musi byt opatrny a karambolum se nevyhne. To si nedelam iluze. Pak by me zajimalo porovnani tevh dvou modelu. Jak to vidi ostatni zkusenejsi do ceho by jste sli radsi do bety nebo do surfera a proc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Samozřejmě se to bez simulátoru dá - otázka je jak dlouho a na kolik kusů to bude. Něco podobného jsem zkusil někdy v roce 2000, start elektrovětroně s nataženou výškovkou trval celkem asi 5 sekund. S dalším letadlem jsem začal až poté, co jsem tehdy na FMS dokázal zaletět kruh a přistát. Pokud jsi nikdy s ničím nelítal, nebo alespoň nejezdil auta či lodě, a trochu si neosvojil jízdu či plavbu proti sobě, tak to moc růžově nevidím. Určitě se dají pořídit i jiné free simulátory než FMS. Nebo pokud by tě někdo vzal na kabel učitel-žák. Ideální by bylo vyrazit někam, kde lítají modeláři, a trochu se nachytřit. Dobré by bylo uvést v profilu i místo pobytu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 23:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Zajímavé,. že Tě nenapadlo, uvést své bydliště....Hodně by Ti to možná pomohlo-je tu spousta ochotných lidí, kteří by se Ti přihlásili a třeba Tě pozvali na letiště...
Hodina "keců" na letišti u modelářů je víc jak 10 stránek odpovědí tady...
A to říkám, že RCmania je skvělá!
Za sebe: Radím třeba BETU1400...chce to pro začátek větší rozpětí , abys model viděl...
A hlavně-nezačínej sám. Ať Ti letadlo někdo zalétne a pomůže s výukou...
Simulátor jsem sám v začátcích neměl, tak ho ani nyní nepostrádám...

P.S. ...Boš byl rychlejší :-).....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Opravdu jsme všichni nezačínali na simulátoru. Já do toho vlítnul tak, že jsem koupil model a výbavu a šel si zalítat. A to sám. Začátek mě stál dva kryty motoru, tři vrtule a trocha purexu, zbytek přežil. Určitou výhodu máš, pokud víš co a jak pracuje - výškovka, směrovka atd., prostě základ.
A hlavně to nezabalit po první či druhé ráně, chce to čas. A doplň si bydliště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: čtv 03.12.2015 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Za mě by ta Beta 1400 byla asi taky výhodnější, právě proto, že jsou na ní k sehnání náhradní díly. A pokud nejsi úplný antitalent, můžeš se naučil lítat i sám, ale za předpokladu, že si o tom napřed něco přečteš. Doporučuju hlavně Modelářské listy 3, kde máš popsané jak model vyvážit, seřídit pro zálet, co zkontrolovat a podobně. Stáhnout si je můžeš třeba tady:
http://www.rc-plachtak.cz/index.php/download/17-modelarske-listy-svazarm
Samozřejmě s někým zkušenějším, nebo na kabelu by to bylo určitě snazší, ale zas takový strach z toho mít nemusíš. Ty bublinky se dají dobře opravovat, a když už to nepude, koupíš náhradní díl. Je to pak sice dražší, ale dá se to naučit. A co nebudeš vědět se doptáš, třeba tady.
Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 0:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Hele šel bych taky do té bety já s ní teď lítám hodně ti odpustí zkoušel sem začínat s gamou a bída děs a utrpení. Simulátor je dobrý v tom že si to osaháš a naučíš se při letu k sobě od sebe zatáčet na tu stranu na jakou chceš můžeš si třeba v phoenixu nastavi vítr atd takže jsi potom připravený na různé situace rozhodně koupit letadlo a naučit se jde mě přišel simulátor až dlouho po prvních letech určitě je fajn začínat s někým kdo už to umí ;-) a jedno moudro od mého učitele: Není otázkou jestli to rozbiješ otázkou je kdy to rozbiješ. A hlavně to nevzdat :-) modelaření tě spoustu naučí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 5:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Mě osobně byl simulátor naprosto k ničemu. Co já toho rozflákal..... Zase sem se ale naučil obstojně stavět :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 6:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Ahoj, někdy v listopadu roku 2013 jsem koupil svoje prví éro (Wild Hawk podobné Betě) notně olétané i se setovou vysílačkou a začaly pokusy o létání. Nidko mi nepomáhal, všechno jsem vyčetl z netu nebo tady z fóra. Nikoho kdo se tím zabývá jsem neznal. Začalo to pády, pády, pak zjištění že jsou zapojeny obráceně křidélka :lol: pak občal létání a mezi tím zase pády, to když jsem neznal sílu větru a myslel jsem že to půjde. Navíc v zimě :lol: Kdybych někoho v okolí znal určitě bych tolik nelepil a lítal dřív. Tak si doplň to bydliště.
Letadlo podobné Betě bude stejně jen přestupné tak kup něco bazarového.
S Purexem buď kamarád :)
Pokud nemáš peníze a chceš lítat jdi klidně touto cestou, není ideální a ve finále ani vlastně levná (stejně koupíš novou vysílačku, další letadlo atd.) ale ze začátku ukojíš svoji touhu po létání a to je někdy velice důležité, protože jinak s tím nezačneš. Pokud se tímto prokoušeš tak věř že u toho zůstaneš. Já létám každý den, když je na to alesoň trochu počasí. A když ne tak jdu do tělocvičny.
Jinak simulátor jsem asi po roce koupil taky, protože učit se akrobacii s modelem fakt není levná cesta. :lol:
Ať se ti daří. J.

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 7:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.1.2015
Příspěvky: 122
ahoj, začínal jsem létat před šesti lety a jelikož jsem pracovně byl na PC i 12 hodin, běžně 9 hodin denné, nechtěl jsem o simulátoru ani slyšet. Začínal jsem s vrtulníkem T Rex 500 i s kompletní výbavou mě to stálo 35 T. Vystresovaný jsem byl hoooooodně a nadšení bylo větší. Znáš heslo kdo nelétá-nepadá ? Tak to je a bude tomu vždy.
Pokus si zajet někde v okolí za klukama, dej třeba echo zde a na modelbazaru kde létáš , protože jak tu již bylo psáno.... hodína s klukama je víc jak tři dny plkání zde. Můžou ti i pomoci tak, že ti model zalítnou vytrimují a vyváží... Budeš to mít o to jednodušší.
Každý jsem "kdysi" začínali a rádi na to vzpomínáme.

PS: Když jsem viděl kluky na simu tak reál je opravdu někde jinde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 8:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Taky si musíš položit otázku,kolik penízků jsi ochoten do modelařiny pustit,kromě letadla a vysílačky budeš potřebovat nabíječku,další baterie.Pokud tě to chytne,časem ti ta setová vysílačka bude asi naprd... :D A mrkni se na Easystara od Multiplexu,ty Bety apod.lítají taky dobře,ale je to jen okopírovaný Easystar a ten materiál není tak pevný jak multiplexácký Elapor....Já začínal jako samouk,ale před tím jsem se snažil přečíst vše,co se dá na netu najít.Dnes bych si raději někoho našel,bylo by to rychlejší a hlavně levnější....i když jsem se zase naučil používat lepidla.Přeji hodně ůspěchů v začátcích! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 8:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ohledne letadel - doporucuju SkySurfer X8. Mam ho doma jako letadlo pro deti (litaj s nim dcerky na kabelu) a je to uplne pohodove letadlo. Snese velky rozsah aku, ma stridak s trilistem takze vykon je rozumny.

Navic jsou k nemu v pohode dostupne nahradni dily - http://horejsi.cz/Pages/ListProdukt.asp ... 234&fraze=


I kdyz teda nechapu proc by meli byt potreba, vydrzi to fakt hodne a opravitelnost je dost velka

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 8:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jinak k otazce - nezacinal jsem na simulatoru ale spotreboval jsem 2 letadla nez jsem poprve letel. V te dobe se jeste nedelali tydle tlacnaky z epp takze jsem zkusil nejdriv balzoveho elektrovetrone (stavebnice na prd, litala divne i kdyz jsem ji zkousel rozlitat pozdeji), pak jsem postavil Pibrose podle clanku na netu (blbost, rychle jako svine, bez sance uridit) a az pak jsem koupil Bombera od Potenskeho s kterym jsem pomalu zacal litat.

Kolega zacal litat pred par lety , bez simulatoru, jen toho tlacneho cinana (myslim ze Beta ale je to jedno jak druhy) jsem mu zalitnul - slo spis o nastaveni rozumnych rozsahu na vysilaci.


Takze za me - pokud koupis neco rozumneho tak sim neni potreba. Ale rozhodne doporucuju najit v okoli modelare co ti to zalitne a pripadne poradi. Dopln si do profilu lokaci :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 8:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.2008
Příspěvky: 143
Zachovej klid, simulátor není potřeba. Navíc dnešní "modely" jsou takřka nerozbitné - myslím ty z EPP.
Naprostá většina modelářů - v dobách, kdy to byla opravdu modelařina, začínala tak, že si koupili pár prkýnek balzy, něco smrkových lišt, plánek, a postavili si vhodný model se kterým se to pak dřív nebo později naučili. Někteří si dokonce i to rádio postavili sami, ale to už je opravdu historie...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz