Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: S čím začít?
PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 17:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Stejně bych si rád něco postavil. Tak prosím o odpověď někoho, kdo skládá.
Hlavně mě zajímá z jakého materiálu.

Díky.

PříspěvekNapsal: stř 31.07.2019 17:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
sh0ck5 píše:
Stejně bych si rád něco postavil. Tak prosím o odpověď někoho, kdo skládá.
Hlavně mě zajímá z jakého materiálu.

Díky.

... proc nezavolas , nebo neprijedesza mnou na dilnu. Protoze to mas za rohem, nebo jak? Hlava nebere. :?

veka1

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 06.08.2019 11:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Rád bych přidal svou zkušenost začátečníka. Jsem spíše z druhé strany věkového spektra, jelikož mě je již 68, ale létání mě vždy zajímalo. Za mého mládí jsme mohli stavět jen větroně, které jsme tahali do výšky na šňůře a tak mě to přestalo bavit. Když začali ve světě létat rogala, tak jsme jakési rogala stavěli sami podle fotek a obrázků a po sléze se s nimi i sami učili létat a postupně jsme k nim přidávali i motory a znova se s tím znova učili létat.

Později, když jsem již aktivně nelétal, jsem dostal k narozkám skládačku modelu Cessny s rozpětím cca 110 cm a při prvním asi třicetivteřinovém letu jsem to rozbil, opravil a znova rozbil. Zjistil jsem, že létání na dálku je něco jiného, když člověk necítí co se s érem děje.

A tak jsem zabrousil na internet a koupil jsem letadélko SKYRUNNER V3 s gyroskopem za 2700,-. Sestava kompletní i s vysílačem, jen sestavit a letět. Je to v podstatě malý motorový větroň s rozpětím 750 mm a tlačnou vrtulí. Těchto modelů se dá pod různými názvy koupit více, ale vždy je to v podstatě to samé. Zklamání bylo, že nejsou řiditelná křidélka, ale nakonec jsem se i s tím smířil. S křidélky by asi byla k mání až větší letadla jako například BETA. Za krátko jsem si k modelu přikoupil ještě dvě baterie, jelikož ta původní nic nevydržela. Možná i mým nezkušeným zacházením. S jednou baterií se dá létat cca 15 min.

Včera jsem si vzpomněl na kopec v naší blízkosti, kde jsem prováděl první skoky, snad i lety na rogale a tak, jelikož foukal příznivý vítr (musím ještě podotknout, že toto letadélko zvládá opravdu dost silný vítr), jsem tam zajel. A při kombinaci svahového proudění a příznivé termiky jsem na jednu baterii létal 1 hodinu. Také jsem to jednou nezvládl, když přišel silný náraz větru a letadélko skončilo na vysokém dubu a tak jsem musel pro něj vyšplhat. Shodil jsem ho dolů a bez problémů pokračoval v létání.

Ano také se mi v průběhu učení létání stalo s tímto modelem pár karambolů, ale model to vždy vytrpěl. Jen jednou jsem musel na opravu použít lepidla.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10