Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 19:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
pedyngro píše:
Akorát mě štve, že Easy Star nemá křidélka a v demo verzi není žádný model s podobným rozpětím, který by je měl.


Tedy nevím jestli se bavíme o tom samém simulátoru. Já používám MultiFlight také od Multiplexu a je tam spousta modelů s křidélky včetně EasyGlideru a spol.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 22:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 16
Bydliště: Kutná Hora
Jedna z možností...
http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/825311/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Co to pořád máš s tím lítáním jednou rukou? jak tě to napadlo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 5:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pedyngro píše:
...Má domněnka se potvrdila, pokud v modu 1 létám jen pravou rukou, chová se to úplně stejně jako ten úlomek polystyrenu, se kterým létám teď. Akorát mě štve, že Easy Star nemá křidélka ...

O to jde, že reakce modelu na směrovku je o dost jiná než na křidélka, i když v obou případech může být výsledkem obyčejná zatáčka. :wink:
Já bych doporučoval hned od začátku si zvyknout na létání s křidélky. A na to je podle mne právě vhodný mód 1 (pro leváky zrcadlový 4), kde jseu dvě nejdůležitější řídící funkce (křidélka a výškovka) rozloženy na pravou a levou, tedy obě ruce! Řízení jen jednou rukou je fakt nesmysl a pro začátečníka, který nemá zkušenost s řízením skutečného velkého letadla, je i sdružení těchto dvou nejdůležitějších funkcí do jednoho kniplu opravdu zbytečně náročné. :roll:
Totiž, ten mód 2 (a zrcadlový 3) mají v oblibě zejména modeláři, kteří jsou, nebo byli, piloty velkých letadel, protože tam je na řídící páce opravdu sdruženo ovládání křídélek a výškovky, zatím so směrovka je na pedálech a přípusť plynu na samostatné páce/táhle na druhou ruku. Ale znám několik bývalých pilotů, co přesto všechno používají modelářský mód 1.
Podle mne je fakt lepší, když si modelář hned od začátku zvykne ovládat model 2 rukama, zpočátku bude používat jen výškovku a křidélka, občas motor (v začátcích ho ale bude spíš jen zapínat/vypínat) a časem ke každé ruce přibyde ovládání další funkce, tedy na levou směrovka a na pravou soustavné plynulé řízení přípusti plynu motoru. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 6:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Zkoušel jsem všechny módy. Nakonec nejčastěji používám mód 2. On to vlastně je ten se, kterým
jsem kdysi začal. Byla to doma postavená malá tříkolka. Servo MODELA na řízeném kole,
proporcionálně oba směry regl + motorek IGRA + převod ze setrvačníkové hračky.
LEVOU nastavit PLYN - šikovnější PRAVÁ řídila ZATÁČENÍ. (Křidélka = klopenou zatáčku neuměla.)
- Taky jej mají nejčastěji i LÉTAJÍCÍ HRAČKY. Ty lepší HRAČKY už dnes mají i přepínání módu (MJX)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 6:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
yenyakas. - řekl bych že ty samokřídla jsi odsoudil docela rychle.
Nevím kolik jsi jich měl ale já už vlastnil minimálně 30 různých samokřídel.
Pokud je křídlo dobré tak neznám hodnější a hlavně odolnější letadlo.

Navíc jsem se samokřídly naučil létat už dost lidí

První samokřídlo mi vydrželo několik roků. Souběžně s jinými modely.
Prostě je s tilm sranda. Ale jde se na něm snadno naučit základy létání

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 8:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Podívej se na http://www.akce1000.cz/

Je to presne pro lidi jako jsi ty a i když jsem doporučoval SS x8 tak je fak ze bez pomoci zkusenejsiho je StepOne lepsi volba.

Navíc je návod udelany pro úplně zelené zájemce a FB se probiraji nejasnosti atd.....

Cena je slušná a ale nevim jak je to s dostupnosti, pokud to nechceš hned zítra tak do jara to stihneš urcite.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.02.2018 20:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Rád bych uvedl dvě věci na pravou míru:

- ten simulátor je zatím jen free verze

- létání jednou rukou - vycházím ze zkušenosti s létáním s epp hračkou, co nemá žádná serva, jen dvě tlačné vrtule na křídlech, které tak vlastně simulují motor a křidélka. Takže pokud člověknepotřebuje žádnou extra akrobacii, ale jde jen o to udržet se ve vzduchu, jen s motorem a křidélky to jde (zkoušel jsem i na simulátoru). No a v modu 1 jsou motor a křidélka pohromadě na pravé ruce.

P.S.: rampa_mckvak, dík za odkaz. ještě si najdu parametry a recenze všech těch věcí, ale na první pohled to vypadá celkem slušně. A z méo úlu pohledu to vypadá, že o nováčky je tu celkem nouze, takže nehrozí, že by mi začátečnický set za pár hodin zmizel před nosem...
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=98&t=83022


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 20:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pedyngro píše:
- létání jednou rukou - vycházím ze zkušenosti s létáním s epp hračkou, co nemá žádná serva, jen dvě tlačné vrtule na křídlech, které tak vlastně simulují motor a křidélka. Takže pokud člověknepotřebuje žádnou extra akrobacii, ale jde jen o to udržet se ve vzduchu, jen s motorem a křidélky to jde (zkoušel jsem i na simulátoru). No a v modu 1 jsou motor a křidélka pohromadě na pravé ruce.
...

Já si ale myslím, že porovnávat letové chování letounu (plošníku) s nějakou hračkářskou koptérou (či co to je) není zrovna to pravé. :roll:
Zásadní rozdíl mezi nimi je v tom, že letoun neumí stát ve vzduchu a otáčet se na místě, ale vytrvale letí furt dopředu. Motor přitom může běžet na neměnný výkon, resp ten může být jen zapínán/vypínán třeba i přepínačem a poletí to furt dopředu i když bude vypnut (klouzavý let). No a u něj, na udržení se ve vzduchu, je potřeba řídit především výškovku a k ní křidélka, nebo směrovku aby se dala udělat i zatáčka. Protože dříve nebo později ji prostě musíš udělat, jinak se nevrátíš zpět a model Ti zmizí v dálce. :( To bys pak ztratil ponětí o jeho poloze a skončilo by to nekontrolovaným pádem někde v dálce. Pak by byl možná problém ty trosky vůbec najít a ještě se modlit, aby nezpůsobil nějakou škodu na majetku, či nedejbože zdraví. :oops:
No a to je právě největší kámen úrazu všech začínajících pilotů. Odstartují, když mají štěstí, nebo jim někdo vytrimuje model, tak úspěšně, no a pak začnou letět rovně od sebe mírně vzhůru. Postupně se jim začne model ztrácet v dálce, takže pochopí, že to musí otočit. A to začne být najednou problém, často už sama tato otočka skončí fatálně. Ale dejme tomu, že se i to podaří a letí zas rovně k sobě a tu je další úskalí - reakce na směrovku nebo křidélka jsou obrácené, co zas může vést k fatálním chybám pilotáže. Pokud stáhnou plyn, tak to zas chce citlivé ovládání výškovky tak aby model klouzal dostatečně rychle a nepadl do vývrtky.

A právě na toto je nejlepší aspoň týden tak hodinku-dvě denně cvičit na simulátoru :wink: a postačí i ten nejjednodušší, co je absolutně zadarmo FMS, který je dokonce běžně dodáván k počítačovým řídícím konzolám (vypadají jako vysílač, ale trčí z nich jen USB kabel). Cvičit donekonečna start, nabrání výšky, zatáčku 180°, přiblížení a přistání na dráhu. Pořád dokola, dokud se z 10 pokusů nepovede aspoň 8. Není to snadné, nejeden virtuální model skončí v troskách. Pokud toto už půjde, tak samozřejmě postupně zkoušet i složitější úkony. No a když se toto nacvičí, pak se to může zkusit i reálným modelem, ale i s ním zase nacvičovat především ty starty a přistání. A věř mi, že i na toto jsou lepší 2 ruce než jedna. Vůbec se nebavíme o extra akrobacii, ale o tom jak model dostat do vzduchu a pak celý zpátky k sobě na zem. Ono totiž kdosi moudrý řekl, že start a přistání jsou dva nesložitější a nejdůležitější akrobatické obraty. Já bych dokonce řekl, že především to přistání, protože vzlétnout se může, ale přistát musí. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.02.2018 21:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
K simulátoru:
Bohužel jsem koupil vysílačku, která k PC připojit nešla, ale našel jsem si aplikaci pro android "Leo's RC Simulator", která na získání základních návyků vpravo-vlevo, nahoru-dolů při různých polohách modelu dokonale posloužila. Na displeji jsou "virtuální" kniply, na tabletu vhodné velikosti ovládám palci obdobně jako na vysílačce, módy jdou přepnout, výběr letadel slušný i ve free verzi, včetně EasyStara. Za mě lepší než zkoušet simulátor ovládat přes klávesnici, nebo yostick, nebo kupovat zvlášť ovladač (vysílač), případně se simulátorem, na který by se teď už jenom prášilo. Navíc skladný tablet můžu vytáhnout kdykoliv, třeba ve vlaku cestou do práce.
U prvních pokusů s reálným modelem jsem už nemusel stresovat "kam s tou pákou", hlavně když model letěl proti mně.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 8:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Kuta33 píše:
K simulátoru:
Bohužel jsem koupil vysílačku, která k PC připojit nešla, ...

Prakticky každá vysílačka se nakonec dá připojit k simulátoru. Jen někdy se musí najít vhodný PPM signál někde uvnitř na desce a ten pak vyvést na nějaký vhodný konektor. A samozřejmě se musí zakoupit vhodný USB adapter.
No a tady je na zváženou jestli kupovat jen kabelový adapter, nebo jen za trochu málo víc peněz celou konzolu. :roll: Já jsem koupil jen ten USB kabel (tedy teď mám vlastně dva, protože druhý jsem pak dostal s Phoenixem) a jako konzolu jsem si upravil starou setovou Walkeru, kterou jsem od kamaráda dostal zadara a zevnitě jsem si vyvedl na horní panel tan PPM signál a taky jsem vyvedl napájení, abych to mohl provozovat se síťovým adaptérem a nemusel řešit baterky. Výhodou konzoly je i to, že ta je napájená přímo z PC přes USB.
Každopádně řídit to kniply je vždy mnohem lepší než klávesy. To prostě nemůže být nikdy stejné, protože pomocí kláves se proporcionální řízení prostě nenaučíš. :P Fázi, kdy jsme modely řídili systémem doraz-doraz jsme my staší překonali už kdysi koncem 70. let.
No a i když se Ti na konzolu časem začne prášit, to nevadí. Za ušetřené havárie a zničené modely to stojí. Ono za to stojí investovat i mnohem víc do pořádného komerčního simulátoru, např. Phoenix a pod. Bez něj třeba létáni s vrtulníky nemá ani cenu začínat. :wink: A konzola se může později hodit pro kamarády, děti, vnuky ... atd. :D

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 10:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
Blbě jsem se vyjádřil, ten "kus polystyrenu" je tohle: https://www.rcskladem.cz/cz-detail-9018 ... -4ghz.html? takže žádná koptéra.

No a ten simulátor jsem si stáhl a sestavu vzlet-návrat-přistání cvičím s Easystarem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 10:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No já to asi taky špatně pochopil. :oops:
Nicméně letoun to je (neumí to tedy stát ve vzduchu) i když s dost nestandartním ovládáním. Výškovka pevná a směr se ovládá změnou tahu motorů. V podstatě je to něco jako kdysi jsme lítavali s jednokanály. tedy řízené jen směrovkou. Byly to kategorie RC-V1 (větroně) nebo RC-M1 (motoráky), kde ale motor běžel furt naplno až do momentu kdy mu došlo palivo a zhasl. S tím se ale bohužel asi nenaučíš dělat zatáčku tak, jak to dělají normální letouny. Tedy nejprve náklon křidélky a pak přitažení výškovkou a do toho mírná korekce směrovkou aby se eliminoval výkluz (to ale v první fázi tréninku být ani nemusí). Nebo bez křidélek, jen se směrovkou (to ale musí být letoun s větším vzepětím křídel), dá se výchylka směrovky, letoun se vytočí do směru a na tu stranu se i nakloní a zatočí se za přitažením výškovky.
Ale i s touhle hračkou se naučíš reagovat na změnu smyslu reakcí modelu na pohyb kniplu při letu od sebe a k sobě. Takže úplně k ničemu to není. 8)

Každopádně ten nácvik na simu s ES schvaluji.
Hodně zdaru. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 12:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2018
Příspěvky: 23
No přesně to, o čem píšeš, se právě učím. Jak to moje letadélko nemá výškovku, tak jsem propad v zatáčkách musel řešit přidáním plynu, jinak to nešlo. Teď se ten zlozvyk musím odnaučit a pokouším se lítat s +- konstantním plynem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2018 14:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Na tohle bacha. V našem klubu se objevil loni nudící se důchodce se StepOne a ten řídil vejšku otáčkama, než jsme si toho všimli ))
Vzali jsem si ho do parády, někdy na podzim jsem mu hodil na noťas Aerofly RC7 a teď zaletí s Parkmasterem od MPX nožák jako ani já neumím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz