Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 8:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Já se taky učil bez gyra a s kabinovým hornoplošníkem bez křidélek naučil se a loupnul i kopaný výkrut.
Flop co mu byl navrhnut je velké házedlo s motorem které poletí i bez řízení aniž by se snažilo spadnout.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: S čím začít..
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 13:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2019
Příspěvky: 4
Ahoj všem.
Mám jeden dotaz, nějakým způsobem jsem dospěl k tomu, že po letech lepení plastikových modelů a pod. chci za každou cenu minimálně vyzkoušet létání s modelem.
A teď k věci: Nechci začínat nějakým ultralevným modelem, kde se ovládá pouze výškovka a směrovka ( výkon na motoru samozřejmě nepočítám ).
Takže jednonačně nějaký model s ovládáním křidelék a ideálně i přistávací klapky :-)
A jelikož jsem úplný hnidopich, tak to okořením ještě tím, že nechci éro na elektromotor, ale buď žhavík ( ANO ŽHAVÍK ), nebo benzín. A opět platí to samé, neptejte se proč, prostě to tak chci :-) - prostě motor má být slyšet a ne jen nějaké bzučení. ( K tomuto jsem dospěl poté, co jsem navštívil minulý rok Air park Suché).
Asi dostanu spoustu odpovědí, že je to nesmysl, že mám nejdříve vyzkoušet něco z plastu a pod.. Ale od přírody jsem řekněme perfekcionalista a tohle opravdu nechci.
Existuje nějaký model, který by splňoval moje kriteria? Přidám k tomu ještě tolik, že mám sakra dobře vybavenou dílnu a klidně si to éro postavím sám. I za cenu, že ho budu dělat rok. Nemám namysli nějaký model s rozpětím tři metry a pod., ale napadá mě nějaký hornoplošník ( cessna, piper pilatus a pod..). Prostě éro, které si sám postavím ale bude vhodné pro začátečníka v těch parametrech, co jsem psal. Neřešte finanční stránku věci, jelikož to je moje věc a pokud bych na to neměl, tak bych pro někoho takovouto kravinu ani nepsal. Rád bych si to éro postavil sám klidně od základu, ale pokud by někde byla i nějaká stavebnice a pod..
Velikost mě netrápí, pokud to bude na malý žhavík, nemám problém, pokud nějaký základní čtyřtakt, taktéž není problém.
Jinak jsem z okolí Ústí nad Labem a pokud by se našel někdo, s kým bych o tom mohl pokecat, rád se sejdu a pod.

Takže předem všem děkuji za rozumné odpovědi.

Míra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
lz-mil píše:
Ahoj všem.
Mám jeden dotaz, nějakým způsobem jsem dospěl k tomu, že po letech lepení plastikových modelů a pod. chci za každou cenu minimálně vyzkoušet létání s modelem.
A teď k věci: Nechci začínat nějakým ultralevným modelem, kde se ovládá pouze výškovka a směrovka ( výkon na motoru samozřejmě nepočítám ).
Takže jednonačně nějaký model s ovládáním křidelék a ideálně i přistávací klapky :-)
A jelikož jsem úplný hnidopich, tak to okořením ještě tím, že nechci éro na elektromotor, ale buď žhavík ( ANO ŽHAVÍK ), nebo benzín. A opět platí to samé, neptejte se proč, prostě to tak chci :-) - prostě motor má být slyšet a ne jen nějaké bzučení. ( K tomuto jsem dospěl poté, co jsem navštívil minulý rok Air park Suché).
Asi dostanu spoustu odpovědí, že je to nesmysl, že mám nejdříve vyzkoušet něco z plastu a pod.. Ale od přírody jsem řekněme perfekcionalista a tohle opravdu nechci.
Existuje nějaký model, který by splňoval moje kriteria? Přidám k tomu ještě tolik, že mám sakra dobře vybavenou dílnu a klidně si to éro postavím sám. I za cenu, že ho budu dělat rok. Nemám namysli nějaký model s rozpětím tři metry a pod., ale napadá mě nějaký hornoplošník ( cessna, piper pilatus a pod..). Prostě éro, které si sám postavím ale bude vhodné pro začátečníka v těch parametrech, co jsem psal. Neřešte finanční stránku věci, jelikož to je moje věc a pokud bych na to neměl, tak bych pro někoho takovouto kravinu ani nepsal. Rád bych si to éro postavil sám klidně od základu, ale pokud by někde byla i nějaká stavebnice a pod..
Velikost mě netrápí, pokud to bude na malý žhavík, nemám problém, pokud nějaký základní čtyřtakt, taktéž není problém.
Jinak jsem z okolí Ústí nad Labem a pokud by se našel někdo, s kým bych o tom mohl pokecat, rád se sejdu a pod.

Takže předem všem děkuji za rozumné odpovědi.

Míra
Už jsi někdy létal s rc? Pokud ne, tak bych nejprve doporučil rc simulátor, a teprve potom nějaké hodné letadlo. V oblasti konstrukčních motoráků ti tu určitě kolegové něco vhodného doporučí.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 13:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Nebo se koukni na maxi bazar tam si určitě vybereš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 14:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2019
Příspěvky: 4
BoŠ píše:
Už jsi někdy létal s rc? Pokud ne, tak bych nejprve doporučil rc simulátor, a teprve potom nějaké hodné letadlo. V oblasti konstrukčních motoráků ti tu určitě kolegové něco vhodného doporučí.


Děkuji za odpověď. Ale jak již jsem psal, jsem hnidopich, takže upřesním ten simulátor: Ano létám konkrétně Easy fly Starter.. A sem jsem napsal až poté, co na něm mám nalétáno přes 35 hodin (udělal jsem si tabulku v excelu a tam si psal časy :lol: ), a bezpečně udržím to letadlo ve vzduchu již stabilně přes 10 minut v nízkých výškách jak na plný plyn, tak na dá se říct minimu plynu, aby se udrželo ve vzduchu. A je pravda že první 30 vteřinové štěky (rozuměj rádobylety) stály za to :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 14:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Kamarád začal na Excelu 2000.
Vcelku přijatelné letadlo.Jen první nastartování nám trvalo dva dny, špatný(náhodný) kontakt ve zhavitku.
Pár letů na simulátoru a šel na věc přistání povedené jen o hranu mezi panely vylomený podvozek,on tam od výroby drží na čestné slovo.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Naposledy upravil kornutek dne čtv 24.01.2019 14:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
lz-mil píše:

Děkuji za odpověď. Ale jak již jsem psal, jsem hnidopich, takže upřesním ten simulátor: Ano létám konkrétně Easy fly Starter.. A sem jsem napsal až poté, co na něm mám nalétáno přes 35 hodin (udělal jsem si tabulku v excelu a tam si psal časy ), a bezpečně udržím to letadlo ve vzduchu již stabilně přes 10 minut v nízkých výškách jak na plný plyn, tak na dá se říct minimu plynu, aby se udrželo ve vzduchu. A je pravda že první 30 vteřinové štěky (rozuměj rádobylety) stály za to :evil:
Výborně, vypadá to že let proti sobě ti problémy dělat nebude. Takže už jen to letadlo, a hurá do vzduchu. Držím ti palce!

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 14:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2019
Příspěvky: 23
Bydliště: Jindřichův Hradec
Mám ještě jednu otázku budu potřebovat pájku když si budu vybavovat flopa ll ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 15:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
S velkou pravděpodobností ano,na konektory motor regulátor baterka.
Stačí levná hrotová 40-60W stojí kolem dvou stovek.
S trafo páječkou by jsi už mohl vypálit díry do trupu na RC komponenty.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít..
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 15:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
lz-mil píše:
A jelikož jsem úplný hnidopich, tak to okořením ještě tím, že nechci éro na elektromotor, ale buď žhavík ( ANO ŽHAVÍK ), nebo benzín. A opět platí to samé, neptejte se proč, prostě to tak chci :-) - prostě motor má být slyšet a ne jen nějaké bzučení. ( K tomuto jsem dospěl poté, co jsem navštívil minulý rok Air park Suché).


Trosku rozvirim hladinu :) /pochopis ked budes citat komentare/

Pozri si od 18 minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=XUNDtxK9UHg

aj prvych 7 sekund videa je zaujimavych, pripadne tricko pilota ...

Tiez moj pilot sa nechal pocut ze citujem "elektricky motor nie je motor"

Ber to ako sucast prehladu a pripadnu inspiraciu co vsetko je mozne, inak 99%
expertov sa nechali v minulosti pocut ze je to nemozne....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Nějak nechápu,proč by to bylo nemožné?Spalováků v epp érch už jsem viděl dost,takže nemožné to není,ale řekl bych spíše nepraktické.Mladý je šikula,múžeš na něj být pyšný,určitě ho to baví a pokud má raději spalováky,tak nakonec proč ne?Ale pokud někdo začíná sám a bez pomoci zkušenějšího a musí si vše nastudovat třeba na internetu,je určitě elektrolet vhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 17:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Citace:
A jelikož jsem úplný hnidopich, tak to okořením ještě tím, že nechci éro na elektromotor, ale buď žhavík ( ANO ŽHAVÍK ), nebo benzín. A opět platí to samé, neptejte se proč, prostě to tak chci

Inspirace:
https://www.rc-zoom.cz/nebojte-se-benzinu-je-to-snadne-relativne-levne-a-zabavne/
https://www.rc-zoom.cz/letecke-modelarske-spalovaci-motory-uvod/
https://www.rc-zoom.cz/novy-model-hangar-9-meridian-10cc/
https://www.rc-zoom.cz/meridian-stavba-1-dil/

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jardátor píše:
Nějak nechápu,proč by to bylo nemožné?Spalováků v epp érch už jsem viděl dost,takže nemožné to není,ale řekl bych spíše nepraktické...

On si právě plete pojmy "nemožné" a nesmyslné", jinak to neřeš.

Ale k modelu, na který se ptal nový tazatel. Pro začátek je vhodný hornoplošník a určitě něco, co je nazváno jako "cvičné" nebo "školní", v žádném případě ne polomaketu, obzvlášť něčeho rychlého, nebo akrobata. V krajním případě model typu Piper, relativně velká plocha křídla s poměrně nízkým plošným zatížením = pomalejší let, víc času na reakce. Velikost se doporučuje tak 1,3 - 1,6 m, je to nahoře dobře vidět a nemusíš se bát, že je to nízko a nestačíš to srovnat. Pokud by ses rozhodl pro stavbu "z prkna", prohlédni si plánkové servisy časopisů (RC Revue, RC Modely, Model Hobby Magazín). Věřím, že tě něco zaujme. Jsou i jiné zdroje, např. Outerzone ad. Určitě bys našel něco u Wasserftáka - třeba https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=4266. Zrovna teď tam nemá žádný vhodný hornoplošník jako byl Exscel, Sonic apod. Z ARFek by mohl být vhodný třeba tenhle https://www.astramodel.cz/cz/katalog/su ... 46921.html od Astry. Jsou i další, např. https://www.modelservis.cz/katalog/motorove-modely, ale ty modely jsou už primárně na elektriku (určitě by šly upravit, ovšem to není pro začátečníka nejvhodnější). Osobně, ač toho nejsem příznivcem, bych začal elektrikou, až se naučíš létat a bude tě to bavit, pak přejít na čuďáky.
Chceš čuďáka, no prosím. Čínské ASP jsou velmi slušné spotřební motory, dostatečný výkon za rozumnou cenu a slušná životnost. Pokud jsi zatím žádný neměl, bylo by vhodné si najít v okolí letiště a sehnat tam kontakt, aby tě naučili s nimi pracovat - startovat, seřizovat a ošetřovat. Že si musíš sehnat nějaké žhavení už víš. Je vhodné si pořídit čerpadlo na palivo (elektrické, pokud to bude s větší bandou, ale i s mechanickým se to dá provozovat).
O simulátoru tu byla řeč, chce to zkoušet na ovladači, který bude mít stejné rozložení, jako tvá budoucí vysílačka (nebo připojíš tu).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Martine, naprosto souhlasím s volbou modelu Flop II. Jak již bylo psáno trafopájka se šikne na již zmíněné úpravy modelu a výbavy. Ještě bych zvážil pořízení pistole na tavné lepidlo, hodí se u modelů z EPP na fixaci serv, opravu utržených EPP pantů ovládacích ploch a podrobně. Dobře se s ní uvedené věci lepí a pokud se to nepovede lehce lepidlo odstraníš lihem :-)
Tak ať Ti to létá, moc Ti fandím, před mnoha lety jsem začínal s RCéčky stejně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: pát 25.01.2019 7:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
DAF píše:
On si právě plete pojmy "nemožné" a nesmyslné", jinak to neřeš.


ja som preukazal ze ty a 99% expertov iba tlachali ako je to "nesmyslne" lenze ked si pozries video uvidis ako strasne ste sa vsetcia mylili, a to je vas problem, co nie je podla vas a "dlhorocnych pravidiel" je zle a nesmyslne, treba sa zamysliet, tak ako mi "vycitate" ze hned neakceptujem vsetko nove a vyskusane (3D tisk) u vas je to naopak, naucte sa opustit stare veci

a pokusil som sa vyhladat ten "flop 2" a pokial je to toto: https://www.youtube.com/watch?v=r4v2am8lVqk
tak ste chlapcovi fakt poradili... to uz mal naozaj lepsi ten jednorazovy A600 co som mu poradil ja, tam ma aspon kridelka a s pomocou gyra by sa dokazal vytiahnut do vysky a laborovat co to vlastne robi, takto si bude pustat lietajuci autobus, to si mohol rovno kupit model RC auticka, to je to iste


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 178 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz