Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materiálu.

ned 11.03.2018 14:02

Při rovnání trupu v horké vodě jsem si nevypnul hořák pod hrncem. Díky horkému vzduchu se na trupu nafoukly bublinky. Jaký je postup na srovnání/vyhlazení povrchu?
Snažil jsem se najít odpověď v historii, nenašel jsem ale asi vhodné klíčové slovo pro toto téma.

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

ned 11.03.2018 14:29

Neřešit to a létat. Je to daň za opravu. V případě klasické konstrukce bys asi sbíral třísky do popelnice.

Jinak se to dá taky brousit ostrým smírkem nalepeným třeba na kusu dřeva. Nemá to ale u EPP modelů moc smysl a spíše to bude vypadat hůř než s těmi bublinami.

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

ned 11.03.2018 16:05

To, co popíšu bylo s extrudovaným polystyrenem a za trochu jiné situace. Když lisuju kabinky v horké vodě, je po stáhnutí výlisku povrch kopyta (z polyše) nádherně hladký, jako by to vypadlo z formy. Nešlo by podobná technologie, vyzkoušená mimo, použít?

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

ned 11.03.2018 16:38

můžeš v horké vodě ohřát lžíci a tou přejíždět po kuličkách a hladit.......osobně bych se na to vykašlal, kdysi jsem to takhle dělal a výsledek ušel,ale stejně to není jako před karambolem

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

ned 11.03.2018 20:29

pár samolepek ze skejtšopu a je po bublinkách :D
neřeš litej alespoň múžeš uvažovat co si pořidíš nového A opravované líp litaj jak auta z bazaru :lol:

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

pon 12.03.2018 6:01

Vhodně nastavenou (odzkoušet) žehličkou kolébavým pohybem (netahat) jde zahladit i chlupatost po broušení. Povrch se mírně nataví a slepí do slabé povrchové vrstvičky. I drátem řezané EPP tím dostane slušnější povrch, odzkoušeno na několika menších modelech kde se ohlazení projevilo i na letových charakteristikách (rychlejší ale méně stabilní).
Ale jinak také myslím že EPP, EPO a spol. jsou spíše na létání než na koukání.

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

úte 13.03.2018 9:47

Díky všem za názory. Trochu to zatlačit, zažehlit zkusím. Chci to přelepit skelnou páskou, je to na spodku trupu. Na těch bublinkách by to moc nedrželo.

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

úte 13.03.2018 10:03

Tak to přežehli přes tu pásku.

Re: EPP - odstranění bubilnek - pomeranče po přehřátí materi

úte 13.03.2018 13:40

Já zehlil EPP normální žehličkou přes pečící papír... Žehličku ne naplno. Papír se na povrch nelepí... Celkem to zafungovalo...
Odeslat odpověď