Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Určitě pomoct může, ale do určité míry. Jinak lepší bude cvičit, cvičit, to třetí, no, to jsem zapomněl. Když budeš parkovat na parkovací automat, nikdy se sám parkovat nenaučíš. Možná bude lepší si na dlouhé zimní večery pořídit simulátor. Ten v době nejen mých začátků nebyl.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 13:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
DAF píše:
Určitě pomoct může, ale do určité míry. Jinak lepší bude cvičit, cvičit, to třetí, no, to jsem zapomněl. Když budeš parkovat na parkovací automat, nikdy se sám parkovat nenaučíš. Možná bude lepší si na dlouhé zimní večery pořídit simulátor. Ten v době nejen mých začátků nebyl.

Je to trochu mimo téma, ale také přispěji:
Cvičení pomáhá, ale v počáteční fázi je dobré mít někoho (nebo něco), co pomůže se základy. Je důležité nějak překonat obtížnou přechodovou fázi od schopnosti do 10s zničit letadlo až po udržení ho ve vzduchu po celou výdrž baterie (nebo nervů).
I při tom parkování pomáhá učitel autoškoly radami, kdy a jak co provádět, na co si dávat pozor apod. A pak taky zákroky v krizových situacích.
Podobně je to u modelů. A když nejsou lidi, tak musí pomoct elektronika. Až člověk získá jistotu v základech, může zkoušet nové věci. Postupně přejít od "super bezpečného" módu k více akrobatickému.
Simulátor mimochodem také nenaučí vše, ale na nacvičení základní motoriky a rychlé orientace polohy modelu je dobrý. A jeho koupě se rozhodně mnohonásobně vyplatí každému, kdo v tom chce pokračovat.

Mimochodem má někdo zkušenosti s DSMX moduly pro FrSky? Relativně nedávno jsem přešel od staré DX8 na Taranise Q X7S, ale v některých modelech mám stále DSMX přijímače od Spektra nebo OrangeRX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kolega tvrdí, že už něco umí, takže spíš asi půjde o zdokonalování. Jinak kombinace učitele se simulátorem je téměř ideální volba.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2018 19:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Pozdravujem zdzb, jsem rad že jsem trochu pomohol objasnit.
Ja si myslim že je zbytečne inestovat do multi-modulu.
Až tolko roznych prijimačov nebudeš vlasnit - komplikuje to život modelara
Najjednoduchšie je kupit použivanu vysielačku Spektrum DXe,
videl som ich na predaj už od 20 až do 35e na bazare a dokupit kablik k telefonu pre programovanie.
Ja mam doma tiež jednu DXe, displej mi na nej nechyba ani pamet modelov :-)
telefon plnohodnotne nahradzuje displej a aj pamet modelov :-)
V podstate vo vysielači DXe sa nic nenastavuje. DXe je v zakladnom nastaveni.
Vsetky nastavenia konkretneho lietadla sa nastavuju v prijimači Spektrum AR636A
v DXe sa nastavuju veci len ak sa pripoji obyčajny prijmač ktory sa neprogramuje.
Vtedy si možeš v DXe nastavit reverz, expa, mix, vychylky, prepinače atd...

Velmi doporučujem pred letom prejst celym postupom predletovej pripravy!
v pripade nejastnosti treba zavolat do Astramodel a oni vam poradia alebo usmernia.
Netreba sa hanbiť tam zavolať.

https://www.astramodel.cz/manualy/hobby ... ro_let.pdf
https://www.astramodel.cz/manualy/hobby ... ard-EN.pdf

info pre Grugh, su rozne možnosti stači googlit, škoda že ti neviem poradit, nemam skusenosti.
Ale asi pre teba bude vyhodnejšie popredat spektrum a orange prijimače a nakupit nove ktore patria k taranisu, aj hlavne z dôvodu využitelnosti telemetrie. Ttrba to čo najviac zjednodušit.
Vela info najdes na google, ukažka: https://www.youtube.com/watch?v=0h1dK_1jnOY

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz