Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 9:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím. Jsem úplný letecký začátečník a mám Betu 1400.

Když betu připojím na baterku, začne pípat. Po zapnutí vysílačky pípání ustane a betu můžu ovládat. Nikdy jsem betu nepároval, dostal jsem ji po bráchovi. A protože jsem úplný začátečník (jen tři pokusy o let), tak jsem ji při posledním pokusu poměrně radikálně zapíchnul po střemhlavém letu do kupky hnoje.

A nyní můj problém. Po nárazu do země začala beta pípat, jako kdybych měl odpojenou vysílačku a ani na vysílačku nereagovala. Tak jsem se ji pokusil podle manuálu zpárovat (několikrát), ale spárovat mi nejde (dioda na přijímači bliká, ale nepřestane blikat i když dělám kroky, které jsou v manuálu). Myslíte, že nárazem mohl umřít přijímač a mám koupit nový? Krabička přijímače šla otevřít celkem v pohodě a v ní vypadá všechno OK, nikde žádný viditelný defekt. Po pokusu o spárování se všechny křidélka, směrovka, výškovka vychýlili do maximální polohy a tak zůstaly.

A ještě jednu radu prosím, doporučte mi nějaké lepidlo na ten polystyren. Po tom nárazu mi praskl čumák, tak to chci zkusit slepit (i když trochu pochybuji, že to půjde).

Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 10:18 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Dnes se BETA 1400 jako RTF prodává s CADET 4 (2.4GHz).
http://rckane.cz/rc-letadla/1707-rc-letadlo-beta-1400-m1-rtf-4k-24ghz-brushless.html?gclid=CJeM6_n5gMsCFQjmwgod_9sPTA
Ta starší však může být s jinou RC soupravou (2.4GHz).
- Tohle je o sestavení nového. Dost věcí se ti může hodit i pro opravu.
http://www.rcnoviny.cz/2011/03/build-log-beta-1400/
- K prasklému čumáku sem dej nějaké foto. Předpokládám, že víc lidí ti doporučí nějaké postupy.
Bude na tobě, aby jsi je přebral, a vybral si takový co bude (materiály a postupem) vyhovovat tvým možnostem.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 11:15 
Mazák
Mazák

Není to polystyren ale EPP, a to jde kyanoakrylátem lepit dobře. Srovnat to jde horkou vodou nebo párou (rychlovarná konvice) za cenu toho, že se ti na povrchu vyrýsují kuličky a už nebude hladký.

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 11:28 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
K Betě může být spousta různých RC souprav od těch setových až po všechny možné existující.
Napiš její název, pokud na ní nenajdeš žádný text přilož foto.
Bez toho se dá těžko radit kde je zakopaný pejsek :)

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 11:29 
Mazák
Mazák

Sekund.kyanoakr.lepidlo na epp koupíš v každém model.obchodě a kup si i aktivátor.A ještě jsi neuvedl,do jakého hnoje jsi to zapíchl-hovězí,vepřový,králičí-i to je důležité :D :lol:

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 11:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Díky moc za reakce :-) Ten příspěvek se stavbou je super, to vyvažování na flašky a pingpongový míčky je dobrý nápad.

A dá se EPP lepit případně i něčím "z drogerie", když bych se nedostal do modelářského obchodu? Sice se dnes chystám do Brna, tak mám letadlo v autě, ale poté co jsem koukal na ceny a vzápětí zjistil, že použité celé letadlo koupím levněji, než skelet s přijímačem, letadlo z auta zas vyložím :-)

Vysílač i přijímač mám setový - Cadet 4. Kterou verzi nevím. Letadlo je podle popisu asi verze 3 (? - má průhlednou kabinu s pilotem stíhačky a křídla na šroubky), přijímač má podle manuálu asi verzi 2, ale nejsem si tím jist. Fotku jsem nahrál do přílohy :-)

P.S. O jaký hnůj se jednalo nevím, asi normální kravský z JZD :-D Kousek tam od nás máme pěkné pole s travičkou a kupkou hnoje uprostřed. U hnoje pak stojí tyčka s takovým tím větrným rukávem. Tak jsem začal chodit s letadlem tam. Hnůj sice moc nesmrdí, ale asi je celkem síla, protože po nárazu to toho pilota málem vystřelilo i z trenek :-D :-D

Přílohy:
IMG_20160218_114727.jpg
IMG_20160218_114727.jpg [ 93.45 KiB | Zobrazeno 1298 krát ]
IMG_20160218_114221.jpg
IMG_20160218_114221.jpg [ 69.52 KiB | Zobrazeno 1298 krát ]

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 15:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Podle té fotky je ten trup celkem lehce vteřiňákem (kyanoakrylátové lepidlo) s aktivátorem opravitelný, náklady za oboje cca 160,- Kč. Pokud budeš lítat, budeš občas i padat, to je ze začátku nevyhnutelný a to lepidlo se ti bude určitě ještě hodit. :)

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 15:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

No ono je to EPP i takové vyboulené a tak. Tak jsem propadal depresím, že to neslepím. Ale zkusím tu radu s horkou párou a lepidlo si určitě koupit chci, už jsem našel i jeden obchod cestou, tak ho tam zkusím v Brně koupit.
No jsem zvědav, jak to dopadne. Jó s létáním je sranda :-D

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 15:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Pára nebo horká voda to srovná. Tady máš příklad jak na to:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 17:04 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Ahoj,
kup tam i skelnou pásku a spodek trupu tím vyztuž.

Michal

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 17:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Skelnou páskou vyztužíš leda tak houby. Ta je dobrá maximálně k tomu abys nepoškrábal trup při přistání do zvláště drsné trávy.

Pokud chceš něco vyztužovat, tak je dobré koupit uhlíkové nosníky odpovídajícího průřezu (cca 3x1), proříznout trup, nosník tam vmáčknout, zalít řídkým (jen řídkým) vteřiňákem, nechat minutu nebo dvě než zavzlíná dovnitř a pak přestříknout aktivátorem.

Dosáhneš dvou věcí:
1. v té délce, kde takto trup zpevníš uhlíkovými nosníky se už nikdy nezlomí.
2. Zlomí se vždy těsně z místem kde nosníky končí. :wink:

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2016 20:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 12
Na takový materiál používám lepidlo Uhu- Por. Spoj je pružný. Proti vteřinovému lepidlu jediná nevýhoda: pevnosti dosáhne po 24 hodinách.
Lze též použít lepidlo Purex, pění a vyplní případné drobné chybějící části materiálu. Spoje jsou však vidět.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 10:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Ten přijímač je v protokolu v2, to už se dnes shání velice blbě a nejspíš setou ranou něco šluslo. Takže můžeš marně zkusit sehnat náhradní nebo vyměnit přijímač i s vysílačem, buď za něco lepšího jako Optic nebo přes nějaký bazar opět Cadet4 v novějším protokolu (většina lidí co koupí RTF to brzy vykuchá a prodá vysílač i s přijímačem tak do 600, někteří i věnují grátis)

PříspěvekNapsal: pát 19.02.2016 11:41 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Nevím zda problém párování máš vyřešen. Na vyzkoušení by bylo dobré najít poblíž někoho s CADET 4 prot. V2
Párování -po pádu- jsem řešil s někým pro Heli od MJX. Dotyčný v okolí stejnou verzí protokolu nesehnal.
Předpoklad byl poškození pádem. Tak pořídil patřičný nový RX. Jenže ten se taky nepároval.
Tuším, že šel do reklamace. Byla to F645 ani nevím jak skončil. Musel bych prohrabat asi tohle vlákno.
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=104&t=65454&p=1227074&hilit=p%C3%A1rov%C3%A1n%C3%AD+heli#p1227074

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 5:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

na větší opravy, kde nevstacis s vterinovym lepidlem, je dobrý purex. Umí doplnit i chybějící materiál.

P.S. Pokud bys po každém poškození, jako mas na fotce kupoval nové lepidlo, tak bys možná brzo dolital. Tohle se opravuje :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další