Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EASY TRAINER 800 Tuning
PříspěvekNapsal: sob 03.06.2017 22:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2016
Příspěvky: 23
Ahoj mám dotaz.
Mám začátečnické letadlo EASY TRAINER 800, ale bohužel je bez směrovky.. rozhodl jsem si ji udělat.
Máte s tím někdo zkušenosti ?
Co všechno budu potřebovat?
Vím že musím koupit servro, táhlo, páku, a ještě nějaké to uchycení na křídlo... Je to všechno ?
Zatím jsem si vyrobil směrovku... :)

Později si chci udělat nějaký jednoduchý podvozek :D


Přílohy:
18901440_10207054679564991_1111209989_o.jpg
18901440_10207054679564991_1111209989_o.jpg
[ 32.56 KiB | Zobrazeno 2028 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EASY TRAINER 800 Tuning
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 5:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Ahoj. Já osobně si myslím, že směrovka je zbytečmá - malá účinnost a zbytečná váha navíc. Křídýlka a výškovka by bohatě stačili. U menších elekter je třeba s váhou šetřit.
Ale, to co jsi vypsal budeš potřebovat. Jen záleží kam chceš servo směrovky dát. Když bude u směrovky, tak krátké táhlo z uhlíkové tyčky. Když bude dál, volil bych bovden. Už víš jaké servo? Nějak nerozumím tomu - "a ještě nějaké to uchycení na křídlo..."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EASY TRAINER 800 Tuning
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 6:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Také bych to nedělal, pokud není letadlo na ovládání směrovkou navrženo, tak to nemusí fungovat dobře. Záleží zejména na vzepětí křídla, směru vrtulového proudu a velikosti pohyblivé plochy směrovky. Pokud budeš někam dlabat místo pro další servo, tak to v tom místě může praskat a jak píše Hoki, zbytečně vzroste váha.

Mám 2 podobné začátečnické modely, Sky Scout (= Easy Star 2), který se prodává jen s řízenou směrovkou, má vzepětí křídel a směrovkou se ovládá dobře. Mám u něj dodělaná křidélka a používám obojí, na křidélka ale reaguje rychleji.

Mám také Sky Surfer X8, ten se prodává už s křidélky, má menší vzepětí křídel a vrtulový proud jde víc nahoru. Ten řídím křidélky, směrovka se mě příliš neosvědčila, déle trvá než zareaguje, lehce se to pak přežene a letadlo jde do pádu po křídle.

Už jsem tady na RcManii o tom psal: viewtopic.php?f=16&t=80145 , podrobněji na https://premsvo.wordpress.com/ .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EASY TRAINER 800 Tuning
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 8:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2016
Příspěvky: 23
No já to zkusím a uvidim.. kdyz tak to vše z toho vyndám a nalepím smerovku zpátky..
Beru to tak ze je to letadlo pro děcka.. a je to jen hračka.. chci se na tom naučit co nejvíc nez prejdu k něčemu většímu.

No to táhlo se musí nějak chytnout přes ten čep na křídlo.. a nevím jak se to "něco" nazývá :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EASY TRAINER 800 Tuning
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 18:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Nejspíš myslíš něco takovýho:
https://eshop.reichard.cz/prislusenstvi ... r-1-6.html

Ale mezi námi. Jestli je směrovka to, co ukazuješ na fotce, nemá to smysl. Plocha je moc malá a ani to nemáš na pantech ( jakýchkoliv). Je to zbytečná práce bez výsledku.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EASY TRAINER 800 Tuning
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 6:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Lutrak píše:
No to táhlo se musí nějak chytnout přes ten čep na křídlo.. a nevím jak se to "něco" nazývá :D

Stále nevím co máš na mysli. Nemůžeš napovědět obrázkem či fotkou? Na křídle máš křidélka, tak kam ten čep?
Ano, u takhle malé směrovky její účinnost ani nepoznáš. Známým co měli Easy Stara 1, jsem směrovky zvětšovat dvojnásobně a pak se to točilo na menším prostoru a bez prodlevy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz