Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Šternberk okres Olomouc - kam chodit létat

Ahoj jsem ze Šternberka u Olomouce nevi nekdo kam chodit letat? Ja letam vetrone zatim EPP ale chtel bych uz neco konstrukcniho, bracha ma nekolik mensich akrobatickych letadel kolem 140cm. Chodime s brachou letat na pole mezi Komarovem a Pasekou je tam i kus slusneho asfaltu pro vzlet a pristani brachovych modelu https://www.google.cz/maps/dir/49.78689 ... a=!3m1!1e3 .

Je nekde kolem Sterberka nejaka modelarska plocha s travnikem vhodnym pro vzlet a pristani. Napada me jen letiste Bohuňovice ale nevim jak je to tam s volnym pristupem.
Nejsem clenem zadneho modelarskeho spolku nebo klubu a nevim jak to v nich chodi.

Muze nekdo prosim poradit?
Brachu uz nebavi sedat na asfalt a jeste ma nervy ze mu furt fouka napric, a ja taky nechci sedat s novim erem do obili.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 5:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 385
Bydliště: Javornice-Orlicke Hory
Zeptej se tady, http://airbulldog.nafotil.cz/kontakt/

_________________
v provozu-Miles Magister 3,2 m,ZDZ50ng, Ka6e 4200mm, Avia BH3 2700mm a ruzne poletuchy +Aurora9


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 6:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
V Uničově mají modelarske letiště. Je to mezi brnickem a sukolomi. Kousek od Unexu. Byl jsem tam cca dvakrát lítat a mají i sekanou drahu.
http://www.mkunicov.wz.cz/


Naposledy upravil hates dne sob 02.04.2016 6:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 6:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Ano Uničov nebo někde u Červenky je letiště .A pak Olomouc .Bohuňovice myslím že už nefungují jako modelářské letiště nevím jistě . :?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 9:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Já jsem občas zde 49.7704361N, 17.2917750E Je to vhodné pro odpoledne až podvečer, kdy je slunce za zády.
Ráno je to lepší tady 49.6979219N, 17.2824544E


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 9:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
jio píše:
Já jsem občas zde 49.7704361N, 17.2917750E Je to vhodné pro odpoledne až podvečer, kdy je slunce za zády.
Ráno je to lepší tady 49.6979219N, 17.2824544E


Zrovna jsem tě sem chtěl hodit jako odkaz :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 9:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jo, vím že to tam znáš. ;-)
U mě je ale důležité to slovo "občas". :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Wormsnake píše:
Šternberk okres Olomouc - kam chodit létat

Ahoj jsem ze Šternberka u Olomouce nevi nekdo kam chodit letat? Ja letam vetrone zatim EPP ale chtel bych uz neco konstrukcniho, bracha ma nekolik mensich akrobatickych letadel kolem 140cm. Chodime s brachou letat na pole mezi Komarovem a Pasekou je tam i kus slusneho asfaltu pro vzlet a pristani brachovych modelu https://www.google.cz/maps/dir/49.78689 ... a=!3m1!1e3 .

Je nekde kolem Sterberka nejaka modelarska plocha s travnikem vhodnym pro vzlet a pristani. Napada me jen letiste Bohuňovice ale nevim jak je to tam s volnym pristupem.
Nejsem clenem zadneho modelarskeho spolku nebo klubu a nevim jak to v nich chodi.

Muze nekdo prosim poradit?
Brachu uz nebavi sedat na asfalt a jeste ma nervy ze mu furt fouka napric, a ja taky nechci sedat s novim erem do obili.


Zrovna v uterý jsem jel z kopce od větráků...tam máte naprosto ideální prostor pro řádění na svahu. Mít s sebou Corado tak ho tam vbrhnu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 14:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Tam jsou 2 "ale"
1. musel by tam být někdo, kdo by ukázat jak na to
2. vítr tam obvykle nefouká proti svahu, ale buď zhora od těch větrníků nebo rovnoběžně se svahem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
jio píše:
Jo, vím že to tam znáš. ;-)
U mě je ale důležité to slovo "občas". :-)



Uryvek claku z odkazu píše:
Ten ztracený model má ale pro mě 5 poučení:
1) Uvědomil jsem si pro příště, že než bojovat s neviditelností modelu až do konce, je asi lepší řešení stáhnout plyn a poslat model do vývrtky dokud je ještě čas. Krátce nad zemí ho z vývrtky vysvobodit a modlit se ať to dopadne dobře. Ztráta modelu obvykle příjde dráž než jeho úmyslné přizemnění. Takže to je jen takové memento pro případné čtenáře těchto plků. Snad se poučí na cizím příkladu, jak se to nemělo dělat.


Letal jsem se svym prvnim Easygliderem, a ze skusim vyletetet poradne vysoko koukal jsem stridave na oblohu na ero a na obrazovku radia na telemerii posledni co sem videl byl udaj 450m vejsky pri naslednem pohledu na nebe EG nikde, tak sem stahl plyn navedl do vyvrtky (ale asi moc razantne) za nejakych mozna 7 vterin se neobevil EG ale hlaseni telemerie strata signalu. Za dalsich asi 30 vterin se obevil bily kour v poli daleko predenou, a jeste ze tak jinak bych torzo jiky nenasel.

Ty dve mista co doporucil Jio asi urcite zkusime.

Na vrchu nad lipinskou zkratkou (fandove Ecce Homo budou znat) letame taky, i to svahovani jsme zkousely ale Radian nebo spis my jsme to neumely a to fucelo krasne od Šternberka.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.04.2016 18:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 333
Bydliště: Rýmařov
Jezdím Rýmařov-Paseka - Olomouc . a několik rád jsem na té odbočce někoho viděl lítat nikdy jsem neměl čas zastavit .Myslel jsem že je to někdo z Paseky . :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz