Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Libor píše:
Dají, občas se mi to rádio dostane do ruky a mohu dělat s modelem psí kusy. Ale je to tak akorát když máš doma jen jeden model a pohodlné jeho používání moc není. Už jen třeba to, že je model nutné při každém létání vytrimovat. Praktické provozování se dvěma modely už si nedovedu ani představit.

Smysl podle mě má pořídit rádio v cenové relaci 3.5 tisíce.

(Do toho už se vejde třeba tohle - http://kolmanl.info/index.php?show=FrSkyX7 , i když to má pro mnohé "zbytečné" vlastnosti, přijde mi to výhodné a v dobré kvalitě. Je to rádio, které bych doporučil někomu, kdo už ví, že chce s modely létat.)

No, ono pro začátek docela postačí i Fly Sky FS-I6 a to je pod 2 tisíce. A pár let s tím klidně vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 10:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Taky delší dobu flirtuji s
OPTIC 6 SPORT 2,4 GHz (mode 1) pouze vysílač
+ Přijímač OPTIMA 6 2,4GHz AFHSS
ale (vědom si jejich nedostatků) nevylučuji ani možnost CADET 6 PRO 2,4 GHz nebo LITE 4 2.4GHz (CENA)
Pákové soupravy a samostatné TX


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
OrDa píše:
No, ono pro začátek docela postačí i Fly Sky FS-I6 a to je pod 2 tisíce. A pár let s tím klidně vydrží.


Pokud se bude věnovat malým akrobatům. Jakmile bude chtít zkusit větroně, motoráka s klapkami, bude chtít dát na éro osvětlení, bude chtít zkusit helinu, tak bude 6 kanálů málo, a bude kupovat další rádio. V současnosti bych šel rovnou do nějakýho 10i kanálu. Cenový rozdíl nebude takový, a využitelnost rádia bude úplně jinde.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 14:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Fly Sky FS-I6 je nyní dost v nabídce (a k němu ne drahý náhradní RX) třeba
Vysílač FlySky FS-i6X 10CH 2.4GHz + přijímač
FlySky FS-AEV01 přijímač
Jak si stojí nedávno dost populární "Turnigy 9X 9Ch" ve verzi Open9x případně s "FW OPENTX CZ menu"
- Mám pocit, že v model shopech je už jen sporadicky
Turnigy 9X 9Ch Vysílačka w/ Module + 8ch přijímač


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 15:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
dratek píše:
... jelikož jsem stará škola a nejsem kamarád s počítačovým laděním,neumím to a bojím se toho,mám prostě rád knoflík zapnout a vypnout.


Myslím, že Tgy 9x nebude v tomto případě nejvhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 17:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No tak dnes jsem dostal zprávu od přímého dovozce CADETU že další dodávka přijde nejdříve za 3týdny TAKŽE SMOLÍK .jak tady někdo správně podotknul tak tg9 asi nebude pro mě ,Fly SKY je taky jedna z možností nad kterou uvažuji,v bazaru je funglovka za lákavých 1500Kč..prostě nechci znovu naletět.potřebuji hlavně soupravu co bude mít mixi a přijímače v nějaké rozumné relaci a hlavně kompatibilní a abych mohl osadit alespoň 3-4 éra Já si nějak nedovedu představit(jelikož jsem samouk létání) ovládat více prvků protože v té rychlosti co ty stihačky dovedou snad ani nic jiného nejde provádět a to pro začátek jsem vypustil ovládání křidélek-já jsem zatím s max rxchlostí kousek za začátkem


Naposledy upravil dratek dne stř 09.08.2017 18:28, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 18:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Krey
Myslím, že Tgy 9x nebude v tomto případě nejvhodnější.[/quote][quote="dratek píše:
No tak dnes jsem dostal zprávu od přímého dovozce CADETU že další dodávka přijde nejdříve za 3týdny TAKŽE SMOLÍK .jak tady někdo správně podotknul tak tg9 asi nebude pro mě ,Fly SKY je taky jedna z možností nad kterou uvažujiv bazaru je funglovka za lákavích 1500Kč..prostě nechci znovu naletět.potřebuji hlavně soupravu co bude mít mixi a přijímače v nějaké rozumné relaci a hlavně kompatibilní a abych mohl osadit alespoň 3-4 éra Já si nějak nedovedu představit(jelikož jsem samouk létání) ovládat více prvků protože v té rychlosti co ty stihačky dovedou snad ani nic jiného nejde provádět a to pro začátek jsem vypustil ovládání křidélek-já jsem zatím s max rxchlostí kousek za začátkem
TOHLE JSEM SE UKLEPL A NEVÍM JAK SMAZAT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 18:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek "NEVÍM JAK SMAZAT" Dole "Upravit" . Text "přepsat" "..." Beze stopy jako uživatel příspěvek nesmažeš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 18:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak jsem na něco klepnul,nevím na co a polovina této diskuse zmizela tak se omlouvám

admin poznámka: protože jsi zde chvilku, tak asi nevíš, že se vlákno stránkuje po 25 příspěvcích.
tady je odkaz na začátek: viewtopic.php?f=16&t=81574
jinak stačí kliknout na Přejít na stránku Předchozí 1, 2 v záhlaví i zápatí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 19:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Mám přijímač na stole, chceš ho než pořídís něco dalšího? Ja ho nevyužil už přes rok a asi to tak zůstane...

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Ono to není jen o hýbání kniply, ale o celkovém vyladění letového projevu letadla, o svobodě přidělování kanálů a rozsahů výchylek, o letových režimech pro start a přistání, o možnosti online i následně sledovat rychlost, palubní napětí, výšku, vzdálenost, směr letu atd. O tom jsou ty počítačový rádia s displeji a přepínači.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: stř 09.08.2017 22:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Takhle tomu asi malinko rozumím co píšeš ale přesto jsem už od mala vyznavačem sloganu V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA,jo jo obdivuji tu trpělivost využívat to max.vybavení ale já jsem spíše dravec a ještě k tomu začátečník a mě více baví právě třeba výchylky na maximum a při letu jen citem na kniplu odhadovat co můžeš a nemůžeš tak jsem proto zvolil i velmi jednoduchou konstrukci letadel,vyrobím kompletně za necelé 2h a jdu vyvádět a celkem bez strachu z havárie.takovéto éra bych doporučoval všem začátečníkům směšně levná a rychlá výroba cca max. 100 Kč za mater. (pokud se samozřejmě nechtějí věnovat detailně propracovaným modelům)Já toho ještě moc neumím z létání ale opravdu ty 4 kanály na tyto letadla jsou až až ,třeba mě fascinuje postavit éro na KOBRU (to ještě neumím)ale l k tomu stačí bohatě 2 kanály.....jo každý má svoje představy a cíle a já mám spíše ty jednodušší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 10:03 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pošli fotky, to bude zajímavé pro každého.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 13:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@dratek "...mě fascinuje postavit éro na KOBRU..." Myslíš "Visení na vrtuli"(Prop Hang(-ing)=Hang on Propeller)
"vrtání do oblohy", ""deskovka"(= zhotoven z deskových EPP výřezů) pro visení na vrtuli"
- Umí to i s vysílačkou za zády. Vidím tam pohyb křidélek, tedy souprava min. 4 ch .
TEN YR OLD ZAVI MACHINCHY PROP HANGING HIS PARKZONE VISIONAIR WITH TX BEHIND HIS BACK
A celá řada akrobatických modelů z PĚNOVÝCH (PLOCHÝCH) VÝŘEZŮ třeba
Jak zavěsit éro na vrtuli (9:02) - How to Prop Hang
"PLACKOLETY" V HALE
RC-Factory Crack Pitts and Crack Yak Prop Hang


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čím nahradit přijímač
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 18:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
JO guchare to máš pravdu,souhlasím,já ale okukuju kluky z ÁZIE A USA a tam je asi možná (nejsem znalec)rozdíl v tom že u těch ér co se snažím udržet ve vzduchu je tlačná vrtule a ovládání jen motýlky,(snad se tomu tak říká)žádné kormidlo a někteří co jsem viděl neměly ani křidýlka (snad jsem je nepřehlédl -hůře vidím) MĚ ty halový neberou.NA takových to vebech jsem se právě do toho zbláznil,pokusím se sem dát foto mých pionýrských začátečnických staveb,snad do soboty se mi to podaří domluvit se syny,já už jsem na PC tupý stařec


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz