Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.06.2022 12:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Tak už mě dnes přišla stavebnice Step One. Pomalu začínám lepit.
Ale jak vidím, tak si zde píšu sám sobě. :lol: To ale nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.06.2022 14:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
Nepíšeš si sám .. Čteme to taky. Já se chystám například až bude čas dovážit to na těch 250g. Jsem na to zvědavej. Myslim že to bude klidnější, míň uskákaný a pomalejší. Teď u nás ale pořád dost fouká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.06.2022 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
No a já jsem už po dvacáté hodině provedl zálet. Zatím bez podvozku. Hodil jsem ho asi tak pod patnácti stupňovým úhlem a na půl plynu a jak jsem ho hodil, tak pořád poslušně stoupalo. Pustil jsem kniply a letělo to samo hned napoprvé. Žádné dotrimování prostě pohoda. Ale ještě doma, než jsem šel provést zálet jsem musel dovážit předek. Dodávají k tomu 2x 5 gramů závaží. tak to jsem použil a ještě kousek olova. Má teď bez podvozku 209 gramů. Když vypnu motor, tak krásně pomalu klouže.
Jak se někdy říká: zase jedno letadlo, které se nemusí řídit.
Motor Dualsky ECO2304C V2, baterie Dualsky ultra 550 mA 7,4V 50C, regl 12A a vrtule GWS 6/3. Toť mé osazení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2022 0:51 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Paráda, gratuluji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2022 7:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Dík Tomáši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2022 18:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
dneska jsem dovážil 40g pod těžiště a šel to vyzkoušet. Docela foukalo, ale to bylo nakonec dobře. Letí to klidně a větší větřík to pěkně ustojí. Už si s tím tak nehází. Musí se ale letět na větší plyn. U lehkého stačila 1/3 plynu na klidný let a když se přidalo, tak to hned stoupalo. Tady to už tolik nedělá. Řídí se to trošku jinak. Ale dobrý. Asi se mi to líbí víc jak když je to lehčí. S touhle váhou už by to ale asi nebylo pro kluky začátečníky.
Toť moje první postřehy z 10 min. letu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2022 18:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
No já jsem namontoval dnes podvozek a dal jsem do "útrob" napěťové čidlo a zvážil jsem to. Tak mě to váží 236 gramů.
Chci jít teď to vyzkoušet, ale ještě venku trochu fouká. Já mám letiště hned za zahradou. Asi 27 ha pole. A jak píšeš hozyy žes to trochu zatížil, tak to samozřejmě v následujících dnech vyzkouším i já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2022 20:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Tak, jsem se vrátil z "letiště". Létal jsem podle hodinek 21 minut. Jak jsem psal výše, že jsem namontoval podvozek a dal to napěťové čidlo, tak mě samozřejmě trochu ztěškl předek. Tak jsem přistál na půl minutky a oddělal ty dvě 5ti gramová závaží a ten kousek olova. Olovo váží 1 gram, takže jsem oddělal celkem 11 gramů. A teď to váží 216 gramů. A ještě by to chtělo malinko odlehčit předek. Ale je dost možné, že to trochu "brzdí" podvozek. A tak se zdá, že je to ještě trochu těžké na předek. Ale než jsem se připravil k letu, tak už vůbec nefoukalo a tak jsem si to poletování pěkně vychutnal. V baterii mě zbylo 3,72 voltu na každém článku, což je akorát nominální napětí na článek.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz