Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jakým způsobem uchycujete baterku v letadle?

Ke Sky Surferovi ARF byl přiložený samolepící proužek suchého zipu. Tak jsem nabyl dojmu, že to je ta správná výrobcem doporučovaná metoda uchycení baterky. Ale tohle skoro nedrželo: na baterce to ještě relativně šlo, na letadle - asi EPO - skoro vůbec. Zkoušel jsem všechno možné, na baterce nakonec drží sucháč nalepený chemoprénem. Což ale na pěnu nemůžu použít. Zkoušel jsem CA, zkoušel jsem tavné lepidlo, asi nejvíc držel UHU-Por, ale teď po posledním létání jsem si všiml, že nabíjím baterku, která má na sobě obě strany suchého zipu. Takže zpátky na stromy - čím to tam přilepit? Nebo teda řešit uchycení baterky ještě nějak jinak?

No a další level pak jsou XPS desky (modely z plánků FliteTestu, například). Na tom ten sucháč nedrží ani UHU-Porem. Co se dívám na ty build videa, tak mají vesměs baterku uchycenou tak, že se přesně natěsno vejde do díry v trupu. Což ale znamená, že ta díra se nesmí vymačkat, a že člověk musí mít přesně stejně velké baterky, pokud teda chce používat víc než jednu.

Takže: jak jinak uchytit baterku do modelu?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 9:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
Jakým způsobem uchycujete baterku v letadle?

Ke Sky Surferovi ARF byl přiložený samolepící proužek suchého zipu. Tak jsem nabyl dojmu, že to je ta správná výrobcem doporučovaná metoda uchycení baterky. Ale tohle skoro nedrželo: na baterce to ještě relativně šlo, na letadle - asi EPO - skoro vůbec. Zkoušel jsem všechno možné, na baterce nakonec drží sucháč nalepený chemoprénem. Což ale na pěnu nemůžu použít. Zkoušel jsem CA, zkoušel jsem tavné lepidlo, asi nejvíc držel UHU-Por, ale teď po posledním létání jsem si všiml, že nabíjím baterku, která má na sobě obě strany suchého zipu. Takže zpátky na stromy - čím to tam přilepit? Nebo teda řešit uchycení baterky ještě nějak jinak?

No a další level pak jsou XPS desky (modely z plánků FliteTestu, například). Na tom ten sucháč nedrží ani UHU-Porem. Co se dívám na ty build videa, tak mají vesměs baterku uchycenou tak, že se přesně natěsno vejde do díry v trupu. Což ale znamená, že ta díra se nesmí vymačkat, a že člověk musí mít přesně stejně velké baterky, pokud teda chce používat víc než jednu.

Takže: jak jinak uchytit baterku do modelu?
Před přilepením zipu s lepící vrstvou je třeba místo, kam se bude lepit, vyhladit. Toho dosáhneš třeba vrstvou disperzního lepidla, uhuporu apod., kterou necháš důkladně vytvrdnout. Na to místo teprve pak přilepit ten zip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 10:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Ja teraz staviam EPP so zhavikom :)

mal som rovnaku dilemu, nakoniec som urobil na mieru (oblepil som bateriu) dieru/dutinu, zasuva sa spredu bateria a ide trosku ztuha ale drzi ako besna, ak nezabudnem tak vecer mozem doma urobit foto a dat ti ho sem, pouzil som 10mm epp material

trva to sice dlho, ale nepouzivam aktivator na sekundove lepidlo, je to potom omnoho pevnejsie, ked sa aktivuje ostava akesi mliecne, inak prirodzene vytvrdnute je cire ako sklo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 11:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2008
Příspěvky: 235
Bydliště: Velké Karlovice
Sekunďák taky na textilu často schne sám od sebe rychleji.. až se z toho kouří :-) Ale krom sekunďáku dobře drží polyuretanové lepidla.. akorát někdy vypění a musíš to očistit..

_________________
Turnigy 9x, nějaké éra a možná i heli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 12:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
V galanteriji prodávají samo lepící Suchy zip na metry.a máš to v poho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 12:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Ty sucháče jsou asi s různou kvalitou lepidla, přičemž ty, které jsou součástí stavebnice nemusí být zrovna nej. Naposledy jsem kupoval tady ty https://hobbyking.com/en_us/polyester-velcro-peel-n-stick-black-1-meter.html a jsou OK. Před nalepením ale EPP očistím vždy perchloretylenem nebo acetonem. Drží to docela fest, ještě se mi nestalo, že by to s přilepenou baterkou za letu povolilo.

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 13:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Samolepící suchý zip z galanterie nedoporučuji. Doporučuji TESA
http://www.tesa-shop.cz/samolepici/tesa ... ath=222424

A je dobré na EPO nalepit delší kousek, aby se sucháč nenamáhal na hraně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 19:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Na různých polystyrenech mi dobře sucháč drží pětiminutovým epoxidem.
Dělám to tak, že na baterce proužek sucháče, dole v trupu proužek sucháče.
A pod tím proužkem v trupu ještě kolmo druhý příčný proužek, který se motá přes baterku jako třmen (nebo i dva, vepředu a vzadu - ve třetinách baterky). Tohle vydrží i nejdrsnější akrobacii v rychlém jetu. Když se má baterka urvat při čenichovce, tak i s kusem polystyrenu. Když se proužek udělá delší, tak to má výhodu v možné změně těžiště. Což při pevném vybráni v trupu nejde.

Pro ten příčný proužek se samozřejmě musí v polyši vydlabat před lepením vybrání, aby tam nevznikla boule, to dá rozum.

Příloha:
Sucháče.jpg
Sucháče.jpg
[ 56.66 KiB | Zobrazeno 5062 krát ]


Omluvte grafickou úpravu, takovej malíř zase nejsem :oops:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 19:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Ako som slubil vyssie


Přílohy:
IMG_20171113_180900.jpg
IMG_20171113_180900.jpg
[ 103.5 KiB | Zobrazeno 5060 krát ]

IMG_20171113_181127.jpg
IMG_20171113_181127.jpg
[ 85.68 KiB | Zobrazeno 5060 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pon 13.11.2017 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

menší baterky připevňuji Dual Lockem od 3M. Je samolepicí a ještě to pojišťuji kapkou sekunďáku.
https://www.rcalbum.cz/fotka?id=9502-la ... 6064845495
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: sob 15.09.2018 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Dovolím si po čase otevřít tohle vlákno. Zkoušel jsem Dual lock - je to docela drahé, nepoddajné, a ta samolepící strana moc nelepí. Na Sky Surferovi jsem to krátce zkoušel a pak se vrátil k tradičnímu suchému zipu. Navíc soustava dvou spojených vrstev Dual locku je docela vysoká (proti standardnímu suchému zipu). Tudy asi nepůjdu.

No ale proč to tady znova otvírám - dneska jsem si všiml, že sáčky koření od Vitany jsou zavíratelné něčím co vypadá jako zmenšený Dual lock - taky to má obě strany stejné, akorát je to jemnější a tím i jako celek ohebnější. Nejlevnější koření s tímto systémem jsem teď viděl v Albertu za 9,90. Nezkoušeli jste někdo z těchto sáčků vykuchat uzavírací systém a použít někde v modelu?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pát 28.09.2018 9:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.9.2018
Příspěvky: 4
Já vystřihl futrál na baterku z karimatky a sedí jak p...l na hrnec a ani se nehne :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: úte 02.10.2018 8:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2011
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Obrázky: 39
Mně se docela osvědčil pásek cca 5mm tl. molitanu v rozměru baterie, který se přilepí (UHU-Por) do trupu. Baterie se pak do molitanu zaboří a přepásá se fest suchým zipem. Potom se to ani nehne a nemusíš si ničit baterky přilepováním sucháče. :wink:

_________________
Nejvíce poruch vykazuje element nad kniply : )


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
V skysurfer mám klasickej suchej zip a na baterece dual lock :)
A taky sem tam zkoušel všechny lepidla, ale po čase se mi vždy suchej zip odlepil. Nakonec se jako nejlepší ukázal obyčejnej vteřiňák. Originál samolepící duallock se odlepil hned po prvním použití.
Chce to dobře přilepit hlavně kraje, jinak to má snahu se od krajů odlepovat a postupně utrhávat.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uchycení baterky
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 17:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Dracekvo, zkoušel jsi 5 minutový epoxid? Ten bys se ti neměl odlepit. Mě když se to urvalo (jedině při havárce), tak i s polystyrenem.
Před lepením jsem polystyren narušil (vpichy vhodným předměrem, třeba šroubovákem), aby epoxid měl za co se zachytit. Teda lepil jsem klasický sucháč, nikoliv duallock. Odlepilo se ti to od duallocku, nebo od podkladového polyše? Jestli od toho duallocku, tak to je jiná písnička.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz