Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na rozbeřickým letišti jsem viděl někoho z Hradce Králové, že lítal polystyrénový benzíny. A né žádný prcky ale 2,2 a 2,6 metrů. Jo a polyš měl na vrchu hnědou papírovou pásku. A lítal s tím běžnou akrobačku.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 16:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 291
Možná o tom ví více uživatel: Fangli :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 18:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
V kategorii RC-combat to byla/je naprosto běžná věc. :wink:
Ale ty modely rozhodně nejsou pro začínající. I v rukách zkušených jsou často na pár použití. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
No a existuje teda neco "polistyrenoveho" na co bych se mel kouknout? S EPO vetroni mam uz celkem dost zkusenmosti.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 18:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Hledáš "hodné" letadlo - ty WWII polomakety v M1:12 co se používají pro RC combat rozhodně hodné nejsou. :lol: O jiných čistě EPS nebo EPP modelech originál pro spalováka nic nevím. :roll: Ale pokud se moc chce, tak to jde přestavět. :wink:
Základem je dobré motorové lože, které se musí spolehlivě propojit s pěnovým zbytkem draku. Pokud vím, k tomu se používají páratka na zuby, které fungují podobně jako piloty na zakládáni staveb v bažinatém terénu. Čumák trupu se kolmo seřízne a na vzniklé čelo se lepí kruhová překližková přepážka, která ma po obvodu navrtaných množství otvorů. Do nic se zapichují páratka potřená vhodným lepidlem (nejaá disperze nebo Purex). Přečnívající části párátek se pak ucvaknou tak aby vyčuhovali cca 3mm z přepážky a celé se to pak po obvodu zalije lepidlem, nebo přelaminuje jemnou tkaninou. Zapomněl jsem, že k přepážce se předem nalepí konstrukce motorového lože. Někde na webu, právě od těch kombaťáků se dá najít i takový návod.
Jen si myslím, že životnost takového modelu nebude valná, což ovšem kombaťaci moc neřeší, protože dřív ten model rozsekají (ať už srážkou ve vzduchu nebo havárií). Pro ně je rozhodující snadná, levná a rychlá výroba. I proto jsou EPS díly potaženy jen hnědou lepící páskou a laminují se jen některá klíčová místa, rozhodující pro pevnost.
Osobně bych si dovedl představit takovou přestavbu u EPP Akromasteru od Multiplexu. Čast se to muselo i s elektromotorem, protože v mnoha těchto modelech se ci vím, to jejich původní lože brzo vylomilo.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Osobně bych si na čmouďáka udělal něco ze dřeva, samozřejmě balsy a překližky. Pokud to bude přiměřeně velké, tak potah fólií a motorový prostor a prostor nádrže dobře impregnovat buď epoxydem, nebo je na to speciální lak (dodává Wasserfták). Typy z řady Modeláře, resp MHM, jsme ti už dali. Případně se dá inspirace najít na outerzonu. Pár plánu jsem si tam našel (pro jiné účely), plány se dají se dobře tisknout (jsou v PDF) a na těch, co jsem tisknout, jsem zatiím nenašel chyby (jako se to stává u jiných).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Dik za rady, stavet neco podle planku na to si vubec netroufam, postavit stavebnici mozna.

Sice mam k dispozici plne vybavenou dilnu ( tatovu jak jinak :wink: ) ale do staveni dospeleho modelu bych se radsi nehrnul.

Uplne levej asi taky nejsem, RC elektricky auto 8minu truggy HB D8T sem mel rozebranou do sroubku, upravil a predelal sem si ji k obrazu svemu, takze uz neni zavodni special ale spis bashingova potvora co pri pridani plynu udela premet dozadu. Slepil postavil a rozbil 3 easyglidery, ne ze bych s nimy neumel litat ale proste sem se moc predvadel. Koupil sem si krasny vetron Vektror XXL letel sem s nim zatim jen jednou a byla to parada 3 metrovka krasna hodna klidna, s tou uz blbnout jak s EG nebudu je to drahej spas. Taky sem postavil dva drony, ale to neni modelarina jak ji tu mnozi chapou, ale jen slozeni casti dle planku nastaveni a pak to lita samo na prvni dobrou.

Klasickou stavbu jestli se to da vubec tak nazvat (spis NE) mam za sebou jen jednu a to maly hazehlo ze stavebnice ktery sem posatavil ted mezi svatkama.
Bylo to tohle http://www.modelarina.cz/kluzak-sova-a3-p-11385.html ale jeste sem s tim nebyl venku, je tam zima a sem nachlazenej.
Mozna ho pak predelam na RC slo by to asi v klidu i bez vahy navic, i tak je nem balastni vahy az az.

Ero zhavika bych chtel zkusit, ale draka era bych bral nejradsi hotovyho z bazaru.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když máš dobře vybavenou dílnu, resp přístup k ní, možná bys mohl něco zkusit. Wasserfták má např. modely Kadet Seniorita a Kadet LT40, oboje rozsyp, takže při dodržení postupu nelze nepostavil. Navíc to zjevně bude létat na první dobrou, opět při dodržení pravidel stavby (symetrie, nezkroucená konstrukce, seřízení, hmotnost, vyvážení). Ale je to tvé rozhodnutí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Myslím, že na to první seznámení se spalovákem, ten nápad koupě něčeho z bazaru není zase tak špatný. Proti tomu EasyGlideru je to velký rozdíl, takže se dá čekat, že ze začátku budou třeba přistání tvrdší a pravděpodobnost nějakých oprav je velká. Pak je zbytečné mlátit novým modelem. Ten si pořídíš, až si to trochu očucháš.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 16:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2008
Příspěvky: 109
Bydliště: Ústí n.L.
Obrázky: 9
Pokud chceš nějakou stavebnici tak koukni sem:
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Canary-trener-hornoplosnik/748891/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Classic-Sport-40/746870/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Sonic/746786/
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Paragon/746307/
řekl bych, že i ty ceny jsou slušné a všechno je to ARF

_________________
*** FX-32, FX-30 2,4GHz, MC-19 2,4GHz a FlySky GT3B 2,4GHz na auta ***


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 18:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Podle mne mezi stavbou stavebnice z rozsypu a stavbou podle plánku z Modeláře je minimální rozdíl. Jedině v tom, že materiál si sháníš sám a obrysy dílů na něm nejsou předtištěny, resp vyseknuty nebo vyfrézovány. V těch plánech je vždy podrobný popis, který si nezadá s popisy v stavebnicích, takže pokud se postupuje přesně podle nich, tak není co zkazit. Navíc kupovaný materiál může být dokonce kvalitnější než to co balí do stavebnic (tedy u mnoha stavebnic jsem měl takovou zkušenost). A jak vidím nějaké zkušenosti s prací v dílně máš, tak bych se na Tvém místě toho tolik nebál. Navíc, máš ještě po ruce i otce, bývalého modeláře, který Ti určitě dovede poradit a mnoho věcí přímo ukázat, co my přes fórum moc nemůžeme. :wink:
V této souvislosti nechápu :? , proč chodíš po rozumy na fórum, když by se stačilo zeptat taťku. :?: Na několika stránkách zde například řešíme startování Tvého detoňáka (já jsem se domníval, že otec snad už nežije a že jsi ty motory po něm zdědil) a pak se dovíme, že přišel otec, dvakrát do toho ťukl a už to vrčelo. :roll: Copak se ho stydíš ptát, nebo on nechce? Ne, že bychom Ti nechtěli poradit, ale proč nejdeš jednodušší a spolehlivější cestou? Možná máš své důvody, ale promiň, tohle zatím fakt nechápu. 8O

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne stř 04.01.2017 18:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 18:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
Myslím, že na to první seznámení se spalovákem, ten nápad koupě něčeho z bazaru není zase tak špatný...

Může a nemusí. Záleží na tom, na co kápne a jestli s tím předchozí majitel opravdu dobře létal. Aby nekoupil něco, co někdo "zbastlil" v tom špatném slova smyslu a pak mu to nelétalo, tak se to rozhodl prodat - to by si zadělal na víc problémů než kdyby pod dohledem otce bastlil sám.
Já jsem taky koupil model z druhé ruky, ale bylo to kvůli nedostatku času a nabídka byla výhodná (cena se několikrát snižovala až začala být pro mne zajímavá). Nicméně dost věcí jsem musel upravovat, na mnohé nedostatky jsem přišel a odstranil až po haváriích. Dnes bych to snad radši stavěl sám, když do oprav a údržby jsem postupně investoval tolik času, že bych takové modely postavil i 3 a rozhodně mnohem lépe.

Bazoš je taky o štěstí. Navíc dnes poctivých stavěčů už není mnoho, ale "bastlířů" hodně. Krom toho poctivý stavěč si svoje dílo (a svoji práci cení) a neprodá to za babku.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Asi máš pravdu a já měl tenkrát asi štěstí. Kupoval jsem takhle jen jednou, když jsem chtěl co nejdřív lítat, ale chce to model pořádně prohlédnout, případně nechat předvézt v letu. Rozhodně bych nic nekoupil poštou ale chce to osobní předání. Nakonec poradce má k dispozici. Samozřejmě když stavíš sám, tak víš co jsi jak udělal, případně co jsi ošulil. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Slyšel jsem kdysi debatu dvou "modelářů", bavili se a jeden říkal, že má nějaký elmotor (značku si nepamatuju, ale levný nebyl) a že se mu tam utrhnul magnet. Tak ho tak dolepil a že motor prodá. Souhlasím s VTjr ohledně obezřetnosti. Stavím si sám a ač mám plný"hangár", moc se mi nic prodávat nechce. Přeci jen k tomu má člověk jiný vztah a pokud se model povede, člověk se i rád pochlubí. Ale nějaký model z kategorie ARF/ARC by mi takové "potíže" s prodejem nedělal.
Vzhledem k tvému zázemí bych šel buď do rozsypu, nebo i nějaký model podle ověřeného plánu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Osobně bych si dovedl představit takovou přestavbu u EPP Akromasteru od Multiplexu. Čast se to muselo i s elektromotorem, protože v mnoha těchto modelech se ci vím, to jejich původní lože brzo vylomilo.


Jak jsem byl mezi svátkama v Jinu, tak tam měl od Multiplexu motorový bublinkáče, co měly v trupu vlepenej motorovej domek, dvě bočnice až k trubce křídla a dole deska pro podvozek. Docela si dovedu představit, že by to zvládlo i spalovací motor, protože ta překližka je spojená s klíčovejma pevnostníma místama trupu velikou plochou.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz