Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 13:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Syn se rychle a bez problémů naučil ovládat Flopa od Šad model,je to levné,koupili jsme nebarvené výřezy,sém si ho nastříkal,je to vlastně větroň,takže velkou výhodou jsou dlouhé letové časy.Nepočítá se u něj s křidélky,ale dají se dodělat a fungují dobře,jak jsem se někde dočetl.Jako rvní otloukánek se ukázal vynikající,přeži spoustu pádů,je pořádně dolepený,ale lítá pořád dobře! :D


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Jardátor píše:
Syn se rychle a bez problémů naučil ovládat Flopa od Šad model,je to levné,koupili jsme nebarvené výřezy,sém si ho nastříkal,je to vlastně větroň,takže velkou výhodou jsou dlouhé letové časy.Nepočítá se u něj s křidélky,ale dají se dodělat a fungují dobře,jak jsem se někde dočetl.Jako rvní otloukánek se ukázal vynikající,přeži spoustu pádů,je pořádně dolepený,ale lítá pořád dobře! :D


Flopa první generace jsem lítal kdysi sám, nechce se mi znova stavět něco co už jsem dělal. Ale souhlasím, lítal výborně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 15:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Kovboj píše:
I když se mi designově líbí a věřím že může létat dobře, tak ten ne. Tu cenu nepokládám za adekvátní za model, kde se výrobce ani nenamáhal s řezáním profilu a jsou to jen rovné desky.


To je myslím nedorozumění. Ta deska ohnutá do profilu je, a třeba zakulatit náběžnou hranu by nebyl problém - RCFactory to tak dělá na ocasních plochách metrovek. Vlastně i zaobluje trupy. Jsou ale aplikace, kde je z důvodu letových vlastností lepší nechat zařízlou desku, a tohle je jedna z nich.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Neřeším cenu jako takovou, ale že u stavebnice za jistou cenu už předpokládám vyříznutí profilu. Pokud mi konkurence nabízí za tisícovku profil (třeba Hacker), tak u modelu za patnáct stovek ho beru jako samozřejmost.

Step One jsem v ruce neměl takže soudím jen podle fotek a manuálu - a podle nich to vypadá jako normální deska, která se musí jen zaříznou a vlepením nosníku vytvořit klenutý profil.

http://www.rc-factory.cz/tmp/soubory/20 ... CKYARD.pdf

Rovnou desku potvrzuje i video ze stavby
https://www.youtube.com/watch?v=iUoUZIhC0bM

Já právě ten profil zakřivené desky pokládám za šetření na špatném místě o kterém píšeš. U halového akrobatu bych ho klidně bral a neřešil, tady mi vadí.

TomasC píše:
Step ONE má profilové křídlo. Je to zakřivená deska, která je tak vyříznutá z bloku, co že při servisu zásadní rozdíl proti pouhé ohnuté desce.
Obecně jsou modely od RCFaktory postavéne tak, aby spíš hodně dobře létali a tlak na nízkou cenu je přenechán do chiny.
A probírat kvalitu stavebnic od RCFaktory , myslím nemá cenu. Stačí prosít pár zdejších vláken.

Zároveň bych řekl, že jakýmkoliv způsobem šetřit na vlastnostech prvního modelu by mohla být cesta k odrazení. Až ho to bude bavit a bude to umět, tak už to nějaký kompromis snese. Ale to ber jako můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 16:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A čistě ze zvědavosti, proč myslíš, že u halového akrobata vyladěnýho na nejlepší možný letový vlastnosti je deska lepší, ale u cvičného modelu pro začátečníky je lepší vyříznutý profil?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Prosím, zkoušel někdo toto letadélko ? Spojí to za pokus ?
https://www.napolskimniebie.pl/to-masz
Základní údaje o modelu:
rozpětí: 800 mm
délka: 630 mm
letová hmotnost: asi 230 g
motor: 2205C 1400Kv
serva 5-9 g
6-10A LiPol
balení 500 mAh / 2-3ss


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2021 10:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Urcite stoji. Litaji tim jejich klubove decka v Polskove na parkovistich mezi baraky. Je to stabilni a pohodove. Kolega ted hodne investuje do tridemenzionalnich frezek a do softu. Takze brzo pribudou i dalsi modely. Nicmene asi se to nechtene promitne i do cen neb i zakladni cena materialu se zdvihla o neskutecnou castku. Zatim se to drzi na rozumnych hodnotach proste to eliminuje jeho lepsim vyuzitim , rozvrhem s minimalnim odpadem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.06.2021 21:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 140
Kup tuto sestavu, nemá chybu a bude ho to bavit, protože to hned nerozbije.

https://www.astramodel.cz/cz/katalog/ho ... 81093.html

Ka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz