Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 16:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: Praha 15
Zdravím,
zatím lítám jen s TORO 900, dovedu na něm zaletět i nějakou tu akrobacii, zkouším maximální rychlosti (což s 3S a 8x6 vrtulí už není málo :D), létám s ním i FPV... tzn. let už si jen užívám a chtěl bych něco dalšího, co by mě mohlo posunout dál. Koukal jsem po Multiplex XENO, zajímalo by mě, zda-li je to krok kupředu? Líbila se mi na něm ta promyšlenost, že lze i složit do tašky apod. Ale popravdě bych teď rád zkusil i nějaké to letadlo. Chtěl bych něco, co by šlo vzít bez problému někam s sebou na třeba na kolo, co umí lítat jak pomalu, na termiku tak i svižně. Co navrhujete? Nejlépe něco do 4k bez baterek. Díky

_________________
Sbach, Solo Sport (žhav. 7,5ccm), F-35 (dmych. 64mm), TORO 900 (+FPV), Duet


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
letadlo s ocasem ne kridlo
jake nevim
asi nejake epp s profilem... neco jako akromaster pokud si nepletes packy.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 20:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
to zalezi zda chces jit smere termika nebo smerem akrobacie nebo smerem treba WW1 / 2. Najit neco co pokreje vsechno nebude easy.

Pokud by jsi chtel akrobat tak http://www.rc-factory.cz/, polomakety od LM na http://lm-model.cz/modely/ , pak je to FreeAir, SAD atd....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2016 14:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: Praha 15
Větroně ne, akrobacie spíše také ne (ačkoliv na nějaké ty loopy apod. aby to taky bylo :-) ). Nějakou "klasiku", klidně i polomaketu. Jde mi o to, aby to nebylo na mě moc obtížné, nechci to hned rozflákat :D Taky to nemusí být přímo bublinky, ale balsu nechci (resp. mám trenéra balsu na žhavíka 7,5, ale s tím jsem zatím neletěl, ačkoliv by to mělo být pro mě už easy :-) )

_________________
Sbach, Solo Sport (žhav. 7,5ccm), F-35 (dmych. 64mm), TORO 900 (+FPV), Duet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2016 15:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
V tom pripade bych sahnul na neco z WW.2 od LM. Mel jsem maleho Mustanga D kdyz jsem zacinal, pak XL Hurricane, kamos mel Jaka, Corsaira. A vsechno litalo uplne v pohode. Diky chlupatosti EPPcka to lita pomalu ale pod plynem se s tim clovek vyblbne. Je to sice EPP ale da se barvou dost vylepsit.

Příloha:
p1010522.jpg
p1010522.jpg
[ 45.84 KiB | Zobrazeno 5937 krát ]



Mustang je muj, Jak kolegovo

Btw : fotka je z ledna 2007 :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2016 18:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já bych šel donějakého éra od Va-models,všechna lítají perfektně,a třeba jejich Bellanca je opravdu univerzální éro! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2016 15:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: Praha 15
Co říkáte na tohle? To bych mohl upilotovat, ne? :-) http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
případně: http://www.rcking.eu/cs/vojenske/12953- ... 11505.html

_________________
Sbach, Solo Sport (žhav. 7,5ccm), F-35 (dmych. 64mm), TORO 900 (+FPV), Duet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2016 15:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Je velký rozdíl něco "upilotovat" a mít radost z dobře lítajícího era. Jestli Mustang, tak metrovka od E-flitu Dallas Doll, ten lítá naprosto parádně, s AS3X v 10m větru bez problémů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2016 15:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Nemuzu si pomoct ale letadlo z polystyrenu bych nedoporucil. EPPcko je proste lepe opravitelne i kdyz treba nevypada tak krasne

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 20:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2016
Příspěvky: 5
Ahoj, nechtěl jsem zakládat podobné téma, ale rád bych taky radu.

Vybírám druhé letadlo, doteď jsem měl (a ještě mám, i když zrovna v rozsáhlé rekonstrukci čumáku) větroně FOX 1800 od Pelikána. Teď do něj cpu větší motor a větší vrtuli a tudíž bude ještě rychlejší než doteď - chtěl bych tedy druhé letadlo o něco pomalejší a aby se trošku udrželo v termice. Rozhodně neříkám, že jsem toho Foxe 100% zvládl, ale už mi i občas lítá kam chci já :D . Lítám s ním 2 roky, ale celkem tak 20 letů - z toho loni jen dva a jednou jsem přistál v hoodně vysokým smrku a jednou čumákem v hlíně a dost jsem opravoval. Letos je to podstatně lepší, ale znáte to - občas to na tom čumáku stejně přistane.

Rádio mám TH9X s přehraným firmwarem od Richarda Mrázka (děkuji, slouží skvěle). To mi slouží dobře, i když uvažuji o tuningu - předělání s použítím Frsky telemetrického modulu - ale asi né v nejbližší budoucnosti.

Mám dvě varianty a jsem si vědom, že jsou úplně rozdílné, jak letovým projevem, tak rozměry, tak náročností stavby. Nicméně stavbu snad zvládnu.
Rozhoduji se mezi e-hawkem http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=66860 (rychlý větroň, 1,5m), který mě ovšem odrazuje tím, že je asi fakt rychlý a vzhledem k mým přistávacím schopnostem mám obavy, že ho rozmlátím (navíc kdesi jsem četl, že by ho doporučili až po modelu pulse 1600, což je EPP skorohotliner, čili daleko rychlejší než fox)
A oproti tomu protiklad - Bird of time, http://www.trade4u-darky.cz/modely-leta ... rd-of-time (čistě termický větroň, 3m) Ale zase předpokládám, že tento model nebude takový problém uřídit, vzhledem k jeho pomalejšímu a stabilnějšímu letu. Tudíž by mi mohl i vydržet. Samozřejmě počítám s elektrifikací a tím, že bude tak maximálně do vánku.

Popravdě jsem tak napůl rozhodnut pro toho BoT, ale rád bych slyšel názor zkušenějších, jaké to asi bude pro skorozačátečníka. A co dodělat k BoT křidélka? Ptám se proto, že u Foxe zatáčím v podstatě 100% pomocí křidélek a výškovky, protože směrovka prakticky nic nedělá...

Jestli si to někdo dočetl až sem, tak děkuji za přečtení a budu rád za nějaký názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 23:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
To Potkan a co nejake bush ero, jako MPX Funcub, Durafly Tundra nebo eFlite Timber? Jsou to vsestranny letadla, ktery zvladnou skoro vsechno.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 23:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
To Marek z vlastni zkusenosti bych rekl, ze 3m Bot je z Foxe celkem skok a sel bych do neceho mensiho. Zvlast kdyz toho Foxe jeste nemas uplne zvladliho.
Ale chapu te, teseni se na novy ero dobre znam.
Mam vybornou zkusenost s Robinem od Azera. Nebo Cularisem od Mpx.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 13:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2016
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 10, Horní Měcholupy
Omlouvám se předem, že se tu montuju někomu do tématu, ale nechci zakládat nový topic a chtěl bych požádat o radu. Uvažuji o novém éru a nemůžu se rozhodnout mezi Multiplex Funcub, Durafly Tundra, E-flite Timber nebo Beaver od Pelikána. Které z uvedených by jste mi doporučili? Něco odlítáno už mám na Bixlerovi na kterého sem přešel ze simulátoru a skoro dva roky jsem s ním odlétal jen s jedním lehčím pádem, který skončil nepoškozeným letadlem. Takže si troufnu tvrdit, že už mi to vcelku jde i když se samozřejmě stále považuji za začátečníka. Předem díky za tipy a rady.

_________________
FrSky Horus X12S
HK Bixler
Durafly Tundra Anniversary Edition


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Osobne bych sahnul po Multiplexu nebo E-Flite. Na druhou stranu Bixler je zrovna kopie MPX (Easystaru) a je v pohode :-)

Pokud nenajdes nekoho kdo zkusil vic nez jeden tendle model tak si myslim ze FunCub je nejmensi riziko.

Mrkni na trubku, jsou tam borci co litaj pomerne silene veci s FunCubem i Timberem.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokračovací model
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2016 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Pokud bych kupoval já, tak pořadí by bylo Timber, Beaver, Funcub.. Mrkni na http://www.rc-zoom.cz/e-flite-timber/
nebo potom http://www.rc-zoom.cz/parkzone-sport-cub-pnp/, ani s jedním chybu neuděláš.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz