Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

S čím začít?

úte 22.01.2019 13:30

Ahoj chtěl bych začít s RC modely letadel je mi 13 let a že začátku bych si chtěl něco pořídit asi tak do 3000 kč a nejspíš bych chtěl motorový větroň co si mám pořídit?
Naposledy upravil martinsulc.05 dne úte 22.01.2019 14:12, celkově upraveno 1

Re: S čím začít

úte 22.01.2019 13:58

Tak v první řadě bych hledal modelářské letiště včetně ochotných modelářů. Začít sám na louce je zbytečně zdlouhavé. Model do tří tisíců seženeš, ale další tři padne na vysílač s přijímačem, nabíječ a pár akumulátorů. Pokud to myslíš vážně, na vysílači bych nešetřil. Postupem času budeš potřebovat více funkcí a kanálů, tak alespoň vysílač s osmi kanály, klidně bazarový za trojku v pohodě seženeš. Hlavně to nekupuj sám, ale vždy se s někým poraď, ať nekoupíš nějakou kravinu. No a potom zajet na letiště, ti ochotní se hned seběhnou a poradí, nastaví a zalétnou a dají ti rady a budou ti s modelem přistávat a startovat. Dobrý je taky simulátor, aby jsi trochu věděl, k čemu vlastně ty kniply na vysílači jsou. A rozbít letadel můžeš kolik chceš.

Jinak mohu nabídnout vysílač Hitec Aurora 9 i s přijímačem 8 kanálů. Je to vysílač po kolegovi, který už není mezi námi. A nejen vysílač, akumulátory a další vybavení. Ale zatím máš čas, zima ještě chvilku potrvá.

Re: S čím začít

úte 22.01.2019 14:04

Odkud jsi?

Re: S čím začít

úte 22.01.2019 14:12

Ahoj, trochu té zklamu, za tyhle peníze toho moc nepořídíš. Ale v každém případě si zjisti, kde se v tvém okolí létá a zkus se tam s někým zkontaktovat. Dívej se na nějaké modely z pěnových hmot, poměrně dost vydrží. Něco jako Easy star, Beta 1400 apod. Mají rozumnou velikost a jsou celkem začátečnicky přívětivé. Počítej, že budeš potřebovat model, vysílačku, nejlépe 2 - 3 baterky (jinak uděláš jeden let a jdeš domů) a nabíječku (nejsem příznivcem adaptérů). Něco se dá sehnat přes inzerci, ale protože tomu zřejmě nerozumíš, tak aby tě někdo nechtěl natáhnout.
K samotnému létání, dobré je si sehnat nějaký simulátor, klidně nějaký free (nebo demo, která je sice osekaná, ale je tam pár modelů a dá se připojit vysílačka), kde se naučíš práci s palečkama a nebudeš si je pak plést, budeš také rozlišovat ode mě, ke mně. Ať ti na place někdo vysvětlí, jak máš používat kormidla a která. Takhle na dálku se to blbe vysvětluje. Můžeš si také zjistit, kde máš v okolí nějaký kroužek. Pokud si dáš do profilu oblast, kde se pohybuješ a hodláš i létat, může se ti někdo i ozvat. Stačí město, nebo obec, ne celou adresu a že klíče jsou za futrem na hřebíku :wink: .
Podobné řady už dostáváš i když dalších.
P.S. Nekupuj vysílačku Cadet od Wasserftáka, tedy Pelikána (abys rozuměl :lol: ), ta vysílačka nemá žádný potenciál pro další rozvoj. Aurora není špatná, ale zatím na tebe "moc chytrá", tím nechci kazit kšeft misamitrovi.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 14:35

DAF- vlastně všechno jsem napsal, ale dobrá:-) Jinak kšeft mi nekazíš, moje věci to nejsou, ale je škoda, aby se na to prášilo. Ale fakt, koupí vysílač za 2000 a při tom může mít za tři už pořádný, který mu už zůstane pěknejch pár roků.

Mohu nabídnout tento model, ale pro totálního začátečníka, nevím.

https://rcmodelynaprodej.rajce.idnes.cz ... ha_1510mm/

A končím s nabízením, pokud se sám zakladatel nezeptá. :D

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 15:03

Všimnul jsem si, že než jsem dopsal, byli tam už dva přede mnou, na rovinu, už se mi to nechtělo mazat.
Auroru mám, jsem s ní spokojený a za sebe bych klidně doporučil. Jen si myslím, že na začátečníka je "moc chytrá" a zbytečně sofistikovaná. Než se prohrabe na nějaký level, kde všechno využije, bude zastaralá a na trhu budou ještě lepší, sofistikovanější a navíc funglovky.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 16:10

martinsulc.05 píše:Ahoj chtěl bych začít s RC modely letadel je mi 13 let a že začátku bych si chtěl něco pořídit asi tak do 3000 kč a nejspíš bych chtěl motorový větroň co si mám pořídit?


1. Napiš odkud jsi. To hodně pomáhá.
Tvůj rozpočet je malý ale začít se za to dá. Já kdysi začal s větroněm který jsem dostal od známého i s rc soupravou vše v té době tak 20let staré. Ale funkční.
Sám to moc nezkoušej. Skončí to většinou zklamáním.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 16:18

Zkus si koupit toto:

https://www.rc-factory.cz/letadla/kompl ... acatecniky

Tatínek dětí na kroužku jim to koupil, nebyl modelář a sami se naučili létat. Vysílačka má pár pamětí a funkcí pro začátek a model létá pomalu a nejlepším lékem na letový problém je stáhnout plyn a pustit kniply vysílače. Model je "chytrý" a poradí si sám.

Ale nejlepší je opravdu najít zkušenější ochotné modeláře nebo se přihlásit do modelářského kroužku.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 16:37

Petr Budai píše:Zkus si koupit toto:

https://www.rc-factory.cz/letadla/kompl ... acatecniky

Tatínek dětí na kroužku jim to koupil, nebyl modelář a sami se naučili létat. Vysílačka má pár pamětí a funkcí pro začátek a model létá pomalu a nejlepším lékem na letový problém je stáhnout plyn a pustit kniply vysílače. Model je "chytrý" a poradí si sám.

Ale nejlepší je opravdu najít zkušenější ochotné modeláře nebo se přihlásit do modelářského kroužku.


Pokud jsi z okolí Brna, můžu ti StepOne na odzkoušení půjčit. Step One je opravdu takový reálný simulátor.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 16:52

Také jsem přemýšlel napsat ať se koukne po StepOne, ale píše že chce motorový větroň...

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 17:06

Myslím, že to plně vyhoví, moji chlapečci se učili s něčím velmi podobným a fungobvalo to jako výukové éro náramně. Jmenovalo se to TouchBoy a v zásadě se s tím dala chytit i termika nebo letět na svahu za velmi mírného větru.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 17:17

Tak jako pro začátek jde pořídit ten Step One, i když je kousek nad rozpočtem: https://www.rc-factory.cz/letadla/kompl ... atecniky-2
Vysílačka v setu je dobrá po stránce spolehlivosti i mechaniky, nicméně po pár letech může přestat stačit z hlediska funkcí (moje hlavní výhrada: jen tři mixy na model - zatím jsem si vystačil, ale možná už časem nevystačím).

Možná by šlo něco málo ušetřit nakupováním jednotlivých částí přímo z Číny - třeba ta vysílačka i s jedním přijímačem je na Banggood dost pod tisícovku, RC factory za ni chce 1499 (v setu to vychází na míň). Nejlevnější serva taky stojí jen nějaké desítky korun, není nutné do prvního modelu kupovat serva za tři stovky. Ale to už by tazateli někdo musel poradit, co má přesně chtít, není to koupím a lítám.

Jedna baterka pro začátek stačí, pak se uvidí, jestli ho to chytne nebo ne. Víc baterek určitě nemusí být součástí té úvodní investice.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 17:20

Já když jsem začínal,tak jsem okamžitě "hltal" všechny rady,snažil jsem se co nejdříve odpovědět a poděkovat.Chlapec asi nemá čas,nebo už ho třeba chuť do lítání přešla.No,ještě uvidíme,třeba se ozve a kdyby bydlel kousek ode mě,rád pomůžu.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 17:31

Ahoj, a pozri si, v akých módoch sa robia vysielačky. Ak si zvyknutý na joystick z počítača, budeš módom 1 prekvapený.

Re: S čím začít?

úte 22.01.2019 17:35

Děkuji za rady, jsem z Jindřichova Hradce.
Odeslat odpověď