Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: Oprava EPO letadla

pát 13.04.2018 18:59

Hlavně! na začátek to polej vroucí vodou ať se to alespoň trochu narovná, lepit to hned je blbost...

Re: Oprava EPO letadla

pát 13.04.2018 20:33

Šnek23 píše:Hlavně! na začátek to polej vroucí vodou ať se to alespoň trochu narovná, lepit to hned je blbost...


JJ, polejt, vyrovnat, natahnout proste co nejvic to dostat do puvodniho tvaru a az pak lepit. Nektera mista jsem i prezehloval modelarskou zehlickou (nastavenou nekde kolem 100-120 stupnu a s hadrovou puncochou) ale to byla vetsinou odtokovka po hvezde nebo treba konce kridelek.

Re: Oprava EPO letadla

sob 14.04.2018 11:18

Horkou vodu jsem ted zkousel ale moc to nenarovna, jen vystoupnou ty kulicky :(. asi delam neco blbe :D.

Re: Oprava EPO letadla

sob 14.04.2018 11:56

error414 píše:Horkou vodu jsem ted zkousel ale moc to nenarovna, jen vystoupnou ty kulicky :(. asi delam neco blbe :D.
Ani ne, spíš blbá rada - tohle se dalo v daném stavu očekávat...
Vystouplé kuličky se dají částečně zatlačit přejížděním lžící.

Re: Oprava EPO letadla

sob 14.04.2018 12:41

Video jsem jsem si prohlédl snad7x ale důvod na koupi nových křídel jsem nenašel ,jsou to dle mně (méně zkušeného) provozní šrámy a nikde nechybí tolik materiálu aby bylo nutné ho nahrazovat kusem jiného.Osobně bych zkusil montážní pěnu jak už tady kdosi navrhnul ořezat přebytek a dobrousit nebo (moje osobní zkušenost né ale na letadle)nadrtit poliš na co nejdrobnější kousky,smíchat s lepidlem na EPP a vyplnit nerovnosti,nechat zatvrdnout a dobrousit do původního stavu.žádná věda v tom není a je to rychlé a zároveň to náběžku vystuží

Re: Oprava EPO letadla

sob 14.04.2018 12:55

error414 píše:Horkou vodu jsem ted zkousel ale moc to nenarovna, jen vystoupnou ty kulicky :(. asi delam neco blbe :D.


tak ono to neni tak ze na to nalejes vodu , ono to udela bump a je to zpet. Horka voda pomuze tam kde je material zkompresovany ale neni to vselek.

Re: Oprava EPO letadla

sob 14.04.2018 16:32

jj to nejak tak tusim ze horka voda ma vratit zkompresovany meterial, trochu to funguje ale na vetsi kompresi uz to nestaci :(

Re: Oprava EPO letadla

čtv 27.12.2018 23:01

Koupil jsem si ruční parní čistič a funguje na zcelení škrábanců a malé dírky. Větší zadělávám bílou pastou Wonderfill od firmy Deluxe Materials. Po vytvrdnutí jemně skelným papírem to vypadá dobře.

Od stejné společnosti ještě používám Foam Armour na štětcem potírání EPP povrchu. Vytvoří se ochranný film proti oděrkám. Nevím ale, jestli se to natírá jenom po promíchání nebo jakým poměrem se ředí vodou. kdyby někdo poradil, budu rád.

Re: Oprava EPO letadla

pát 19.06.2020 9:57

Přátelé letci, můžu opět poprosit o radu? Nechci zakládat nové vlákno, využiji zdejší.

Zdeformovala se mi při karambolu špička trupu epo letadla. Není to nikde vytržené nebo prasklé, jen deformace. Bohužel mi kvůli tomu nejde zavřít kryt baterie. Něco jsem načetl a nakoukal a horká voda bude asi nejlepší řešení. Horká voda to snad srovná do nějakých řekněme 90% původního stavu, ale dá se něco dělat s tím, co se samo nesrovná horkou vodou? Kdyby to bylo někde jinde, tak bych řekl že u pomalého pěnoletu je to asi jedno, ale v místě krytu kabiny je to takové ošidné. Jsou ještě nějaké možnosti dalšího rovnání potom, co použiju horkou vodu? Přemýšlel jsem, že bych to zkusil po zahřátí (např. fénem nebo i tou vodou) rovnat pomocí kovových nebo dřevěných pravítek. Je to možnost nebo ne? Doporučíte mi pak ještě nějaké barvy, které neleptají EPO pěny a daly by se stříkat? Ideálně spray (jestli to je), nemám na stříkání výbavu.

Díky moc!

Zdraví MSK
Odeslat odpověď