Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výuková videa
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2020 9:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Ahoj, nevíte o nějakých výukových obrázcích na Trubce pro začátečníky? Našel jsem tam pouze něco od RC king, kde se člověk o samotném létání moc nedozví. Pokouším se teď učit souseda, který je v letectví naprosto nevzdělaný a určitě by domácí samostudium pomohlo. Když jsem učil syna, tak ten mezi letadly vyrůstal, takže toho moc nepotřeboval. Určitě by pomohlo i nějaké plachtařské video, soused ani neví, co je směrovka a výškovka a proč letadlo letí. Mám ho sice v režimu učitel-žák, ale možná mne dřív klepne, než ho to naučím. Sám létám od mládí, takže ani moc nedokážu ohodnotit, co by úplnému začátečníkovi pomohlo. Dík moc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2020 10:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
Třeba tahle série od FliteTest, stačí zapnout titulky s automatickým překladem ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=dOziFzn ... HV&index=1
https://www.flitetest.com/articles#/typ ... ow_to_high


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2020 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
A co takhle nějaký simulátor, kde by se soused naučil základy, aby poznal od sebe x k sobě a dokázal udělat zatáčku. Může trénovat sám a ne jen tiše koukat na nějaké video. V podstatě mu na úplný začátek klidně postačí historické FMS nebo třeba i nějaká demoverze, např od multiplexu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2020 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Se simem souhlasím, akorát FMS už je hodně staré a má problém s fungováním na novějších strojích. MultiFlightod Multiplex je zase (i v demo verzi) povedený. Místo FMS můžu doporučit PicaSim. Celkem povedené na plachtění a nějaké vrtule tam jsou taky.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2020 15:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nevím? Není lépe souseda vzdělat v oblasti IT (část jak hledáme Googlem) a on si tak bude moci podle
úrovně znalostí o létání a jazykové vybavenosti přečíst a zvolit ty odkazy co mu něco říkají - vyhovují mu.

Jako doporučení by pak stačil kratší nebo delší seznam klíčových slov.
S přirozenou inteligencí přijde na to, jak z vybraného "separovat" další nová klíčová slova a jejich spojení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2020 16:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
hrst píše:
Třeba tahle série od FliteTest, stačí zapnout titulky s automatickým překladem ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=dOziFzn ... HV&index=1
https://www.flitetest.com/articles#/typ ... ow_to_high
Ty "české titulky" jsou teda dost brutus, pochybuju, že z toho rychlo-guláše něco pochytí. FliteTest mu asi moc nedá :(

RC king akademie má na trubce čtyři docela přijatelné výukové díly. Nevím, jestli jsi je viděl všechny, nejsou pro začátek špatné.
Něco je i třeba tady nebo hezký článek s obrázky zde (dole je odkaz na předchozí díly).

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2020 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ano, FMS je dnes už zastaralé, ale je k němu packet, s kterým to jde spustit na vyšších verzích woknousů. Možná bych to ještě někde našel. U Multiplexu se mi nějak nepodařilo přiřadit kanály. Měl jsem k tomu klasický ovladač, který prodává Wasserfták. Chtěl jsem to na kroužek, protože je přeci jen modernější. Takhle máme FMS a taky to na ty začátky stačí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 12:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Dík moc za odpovědi. O simulátoru jsem taky uvažoval, ale to, co já znám a mám (FMS), se moc řízení modelu nepodobá. V podstatě tam lítá i cihla. Navíc i syn mi potvrdil,. že se nejvíc naučil tak, že lítal se mnou se skutečným modelem. Navíc ceny současných moderních simulátorů jsou na ceně školního bublinkového modelu s vybavením.
Pokusím se ještě prohrabat moje plachtařské učebnice nebo nějaké UL videa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Samozřejmě, že ho to létat nenaučí. Ale začne mít ponětí, jak se létá zatáčka, a trochu pobere let od sebe a k sobě, že si nebude tolik plést prstíčky. Dělám to tak s kluky na kroužku a stejně pak létají pod dozorem (bohužel díky té coronasvini jsem nemohl koupit druhou vysílačku a kabel - provoz kroužku zavřen a kohoutek s financemi proto utažen, ale ti, co už létali loni, už základy zvládají docela dobře). Takže osobně bych se toho až tak nebál, nemusíš, nebo soused, kupovat hned něco super-hyper za několik tisíc (a k tomu nový, příslušně výkonný počítač). Hlavně si to může zkoušet doma, třeba podle rad, které před tím od tebe dostal. Když to zkoušeli kluci, řekl jsem jim základy a pak se věnoval ostatním, kteří lepili a "letce" jsem občas kontroloval.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 18:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Už jsem to tady někde párkrát zmiňoval -moje neprofesionální zato účinná zkušenost.Jednoduchý bubliňák dostat do vzduchu, natrimovat mírnou zatáčku letu v jedné rovině a vrazit vysílačku adeptovy do ruky a nejprve ho slovně informovat co má dělat ze začátku se směrovkou(páčkou),až zvládne směrovku tak přejít na výškovku,pak na obojí a nakonec k tomu motor. Samozřejmě základ je dostatečná výška,pomalý let a model seřízen tak aby se po chybě a vrácení páčky do 0 sám srovnal což není problém.Je to rychlá a účinná škola v praxi,sám jsem samouk a i takto jsem velice rychle naučil pár lidiček základům letu za pár desítek minut bez toho aby tvrdly u PC.Toto je moje amatérská zkušenost a nikomu ji nevnucuji jako jedinou možnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 19:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
A co se poohlédnout po modelářích v okolí. Napiš, kde chceš létat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 19:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
mill píše:
...V podstatě tam lítá i cihla. Navíc i syn mi potvrdil,. že se nejvíc naučil tak, že lítal se mnou se skutečným modelem. Navíc ceny současných moderních simulátorů jsou na ceně školního bublinkového modelu s vybavením.

Tak třeba zmíněný MultiFlight demo (demo je proto, že lze vybrat jen modely od Multiplexu*, jinak omezení nevidím) je zdarma a obsahuje třeba FunCub, který se chová hodně podobně, jako v reálu. K výběru je asi 20 modelů včetně EasyStar II, FunCub ve dvou velikostech, FunRay....

Jako reál je lepší, ale po nocích, za deště, za silného větru, se venku lítat nedá.

----
* jestli se jejich vrtulník chová v reále podobně jako v simu, tak teda fuj...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Také jsem pár lidí učil létat, a souhlasím s Dafem - vysvětlit, co která páčka a kormidlo s letadlem udělá, jak letět rovně, koordinovanou zatáčku, let k sobě, změny výšky, použití plynu, start a přistání, pár okruhů a osmiček. Pak hodné letadlo, letiště, kabel učitel žák, potom pokročilejší model, pro jistotu stále učitel žák. Všichni se to naučili, pro mě jako učitele bez velkých nervů, a bez destrukce letadel.
Já jsem samouk, nejprve FMS, pak TORO 300, a další letadla, heliny Phoenix simulátor, pak reál.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
dratek píše:
Už jsem to tady někde párkrát zmiňoval -moje neprofesionální zato účinná zkušenost.Jednoduchý bubliňák dostat do vzduchu, ...

Pravděpodobnost, že to budou bubliny, se limitně blíží 100%. Jinak už téměř nikdo nezačíná. I já mám pro začátky kluků bubliny, Flopa II, od ŠADu, pak už poletují s dřevěnými modely.
A poznámka k simům, demo verze multiplexu vypadá velmi dobře, byť se mi tam z neznámého důvodu nepodařilo nastavit ovladač id Wasserftáka.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výuková videa
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 10:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Mrknu na Multiplex, uvidíme. Díky.
Taky jsem pár lidí učil lítat, nikdy ale ne někoho, kdo by o letadlech nevěděl vůbec nic.
Potřeboval jsem jen nějaký odkaz na video, podle kterého se někdo učil a pomohlo mu. Pravda, kdybych učil krásnou mladou dámu, bylo by to jistě subjektivně zajímavější, není liž pravda.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz