Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Máš pravdu,nemá smysl se zbytečně hádat,pro kluka který chce začínat s rc modely bude nejlepším prvním érem "gumová" EXTRA 330 SC od Va-models a samozřejmě se spalovákem ať to pořádně vrčí. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
to som netvrdil :) ale aspon mu mohli poradit nejaky vetron s kridelkami, co sa naklana ked robi "zatacky" ako realne lietadlo a nie visi zvislo dole stale v horizontalnej rovine, take lietadlo sme mali a velmi rychlo nas prestalo bavit (to sme vtedy nemali ani 5 rokov a tento chlapec ma uz 13, verim ze porastie podstatne rychlejsie, takze flop mu "vydrzi" iba zopar letov, moj odhad, prestane ho bavit)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Martin je rozhodnutý pro Flopa, líbí se mu, takovou koncepci modelu chtěl a já na tom nevidím nic špatného a souhlasím s tím....
Navíc nevidím důvod proč by si nemohl Flopa křidélky vybavit.

Začínal jsem před 20ti lety na éru podobné koncepce, jen bylo balzové konstrukce s rozpětím lehounce přes 1 metr. Neměl jsem možnost simulátoru a také jsem se to naučil a zcela sám! Jen jsem musel napoprvé dvakrát lepit drobné nehody, které EPP zvládne v pohodě a možná bez nutnosti oprav.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak vidíš, že si pleteš pojmy, nikdo neřekl, že ti to létat nebude, jen, že to je z určitých důvodů nesmyslné (což ti řekl i Jardátor). Pokud by to mělo smysl, proč by to nedělali výrobci? Byla kdysi úprava myslím na Mentora, ale nějak se to nechytlo. Proč asi?
Tazatel chtěl motorový větroň a omezil možné výdaje. Z toho vyplývá Flop II jako rozumné a celkem dostupné řešení. Pokud si k tomu pořídí nějaké slušnější, nikoliv setové, rádio, může po čase a získání dalších prostředků pokročit o level výš. Využije potom jak rádio, tak vnitřnosti. Časem si třeba pořídí lepší rádio a pokud už bude mít nějaký systém, může navazovat, aniž by musel Tx a Rx od základu měnit. V žádném případě zadání neodpovídá tebou nalezený model.
Když si přečteš i jiná vlákna, zjistíš, že s tebou souhlasí málokdo (spíš nikdo), myslíš, že chyba je v nás? Nebo jsme my všichni blázni, jen ty jsi letadlo?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Můj názor je, že Flop 2 je opravdu pro stařečky , kterým jde spíš o pohled na letící model bez ambice se něco naučit. Ne pro náctiletýho kluka plnýho elánu. Toho to přestane bavit po třech startech.
simulátor si stáhneš i zdarma, aby jsi si nepletl směr ve vzduchu (https://www.slunecnice.cz/sw/fms/) a pak můžeš začít s jakýmkoli EPP RC Faktory s křidýlky. Čínu na začátky nedoporučuji, ne vždy to dobře lítá.
Spíš doporučuji, aby model zalétnul někdo zkušený a byl u prvních startů. Hodně pomůže v určité situaci říct tahej, nebo pravou ....


Jo a tvrdit, že elektromotor do letadla je na prd a že jedině spalovák je taky nesmysl. To bychom taky mohli tvrdit, že každá pořádná lokomotiva jezdí výhradně na uhlí. Každýmu se líbí něco jiného, a má jiné preference.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
U RC Factory se s penězi, které má k dispozici, vejde akorát do koupi modelů a nezůstane mu na nic dalšího. Ale souhlasím, že Flop je spíše oddychovka. Ovšem pokud pojede s rodinou na výlet, hodí to za zadní okno, prostor to skoro nezabere a když bude rodinka odpočívat a bude to na vhodném místě, tak si prostě skočí.
A ten FMS sice stáhne, ale nevím, jestli to je upravené na současné operační systémy. Mám (dnes už skoro historický) W7 a bez dalších packetů to nechodí, to nehovořím o desítce. Ale mám je někde uložené.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 8:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Sky59 jo ideální tryskáč na 120 vasafan. A se stabilizací že jo?
Na naučení ideál přece.
Flop je autobus a o to jde, má pomalý let ze které ho se nenechá vyvézt, stabilní,ale s pořádnýma výchylkami zatočí na pětníku.
Kde jsi hergot přišel na to že se model bez křidélek v zatáčce nenaklání?!A jak by zatočil?
Křidélka ti na flopu dodělám za půl hodiny se zlamovacim nožem a izolepou, klidně i klapky.
Edit: s plochou zatáčkou se omlouvám,Diablotin mi ji točí plochou a to z důvodu že je tak navrženy zjednodušeně křídlo bez vzepětí.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 9:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Nerealistické ploché zatáčky jsem u modelu viděl jen na simulátoru. I modely řízené kolem jedné osy jednokanálem se v zatáčce nakloní.
K původnímu tématu. Jednoznačně něco jako Beta.Klidně bazarová a k ní lepší rádio, ne setové. Až ho přestane Beta bavit lehce ji pošle dál někomu kdo bude na začátku tak jako je teď zakladatel vlákna. Do jara potrénovat na simulátoru a pak hurá do vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 9:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Plně s tebou kolego souhlasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 10:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Citace:
Můj názor je, že Flop 2 je opravdu pro stařečky , kterým jde spíš o pohled na letící model bez ambice se něco naučit. Ne pro náctiletýho kluka plnýho elánu. Toho to přestane bavit po třech startech.

Souhlas, ten Flop bude pro juniora dost nuda. Dnes jsme o dost dál, takže určitě na začátku hned něco s křidélky a nejlépe s tlačnou vrtulí, ať ty pády tolik nestojí. Beta, Bixler, Skysurfer atp.

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 10:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím všechny zkušené i nezkušené.Jelikož se stále považuji za začátečníka tak jsem se zahloubal do tohoto tématu a asi se budete mnozí na mě zlobit ale já být na místě 13cti letého Martina tak z tohoto vlákna by mě šla asi hlava kolem.Samozřejmě každý má svoje zkušenosti a rady ale jste už většinou profíci a tak i Váš pohled na začátečníka je víc profesionální nežli asi je potřebné. Osobně by mě tady nejvíce oslovily příspěvky DUDAJE a YENYA KASE,jako začátečníkovy mi jsou nejbližší.Osobně když bych měl cokoliv doporučovat tak bych mu nejprve nabídl materiál který je sice z Číny ale je snadno koupitelný i u nás (ne všechno ale s kamenných obchodů)za ceny o malinko vyšší nežli v Číně ale jsou k mání ihned(motory,serva,vrtule i soupravy) Jelikož jsem nikdy žádný éro nekupoval ale stavěl vše sám tak nemohu nic doporučit ale snad i éro malinko vybavenější-křidélka se dají pro začátek zablokovat a po naučení základu létání by si je mohl rozpohybovat,záleží jen na ceně která je u některých zde jmenovaných modelů (dle mě) hodně předražená.Omlouvám se,jeden model jsem vlastně koupil,LÍDLÉRKO a vyzkoušel jsem na něm všechny možné pohony(přední,zadní,středový i EDF) i ovládání (výškovka,směrovka +i křidélka)a za mně zatím bezkonkurenční cena komplet ovládaného letadýlka na začátek i na vyblbnutí za cca 2500 Kč (žádná setovka ale FS-I6 (10CH) ) v mém případě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 10:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ten Multiplex funguje pod 10 Win a je zdarma
viewtopic.php?f=17&t=75526

https://www.multiplex-rc.de/service/dow ... tware.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
sky59 píše:
to som netvrdil :) ale aspon mu mohli poradit nejaky vetron s kridelkami, co sa naklana ked robi "zatacky" ako realne lietadlo a nie visi zvislo dole stale v horizontalnej rovine, take lietadlo sme mali a velmi rychlo nas prestalo bavit (to sme vtedy nemali ani 5 rokov a tento chlapec ma uz 13, verim ze porastie podstatne rychlejsie, takze flop mu "vydrzi" iba zopar letov, moj odhad, prestane ho bavit)

Tebe ako začiatočníkovi radím, prosím ťa neraď.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 11:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Souhlasím s tím,že Beta,Easystar a podobné klony budou lepší jak ten Flop,jen jsem mu chtěl do začátku poradit něco levnějšího.Ale pokud bude muset kupovat celé vybavení,tak ho to určitě vyjde dražší jak např,bazarová Beta.Navíc asi nemá zkušenosti s výběrem elektroniky,tak než to všechno nastuduje a osadí může to to trvat dost dlouho.Takže Martine,mrkni na modelbazar a kup něco staršího,pokud teda si nechceš slepit a osadit své první éro sám.Ale ta radost,když si člověk své první éro slepí,osadí …..a ono to letí je k nezaplacení. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 12:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Pistoli na tavné lepidlo mám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz