Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak tenhle nevypadá, že by se nějak moc kamarádil se zemí, na rozdíl od toho předešlého.
Romane, rozhodnutí jen na tobě, fakt ti nechci brát iluze, možná by to nebyl špatný kup, ale já bych to asi nebral. Tím také nechci kazit obchod prodávajícímu, všechno má svou cenu a svého kupce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 10:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Betu 1400 za 3.000Kč považuji za vyhozené peníze. Vysílač není programovatelný a bude ho potíž použít pro další modely. Dál bude model pro začátečníka rychlý a má moc ovládaných prvků.

Navrhuji tyto postupy:

1) Step-one kompletní set s módem 1 za 3999,-Kč(https://www.rc-factory.cz/letadla/komplety/rc-factory-kompletni-set-pro-uplne-zacatecniky), vše je nové a není problém sehnat ND. Je to hodné letadlo, odpustí mnohé chyby začátečníkům.

nebo

2) Step-one bez RC soupravy za 2599,- Kč (https://www.rc-factory.cz/letadla/komplety/rc-factory-kompletni-set-pro-uplne-zacatecniky-3). Až to postavíš nákup RC soupravy FlySky FS i-6 za 1499,-Kč (https://www.rc-factory.cz/homepage-folder/flysky-rc-souprava-flysky-fs-i-6) . Přeplatíš sice 99,-Kč, ale pokud zjistíš, že stavba modelů Tě nebaví, zkusíš jít cestou létačů kupujících RTF modely a pouze létají nebo si najdeš jiného koníčka.

Máš vůbec kde létat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 10:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
Petr Budai píše:
Betu 1400 za 3.000Kč považuji za vyhozené peníze. Vysílač není programovatelný a bude ho potíž použít pro další modely. Dál bude model pro začátečníka rychlý a má moc ovládaných prvků.

Navrhuji tyto postupy:

1) Step-one kompletní set s módem 1 za 3999,-Kč(https://www.rc-factory.cz/letadla/komplety/rc-factory-kompletni-set-pro-uplne-zacatecniky), vše je nové a není problém sehnat ND. Je to hodné letadlo, odpustí mnohé chyby začátečníkům.

nebo

2) Step-one bez RC soupravy za 2599,- Kč (https://www.rc-factory.cz/letadla/komplety/rc-factory-kompletni-set-pro-uplne-zacatecniky-3). Až to postavíš nákup RC soupravy FlySky FS i-6 za 1499,-Kč (https://www.rc-factory.cz/homepage-folder/flysky-rc-souprava-flysky-fs-i-6) . Přeplatíš sice 99,-Kč, ale pokud zjistíš, že stavba modelů Tě nebaví, zkusíš jít cestou létačů kupujících RTF modely a pouze létají nebo si najdeš jiného koníčka.

Máš vůbec kde létat?


Děkuji za názor.
K tomu modelu za těch 3000 z bazaru, který jsem tady postnul je jiný ovladač než který se prodává sériově- tenhle je 5ti kanálový a je i jiný přijímač a k tomu mi ten pán dává ještě i nějakou programovatelnou kartu. Nevím k čemu to je, ale myslím že zrovna tohle myslíte.
Stavba modelů mě bavit určitě bude. Jsem taková hračička jak se říká. Baví mě dělat jemnou a precizní práci- pracuji ve firmě, kde vyrábím malé dálkové ovládání pro jeřáby, kde je i přes 100 tenkých drátků, vše musí být posléze hezky urovnané a musí to mít jistou fazónku..

A kde létat? Mám tady v práci kolegu, který lítá převážně s větroněma a říkal že si mám určitě zajít na Javorník. Že prý tam létají starší chlapy, kteří mi určitě rádi pomůžou se vším co budu potřebovat. Problém je, že jsem v tomhle dost asociální- nedokážu přijít za cizím člověkem a dát se s ním do řeči, takže spíš řeknu tomu kolegovi =D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 11:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak mi (na rozdíl od DAFa) přijde, že ta páska na čumáku je tam jen kvůli zpevnění a ne kvůli tomu, aby držela nějaké opravy. I když nějaké šrámy ten model má, ale asi nic zásadního. S čím ale souhlasím, je názor na to rádio, které k tomu prodávající dává. Nevím, co přesně je v setu s Betou, ale to, co je k modelu, tak to podle těch fotek opravdu základní Cadet - s tím toho do budoucna moc nenaděláš.
Z toho pohledu mi to, co navrhuje kolega (step one+FS-i6) přijde lepší volba i s přihlédnutím k tomu, že tě to třeba nechytne a budeš to chtít prodat. Nevím, jestli máš třeba nabíječku-pokud ne, tak i ta je setu od RC factory obsažená.
Jo a ta programovací karta, kterou zmiňuješ není k RC soupravě, ale k regulátoru.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já také nevím, jak moc to je obouchané. Tu domněnku jsem vyslovil na základě popisu od tazatele a přiložené fotky. Současný majitel kupoval nová křídla, je tam jiný motor než originál (navíc dle tabulek nadměrně výkonný), k tomu ten "zušlechtěný" čumák, kabina je také přilepená tou samou izolepou... Že to jen domněnka na základě těchto informací a v reálu to může být jinak, jsem psal také. Klon tohoto modelu mám, nevidím proto jediný důvod pro zpevňování trupu tímto způsobem (než že to dostalo ťafku a je potřeba udržet fazónu). Na břicho jsem sice izolepu nalepil, ale jen jako ochranu před odřením. Nové baterky takových parametrů jsou fajn, jen aby byly v čem použit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 12:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Mohu dát jednu univerzální radu. Pokud budeš potřebovat od někoho pomoci, nejdřív se s ním poraď. Těžko Ti bude pomáhat, pokud vnitřně nebude souhlasit s Tvoji volbou, bude mít s ní špatné zkušenosti. Dále například není jednoduché naprogramovat vysílače, regulátory, každý výrobce má svoje řešení a postupy, jsou různé propojovací kabely, programpovací karty. To ale asi v Lairdu znáš z dálkových ovladačů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
https://www.rcalbum.cz/model/7051-mini-kokr.html
Začínal jsem s prvním elektromodelem KOKR - rozpětí podle originálu 1000 mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 15:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Petr Budai píše:
Betu 1400 za 3.000Kč považuji za vyhozené peníze. Vysílač není programovatelný a bude ho potíž použít pro další modely. Dál bude model pro začátečníka rychlý a má moc ovládaných prvků.

Petře, určitě nesouhlasím s tím, že Beta bude moc rychlá. Určitě jsi jí nikdy neřídil, jinak bys tohle nemohl napsat. Letí to s mírným protivětrem krokem, přistání je velmi snadné. Létá to s motorem a i to plachtí bez motoru. Je to dokonalé první letadlo, moc ovládaných prvků není - na směrovku nemusí pilot sahat, může ovládat křidélka + výškovka a bohatě to uřídí.
Sám jsem jí neměl (bohužel), ale několik kámošů okolo ano, občas jsem si na to i sáhnul a je to prostě fajn.
Ty 3000 to nedokážu okomentovat, pro někoho moc, pro někoho to nestojí za řeč.
V čem s tebou souhlasím, to je názor na vysílačku. Ani ten 5-ti kanál bych nebral (moooožná do začátku, to snad jo...), ale rozhodně pokud modelář bude pokračovat, tak stejně brzy pořídí Auroru nebo tak něco. S ohledem na budoucnost je na zvážení, jestli tu Auroru (nebo pod.) nepořídit hned. Ale nutné to taky není, jen to v důsledku (výhled 1-2 roky) trochu celkově zlevní a také zpříjemní.

Asi bych šel cestou té méně ohrané Bety co zde někdo nabízel o pár řádků výše (ne tu olepenou) + bych koupil lepší vysílačku ala Aurora nebo FlySky.

Takto je to můj názor ve snaze pomoci začátečníkovi, leckdo může mít jiný...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Beta, a další klony, dokáže létat opravdu přiměřeně pomalu. Navíc je relativně velká, takže s ní může výš, aby ml prostor na opravu (výška na 3 chyby). Zatím jsem s tím já osobně moc nenalétal, ale jeví se, že má přiměřené začátečnické vlastnosti. Třeba modely, které stavíme na kroužku, jsou schopny z mnoha situací vymanévrovat samy po puštění kniplů. Ale je pravdou, že se také dokáže pěkně rozběhnout. Ovšem to už dost strmě klesá, takže malinko kniplíček výškovky a je to cajk.
A pokud jde o volbu z nabídek, můj názor Romane 611 znáš, koresponduje s Woitou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 18:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pánové z mého pohledu trochu pokročilého začátečnika máte rady pro úplného začátečníka více než profesionální jelikož profíci jste ale začátečník očekává radu jednoduchou s jednoduchým řešením .Původní tazatel nejprve chtěl stavět složitý model,odrazovali jste ho od toho že je to po všech stránkách náročné a hned napoprvé uváděli i obtížnost řízení.Ano,s tím se dá souhlasit ale nikdo z vás nezná zručnost onoho začátečníka a nevzali jste v potaz že uváděl nejprve použít jednoduché učební éro na kterém se naučí létat základy a mezi tím si bude vyrábět ono vysněné vojenské éro které určitě nebude postavené za týden ani za měsíc.Je mu předkládána špatná (malá) funkčnost základní aparatury ,vy mu už dopředu navrhujete vlastně co na jeho modelu bude ovládáno aniž by jste se ho na to zeptaly.Opět potvrzuji že jako profi diskusi to přijímám bez výhrad ale jako rady začátečníkovy jsou dost stresujíci jelikož si každý začátečník říká ,bude mě to bavit a co když nebude,mám do toho vložit více peněz nebo počkat až jak se to vyvrbí tzv. za hubičku.Bazarovou Betu za 3000 Kč komplet (na fotu se nejeví že by byla poničená)a ještě s rezervníma dílama ze základu + baterie + 5CH aparaturu.......myslíte si opravdu že začátečník potřebuje více???? A co když do budoucna má doma na tento záuční model třeba potomka??Vraťte se profíci do svých začátků a zavzpomínejte za jak dlouho po prvním 2-3 kanálovém éru jste okusily 10 a více kanálů při letu?Myslím že prvotazetel Roman 611 bude mít dost času si to rozmýšlet při následné stavbě toho složitějšího éra a ještě dodám že na koupi vícekanálové aparatury se nečeká žádná velká fronta ale dá se koupit hned.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 8:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Počkej, počkej! Že se mu podaří postavit nějakou takovou maketu je možné, dokonce i že bude vypadat velmi dobře. Otázkou je vhodnost učení řízení na ní. A právě proto, že není tak bohatý, aby si kupoval levné věci, doporučujeme mu něco cenově přijatelného, byť na první pohled dražšího, ale s možností rozvoje. Na Cadetu uděláš křidélka jen přes Y kabel a basta! Diferenciace v podstatě jen manuální. Na jednu stranu dobře, naučí se chápat mechaniku, tedy spíše kinematiku, jak mají být umístěny páky vůči ose otáčení na kormidle a proč, proč je páka na servu posunutá o určitý úhel od osy, vliv umístění táhel v otvorech na páce serva a kormidla na velikost výchylky atd. Toto je určitě dobré znát pro další posun v problematice. Není třeba mít desetikanálové rádio, stačí 6 (do začátku), když koupí bazarového Optika, TGY 6, nebo něco podobného, může mu to vydržet na delší dobu. Cadet třeba nemá ani výstup pro připojení na sim. Ne, že by nešel dodělat, ale ta ostatní rádia to mají. A jak jsem psal, pokud ho to fakt chytne a časem koupí lepší rádio, bude-li mít Cadeta, bude muset vyměnit nejen Tx, ale všechny Rx, a to už může být pěkná palba. Mně stačil přechod z 35 MHz na 2,4 GHz, ještě po dvou letech nemám ve všem přijímače. Na Betě, či jiném klonu, se naučí létat, a poměrně rychle, v podstatě už tuto sezónu. Nebude dlouhodobě něco stavět, co zalétá nejdřív příští sezonu. Takže letos Betu, příští rok už třeba něco vlastního.
No a k těm odkazům na bazar, jak jsem psal, je to můj subjektivní názor, prostě se mi to podle popsané historie a fotky nelíbí, ale třeba se pletu. Vypadá to, že to táta koupil klukovi, tomu to moc nešlo, proto tolik oprav, koupených náhradních dílů (navíc přikládaných k prodeji) a úprav. Připadá mi to jako inzeráty na auta: "nový lak, rozvody, brzdy a spojka", kdo tohle dělá těsně před prodejem? To už bych spíš stáhnul po té druhé nabízené Betě. Roman611 už má zjevně několik kontaktů, takže má pomocnou ruku, stačí jen nabídky využít.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 10:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Já se možná taky přidám. Před šesti lety jsem začínal a moje první letadlo byla Beta 1400 s Cadetem. Prostě set od Pelikána.
Zkušenosti prakticky nulové. Respektive jako dítě jsem modelařil, ale to jsme létali volňásky, maximálně upoutance. RC model jsem tehdy řídil jednou nebo dvakrát - V2 půjčená v bezpečné výšce vedoucím našeho kroužku a pod jeho bedlivým dohledem. Pak 25 let ani ťuk.

Na té Betě jsem se létat naučil. Ano byly tam karamboly, ale ne kvůli letadlu. Paradoxně několik prvních startů bylo OK, ale jak rostlo sebevědomí . . . škoda mluvit.

Netvrdím, že je to nejlepší letadlo na učení, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je určitě vhodným kandidátem na první RC model.

K tomu Cadetu: jasně, je to vysílačka s naprosto nulovým potenciálem. Ale já na ni odlítal celou první sezonu. A jsem rád, protože stojí doslova pár stovek a názor na to, jakou vysílačku budu potřebovat/chtít jsem si udělal až během té první sezony. Kdybych se měl rozhodnout pro výběr vysílače úplně na začátku, tak by se klidně mohlo stát, že koupím něco zbytečně drahého nebo naopak něco dražšího než Cadet, ale pro moji budoucnost stejně obtížně použitelného.

A k debatě o ceně: ono je třeba si uvědomit, že tohle není úplně levný koníček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
BoBik_CZ píše:

A k debatě o ceně: ono je třeba si uvědomit, že tohle není úplně levný koníček.

A ktory konicek je lacny? Hoby RC poletovanie je lacnejsie ako vela inych konickov.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 11:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
LV píše:
A ktory konicek je lacny? Hoby RC poletovanie je lacnejsie ako vela inych konickov.


Ano jsou dražší koníčky, ale jsou taky levnější. Třeba hodně sportů se dá dost aktivně dělat s výrazně nižšími náklady. Kolo, pořídíš ho za řekněme 25tis, jednou za rok mu dopřeješ servis za cca 2 tisíce a jezdíš na něm klidně deset let.

Běhání, koupíš tenisky a oblečení za 5 tisíc dohromady, vydrží to řekněme 3 roky . . .

Za tyhle prachy si moc nezalítáš. Ale na druhou stranu, můžu pořídit RC letadlo s vybavením za 10 tisíc a lítat s ním několik let. Zatímco za kolo můžu dát klidně 150 tisíc a za boty a oblečení na běh umím dát i hodně přes 20 tisíc.

Já tu poznámku ale myslel spíše v kontextu debaty, kde se řeší částky v řádech 3000Kč s tím, že 4000Kč ještě možná, ale 5000Kč už je moc.

Je to ale dost off-topic, kdyžtak ať s tím moderátor naloží dle uvážení. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.06.2019 5:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Diskuze k výběru vysílačky přesunuta do vlákna výběr vysílačky

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz