Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
walter2 píše:

P.S. Pokud bys po každém poškození, jako mas na fotce kupoval nové lepidlo, tak bys možná brzo dolital.


To si má jako rovnou koupit litrové balení lepidla, aby se mu to vyplatilo? :?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 20:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Tak jsem včera koupil lepidlo, tak jak bude čas, pokusím se o opravu. Přijímač se dá prý v pohodě objednat (říkali v obchodě). Tak mám dilema, jestli koupit jen přijímač nebo letadlo. Ty díly to asi někdy chtít bude a zatím nevím, jak šikovný na to lepení budu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Koukej to slepit, nebude to krásné, ale lítat to bude.
Stejně s tím ještě parkrát praštíš a budeš lepit znovu.
Na nové éro je čas ,až už nepůjde opravit a to už budeš v pilotáži dál a mlátit s tím "skoro" nebudeš. :)
Zkušenosti skoro nás všech tady. :lol:

Zákon RC letadel:

[b]Čím vícekrát bouraný a lepený model, tím lépe létá![/b]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 0:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
At' už zvolíš jakoukoliv formu opravy čumáku, davej bacha na těžiště. Určitě ho po slepeni nezapomeň zkontrolovat. Třeba se nezmění, ale ty musíš mít jistotu.

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 13:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Se mi asi budete smát, ale já předtím to těžiště vůbec neřešil. Dokonce jsem tu baterku a tak měl jen volně :-D A dobrý, dostat to do vzduchu šlo, jen zatočit jsem nezvládl, protože čtyři kanály jsou na obsluhu nějak moc :-D :-D
Ale už potulují po modelech s větším rozpětím. Musím to rychle opravit a jít trénovat. Děsně mě to chytlo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 15:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
ruza13 píše:
Se mi asi budete smát, ale já předtím to těžiště vůbec neřešil. Dokonce jsem tu baterku a tak měl jen volně :-D A dobrý, dostat to do vzduchu šlo, jen zatočit jsem nezvládl, protože čtyři kanály jsou na obsluhu nějak moc :-D :-D
Ale už potulují po modelech s větším rozpětím. Musím to rychle opravit a jít trénovat. Děsně mě to chytlo :-)

Chlape máš správný přístup ... pokukovat je dobré :D ale rada za mne oprav starej stroj, lítej, padej, opravuj a zase lítej,.... atd.
A až to dostaneš do ruky a tví původní ero bude mít větší hmotbnost lepidla a pásky než bylo původně, pořiď další stroj :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Ještě jsem zapoměl.
Těžiště je velmi podstatný údaj na to dávej pozor.
A putovní baterie která vytváří "těžiště proměnné" není to pravé ořechové ani pro ty nejzkušenější piloty :D
To si fakt hlídej a baterky pevně fixuj právě v tom těžišti pokud je to možné

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Pokud jsi neřešil těžiště, je pak možný, že nebyl problém v rukách. S trochou nadsázky se říká, že lítá i přihoblovaná fošna pokud dost fouká, nebo pokud je dost silnej pohon. Ale i ta fošna MUSÍ být vyvážená!! Takže to si opravdu pohlídej. Baterka a vše ostatní musí držet na místě jak už psal pepinozbrna...

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 20:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
No, letěl jsem celkem třikrát. Můj plán je, že se to pokusím dostat do vzduchu a až to půjde, tak zkusím otočku jen směrovkou. Páček je na ovladač prostě moc. To šlo, ale přetočilo se to na bok a než jsem zareagoval, tak spadlo. Poslední třetí pokus jsem se naopak zaměřil na křidélka. Letadlo se ovládalo krásně i tak, ale jak jsem se pokusil o otočku, tak jsem ze zvyku z autíček nechal páčku pořád vlevo.Takže se to přetočilo až na křídlo a začalo padat.Jak to nemám natrénováno a bylo nızko, tak jsem to nestihl zvednout ani vypnout motor a tak to s plným plynem střemhlav víetělo do hnoje :-)...Ale jinak fakt létalo dobře i tak :-) Těším se na další let :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 20:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
ruza13 píše:
No, letěl jsem celkem třikrát. Můj plán je, že se to pokusím dostat do vzduchu a až to půjde, tak zkusím otočku jen směrovkou. Páček je na ovladač prostě moc. To šlo, ale přetočilo se to na bok a než jsem zareagoval, tak spadlo. Poslední třetí pokus jsem se naopak zaměřil na křidélka. Letadlo se ovládalo krásně i tak, ale jak jsem se pokusil o otočku, tak jsem ze zvyku z autíček nechal páčku pořád vlevo.Takže se to přetočilo až na křídlo a začalo padat.Jak to nemám natrénováno a bylo nızko, tak jsem to nestihl zvednout ani vypnout motor a tak to s plným plynem střemhlav víetělo do hnoje :-)...Ale jinak fakt létalo dobře i tak :-) Těším se na další let :-)

Napiš odkud jsi a třeba se ve tvém okolí najde někdo kdo tě provede začátky a navíc je pak větší sranda.
Zvážil bych pořízení simulátoru, pro začátek ti to dá aspoň ty základní znalosti s řízením modelu.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 21:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Jsem z Bystřice nad Pernštejnem, občas bývám v Brně nebo Hustopečích.

Nad simulátorem jsem přemýšlel, ale úprava vysílačky mi přijde složitá a ani nevím, jestli by to jelo ve Win 10 (diskuze co jsem našel o simulátorech nebyly úplně jasné).

Přemýšlel jsem i nad prosbou zalétání někým zkušeným. Ale děsně mě baví být průkopník a dělat pokroky. Až mi to půjde snadno, tak mě to nebude bavit tolik :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
ruza13 píše:
Jsem z Bystřice nad Pernštejnem, občas bývám v Brně nebo Hustopečích.

Nad simulátorem jsem přemýšlel, ale úprava vysílačky mi přijde složitá a ani nevím, jestli by to jelo ve Win 10 (diskuze co jsem našel o simulátorech nebyly úplně jasné).

Přemýšlel jsem i nad prosbou zalétání někým zkušeným. Ale děsně mě baví být průkopník a dělat pokroky. Až mi to půjde snadno, tak mě to nebude bavit tolik :-)

Ovladač k simu najdeš občas na modelbazaru teď tam zrovna je jeden v modu2 http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/RC ... or/688835/
za pár korun. Free verze programů k němu najdeš na netu a věř že to do začátku pomůže :lol: jestli to pojede s win 10 to nevím to chce zjistit.

V Bystřici je lmk zkus je zkontaktovat. Pokud budeš v Hustopečích je to kousek na letiště do Strachotína tam se klidně můžeme někdy domluvit, sejít a zalítat si.
No ale pokud chceš být a zůstat samorostem a prošlapávat si cestičku sám, tak to je každá rada dobrá :lol: :lol: :lol: to ti nepomůže nikdo.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 22:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Asi by nebylo špatný obrátit se se žádostí o pomoc na některého z modelářů v Bystřici. Pokud vím, tak je tam modelářský klub, letiště je u Ždánic. Když si dáš do vyhledávače LMK BnP ( vypsal bych to) tak se jistě dostaneš na jejich www. stránky. Předloni tam byl i seznam členů . Pokus se o to.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 22:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2003
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Usb dongle koupíš na hobbykingu za 3,5 + pošta a připájet kus kablíku + jack zásuvku patří k modelařině.
Ondřej

_________________
BETA 1400, Taranis (návrat k modelářství po 8-15 letech).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta po nárazu nejde spárovat
PříspěvekNapsal: ned 21.02.2016 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Průkopník klidně buď, ale první kroky průkopničení raděj přeskoč s něčí pomocí a sám pokračuj až udržíš letadlo kontrolovaně ve vzduchu. Alespoň na chvilku.
S tvýho popisu prvních letu mě vychází, že ti zkusím poradit alespoň takhle:(snad to napíši alespoň trochu správně a srozumitelně)- kompletní zatáčku jen směrovkou nezaletíš- směrovka zatočí, to ano, ale letadlo se zároveň dostane do náklonu a v tu chvíli musíš přitáhnou výškovku a směrovkou už jen kontrolovat náklon. Podobně jako křidélkama.(hodně záleží na vzepětí, ale to bych sem pro první lety netahal.) Taky jsem šel směrem jakým teď začínáš ty a sice to šlo, ale trvalo to a stálo to dost nervů a hlavně korun...:-) Takže jestli můžu, tak přidám ještě jeden můj postřeh který mě dost pomohl začít nepadat na ruce: dal jsem vysílač do pultu- zkrátka jsem potřeboval mít volně položený ruce a tím mít i uvolněný prsty. první pokus jestli to je to pravý jsem udělal tak, že jsem si vyřízl z extruďáku takovej jako pult, kterej jsem jenom přilepil oboustrannou páskou k vysílači a byl hotovo:-))
Jinak z Bystřice mám manželku, tak tam jezdíváme, ale trefit se do solidního počasí asi nebude jen tak, že bych se třeba stavil se na tebe mrknout. Do kterýho koutu chodíš lítat?

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz