Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: úte 21.11.2017 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Amper píše:
Nalep si na "neodhozovou" stranu samolepici suchej zip a kup rukavice z upletu. Muzes je nechat na vysilacce na celou zimu a navliknes si celej vysilac :-D

No a tohle jsou chvíle, kdy mi na tomhle webu chybí možnost přidávat hodnocení k příspěvkům. Dal bych nějaké to Funny, nebo jak to má třeba Slashdot.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 20:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Taky jsem si taky dneska nechal promrznout prsty a to pořádně,počasí jakš takš tak jsem vytáhl 4kusy ze svého arzenálu (2 ještě větrem nepolíbené stihadla z toho 1 na dmychadlo) a samozřejmě i Scouta.S ním jsem ale více méně zápasil protože vítr byl nad jeho klidný projev a tak jsem ho vzduchem honil jak se dalo ,byl jsem rád že jsem to nerozstřelil ale kolem jdoucím se tento projev zjevně líbil a ani netušily že vítr si s érkem dělal takřka co chtěl a já byl jen vyděšený ovladatel. Až na to přistání (trochu prudší) to dopadlo celkem dobře jen asi bude problém s vrtulemi protože mi prdla už 2.to u tlačných neznám(zatím) Jinak podvozek na gumičku zatím fachčí dle mojich představ a nevytrhává se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já jsem to byl včera taky vyzkoušet - foukalo asi víc než je pro tenhle model dobré, ale zkoušeli jsme vzlet i přistání z nízké trávy (trochu vyšlapaná moc nepoužívaná pěšinka přes travnatou louku), a fungovalo to dobře - vzlet i přistání. Narazili jsme akorát na dva problémy:

  • Zasr*ní psi a jejich majitelé, kterým je zatěžko po psech uklidit. Oba dva jsme si museli škrábat z bot nějaké svinstvo, a jednou dokonce jak jsem pak zjistil jsme do něčeho takového málem přistáli. Tak půl metru chybělo.
  • Uchycení vrtule. Soudruzi z Číny mi omylem poslali CW motor (s levým závitem) místo CCW. Už párkrát se mi to uvolnilo - jednou jsem spadl do hluboké trávy, jinak jsem to zatím stihl vybrat. Po posledním nouzovém přistání jsem ten kužel dotáhl fakt fest, aby se to nepovolilo. No a stejně se to povolilo. Navíc ve chvíli, kdy jsem měl přepnutý model na druhou vysílačku (pro syna) a chtěl jsem natáčet let. Tak samozřejmě s foťákem v ruce jsem to už nestihl vzít zpět (a kdoví jestli bych si uvědomil, co se stalo). Takže pád vývrtkou tak z 15 metrů na asfalt, přímo na kužel. Ale škody relativně malé - zásek do kužele, pár záseků do vrtule (na vyhození), trochu zmáčknutý trup před křídlem (asi OK, přinejhorším trochu vyrovnám) a trochu zvětšený otvor v trupu pro křídlo, jak se do něho zadní část křídla zasekla víc.

    Jak zajistit CCW vrtuli na CW motoru proti uvolnění? Zahodit CW motor? Použít matku s nylonem (ale kde sehnat levou matku ještě s nylonem)? Nějak to zalepit (ale aby to zase bylo povolitelné, pokud bych chtěl třeba měnit vrtuli)?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Takhle lítá Mini Scout (klikatelný obrázek vede na video):

Obrázek

Trénuju přistávání, ale trefit se na jednu stopu dvoustopé cesty je někdy nad mé síly. A taky bez kameramana jen s foťákem na stativu to natáčení není optimální. Ale tak jako dokumentace to třeba stačí.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 22:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No musím podotknout že ti to nejen dobře lítá ale je to i beze známek avizované havárie,to já mám na čumáku slušné jizvy po pádu.Docela brutální potlačení motoru ,to mám tak poloviční a pořád se mi to šplhá nahoru,dobrý pokoukání,dnes mi dorazily nové vrtule a baterky tak o víkendu půjdu zase řádit,výroba modelů je rychlejší než jejich totální ničení,nebo spíše už jsem se ve vzduchu trochu něco naučil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak právě ta laminovací fólie to drží docela fest, i když třeba ta XPS deska je skoro skrz prasklá. Je to vidět hned v prvních vteřinách - svislá čára zhruba od náběžky křídla dolů. Zásek do kužele tam teda moc vidět není, ale je tam :-). A odtoková hrana zakousnutá do trupu ještě asi 1 cm za křídlem tam taky vidět je.

Jo, to potlačení motoru vypadá dost nepřirozeně, ale bez něho to prostě fakt houpalo i při dost potlačené výškovce. Teď to v "normálním" rozsahu otáček jen mírně stoupá po přidání plynu. Horší je, že při nárůstu rychlosti (střemhlavý nebo hodně sestupný let) je to dost citlivé na výškovku. Udržet to v rovnoměrném sestupu, jakože třeba let čumákem ke kameře, mi dělá problémy. Ale to teda dělá i u Sky Surfera. Přemýšlím, jestli na výškovku nedat větší expo nebo tak něco.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 22:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pěkný víkend přispěl k mému povyražení, mimo nezdařilého testu EDF i protažení nejstarší placky kterou jsem ale dnes poslal do síně slávy jelikož na její místo už čekají dva adepti SU 27 a Eurofigther a v zádech s rozpracovanou f117 Samozřejmě jsem nezapomněl ani na mini SCOUTA a musím říct že dneska ač byl o proti sobotě trochu vítr tak poslouchal velmi dobře a já se nadmíru bavil.Je to úplně něco jiného než ty stihací potvory co potřebují max točky,Scouta vůbec neslyším a držel jsem ho v pohodě 10minut ve vzduchu,krásně i klouzal a až mrznoucí palec na páce mě donutil přistát kde opět dobře zafungoval na zmrzlém sněhu gumičkový podvozek,teď uvažuji o lyžích Víkend až na nezdar s dmychadlem supr polítání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jo, já létám nějakých 12-15 minut na jednu baterku 800 mAh 2S. To jak je to tiché a pomalé je fakt fascinující. Lyže: jo, taky o tom uvažuju - máte někdo nějaké poznatky ke konstrukci lyží? Jak mají být dlouhé, jak uchycené, atd?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: ned 24.12.2017 17:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Nelenil jsem ani dnes a šel jsem si zablbnout se Scoutem a zároveň vyzkoušet na něm lyže na zbytku prodojenýho sněhu.Měl jsem s sebou i nejstarší stihadlo(placku)za účelem zeštíhlení mého parku jsem počítal s jejich destrukcí ale odnesly to jen vrtule.Používám asi ty nejobyčejnější oranžový tuším GWS a ty jsou hodně křehký ale jinak zablbnutí víc než dobrý,začíná mě bavit ta pomalost a vytrvalost Scouta na malinkou baterku být ve vzduchu nekonečně dlouho.Včera jsem taky testoval na koleně (bez plánku) vyrobeného Stepa One a jelikož docela foukalo a já ho nechal vystoupat dost vysoko kde foukalo ještě víc tak mě Step odmítal vítr překonat a připravil mi skoro kilometrový pochod na místo nuceného přistání které jsem musel spáchat v prudké spirále ale nepochopitelně bez následků (v poslední chvíli jsem jen zmatečně přitáhl výškovku) . Lyže na Scouta jsem udělal ze dna kanystru na nemrznoucí směs do ostřikovačů (dokonce mají i žlábek)a snad jen jedinou vadou na kráse je chyba že jsem je udělal nestabilní ale naklápěcí a v tom mokrém sněhu se špičky zabořovaly do sněhu po 1-2m jízdy kdy už už se měl odlepovat od země takže jsem je provizorně zafixoval izolepou tak aby byly špičky trochu přitaženy směrem nahoru a už to bylo lepší leč na mokrém podkladu lepenka špatně drží takže další starty byly z ruky.Teď už mi chybí vyzkoušet nově udělaného Magnuma a pokud vzlétne tak budu mít 100% funkčnost všech mích 10ti amatérskozačátečnických RC poletuch.Všem vánočním letcům zdar a k tomu modelářskou nadílku pod stromečkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chování Mini Scouta při přetažení
PříspěvekNapsal: pát 12.01.2018 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Včera jsem vyzkoušel, že když na stošedesátigramový model naložíte bezmála padesátigramovou kameru, moc to neletí. Teda jako letí to, ale víc pod plynem, a už to není takový hodný klidný model. Co mě překvapilo bylo, jak se to zachovalo při přetažení v zatáčce: jakoby se to při ztrátě rychlosti trochu naklonilo ještě víc dovnitř zatáčky, ale pak se to hned překlopilo na opačnou stranu (a ne, nebylo to zásahem pilota). Dneska jsem to ještě zkoušel nasimulovat bez přidané zátěže a naopak s ještě menší rychlostí, a fakt se to takto chová - ve většině případů se to prudce překlopí na opačnou stranu než na kterou je model nakloněný.

Máte pro to nějaké vysvětlení? Já jsem myslel, že takové to odtržení proudnic a následná ztráta vztlaku postihuje spíš vnitřní krídlo zatáčky.

Včera jsem teda spadl i s kamerou, ale dneska jsem v kontrolovaných podmínkách vyzkoušel, že pomůže držet směrovku původním směrem, vrátit výškovku do neutrálu a přidat plyn. Jsou nějaké lepší postupy?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: sob 10.03.2018 23:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím jestli se mi to nezdá, protože je to v tom videu trochu divočina, ale nemáš na koncích křídel místo negativu pozitiv? To by to přepadávání na opačnou stranu mohlo vysvětlovat.


Přílohy:
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG
[ 75.91 KiB | Zobrazeno 2664 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Pozitiv mám. Dobrý postřeh. Je to tak asi dva stupně. Ono s touto technologií, kdy jde udržet úhel toho zlomu desky, ale v torzním směru to nedrží v podstatě nic, to není jednoduché utrefit. Zvlášť když nažehlení laminovací fólie do toho přidá ještě další tendence ke zkroucení. Byl jsem rád, že jsem to křídlo udržel aspoň symetrické v obou polovinách.

That said, mírného pozitivu jsem si byl vědom už při záletu, a samozřejmě jsem hned zkoušel jak se to chová při přetažení.
Nemyslím si, že by toto byl ten problém - při přetažení letadlo docela spořádaně prosedá dopředu a nemá tendenci kamkoli padat po křídle. A to i v mírném náklonu. Problém je fakt jen při přetažení v ostřejší zatáčce na malé rychlosti. Vyhodnotil jsem, že pozitiv na tohle fakt nemá vliv. Pozitiv by dělal tendenci padat po křídle náhodně na nějakou stranu i při přetažení v přímém letu.

U tohoto letadla mě baví lítat na minimální rychlosti ve výšce očí, nějakého obecně jedovatého chování bych si všiml. Nic takového není, tohle letadlo je fakt "hodné".

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No ale ten pozitiv je dost zásadní chyba a na těch koncích se budou proudnice trhat jako první. Možná by to šlo při nahřátí nakroutit spíš do negativů. Určitě by to pomohlo sklidnění a stabilitě letu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
No, jak říkám. Taky jsem si myslel, že to bude dělat problém, ale nedělá. Kdyby se trhaly proudnice u špiček, tak to letadlo bude náhodně v malé rychlosti padat po křídle na jednu anebo druhou stranu. Ale to se prostě neděje. Prostě to krásně prosedá ve směru letu. A let podle mého názoru víc zklidnit ten let snad už ani nejde. Takže jsem vyhodnotil, že tam sice malý pozitiv je, ale nijak zvlášť negativně (pun intended) se neprojevuje.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 23:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
YenyaKas píše:
Takže jsem vyhodnotil, že tam sice malý pozitiv je, ale nijak zvlášť negativně (pun intended) se neprojevuje.

Vzhľadom na pôdorysný tvar koncov krídla, je tam ten pozitiv značný. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz