Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Fajn, a kolik z přítomných (registrovaných) je ochotno si utrhnout nějaký čas a jít dělat vedoucího kroužku, ty, já, Azy, STROHUR, Petr Budaj a pár dalších (ani o sobě pořádně nevíme). Ten kluk by měl také občas přijít do klubu, nebo na kroužek a něco si sám udělat. Klukům předpostavím model, jako vzorový, zpracuju (upravím) plán a napíšu návod. Ten návod dělám (podle svého názoru) bombenfestundidiotensichern, tedy celkem podrobně. Kluci ale mají (obecně) problém to přečíst, prostě návody jsou zbytečné. Ale já tam nemůžu napsat, "žebra vyrobíme rašplovou interpolací", když netuší o co jde. To musím trochu rozepsat. Snažím se aspoň s nimi diskutovat, jak by co udělali sami. Ten tvůj kluk by si měl podle návodu promyslet stavbu a pak přijít s tím, čemu nerozumí, a ne si to nechat celé udělat. S těmi svými se to snažím dělat tímto způsobem. S těmi, co už něco postavili, to docela jde. Se začátečníky a mírně pokročilými to prakticky nejde, tam se jim to musí ukazovat díl po dílu, odkazovat na návod je téměř zbytečné.
Pokud se tedy takový adept např. na Stepu naučí létat a pokud je to chytne, může se pustit postupně do vlastní stavby. Stavebnice nějaké jsou. Abych nedělal reklamu, nebudu jmenovat, ale viděl jsem balsovou stavebnici, do které by šly použít komponenty zrovna ze Stepu. Tak se potom může probojovat k větším a složitějším modelům.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 20:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
S nabízeným modelem jsem jako vedoucí kroužku spokojen. Letos v létě jsem učil létat kluky s RC Vosou , na gumicuku nahoru , pak 15 vteřin letu a mazej pro éro a druhý pro gumu. Zkušenější lítali už lepenou darovanou Betou . Vím jaké problémy byli se setupem Vosy / jsem rád že mě to minulo/ tak navržený setup chápu. Návody se čtou jen v sebeobraně ale skouknout je na Yutube je něco jiného . Za mě ok.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: úte 14.11.2017 22:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
S pořízením videa, jakožto návodu, určitě také souhlasím. Ovšem to se dá dělat u akcí rozměru Vosa, 1000 RC pilotů apod. Když stavíme od jednoho typu v jednom školním roce nejvýš 5 kusů a není rozhodnuto, že se to třeba bude stavět i další rok, byla by výroba takového videa nad rámec možného. Navíc nemám techniku a sw na výrobu a zpracování, tedy nepočítám-li mobil.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Frenkí píše:
Ty cesty tu jsou: od výstav a ukázek na leteckých dnech či jiných společenských akcí přes pozvánky (plakáty) modelářských sletů pro veřejnost ke spolupráci se školami a zájmovými kroužky konče. Anebo akcí "pilotem na zkoušku" přes učitel/žák tak jako to dělají kluby v Německu.
Souhlas. Akce Pilotem na zkoušku na klubovém letišti, kam přijedou děti a rodiče podobně jako na drakiádu a je možnost odprezentovat koníček s vysvětlením souvislostí. I těch "negativních" tatínkovi, že to něco stojí, že s potomkem bude muset na lítání někam dojet, mamince, že potomek udělá doma nějaký nepořádek. Primárně jde samozřejmě vzbudit v lidech zájem technika, zájem pilota, zapálit pro věc, ukázat, co všechno zajímavého v tom je.

Já si dovedu představit, že jsem mecenáš, který doma syslí to letadlo pro takovou akci (Step One) a že to na takovou akci přivezu a odprezentuji, zafunguji jako instruktor a prezentátor. Ale netuším, kolik takových lidí se v okolí najde. Dovedu si to představit na klubovém letišti, kde je možnost zaparkovat, kde je možnost bezpečně létat. Je to ale pro ostatní členy klubu "zabitý" jeden den, kdy oni nebudou moci létat, jak jsou zvyklí. A co dál, když ulovíme zájemce, co do toho půjde, pořídí stavebnici. Když bude jeden dva, tak to zafunguje jako s jinými adepty létání. Konzultace na dálku či osobně při stavbě, potom domluva na společném létání podle počasí na vytipované louce. Ale když akce vygeneruje více zájemců, tak už to takto individuálně obsloužit nejde. Co s tím? Kroužek u klubu a schůzky na letišti za laskavého trpění klubem nebo rozptýlit zájemce mezi více individuálních instruktorů?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
DAF píše:
... a kolik z přítomných je ochotno si utrhnout nějaký čas a jít dělat vedoucího kroužku?
Já to třeba nedám kvůli práci.

Klasický kroužek u školy nebo DM je záležitost spádová, je pro děti z okolí školy či DM a je pro děti typicky mladší 15 let. Je třeba ale obsloužit i zájemce starší, studenty. Jak obsloužit dospělé, třeba ty tatínky, co přijedou s dětmi a sami by to zkusili? Typicky se na propagační akce sjíždí lidi z několika okolních okresů. Když se mě zeptají: A u nás, je nějaký kroužek? A u nás, za kým byste mě poslal? tak nebudu mít odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Že to kvůli práci někdo nestíhá, chápu. Také si to můžu dovolit až teď, před několika lety by to nešlo. A každý si určitě představí, že to není jen odkroutit si dvě hoďky a jít domů. Chce to přípravu, nějaké sobotní odpoledne na praktické učení atd.
Pokud to ty kluky chytne a zůstanou do těch 15 let, většinou se už také zaháčkují v nějakém klubu, kde pak létají. Už i něco umí, takže budou schopni si něco postavit sami. Dá se s úspěchem předpokládat, že vedoucí bude členem nějakého klubu, takže i tudy může vést další cesta. A když už budou chodit na nějaký plac, nejspíš je nikdo se žádostí o pomoc neodmítne. Moudrosti pak také mohou sosat třeba zde, nebo jiných modelářských webech. Ale to už sami budou něco umět. Jak už jsem psal, ti, co chodí už delší dobu, jsou pomalu schopni menší samostatné práce jen s dohledem (vysvětlím, případně ukážu a oni jedou). U začátečníků a mírně pokročilých musím běhat furt dokola (vysvětlím, ukážu, zopakuju a stejně to pak často musíme opravit - jeden šikula, ač jsem je opakovaně upozorňoval, postavil dvě levá křídla na jednoplošník).
P.S. Po pravdě, kvůli kroužku zase nemám čas na svoje projekty, jdou podstatně pomaleji. Ale to není stěžování, jen konstatování.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 13:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2016
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Také rád přiložím ruku k dílu. S RC modelařinou jsem začínal před dvěma lety, tak mám stále v živé paměti, jaké je to být začátečníkem. A taktéž je to i možnost, jak poděkovat modelářům, kteří věnovali čas a rady mně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 15:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
DAF píše:
Pokud to ty kluky chytne a zůstanou do těch 15 let,..


Těch 15 let jsi pěkně vystihl. Vím to podle syna. Do 15 ho to bavilo, pak přišla puberta a chytil se airsoftu, později děvčat a pak šel na VŠ a už nemodelaří. Místo toho leze po skalách a dělá extrémní sporty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 19:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.9.2011
Příspěvky: 191
Bydliště: Domažlice
Libor píše:
Já si dovedu představit, že jsem mecenáš, který doma syslí to letadlo pro takovou akci (Step One) a že to na takovou akci přivezu a odprezentuji, zafunguji jako instruktor a prezentátor. Ale netuším, kolik takových lidí se v okolí najde. Dovedu si to představit na klubovém letišti, kde je možnost zaparkovat, kde je možnost bezpečně létat. Je to ale pro ostatní členy klubu "zabitý" jeden den, kdy oni nebudou moci létat, jak jsou zvyklí. A co dál, když ulovíme zájemce, co do toho půjde, pořídí stavebnici. Když bude jeden dva, tak to zafunguje jako s jinými adepty létání. Konzultace na dálku či osobně při stavbě, potom domluva na společném létání podle počasí na vytipované louce. Ale když akce vygeneruje více zájemců, tak už to takto individuálně obsloužit nejde. Co s tím? Kroužek u klubu a schůzky na letišti za laskavého trpění klubem nebo rozptýlit zájemce mezi více individuálních instruktorů?

Přesně tak! Jak je přimět aby fungovaly jako běžní modeláři? Např.: Jeden modelář potřebuje ohnout dural na podvozek. Druhý modelář mu to udělá, protože v práci má ohýbačku. Jeden kus není problém, ale třeba deset podvozků? To už je problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
K vysílači je manuál jen v angličtině a čínštině. To je asi taky bariéra.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 7:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Libor píše:
K vysílači je manuál jen v angličtině a čínštině. To je asi taky bariéra.


Angličtina podle mě bariérou není. Vždyť dneska se děti učí anglicky od první třídy.

Já myslím, že největší "bariérou" je spousta jiných možností trávení volného času. Od těch tabletů a čumění na televizi až po nepřeberné množství smysluplných aktivit.

Když jsem s modelařinou začínal já, což bylo někdy okolo roku 1985, tak těch možností bylo mnohem méně.

Navíc doba je taková všeobecně rychlejší. Ono asi létat s RC modelem by chtělo poměrně dost lidí, ale už výrazně menší počet lidí je ochoten tomu obětovat více času než návštěvu prodejny. No a když zjistí, že to stojí nejenom peníze, ale i čas a nějaké úsilí, tak je nadšení zase rychle opustí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 9:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.5.2016
Příspěvky: 23
Bydliště: Odolena Voda
Ahoj.
Mám český manuál na FS i6.
Bohužel je větší než 1M.
Kdo bude chtít ať pošle SZ

_________________
FlySky i6 ,FrSky Q7, Step One, Kingfisher


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No, anglina se učí pomalu už od mateřinek, ale co se učí? Jak se kdo jmenuje, do jaké školy chodí atd. Ovšem s odborným jazykem to bude horší, mohu potvrdit z praxe. Člověk se sice domluví, ale jakmile se přejde na vyšší level, mnozí končí. Navíc, pokud si dobře pamatuju, výrobky, prodávané českými prodejci na českém trhu, by měly být ze zákona vybaveny českým návodem.
Ale to už odcházíme od tématu jinam.
Byla zde vyřčena myšlenka dát na stránky akce také možnost zaregistrovat se jako potenciální instruktor. Kromě toho bych navíc doplnil ještě informaci, kde je onen člověk ochoten fungovat.
A ještě co takhle udělat speciální sekci zde (nebo obdobném serveru), kde by si zájemci a potenciální pomocníci mohli mohli vyměňovat zkušenosti a kontaktovat se. Vstup do sekce by možná nemusel být podmíněn plnou registrací, ale možnost vkládání příspěvků by byla omezena jen na tuto sekci.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 11:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
DAF píše:
Ale to už odcházíme od tématu jinam.
Byla zde vyřčena myšlenka dát na stránky akce také možnost zaregistrovat se jako potenciální instruktor. Kromě toho bych navíc doplnil ještě informaci, kde je onen člověk ochoten fungovat.
A ještě co takhle udělat speciální sekci zde (nebo obdobném serveru), kde by si zájemci a potenciální pomocníci mohli mohli vyměňovat zkušenosti a kontaktovat se. Vstup do sekce by možná nemusel být podmíněn plnou registrací, ale možnost vkládání příspěvků by byla omezena jen na tuto sekci.

Konečně se vracíme od obvyklé žvanírny k něčemu konkrétnímu :D

Absence českého návodu k vysílači je obrovské mínus, především pro RC Factory. Organizátoři akce by měli sjednat nápravu :!: Součástí je český návod. Inofrmace přímo od firmy. Admin Edit

Na webu http://www.akce1000.cz/ přes slib nápravy stále není VŮBEC NIC.

Nabídl jsem Losnovi přes avizované SZ konkrétní pomoc, ale nabídku pořád vidím v nepřečtených zprávách...

Tak o čem budeme žvanit teď? :mrgreen:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
DAF píše:
...co takhle udělat speciální sekci zde (nebo obdobném serveru), kde by si zájemci a potenciální pomocníci mohli mohli vyměňovat zkušenosti a kontaktovat se
Taky mi to připadá, že v sekci Začátečník je tato diskuze OT.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz