Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 19:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
dratek píše:
Dafe stále to jsou dětské výmluvy.mám 6 poletuch a není problém 2 soupravy bleskurychle nastavit na kteroukoliv a děti jsou učenlivé takže přestaňte jim všechno stále servírovat na zlatém podnosu SKY 59-Pravě proto že spousty lidí se boji cokoliv napsat nebo jsou absolutně lhostejní tak to k ničemu nepovede a jistá úzká skupina lidí si bude prosazovat svůj byznys za zástěrkou pomoci dětem,už to nemůžu dál vydržet jen tak okolo chodit po špičkách,zatím mi na spočítání ceny setu a zisku z něj stačí 5 prstů jedný ruky a nejsem z těch kteří bezhlavě vše odsouhlasí a už vůbec se nebojím že mě budou vyškrtávat a pokud vyškrtnou tak potvrdí svoji spoluúčast na projektu,sem se dostanu kdy budu chtít,ne nadarmo mám doma 3 ing. tak pánové letu zdar a podporu 1000 dětem obzvlášť ale za max.2000Kč


Jestli dovolíš, já na to mám jiný názor. My chceme děti zaujmout a bavit, ne je hned tlačit do nějakýho ťukání do vysílačky a dalších řešení, který sami neradi děláme.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Předpokládám, dle sdělení autorů, že to bude víc než jen videa. Asi bych si představoval nějakou diskusi na webu akce, ale to by měl spíš řešit někdo z autorů.
To Sky59, ty jsi to dostal nikoliv za aktivní kritiku (jako třeba drátek), ale za blbé kecy.
To dratek, nesouhlasím se vším bezhlavě, ale chápu určité věci ze strany autorů, že něco udělali tak, jak to udělali. Tenhle projekt je na stole, všechno ostatní je zatím jen ve stavu teorie. Určitě není všechno ideální, i zde by byly některé věci k diskuzi, ale (opakuji) to bys měl směřovat na autory.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 20:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tedy Dafe docela si protiřečíš.Po mně chceš k předložení projekt k okamžitému prodeji a najednou 1000 nových pilotů je jen zatím jen na stole,tak se mi zdá ty šibale jeden že ty nehraješ za zájmy dětí na 100% a jinak Honza S já zase učím děti kolem sebe ŤUKAT do vysílačky aby je nic nepřekvapilo a vy je zatím učíte jen to co baví Vás nebo špatně čtu??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
My dva se bavíme, byť nemáme na věc stejný názor. Jak jsem psal, při výběru činnosti také koukám, a dost výrazně, na ceny. Kdybych koupil stavebnici na horní hranici přiděleného finančního limitu, asi bychom nic nepostavili, protože bychom neměli na dokončení. Mimochodem model, který letos s těmi pokročilejšími stavím, přijde jen v materiálu na zhruba tisícovku. Vybavení, spíše low end, opět na cca tisícovku. K tomu nabíječku (nejspíš to bude zrovna ta ze StepOne) a kdo nemá, tak vysílačku, tak i tu. Nejspíš jim nebudu doporučovat ty úplně nejjednodušší, a tím nejlevnější. Jsme na nějakých cca 3.500,- Kč. Model je celobalsový a všechno na něm si kluci dělají sami. V jeho ceně jsou lepidla, laky, smirek ad. Kolik by asi stála podobná stavebnice? Ta bude bez těch doplňků jako jsou lepidla, laky, ale třeba také kola, bižuterie atd.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 22:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Já se přiznám, že tuhle diskuzi nějak přestávám chápat. 8O

Projekt jsem nijak blíže nestudoval a neobhajuji ji ho ani neodsuzuji. Jistě, že vždy se dá téměř vše udělat jinak. Ale vy, kteří tuto věc kritizujete, si prosím uvědomte, že tento projekt někdo navrhnul. Jestli ho navrhnul dobře nebo špatně, ukáže jediná věc. A to zájem o něj. Je-li navržený špatně, pak to celé vyšumí do ztracena. Je-li navržen dobře a najde-li si svou cílovou skupinu, pak se po nějaké době bude dát říct, že byl navržen dobře.

A pokud si někdo myslí, že by to uměl udělat lépe, pak tedy nechť to místo kritizování raději udělá.

Ostatně já si nemyslím, že by nějaké 4tis. Kč byly moc peněz. Kdyby to bylo jen za model, pak asi ano. Ale je v tom i použitelná vysílačka, se kterou začátečník může vydržet hezkých pár let. A upřímně řečeno, letecké RC modelářství není zrovna levné hobby.

Taky se to dá brát tak, že ta cena odfiltruje ty, kteří na to opravdu mít nebudou. Představte si variantu, že někdo připraví fakt superlevný set. Pro začátek na to nalákáte kluka z rodiny, kde obrací každou korunu. Řeknou si, fajn, když je to tak levné, dáme mu na to. A toho kluka to chytne. A v té chvíli začnou náklady stoupat. Protože bude chtít lepší letadlo. Lepší RC soupravu. A rodiče to buď koupí na splátky (hračky se IMHO na splátky kupovat nemají) nebo to klukovi zatrhnou. A to je podle mě ještě horší, než kdyby mu nedovolili začít . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 6:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Akci 1000 RC pilotů chápu tak, že v prvním kroku chceme podnítit v "kolemjdoucích" dětech zájem o rc létání tím, že jim ambasadoři akce umožní model pilotovat. Tento krok rodiče ani dítě nestojí ani korunu, krom dopravy na místo létání. Pokud adept projeví dostatečný zájem, může nastat druhý krok, a to je koupě modelu, v tomto případě StepOne. Adept ani jeho rodiče stále nemusí o modelařině nic vědět, mají možnost koupit plně vybavený set, který jim v případě nutnosti pomůže ambasador akce sestavit, oživit a zalétnout, stejně jako zacvičit adepty RC létání v obsluze modelu a podpořit radou jejich první krůčky s létáním. Pokud adepty zaujme pilotáž RC modelů, je pravděpodobné, že se RC pilotáži, a možná i modelařině začnou věnovat, což je cílem této akce.
Nevedu žádné kroužky, StepOne jsem pořídil pro syna, který se po krátké instruktáži naučil po pár startech model vcelku dobře ovládat (starty a přistání na polovině volejbalového hřiště, i ve větru, přiblížení na přistání přes keře a mezi stromy). Můj známý poté, co viděl naše letadlo, tak pořídil svému synovi také StepOne, oba kluci se poté velice rychle v létání zdokonalili v rámci vzájemného povzbuzování a soutěžení. StepOne jsem použil ještě jednou pro úplně první létání mého kolegy.
Pokud to shrnu, tak díky StepOne do modelařiny nahlédli dvě děti a jeden dospělý (kolega to myslí s modelařinou vážně, jeho cílem je postavit konstrukční model, ale potřeboval "postrčit", což možnost pilotáže RC modelu zajistila).
V rámci brněnské veletržní akce "Pro Dítě" jsme s kolegy létali v hale s modely v rámci doprovodného programu. Pro návštěvníky jsme měli připraven simulátor, a překvapilo mě, kolik dětí projevilo zájem o to, zkusit si RC pilotáž skutečnou. Možná kdybychom tam tehdy měli StepOne nebo něco podobného, bylo by v Brně o pár modelářů nebo RC pilotů více.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 6:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Kolegové po tom co to zde sleduji docházím k jednoznačnému závěru. O žádnou diskuzi ani nic podobného se zde nejedná.
Jde o to "Kup set a nemudruj".
Když to zde začalo napsal jsem páty příspěvek a jako první nabídl pomoc a spolupráci.
Nicméně ani zde ani na facebooku ani nijak jinak mne nikdo nekontaktoval abychom se domluvily na možnosti konkrétní spolupráce.
Neproběhlo nic co by této akci na získání mladých kolegů pomohlo ani v případě nikoho dalšího kdo se ochotně zapojil do tématu.
Jakýkoli proti návrh je špatný a je smeten ze stolu a vůbec nejhorší mi příjdou příspěvky, které jsou napsány snad za účelem:
"Ať mám taky příspěvek", které už neřeší vůbec nic jen kývou hlavičkou na jednu či na druhou stranu.

RC Factory mám rád, toto neni nic proti nim, mám spoustu modelů od nich a jsem s nimi velmi spokojen.
Proč ale nevidím žádný vstřícný krok od nich v této akci? To že něco zabalím do setu a se ziskem prodám, v tom nevidím nic moc extra. To je prostě byznys a nic proti tomu, tak obchody probíhaji i všude jinde.
Ale chci li něco zastřešit pod sebe, tak by bylo dobré udělat pro to něco víc.
Proč nevykalkulovat třeba cenu za model který je zcela ve vlastní režiji, na výrobní náklady v případě koupě celého setu ( to je jen příklad).
Myslím že na tom ostatním zboží co set obsahuje nebude škodný a bude vidět že skutečně něco sám pro ty mladé i starší, začínající piloty ze své vůle dělá.
Tolik můj názor který nikomu nevnucují, jen mám potřebu ho sdělit.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
2 pepinozbrna:
Oficiálně to není akce RC factory, ale akce skupiny lidí (byť se zde vyskytuje David Kyjovský). Byl vybrán odzkoušený model letadla, který odpustí nejednu chybu při sestavování, a hromadu chyb při pilotáži ( když jsem učil kolegu z práce létat, tak jsem mu řekl, že když nebude vědět co s letadlem, tak ať pustí kniply - a StepOne byl seřízen tak, že sám přistál), který lze objednat a zakoupit. Myslím si, že pokud někdo má možnost nachystat, vyrobit a distribuovat nějaké ověřené sety letadla pro začátečníky, nechť je tu nabídne, určitě košem nedostane. Ale typů letadel nemůže být moc, protože ambasador by měl být schopen poskytnout pomoc při zprovoznění setu. Zatím jsem tu viděl jenom návrhy na stavbu, ale musíme vycházet z toho, že pro začátečníka v RC pilotáži je vhodnější jednoduše postavitelný a létající set .

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Éro pro začátečníka by mělo vypadat jako letadlo, a létat a přistávat jako letadlo - je to jen můj dojem ? Na zbytek je simulátor.
Taky samozřejmě létám s potvorama stylu easyStar - na sníh a do trávy je to perfektní.
Učil jsem kolegu na Belance od HACKERA na 2x LiIon, nabíjel po letu a byl vždy připraven na let přes 20 minut. Fakt se dobře vylítal za jednu sezónu, říkal 70 hodin v luftě, nakonec i s plováky a starty a přistání z polní cesty.
Teď má Belanku od VA a FunCuba - funcub vleká původní belancu jako větroně :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 9:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Nerozumím tomu, proč pořád berete jako základ RC model. My starší jsme začínali v kroužku nebo i sami a bylo samozřejmé, že se začínalo házedly, A1, ... modely na gumu atd. Mělo to obrovskou výhodu: každý se naučil, proč to letadlo letí, proč padá a hlavně co má udělat, aby to letělo správně. Potom s přechodem na jednokál nebyl problém a modely sice také padaly, ale mnohem míň, než je třeba vidět na YouTube, kde začátečnické chyby jsou naprosto jasné a i s menší průpravou by k těm havárkám nedocházelo tak často. Je jedno, jestli začátečníkovi dáte do ruky jednomodelovou vysílačku nebo dvacetikanál - pokud nebude vědět, proč to letí, bude to špatně.
Jako podporu nových zájemců o modely bych třeba viděl jednoduché házedlo, které by se mohlo prodávat ve formě plánku, stavebnice nebo i jako hotový model a s takovým modelem by se za podpory televize, modelářských firem a časopisů uspořádaly soutěže s opravdu hodnotnými cenami, aby byla motivace mladých adeptů vyšší, jak hraní her na mobilech a tabletech. Samotnou RC stavebnicí moc adeptů nenalákáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Bořík píše:
Nerozumím tomu, proč pořád berete jako základ RC model. My starší jsme začínali v kroužku nebo i sami a bylo samozřejmé, že se začínalo házedly, A1, ... modely na gumu atd. Mělo to obrovskou výhodu: každý se naučil, proč to letadlo letí, proč padá a hlavně co má udělat, aby to letělo správně.


Máš a nemáš pravdu. S tím učením to pravda je. Ale chybí tam to B. S volňáskem si dneska nikde nezalétáš. Aspoň ne u nás. Lesy, pole, vinohrady. Vytáhni si A1 na šňůře a zdrhej za ní. Co nevidět tě někdo odstřelí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 10:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Hezký den. Možná už to tady někdo napsal, nečtu tohle vlákno slovo od slova. Ale, nebude výsledkem této akce hlavně to, že za rok či dva bude inzerce zaplavená 990 inzeráty s nabídkou prodeje stových RC souprav?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 10:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Těch volných kategorií je pořád dost - a létají se, pořádají se soutěže - dvacetinky, dříve kysličníci, historici ... A na slušné házedlo stačí i malá louka.
Ale já to myslel spíš tak, že tu soutěž budou pořádat kluby - stejně tak, jako by se pořádaly ty náborové akce s RC modely. Nepředpokládám, že by si moc modelářů koupilo tu RC sadu a pak by to zkoušeli na louce za chalupou - to by těch rozbitých RC modelů byla pořádná hromada.
Spíš jsem myslel náborovou akci s velmi levným volným modelem a velice dobře dotované ceny. To se ale bez klubů, výrobců a prodejců a taky bez televize neobejde.
Něco podobného, jako soutěže v papírových vlaštovkách.
Jako odrostlejší dítě jsem si postavil balzový model na gumu "Universal". Lítalo to parádně, i mezi barákama na sídlišti, občas jsem musel zazvonit na nájemníky, že mi na jejich balkóně přistálo letadýlko. Vyšlo to na pár korun a bylo s tím plno zábavy. Dal se tomu sundat podvozek, dát tam třeba lyže. A hlavně by to v dnešní době nebylo vůbec složité předělat na RC a elektromotor.
Jako 90% všeho bych tipoval vzbudit zájem. Zbylých 10% je vše ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 10:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Volný model, gumáček, atd.... Teoreticky je to asi správně. Realita je zcela jiná. Nevěřím, že se někdo podaří nalákat na volný model. To je něco co nikdo nechce. (myšleno z nemodelářů).
Ale klidně udělej koncepci házedlo, A3, A1, F1A atd....
Co se týče zájmu, soutěží. Věřím, že v tomto případě postačí i vlašťovka a pak HNED RC model letadla.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 10:36 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Valsorim píše:
Hezký den. Možná už to tady někdo napsal, nečtu tohle vlákno slovo od slova. Ale, nebude výsledkem této akce hlavně to, že za rok či dva bude inzerce zaplavená 990 inzeráty s nabídkou prodeje stových RC souprav?


Právě proto je vybraná vysílačka dlouhodobě použitelná. Včetně přehrání FW. Je trošku dražší, ale tohle je důležité hledisko.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz